Doğalgaz Çalışmaları Kemerköprü ve Karaköy'de

DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI KEMERKÖPRÜ VE KARAKÖY MAHALLELERİNDE SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi ile doğal gaz firması arasında koordineli bir çalışma programı ile devam eden doğal gaz alt yapısı oluşturma faaliyetleri Kemerköprü Mahallesi ve Karaköy Mahallesi’ne bağlı sokaklarda sürüyor. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında çalışmaların doğal gaz ana şebeke alt yapısının tamamlandığı cadde ve sokaklarda mesken hatlarının oluşturulması şeklinde devam ettiğini belirterek mahallelerdeki ana hat çalışmalarının ara hatlar ve mesken bağlantılarının tamamlanmasının ardından devam edeceğini söyledi. Akın açıklamasında, “Belediyemizle koordineli bir şekilde gerçekleşen doğalgaz altyapı çalışmaları Kemerköprü Mahallesi Tarla Sokak ve Karaköy Mahallesi’ne bağlı Kadıoğlu Sokak ile bu civardaki yerleşim alanlarında devam ediyor. Kentimizde gerçekleşen doğal gaz alt yapı çalışmaları şuan mahallelerde oluşturulan ana hatlardan ara hatlar alınarak mesken bağlantılarının oluşturulması şeklinde sürüyor. Meskenlerin doğal gaz alt yapı hizmetlerinden faydalanmasına olanak sağlayacak bu çalışmalardan sonra mahallelerimizde ana hat oluşturma çalışmaları da aralıksız şekilde devam edecek.  Çalışmalara belediye hizmetlerimizde her hangi bir aksaklık olmasın diye belediyemize bağlı kanalizasyon ve su işlerimizde görevli uzman arkadaşlarımız da eşlik ediyor. Bu sokaklarımızda doğal gaz mesken bağlantılarının tamamlanmasının ardından zemin tesviye ve iyileşme süresi çerçevesinde hazırladığımız program doğrultusunda yol ve kaldırımları da en güzel şekilde düzenleyeceğiz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ DOĞAL GAZ GEÇEN YOLARI İYİLEŞTİRİYOR

Bartın Belediyesi mahallelerde doğal gaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı cadde ve sokakların yollarını iş makineleri ve fuller malzemelerle tesviye ederek hem ulaşıma elverişli hale getiriyor hem de sıcak asfalt veya beton malzemelerle düzenleme için hazırlıyor. Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler son olarak Cumhuriyet Mahallesi’ne bağlı Ardıç Sokak ve Selbasan Sokak’ta yol iyileştirme çalışmaları yaptı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, doğal gaz çalışmalarının yapıldığı yolların dolgu malzemeleriyle beslenip iş makineleriyle sıkılaştırılmasının ardından belirli bir oturma süreci de geçtikten sonra düzenlenebildiğini ifade ederek bu yollarda sıkıntı yaşanmaması için düzenli olarak iyileştirme çalışmaları yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak doğal gaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı cadde ve sokaklarımızın yollarını iş makinelerimiz ve fuller malzemelerle tesviye ederek hem ulaşıma elverişli hale getiriyoruz hem de sıcak asfalt veya beton malzemelerle düzenleme için hazırlıyoruz. Bu kapsamda şu an Cumhuriyet Mahallesi'ne bağlı Ardıç Sokak'ta ve Selbasan mevkiinde de doğal gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yollarımızda iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalarımız buradan sonra doğal gazın geçtiği diğer cadde ve sokaklarımızda da devam edecek” dedi.

YENİ CEZAEVİ MÜDÜRÜ DOLUNAY’DAN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Balıkesir’den Bartın Cezaevi Müdürlüğü’ne atanan Mustafa Dolunay, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Bartın’daki görevi öncesinde Balıkesir Kepsut L Tipi Bölge Cezaevi Müdürü olan Mustafa Dolunay’ın Belediye Başkanı Cemal Akın’a gerçekleştirdiği ziyaret makam odasında karşılıklı bilgi alışverişi ve sohbet şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada Doluna’ya görevinin hayırlı uğurlu olması ve başarı dileklerini iletti. Akın konuşmasında, “Bartın’a hoş geldiniz. Buradaki görevinizin hem sizin hem de memleketimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bartın Belediyesi olarak üzerimize düşen konulardaki talep ve ihtiyaçlarınız çerçevesinde her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyorum. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar temenni ederim” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ KÜRT YAMASI SOKAK YOLUNU BAKIMA ALDI

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Demirciler Mahallesi’ne bağlı Kürt Yaması Sokak’ta yol bakım ve onarım çalışmaları yapıyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın sokakta yürütülen yol bakım faaliyetlerinin kanalizasyon alt yapı çalışmaları sonrasında başlatılan bir düzenleme olduğunu belirterek Belediye olarak mahallelerde alt yapı çalışmalarının yapıldığı tüm noktaları ihtiyaçlar karşılanır karşılanmaz en güzel şekilde yeniden düzenleyip hizmete açtıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın belediyesi olarak mahallelerimizde yapılan alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yollarımızı, talep ve ihtiyaçları karşılar karşılamaz en güzel şekilde yeniden düzenleyerek kısa sürede hizmete açıyoruz. Kürt Yaması Sokak’ta da bir süre önce kanalizasyon alt yapı ihtiyacıyla ilgili çalışmalar yapmıştık. Şu an bu noktada sorunsuz ve kesintisiz bir alt yapı hizmeti verdikten sonra yolumuzu da en güzel şekilde yeniden düzenliyoruz” dedi.

CEMAL AKIN’A GENÇ MUHAFAZAKÂR PARTİ GENEL BAŞKANI’NDAN ZİYARET

Genç Muhafazakâr Parti Genel Başkanı Ahmet Zeki Arslan, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyaret görüş alışverişi şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada siyasetin halka hizmet için önemli bir araç olduğunu belirterek Genel Başkan Ahmet Zeki Arslan’a çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi. Akın konuşmasında, “ Siyaset halka hizmet aracıdır. Bu noktada çok önemli bir görevi ifa etmektesiniz. Belediye olarak kentteki tüm sivil toplum örgütlerine ve siyasi kuruluşlara belediyemizi ilgilendiren konulardaki talepleri çerçevesinde destek oluyoruz. Kentteki tüm kurum, kuruluş ve kişilerle sürekli istişare halinde olup tüm talep ve ihtiyaçları değerlendirerek hizmet veren bir anlayışla çalışıyoruz. Bu anlamda çalışmalarınız da üzerimize düşen bir konu olduğunda yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyor başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.


BARTTIN BELEDİYESİ HER AN HER YERDE VATANDAŞIN HİZMETİNDE

Bartın Belediyesi tüm ekipleriyle vatandaşların talep ve ihtiyaç belirttiği noktalarda çalışarak mahallelere adeta hizmet yağdırmaya devam ediyor. Belediye ekipleri son olarak Davut Fırıncıoğlu Caddesi'nde bir kanalizasyon mesken bağlantısında meydana gelen arızayı da onarıp vatandaşların mağdur olmasını önledi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada vatandaşlar nerede hangi çalışmaya ihtiyaç duyuyorsa, beyan veya bilgi, belediyeye veya kendilerine intikal eder etmez iş programına dâhil ederek gerekeni yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak mahallelerimizde ve İnkumu tatil beldemizde, tüm cadde ve sokaklarda ihtiyaç duyulan çalışmaları yaparak hizmet yağdırmaya devam ediyoruz. Mahallelerimizin alt yapı ve üst yapı gereksinimlerini karşılarken meskenlerin kanalizasyon yağmur suyu giderleri veya şebeke suyu bağlantılarında meydana gelen tıkanıklık ve arızaları da anında onarıp vatandaşlarımızın mağdur olmasını önlüyoruz. Bunun için özellikle arızalara karşı 24 saat vardiyalı şekilde görevlendirdiğimiz uzman ekiplerle çalışıyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ YENİ MAHALLELERDE DE İHTİYAÇLARI KARŞILIYOR

Bartın Belediyesi belediyeye bağlanan yeni mahallelerden olan, Karaçay Mahallesi’nin de tüm belediye hizmetlerinden kesintisiz şekilde faydalanmasını sağlıyor. Belediye ekipleri son olarak mahallede bulunan meskenlerin şebeke suyu hizmetinden sorunsuzca faydalanması için yeni hat oluşturma çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında, suya ihtiyaç duyulan noktaya ana şebekeden itibaren döşenecek dayanıklı borularla 100 metre uzunlukta yeni bir hat oluşturduklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Tüm mahallelerimizin olduğu gibi yeni mahallelerimizin de belediye hizmetlerimizden kesintisiz ve sıkıntısızca faydalanması için ne gerekirse yapıyoruz. Bunun için Su İşleri Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimizin bir kısmını Karaçay Mahallesi’ndeki su ihtiyacını karşılamak üzere görevlendirdik. Ekiplerimiz bu noktada dayanıklı HDPE borularla 100 metre uzunlukta yeni bir hat oluşturarak buradaki suya ihtiyaç duyan meskenlerin de şehir şebekesi suyundan istifade etmesini sağlayacak” dedi.

OĞUZ IŞIK’TAN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Bartın’lı tanınmış ve emektar iş adamı Oğuz Işık Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın kendisini makamında ziyaret eden iş adamı Oğuz Işık’a nazik ziyareti dolayısıyla teşekkür ederek belediyeyi ilgilendiren her konuda her zaman emrine amade olduklarını söyledi. Akın konuşmasında, “Nazik ziyaretinizle belediyemizi onurlandırdığınız için teşekkür ederim. Şehrimizin ekonomisine ve istihdama önemli katkılarda bulunmuş sizin gibi değerli iş adamlarımızın belediyemizle ilgili görüş ve talepleri bizler için çok önemlidir. Her zaman emrinize amade olduğumuzu bilmenizi istiyorum” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ 92.SOKAK’TA DA ALT YAPI İHTİYACINI KARŞILADI

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Demirciler Mahallesi 92.Sokak’ta yeni bir binanın daha kanalizasyon alt yapı ihtiyacını karşılamak için hat oluşturma çalışması yaptı. Çalışmayla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, mahallelerin alt yapı gereksinimlerini karşılayıp oluşmakta olan yerleşim birimlerinin de belediye hizmetlerinden kesintisiz şekilde faydalanmasını sağladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “ Bartın Belediyesi olarak tüm mahallelerimize bağlı cadde ve sokaklarımızın alt yapı ve üst yapı gereksinimlerini ve vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya devam ediyoruz. Bu çerçevede Demirciler Mahallesi’nde yeni yerleşim alanında inşa edilen bir binanın kanalizasyon alt yapı ihtiyacı için de ana şebekeden itibaren 200’lük beton büzlerle yeni bir hat oluşturduk. Çalışmalarımız buradan sonrada vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her noktada devam edecek” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
DoğalgazCemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
çukur 6 yıl önce

bu nasıl sıkıştırma ise net iki aydır oyuklardan ve çukurlardan zıplayan arabalarımız milli servetten baya götürdü.