Belediye Meclisi 22 Maddeyi Karara Bağladı

Bartın Belediyesi 2018 yılı ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı görüşülen maddeler karara bağlandı.

Belediye Başkanı Cemal Akın Başkanlığı’nda toplanan Mecliste gündem konusu olan 22 madde görüşülerek karara bağlandı.Belediye Başkanı Cemal Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2018 yılının ilk toplantısı olan Ocak ayı Meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Burada Meclis Üyesi arkadaşlarımızla birlikte aldığımız kararların şimdiden Bartın’a ve Bartın halkına hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesile ile yeni yılın meclisimize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Belediye Meclis Gündemi:

1 .Belediyemizin 2017 yılı gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için komisyon oluşturulması ve gerektiğinde diğer kamu kuruluşlarından katılacak üyelere ödenecek ücretin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

2 .2018 yılı T.İ.S. görüşmelerine katılacak üyelerin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

3 .Belediye Meclisi toplantılarının her ayın ilk haftası yapılması ve tatil edilip edilmeyeceği hususlarının görüşülmesi.

4 .Memur kadro derece değişikliği talebinin görüşülmesi.

5 .Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Çalışma ve Seyrüsefer Yönetmeliği yeniden düzenlenerek mevcut yönetmeliğe ek maddeler eklenmesi talebinin görüşülmesi.

6 .Harcırah bedelinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

7 .Meclis Başkan ve üyelerine meclis ve ihtisas komisyonu toplantılarına katıldıkları günler için ödenecek ücretin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

8 .Belediyemizde Sözleşmeli olarak çalıştırılan Programcı, İnşaat Mühendisi ve Jeoloji Mühendisinin sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

9 .Belediyemiz Zabıta Personeline 2018 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi.

10.Belediyemiz İtfaiye Personeline 2018 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi.

11.Mezarlık ve Defin Hizmetleri ücret tarifesinin yeniden görüşülmesi.

12.Bartın Belediyesi İnkum Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine zam talebinin görüşülmesi.

13.Atık su ücret tarifesinin görüşülmesi.

14.Aladağ Mahallesi, tapuda 1410 ada, 5 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “A” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin görüşülmesi.

15.Aladağ Mahallesi, tapuda 771 ada, 8 ve 9 parsel nolu taşınmazlarda imar plan değişikliği talebinin görüşülmesi.

16.Tuna Mahallesi, tapuda 497 ada, 21 parsel no’lu taşınmazda imar plan değişikliği talebinin görüşülmesi.

17.İmar Komisyonuna havale edilen, Gölbucağı Mahallesi, tapuda 1201 ada, 1 parsel nolu 3298,13m2 yüzölçümlü, sahibi Bartın Belediyesi adına kayıtlı taşınmazı satın alma talebinin görüşülmesi.

18.İmar Komisyonuna havale edilen, Orduyeri Mahallesi, tapuda 32 ada, 26 parsel ile 14 parselde imar plan değişikliği talebinin görüşülmesi.

19.İmar Komisyonuna havale edilen, Şiremirtabaklar Köyü, tapuda 210 ada, 1 ve 8 parselde Özel Yurt amaçlı Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planının görüşülmesi.

20.İmar Komisyonuna havale edilen, Çamaltı Köyü, tapuda 101 ada, 3 parselde Özel Okul amaçlı Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planının görüşülmesi.

21.İmar Komisyonuna havale edilen, Karasu Köyü, tapuda 120 ada, 12 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “a” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin görüşülmesi.

22.İmar Komisyonuna havale edilen, Aladağ Mahallesi, tapuda 765 ada, 32 parsel nolu taşınmazın bitişiğindeki ekli folyede “a” ile gösterilen kısmın yoldan ihdası talebinin görüşülmesi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.