Çalışmalar Hızla Devam Ediyor

DAVUT FIRINCIOĞLU CADDESİ'NDE ÇALIŞMALAR SON HIZLA DEVAM EDİYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri'ne bağlı ekipler yeni yağmur suyu hattı oluşturmak üzere çalışmalara başladı. Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın  Davut Fırıncıoğlu Caddesi'ni yeniden dizayn etmeden önce hummalı bir alt yapı çalışması  gerçekleştirdiklerini söyledi.  Akın açıklamasında "Ekiplerimizle bu alanda yağmur suları dolayısıyla oluşabilecektaşkınlara karşı yeni yağmur suyu hatları oluşturuyoruz. Belirlenen noktalarda yağmur sularını 600'lük beton büzlere hapsederek vatandaşlarımızın mağdur olmasını önlemeyi amaçlıyoruz.Oluşturulan 700 metre uzunluktaki yeni yağmur suyu hattımız ile bu hatta bağlı direnaj kanalları ve mazgallarla yolun alt yapısında kalıcı önlemler almış olacağız . Doğal gaz ve diğer kurumlarında bu alandaki çalışmalarının bitiminin ardından yüklenici firma tarafından başlanacak proje uygulama çalışmaları kısa sürede tamamlanacak. Renkli asfalt yol, 4'er metre genişlikte granit kaldırımlar, modern ve dekoratif kent mobilyaları ve aydınlatma lambaları ile Davut Fırıncıoğlu Caddesi'ni Bartın'ın en güzel caddesi olarak halkımızın hizmetine açacağız" dedi.

CEMAL AKIN "GERİ DÖNÜŞÜM GELECEĞE YATIRIM DEMEKTİR"

Bartın Belediyesi tarafından doğayı ve çevreyi koruyarak ekonomiye katkı sağlamak,halkı geri dönüşüm konusunda bilinçlendirerek her çöpün atık olmadığına dikkat çekip yönlendirmek amacıyla  İlimizde bazı noktalara "Ambalaj atıkları konteynırları" yerleştirildi. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında geleceğe temiz bir çevre ve bilinçli toplum bırakmak  amacıyla çöp konteynırlarının yerini artık ambalaj atığı konteynırlarının alacağını belirtti. Cemal Akın açıklamasında "Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliği gereği, geçerli lisans belgesine sahip tek firma olan Safran Ambalaj Firması İle ambalaj atıkları konteymnırları konusunda Belediyemiz arasında imzalanan sözleşmenin ardından hemen uygulamaya geçildi.Bu kapsamda şimdilik şehir merkezinde ve İnkumu'nda belirli noktalara,kurum ve kuruluşlara,marketlere 30 adet ambalaj atığı konteynırı yerleştirildi.Temizlik İşleri'ne bağlı ekibimiz sabah 06:00'dan itibaren 12 saatte bir konteynırların boşaltımını seri şekilde gerçekleştirerek uygulamayı sürdürüyor.Konteynırların sayıları artırılarak uygulamayı genişleteceğiz.Evlerinizdeki kağıt, karton, plastik, cam ve metal atıklarınızı evsel atıklarınızdan ayrı olarak belirlenen gün ve saatte ambalaj  atıkları için hazırlanan geri dönüşüm konteynırlarına atmanızı rica eder saygılar sunarım.Unutulmamalıdır ki Geri Dönüşüm;Geleceğe Yatırım demektir'' dedi

BAŞKAN AKIN YABANCI KONUKLARINI ÇAĞLAYAN'DA AĞIRLADI

Belediye Başkanı Cemal Akın, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 20.Ulusal Biyoloji Öğrenci Kongresi kapsamında kentimize 38 ayrı ülkeden gelen 250 öğrenci ile Çağlayan Piknik Alanı'nda buluştu. 24-27 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşen kongre kapsamında ilimize gelen öğrencileri Yardımcıları Erol Demirkoparanoğlu ve Hüseyin Taner Çetin ile birlikte karşılayan Başkan Akın, öğrencilere Bartın'a hoş geldiniz diyerek kent hakkında bilgiler verdikten sonra çeşitli ikramlarda bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada 20.Ulusal Biyoloji Öğrenci Kongresi kapsamında ilimize gelen öğrencileri misafir etmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Akın konuşmasında "Bartın Belediyesi olarak gerek ilimizde okuyan Bartın Üniversitesi öğrencilerine,  gerekse çeşitli etkinlikler çerçevesinde ilimize gelen öğrencilerimize her zaman katkı ve destek sağlamaya çalışıyoruz"dedi. Zonguldak Bülent Ecevit ÜniversitesiFen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel Bartın Belediyesi'nin vermiş olduğu desteklerden ötürü Belediye Başkanı Cemal Akın'a teşekkür etti.

BELEDİYE ALT YAPI EKİPLERİ ŞİREMİRÇAVUŞ VE GÖLBUCAĞI MAHALLLERİNDE

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne  bağlı ekipler, Şiremirçavuş   ve Gölbucağı mahallelerinde kanalizasyon çalışmasına başladı. Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın "Kent genelinde ihtiyaç duyulan her noktada çalışmalarımız sürüyor" dedi. Akın açıklamasında  "Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, Şiremirçavuş Mahallesi'nde 200'lük beton büzlerle 100 metre uzunluğunda yeni kanlizsayon hattı oluştururken Gölbucağı Mahallesin'de ise aynı ebatta büzlerle 10 metre uzunluğundakihatta ki bakım onarım çalışmalarımız kapsamında yenileme çalışmaları yapıyor. Talep edilen ve ihtiyaç olunan her noktada çalışmalarımız aynı duyarlılık ve sorumlulukla devam edecek" dedi.

KADIOĞLU SOKAK YENİDEN SICAK ASFALT İLE DÜZENLENDİ

Bartın Belediyesi Doğal Gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören Kasdıoğlu Sokak yollarını da sıcak asfalt ile düzenleyerek  hizmete açtı. Yol çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada doğal gaz çalışmaları dolayısıyla hasar gören yolları yama yaparak değil en güzel şekilde ve sıcak asfalt ile yendien düzenleyerek uzun yıllar hizmet verecek şekilde kullanıma açtıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak doğakl gaz ve diğer alt yapı çalışmaları dolayısıyla hsar gören yolları süratle alt yapısı ve üst yapısıyla uzun yıllar hizmet verecek şekilde düzenlemeye devam ediyoruz. Bu çerçevede şimdide Karaköy Mahallesi'ne bağlı Kadıoğlu Sokak yollarını sıcak asfalt ile düzenledik. Çalışmalarımız ihtiyaç duyulan diğer noktalarda devam edecek.

DOĞAL GAZ ALT YAPISI BİTEN KANLI IRMAK CADDESİ ASFALTLANIYOR

Bartın Belediyesi'ne bağlı ekipler doğal gaz alt yapı çalışmaları sona eren Kanlı Irmak Caddesi yollarını sıcak asfalt ile sorunsuz hale getiriyor. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında doğal gaz alt yapı çalışmalarının sona erdiği Kanlı Irmak Caddesi yollarınıda iş makineleri ile tesviye ederek sıcak asfalt ile düzenlediklerini söyledi. Açıklamasında alt yapı çalışmaları biten yolları süratle yeniden düzenleyrek ulaşıma açtıklarını vurgulayan Başkan Akın "Belediye olarak doğal gaz çalışmalarının peşinden ekiplerimizi sefer ederek yollarımızı yeniden düzenliyoruz. Hava koşullarının uygun olması ve yolun daha öncede sıcak asfalt ile düzenlenmiş olması dolayısıya Kanlı Irmak Caddesi yollarını da sıcak asfaltla düzenleyerek kısa sürede yine uzun ömürlü şekilde ulaşıma açıyoruz"dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.