Belediye Tedbiri Elden Bırakmıyor

BELEDİYE TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kent merkezinde ve mahallelerde bulunan yağmur suyu hatları ve mazgallarda tıkanıklıkları önlemek için temizlik çalışmaları yapıyor.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın yağmurlu havalarda oluşabilecek taşkınlar dolayısıyla vatandaşlar mağdur olmasın diye kentte bulunan bütün yağmur suyu ünitelerini bakımdan geçirerek tedbir aldıklarını söyledi.
Akın açıklamasında “Belediye olarak kentte sorun oluşturabilecek her konuda önceden tedbir alıyoruz. Bu sebeple gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan biri de mahallerimizde bulunan tüm yağmur suyu hatlarında ve mazgallarda, yağmur sularının hızlı deşarjını sağlamak için yaptığımız temizlik çalışmalarıdır. Böylelikle aniden bastıran yağışlar dolayısıyla meydana gelebilecek taşkınların ulaşımı olumsuz etkileyip vatandaşlarımızı mağdur etmesini önlemiş oluyoruz” dedi.

GURBETÇİ VATANDAŞLARDAN ZİYARET

Tatillerini memleketlerine geçirmek için kentimizde bulunan gurbetçi vatandaşlar Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.
Yıllık izinlerini Bartın’da geçirmek için Almanya’dan gelen gurbetçi vatandaşlar Sedat Uğuz ve İbrahim Can Uğuz’un ziyareti Belediye Başkanı Cemal Akın’ın makam odasında gerçekleşti.
Gurbetçi vatandaşlar Başkan Akın’a kentte her yıl daha farklı güzelliklerin oluştuğunu gördüklerini ifade ederek kente kazandırdığı hizmetler dolayısıyla tebrik ve teşekkürlerini ilettiler.
Belediye Başkanı Cemal Akın ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında belediyeyi ilgilendiren her konuda gurbetçi vatandaşlarında yanında olarak ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri verdiklerini söyledi.
Akın konuşmasında “Nazik ziyaretiniz dolayısıyla teşekkür ederim. Memleketinize ve belediyemize hoş geldiniz. Belediye olarak gurbetçi vatandaşlarımızın da bizi ilgilendiren her konuda yanındayız. Belediye hizmetlerimizin tümünden sıkıntısızca faydalanılması, talep ve ihtiyaçların karşılanması konusunda üzerimize ne düşerse yapıyoruz. Yardımcılarım, meclis üyelerim ve tüm ekiplerimizle emrinize amadeyiz” dedi.

ULUS VE KÖYLERİNE HİZMET DERNEĞİ BARTIN BELEDİYESİ’NDE

Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Başkanı Satı Lütfi Okçu ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.
Makam odasında gerçekleşen ve Belediye Başkanı Cemal Akın’ın oğlu Hüseyin Akın’ın da dernek üyeleri ile birlikte hazır bulunduğu ziyaret, karşılıklı görüş alışverişi ve sohbet şeklinde sürdü.
Belediye Başkanı Cemal Akın dernek yöneticilerine ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.
Akın konuşmasında “İnsanlar arasında dayanışmayı sağlayan dernekler sorunların birlikte tespiti ve çözümü noktasında etkin rol oynayan önemli kuruluşlardır. Biz bağlamda, belediye olarak halkımıza layık olduğu ve ihtiyaç duyduğu hizmetleri vermek için kentte bulunan tüm sivil toplum teşkilatları ve derneklerle sürekli istişare halindeyiz. Derneklere bizim yardımcı olabileceğimiz konularda ve imkânlar çerçevesinde elimizden geldiğince destek oluyoruz. Ulus-Der içinde aynı şekilde yardımcı olabileceğimiz bir husus olursa üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

BARTIN BELEDİYE BAŞKANI ÖNCE DİNLİYOR SONRA YAPIYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın çay bahçelerinde vatandaşlarla selamlaşıp hatırlarını soruyor talepleri diniyor.
Bayram öncesi ve bayramda kentteki esnafları ve çay bahçelerini gezerek vatandaşlarla bayramlaşan Belediye Başkanı Cemal Akın gezi ve ziyaretlerine devam ediyor.
Vatandaşlarla temaslarını son olarak Yalı Mevkii’nde çay bahçelerinde sürdüren Belediye Başkanı Cemal Akın her fırsatta gerçekleştirdiği gezi ve ziyaretlerle vatandaşın belediyeye gelmesini beklemeden vatandaşa giderek talep ve ihtiyaçlarını sorup gerekeni yaptıklarını söyledi.
Başkan Akın yaptığı açıklamada “ Göreve başladığım günden beri kapımı ve telefonumu hiç kapatmadım. Vatandaşları kapıda karşılayayım herkes rahatça ulaşabilsin diye Belediye binamızın hemen girişine şeffaf oda yaptırdım. Tüm bunların yanında vatandaşlarımızın belediyemize gelmesini beklemeden mahalle mahalle gezerek, kahvehaneleri, çay bahçelerini ve esnaflarımızı ziyaret ederek her fırsatta halk ile iç içeyim. Ziyaretlerde hem devam eden çalışmalarımızı anlatıp hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizle ilgili bilgi ve görüş alışverişi yapıyoruz. Hem de talep ve ihtiyaçları dinleyip gerekeni yapmak üzere hızla harekete geçiyoruz. Daha güzel ve daha yaşanabilir bir Bartın için 7 gün 24 saat halkımızın emrine amadeyiz” dedi.

ARIZA SULAR KESİLMEDEN ONARILDI

Bartın Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Şiremirçavuş Mahallesi sınırları içerisinden geçen şehir suyu şebeke borusunda meydana geldiği tespit edilen arızayı vatandaşları susuz bırakmadan onardı. ,
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın şehir suyu şebekesine bağlı kullanım ömrünü tamamlamış eski boruları vatandaşlara su sıkıntısı yaşatmadan hızla yenilediklerini söyledi.
Akın açıklamasında “Mahallelerdeki su terfi istasyonlarımıza su taşıyan hatlarımızda meydana gelen su arızalarını onarırken meskenlere depolardaki mevcut suyu vererek arızayı vatandaşlarımızı susuz bırakmadan onarıyoruz. Belediye olarak tüm bakım ve onarım çalışmalarımızı sadece mevcut arızaları onarmak üzere değil vatandaşlarımızı hiçbir zaman susuz bırakmamak üzere gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda ömrünü tamamlamış eski boruları kaliteli ve dayanıklı yeni borularla değiştiriyor tüm çalışmalarımızı halkımıza uzun yıllar hizmet verecek şekilde yapıyoruz” dedi.

AKIN “GENÇ KARDEŞLERİME YAŞAM BOYU SAĞLIK DİLİYORUM”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Çekiç Ailesi’ni de özel günlerinde yalnız bırakmadı.
Fatma ve Tuncay Çekiç'in çocukları Eray ile İlker'in Aladağ Mahallesi’nde evlerinin bahçesinde gerçekleşen sünnet düğününe Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ile birlikte katılan Belediye Başkanı Cemal Akın çocuklara sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yaşam dileyerek sünnetlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Akın konuyla ilgili açıklamasında “Vatandaşlarımızın acı tatlı her anında yanında olarak hüznü ve mutluluğu birlikte yaşamaya devam ediyoruz. Bu günde genç kardeşlerimizin sünnet merasiminde Çekiç ailesi ile birlikte seviniyoruz. Genç kardeşlerime sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yaşam diliyorum” dedi.

EFSANE FUTBOLCU ÇOLAK’LA BİR ARAYA GELDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Türkiye’nin efsane futbolcu Tanju Çolak’la sohbet etti.

Başkan Akın Bartın’a çeşitli iş görüşmeleri için gelen ünlü futbolcu Tanju Çolak, ortağı Bülent Ekşi ve Bartınspor Kulübü Başkanı Ercan Aydın ile Yalı mevkiinde yöresel yemek evi bahçesinde bir araya geldi.
Tanju Çolak ve Bartınspor yöneticileriyle çay sohbeti gerçekleştiren Belediye Başkanı Cemal Akın Tanju Çolak’a Bartın’a hoş geldiniz diyerek çalışmalarında başarılar diledi.

HENDEKYANI’NDA SON ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Doğal gaz ve diğer alt yapı çalışmaları sonrasında Bartın Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Hendekyanı Caddesi’nin Balamba Kavşağı tarafındaki son bölümü de sökülüyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Hendekyanı Caddesi’ni sıcak asfalt yol ve engelli vatandaşlar için de uygun kaldırımlarla bölüm bölüm düzenleyip yaya ve araç geçişini sağladıklarını söyledi.
Akın açıklamasında “Doğal gaz alt yapısı tamamlanan Hendekyanı Caddesi’nin ilk etapta Demirciler Mahallesi’ne bağlı bölümündeki yol ve kaldırımları eski yapıyı tamamen sökerek yeniden düzenledik. Daha sonra Tuna Mahallesi’ne bağlı bölümünü de aynı şekilde düzenledik. Şimdide bu noktadan Balamba Kavşağı’na kadar olan bölümdeki yol ve kaldırımları yeniden düzenlemek için eski yapıda söküm çalışmalarına başladık. Çalışmalar tamamlandığında Hendekyanı Caddesi’ne ait yaklaşık 1,5 kilometrelik yolun tamamını, sıcak asfalt ile kaplayıp görme engelli vatandaşlarımız için de uygun kabartmalı taşlarla oluşturulmuş şeritlere sahip kaldırımlarla düzenlemiş olacağız. Yol ve kaldırım çalışmalarımızın peşinden cadde boyunca devam eden duvarları kayrak taşlarıyla giydirip üst kısmındaki yeşil alanlarda peyzaj çalışmaları yapacağız. Böylelikle alt yapı çalışmaları sonrasında yeniden düzenlediğimiz Hendekyanı Caddesi de kentin en güzel caddelerinden bir tanesi olacak” dedi. 

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 7 yıl önce

belediyenin tedbiri elden bırakmıyor diye başlık atıp fotoğrafını çektiğiniz mazgal dün akşam yerinden çıkmıştı ve az daha lastiğimiz içerisindeydi, birisi haber vermiş olmalı ki mazgal tamir ediliyor, yağmur suyu haber başlığı olmuş.