Çalışmalar Tam Gaz

YALI SEVGİ PARKI OYUN ALANI KAUÇUKLA KAPLANIYOR

Bartın Belediyesi mahallelerde bulunan çocuk parklarında güvenlik tedbirlerini arttırıyor. Ekipler son olarak Yalı Sevgi Parkı'ndaki çocuk oyun alanı zemininde de kauçuk zemin kaplama çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Cemal Akın bu çalışmayla parkları daha güvenli ve huzurlu bir hale getirdiklerini ifade etti. Akın açıklamasında, " Yalı Sevgi Parkı'mızdaki çocuk oyun alanında bulunan oyun gruplarının bulunduğu zeminleri kauçuk malzemeyle kaplıyoruz. Şu an ekiplerimiz alanda kaplama için gerekli düzenlemeleri yapıyor. Darbe etkisini emici özelliğiyle düşmelerden kaynaklanan yaralanmaları diğer yüzeylere göre en aza indiren ve kaymayı önleyen, aşınmaya karşı dirençli ve uzun ömürlü bu kauçuk zemin sayesinde çocuklarımız daha güvenli şekilde oynarken anne ve babalar da huzur içerisinde vakit geçirebilecek" dedi.

BARTIN BELEDİYESİ 194.SOKAK YOLUNU DA BAKIMA ALDI

Bartın Belediyesi mahalle yollarını düzenli şekilde bakımdan geçirerek vatandaşlara taşıtla ve yaya olarak sıkıntısız şekilde ulaşım imkanı sağlamaya devam ediyor. Yol bakım çalışmaları çerçevesinde Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı bir ekipte Orduyeri Mahallesi'nin 194.Sokağı'nda çalışmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın yolda şiddetli yağışlar dolayısıyla meydana gelmiş hasarları ortadan kaldırıp ulaşımı rahatlattıklarını söyledi. Akın açıklamasında, Mahallelerimizde yol ve kaldırımlarımızı düzenli şekilde bakımdan geçirerek vatandaşlarımıza araçla veya yaya olarak sıkıntısız şekilde ulaşım imkanı sağlıyoruz. Bu çerçevede bir ekibimizi de 194.Sokak'ta görevlendirdik. Burada özellikle şiddetli yağışlar dolayısıyla çeşitli noktalarda oluşmuş çöküntüler mevcuttu. Şu an sorunu kalıcı şekilde çözmek için hasarlı yapıyı tamamen söküp taşları yere beton dökerek sabitliyoruz. Mahallelerimizde sıkıntısız ve kesintisiz ulaşım sağlamak için gerçekleştirdiğimiz yol bakım çalışmaları ara vermeden yaptığımız bir çalışma olduğu için şu an sadece burada değil tüm mahallelerimizin çeşitli noktalarında devam ediyor" dedi.

BARTIN BELEDİYESİ 150.CADDE'DE YENİ YOL VE KALDIRIM DÜZENLİYOR

Bartın Belediyesi yeni yerleşim birimlerinin alt yapı ve üst yapı gereksinimlerini karşılamaya devam ediyor. Belediye ekipleri Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı 150.Cadde üzerindeki Akmazlar Elmas Sitesi çevresinde de alt yapı ve üst yapı düzenlemeleri yaparak bu yeni yerleşim biriminde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını da  hızla karşılamaya devam ediyor. Başkan Akın konuyla ilgili açıklamasında  bu noktada daha inşaat çalışmaları esnasında su ve kanalizasyon gibi gereksinimlerini karşıladıklarını, sonrasında ise yol açma ve zemin tesviye çalışmaları yaptıklarını belirterek vatandaşların evlerine yerleşmesiyle birlikte ilk etapta alt yapı ihtiyacı karşılanan yolu kaldırımlarıyla birlikte beton parke taşlarla düzenlemeye başladıklarını söyledi. Akın açıklamasında " Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı 150.Cadde üzerinde bulunan Akmazlar Elmas Sitesi'nin de tüm yeni yerleşim birimlerinde olduğu gibi henüz inşaat halindeyken su ve kanalizasyon gereksinimlerini karşıladık. Sonrasında ise çevresinde çeşitli alt yapı ve üst yapı çalışmalarına başladık. Burada aldığımız alt yapı tedbirleri çerçevesinde  su birikmesi ve taşkın gibi riskleri ortadan kaldırmak için kapsamlı bir yağmur suyu kanalı oluşturma ve mazgal yerleştirme çalışması da yaptık. Böylelikle ileride yaşanabilecek sıkıntıların da önüne geçmiş olduk. Şu an bu tedbirlerden sonra başlattığımız yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor" dedi.

NEŞE DURSUN SOKAK'TA YOL VE KALDIRIM DÜZENLEMELERİ BAŞLADI

Kırtepe Mahallesi'ne bağlı Neşe Dursun Sokak'ta kısa süre önce doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının peşinden Bartın Belediyesi tarafından başlatılan hasarlı yapı söküm çalışmaları sonrasında şimdi de yeniden yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarına başlandı. Bartın Belediyesi'nin yol ve kaldırımları yeniden düzenlemek üzere sevk ettiği işçiler, sokağa gerekli malzeme ve ekipmanlarla donatarak çalışmalara başladı. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın  doğal gaz alt yapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokakların yollarında  hat geçen noktaların tamamen oturmasının hemen ardından düzenleme çalışmalarına başladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, "Kırtepe Mahallesi'nde, doğal gaz alt yapısı ve peşinden başlattığımız söküm çalışmaları tamamlanan Neşe Dursun Sokak yol ve kaldırımlarını beton parke taşlarla düzenlemeye başladık. Burada da ilk etapta doğal gaz hatlarının döşendiği noktalara dökülen hafriyatın tam anlamıyla sıkılaşıp, oturmasını bekledikten sonra çalışmalara başladık. Hiç beklemeden çalışma başlatsaydık düzenlenen yol bir süre sonra yeniden bozulacaktı.  Mahallelerde özellikle doğal gaz firmasının hat döşendikten sonra yaptığı test çalışmalarıyla, elektrik ve telekom gibi diğer kurumlarında alt yapı çalışmaları söz konusu olduğunda iş ve zemin oturma süresi de uzayacak, dolayısıyla üst yapının düzenlenme sürecide gecikecektir.   Yollarımızı bu sebeple tüm alt yapı gereksinimleri karşılanmadan düzenlemiyor, düzenleme yaptıktan sonra da uzun yıllar hizmet verecek şekilde olmasına özen gösteriyoruz.Bartın Belediyesi olarak mahallelerimizde gelip geçici değil kalıcı hizmetler vererek bu şekilde alt yapısı ve üst yapısıyla sorunuz bir Bartın oluşturmak için ne gerekirse yapıyoruz" dedi.

ALT YAPI İHTİYACI DA KARŞILANIYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Cumhuriyet Mahallesi'nde çalışmaları bitme aşamasına gelen Yaşam Merkezi'nin alt yapı ihtiyacını da karşılıyor.  Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın kentte büyük küçük herkese hitap edecek ve aynı anda bir çok ihtiyacı karşılayacak yerler oluşturduklarını belirterek bu kapsamda Cumhuriyet Mahallesi'nde oluşturulan Yaş Merkezi çalışmalarınında kanalizasyon alt yapı gereksiniminin karşılanmasının ardından çevre düzenleme çalışmalarıyla sona ereceğini söyledi. Akın açıklamasında, "Cumhuriyet Mahallesi'nde Migros yanındaki alanımızda oluşturduğumuz Yaşam Merkezi'mizde bir taraftan çevre düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürerken bir taraftan da alt yapı ihtiyacını karşılamak üzere kanalizasyon bacası yerleştirip yeni bir hat daha oluşturuyoruz. Burası oyun alanlarıyla çocuklara, spor alanlarıyla yetişkin ve engelli vatandaşlarımıza hitap ederken kurulacak semt pazarıyla çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın bu ihtiyacını da karşılayacak. Aynı zamanda sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleşebileceği ve muhtarlarımızın halkla buluşabileceği bir yer de olacak. Buradaki çalışmalarımız da gerçekleştirdiğimiz bu son düzenlemelerin ardından kısa sürede tamamlanacak" dedi.

HACI BALIK SOKAK'TA ALT YAPI İHTİYACI KARŞILANIYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler mahallelerde, yağışlı havalarda sıkıntı oluştuğu tespit edilen noktalara yeni kanallar oluşturup mazgallar yerleştirerek alt yapı tedbirleri almaya devam ediyor.  Başkan Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında mahallelerde vatandaşların huzurla yaşaması için yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı tedbir aldıklarını belirterek Orta Mahalle'ye bağlı Hacı Balık Sokak'tada bu çerçevede bir tedbir alarak yeni bir kanal ve mazgal çalışması daha başlattıklarını söyledi. Akın açıklamasında, "Mahallelerimizde özellikle aniden şiddetli şekilde bastıran yağmurlar neticesinde yağmur sularının birikmesini ve taşkın oluşturmasını önlemek için ne gerekirse yapıyoruz. Bu sebeple Hacı Balık Sokak'ta da bir çalışma yapıyoruz. Burada yağmur sularının birikmesini önlemek için yeni hat oluşturup mazgal yerleştirmek üzere çalışma başlattık. Belediye olarak tüm mahallelerimizin ihtiyaç duyulan noktalarında bu çalışmaları yapıyoruz" dedi.

BARTIN BELEDİYESİ SIKINTIYA MEYDAN VERMİYOR

Bartın Belediyesi vatandaşlara verilen alt yapı hizmetlerinin kesintiye uğramaması için şebeke sistemlerinde uzman ekiplerle 24 saat esasıyla çalışarak vatandaşların sıkıntı yaşamasına izin vermiyor. Belediye ekipleri son olarak Okulak Mahallesi'ne bağlı Sakızlı Sokak'ta meydana geldiği tespit edilen bir kanalizasyon tıkanıklığı arızasına da anında müdahale etti. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında Bartın Belediyesi'nin alt yapıda ve üst yapıda verilen tüm hizmetlerin kesintiye uğramadan halka ulaşması için ne gerekirse yaptığını belirtti. Akın açıklamasında, "Mahallelerde alt yapı hizmetlerimizin kesintiye uğramaması ve özellikle su şebekelerinde yaşanabilecek sıkıntılara anında müdahale için 24 saat esasıyla görevlendirdiğimiz ekiplerimizle görev yapmaya devam ediyoruz. Son olarak ekiplerimizle Okulak Mahallesi'ne bağlı Sakızlı Sokak'ta yaşanan bir kanalizasyon arızasına da kısa sürede müdahale ederek vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamasını önleyip buradaki alt yapı hizmetlerimizin de kesintiye uğramadan devam etmesi için gerekeni yaptık" dedi.

CEMAL AKIN VE İSMAİL CAN BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANTISI'NA KATILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın partisinin düzenlediği 2014 yılı Belediye Başkanları Toplantısı'na katıldı. Akın Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen toplantıya Kardeş Belediye Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can ile birlikte katıldı.  Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında belediye başkanlarını bir araya getiren toplantının çok verimli geçtiğini belirterek hayırlı uğurlu olmasını diledi. Akın açıklamasında, "Antalya'nın Manavgat ilçesinde düzenlenen Belediye Başkanları toplantısına Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can ile birlikte katıldım. Çok sayıda il ilçe ve belde belediye başkanını bir araya getiren toplantıda başkanlarla, tecrübe ve birikimlere dayalı bilgi alışverişlerinde ve istişarelerde bulunduk. Herkes için çok verimli geçen toplantının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.