Çalışmaları İnceledi

BAŞKAN AKIN ESKİ HASTANE CADDESİ’NDEKİ YAŞAM MERKEZİ’Nİ İNCELEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Cumhuriyet Mahallesi’ne bağlı Eski Hastane Caddesi’nde proje uygulama çalışmaları devam eden Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Yaşam Merkezi alanında ekiplere bizzat yaptığı ölçüm ve tespitler doğrultusunda direktifler vererek çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada mahallelerde vatandaşların bir çok alanda ihtiyaçlarını karşılayacak çok kapsamlı yaşam alanları meydana getirdiklerini vurgulayarak bu çerçevede Cumhuriyet Mahallesi Eski Hastane Caddesi’nde bulunan Migros yanındaki alanda başlatılan çalışmaların da hızla devam ettiğini söyledi. Akın açıklamasında, „Cumhuriyet Mahallesi’ne bağlı, Eski Hastane Caddesi‘nde başlattığımız Yaşam Merkezi oluşturma çalışmalarımız hummalı şekilde devam ediyor.Ahşap kompozit pergola dinlenme alanları oluşturma ve semt pazarı yapım çalışmalarımızın iskelet ve çatı sistemi büyük ölçüde tamamlandı. Aynı zamanda sosyal hizmetlerin ve kültürel faaliyetlerin yapılabileceği prefabrik bina oluşturma çalışmalarımız sürüyor. Çocuk oyun alanımız tamamlandı. Bu alanı çocuklarımız güvenli bir ortamda eğlensinler diye özel kauçuk malzemelerle kapladık. Burada bir ilki daha gerçekleştirerek engelli vatandaşlarımızın da istifade edebileceği kondisyon aletlerinin bulunduğu bir spor alanı oluşturduk. Alan zemininde kayrak taşlarıyla düzenleme çalışmalarımızda sürüyor. Çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayıp Yaşam Merkezi‘ni en güzel şekilde vatandaşlarımızın istifadesine sunmayı planlıyoruz” dedi.

BAŞKAN AKIN ARKA SOKAK’TAKİ YAŞAM MERKEZİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın mahallelerde Yaşam Merkezleri oluşturma projesi kapsamında Kemerköprü Mahallesi’ne bağlı Arka Sokak’ta yürütülen çalışmaları da yerinde inceledi. Belediye Başkanı Cemal Akın buradaki çalışmaları da proje şemaları ile karşılaştırıp ölçümlerini bizzat kendisi yaparak yakından takip etti. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında, Arka Sokak’taki yaşam merkezinin de sosyal ve kültürel anlamda çok çeşitli ihtiyaçlara karşılık gelecek, büyük küçük herkese hitap eden bir yer olacağını söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak Kemerköprü Mahallesi Arka Sokak'ta başlattığımız Yaşam Merkezi oluşturma çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor. İlk olarak bu alanın hemen arka bölümündeki çocuk oyun alanını düzenleyerek yeni oyun grupları yerleştirdik. Bu alanımız da çocuklarımız için güvenli olsun diye kauçuk zemin malzemeleriyle kaplandı. Buraya aynı zamanda çeşitli sosyal kültürel etkinlik ve çalışmalar yapılabilsin diye bir de amfi tiyatro yapıyoruz. Şu an onun da betonarme işi bitmiş durumda. ahşap kompozit prefabrik bina ve pergola dinlenme alanları için çalışmalar sürüyor. Aynı zamanda alan içerisinde kayrak taşlarıyla zemin düzenleme çalışmaları da devam ediyor. Çalışmalarımız tamamlandığında burası da sosyal ve kültürel anlamda birçok ihtiyaca karşılık gelecek büyük küçük herkese hitap eden bir yer olacak” dedi.

ALADAĞ CADDESİ YOLLARI DA SİL BAŞTAN DÜZENLENİYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler doğal gaz alt yapı çalışmaları tamamlanan Gölbucağı Mahallesi’ne bağlı Aladağ Caddesi yollarını da eski yapısını tamamen sökerek yeniden düzenliyor. Aladağ Caddesi’nde yürütülen yol düzenleme çalışmasıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bu caddeyi de en kısa zamanda alt yapısı ve üst yapısıyla sorunsuz şekilde vatandaşların istifadesine sunacaklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlandığı Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı Aladağ Caddesi yol ve kaldırımlarını da, eski ve hasar görmüş yapılarını tamamen söktükten sonra beton parke taş ve bordürlerle sil baştan yeniden düzenliyoruz. Burada da alt yapı çalışmaları tamamlanan diğer cadde ve sokaklarımızda olduğu gibi, alt yapı sonrasında yaptığımız dolgu çalışmasının ardından, bir müddet zeminin çökme süresinin tamamlanmasını da bekledikten sonra çalışmalara başladık. Eski ve hasarlı yapıyı söktükten sonra ise fuller malzemelerle yeniden zemin tesviyesi yaparak yolu beton parke taşlarla düzenlemek üzere hazırlıyoruz. Aynı işlemleri kaldırımlarda da yapıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında buradaki yol ve kaldırımlarımızı da en güzel şekilde düzenleyip vatandaşlarımızın istifadesin sunacağız” dedi.

TEMİZLİK EKİPLERİ MAHALLE YOLLARINI TAZYİKLİ SU İLE YIKIYOR

Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler mahalle yollarını tazyikli su ile yıkıyor. Belediye ekipleri son olarak Tuna Mahallesi’ne bağlı cadde ve sokaklara ait yol ve kaldırımları da tazyikli su ile yıkadı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bu çalışmayla hem daha güzel bir görünüm elde ettiklerini hem de sağlık tedbiri aldıklarını söyledi. Akın açıklamasında “Temizlik İşleri Müdürlüğü'müze bağlı ekiplerle mahallelerimizin cadde ve sokaklarını tazyikli su ile yıkama çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Şu an bir ekibimizle de Tuna Mahallesi yollarında yıkama çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışma ile hem daha temiz bir çevre oluşturmak için gerekeni yapıyoruz hem de toz ve atık birikintilerinin tortulaşmasıyla buralarda bakteri üremesini önleyerek sağlık riski oluşturmasını önlüyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ ASFALT EKİPLERİ DUR DURAK BİLMİYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı sıcak asfaltla yol düzenleme çalışmalarında görevli ekipler Esentepe Mahallesi’nde doğal gaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı Türbe Sokak ve 98.Sokak yollarını sıcak asfaltla kaplamaya devam ediyor. Esentepe yollarında yürütülen düzenleme çalışmalarıyla ilgili açıklamasında yolların daha doğal gaz alt yapı çalışmalarının yanı sıra mahallede yapılan inşaat faaliyetleri dolayısıyla da birçok noktadan hasarlı olduğunu belirten Belediye Başkanı Cemal Akın sıcak asfaltla kaplayarak vatandaşları toz ve çamurdan kurtardıklarını söyledi. Akın açıklamasında “Doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlandığı Esentepe Mahallesi 98 No’lu Sokak ve Türbe Sokak yollarını sıcak asfaltla düzenlemeye devam ediyoruz.  Bu sokaklarımız, her yıl asfalt malzemelerle düzenlememize ve periyodik olarak bakımdan geçirmemize rağmen peş peşe yapılan inşaat faaliyetleri dolayısıyla sık sık hasara uğrayan ve çeşitli noktalarında sorunlar meydana gelmiş yollara sahip sokaklarımızdı. Bu noktada, belediye olarak doğal gaz programına da dâhil ederek alt yapı gereksinimlerinin karşılanmasını sağladığımız bu bölgeyi bu yıl ki sıcak asfaltla düzenlenecek yerler programımıza da aldık. Şu an geniş bir sahaya hitap eden ve yeni yerleşim alanlarının çokluğundan dolayı gelişme süreci devam eden 98.Sokak ve Türbe Sokak’a ait tüm yolları peş peşe asfaltlayıp vatandaşlarımızı tozdan ve çamurdan kurtarıyoruz. Çalışmalarımız mahallenin düzenlenmesine ihtiyaç duyulan diğer noktalarında da olacak” dedi.

BELEDİYE VE DOĞAL GAZ EKİPLERİ TUNA VE KARAKÖY MAHALLELERİNDE

Bartın’da yürütülen doğal gaz alt yapı çalışmaları Bartın Belediyesi ile Doğal gaz Firması arasında koordineli şekilde gerçekleştirilen çalışmalarla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın doğal gazın gelmesine kentte hava kirliliğin önlenmesi için belediye meclisi kararı alarak olanak sağladıklarını önemle vurguladığı açıklamasında çalışmaların süratle ve sıkıntısız şekilde yürütülmesi için firma yetkilileriyle sık sık istişare toplantıları yaptıklarını belirterek her aşamada alt yapıda uzman ekiplerle birlikte yakından takip ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Belediyemizle Doğal Gaz Firması arasında koordineli şekilde gerçekleştirilen doğal gaz alt yapı çalışmaları Karaköy ve Tuna mahallelerimize bağlı sokaklarımızda devam ediyor.  Kentte özellikle hava kirliliğinin önlenmesi için, 29 Aralık 2010 tarihinde aldığımız meclis kararı ile Doğal gazın gelmesine olanak sağladık. Bu karar sonrasında 21 Ekim 2011’de yapılan Doğalgaz dağıtım ihalesini ve daha sonra ilk kazmayı vurduğumuz 26 Aralık 2012 tarihinden itibaren yürütülen tüm çalışmaları her aşamasında yakından takip ettik. Şu an bir taraftan çalışmalar esnasında su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerimizde sıkıntı yaşanmaması için bu konularda uzman personellerimizle ekiplere eşlik ederken bir taraftan da doğalgaz çalışmaları dolayısıyla hasar gören yol ve kaldırımlarımızı en güzel şekilde yeniden düzenlemeye devam ediyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ’NDEN KARAKÖY’E 200 METRE YENİ SU HATTI

Bartın Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Karaköy Mahallesi’nde yeni binaların taleplerini ve ileride doğabilecek ihtiyaçları karşılamak üzere 200 metre uzunlukta yeni su hattı oluşturuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın 144.Sokak ile Zeybekler Sokak arasında 200 metrelik bir hat oluşturup yeni talep ve ihtiyaçları bu hat üzerinden alınacak mesken bağlantılarıyla karşılayacaklarını söyledi. Başkan Akın açıklamasında, “Belediye olarak mahallelerimizde bir taraftan mevcut alt yapı şebekelerimizde bakım ve onarım çalışmaları yaparken bir taraftan da yeni talep ve ihtiyaçları hızla karşılıyoruz. Bu kapsamda, Karaköy Mahallesi’ndeki yeni yerleşim birimlerinin su ihtiyacını da karşılamak için Karaköy Mahallesi'ne bağlı 144.Sokak ile Zeybekler Sokak arasında, 120'lik HDPE borularla 200 metre uzunlukta yeni su hattı oluşturuyoruz. Buradaki yeni hat oluşturma çalışmalarımız tamamlandıktan sonra diğer mahallelerimizin ihtiyaç duyulan noktalarında da bu tür çalışmalar yapacağız” dedi.

LÜNEN ÜLKÜ OCAKLARINDAN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Almanya- Lünen Ülkü Ocakları Yöneticileri Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Ziyarette, Lünen Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı İsa Saylan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Aslan Köse, Erdoğan Şahin ve Engin Ekici hazır bulundu. Makam odasında gerçekleşen ziyaret karşılıklı bilgi alışverişi ve sohbet şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın misafirlerine ziyaretleri dolayısıyla duyduğu mutluluğu ifade ederek başladığı konuşmasında belediye çalışmaları ve Bartın hakkında bilgiler verdi. Akın konuşmasında, “Nazik ziyaretinizle belediyemizi onurlandırdığınız için teşekkür ederiz. Bizler gurbetçi vatandaşlarımızın da memleketlerinde huzurla yaşamaları için ne gerekirse yapıyoruz. Aynı zamanda kentimizdeki tüm sivil toplum örgütlerine belediyemize ihtiyaç duydukları noktalarda imkânlarımızda elverdiği sürece gerekli desteği veriyoruz. Bu çerçevede sizlere de yardımcı olabileceğimiz bir husus varsa üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyor bu vesileyle Almanya’daki tüm hemşerilerimizi ve dostlarımızı sevgi ve hürmetle selamlıyorum” dedi.

BAŞKAN AKIN VEDA YEMEĞİNE KATILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Çaydüzü İlköğretim Okulu eski Müdürü Kemal Atlı için düzenlenen veda yemeğine katıldı. Osmaniye'ye tayini çıkan Çaydüzü İlköğretim Okulu eski Müdürü Kemal Atlı için Türk Eğitim Sen tarafından düzenlenen veda yemeğinde Türk Eğitim Sen Başkanı Sezai Hangişi, sendika üyeleri ve Atlı’nın mesai arkadaşları hazır bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın Atlı’ya Bartın’da verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederken Bartın hatırası olarak tel kırma işlemeli tepsi hediye ederek yeni görev yerinde başarılar diledi. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada „ Değerli eğitimci dostumuz ve eski okul müdürümüz Kemal Atlı’yla tüm kentimizdeki tüm kurumların yetkilileriyle lduğu gibi görüş alışverişi ve iletişim halindeydik. Kendisine şahsım ve halkımız adına memleketimizde verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor yeni görev yerinde başarılar diliyorum“ dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
toki- jandarma-kaynarca yaşıyanları 6 yıl önce

belediye başkanı cemal akın ve belediye çalışanlarının güzel çalışmalarına teşekkür ederiz. toki̇ köprüsünün yapılacağı yerin, imar planında üç yıldır bulunamamasını üzüntüyle karşılıyoruz. sayın başkan, toki köprüsü parası geleli 3 yıl oldu ve toki köprüsü meydanda yok.. açıklama rica ediyoruz. toki köprüsü, neden yapılamıyor...

Avatar
Toki köprüsü 6 yıl önce

Başkanın bu konuda mantıklı bir açıklamasını duyan var mı. Ben imar planını yaptım. Gerisi hükümetin dedi mi. Ben mi duymadım.

Avatar
Festival 6 yıl önce

belediye başkanı iştişare adı altında yurtdışında festivallere katılmaktan üç yıldır imar planında toki köprüsüne yer bulamıyor galiba. toki köprüsünün yapılamama nedenlerini açıklayacağına, üç yıldır istişare adı altında yurtdışında festivallere kaç kez gittiğini açıklayabilse.