Dolu Dolu Haftasonu

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN ESRA VE LEVENT'İN NİKÂHINI KIYDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın davet edildiği merasimlere katılarak vatandaşların mutluluk ve heyecanına ortak olmaya devam ediyor. Akın son olarak Nazikâr ve Hasan Top'un kızı, belediye personeli Esra Top ile Handan Bankoğlu ve Bahri Demirhan'ın oğlu Levent'in nikah törenine katıldı. Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törende çiftin nikah akdini gerçekleştiren Belediye Başkanı Cemal Akın kurulan yuvanın hayırlı uğurlu olmasını ve çifte ömür boyu mutluluklar getirmesini diledi. Akın yaptığı açıklamada çiftin bu mutlu anında yanında olmaktan ve nikâh akdini gerçekleştirmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.  Başkan Akın açıklamasında , "Bu mutlu günde genç çiftimizin ve ailelerinin yanında olmak bizler içinde bambaşka bir sevinç ve heyecandır. Çiftin nikâh akdini gerçekleştirmekten dolayı ayrıca bir mutluluk duydum. Kurulan bu güzel yuvanın hayırlara vesile olmasını ve genç çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyorum" dedi. Akın, çifte nikah sonunda anı olarak tek taş yüzük simgeli şilt hediye etti.

BAŞKAN AŞURE ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Muharrem Ayı dolayısıyla mahallelerde düzenlenen Aşure günü etkinliklerine katılmaya devam etti. Akın son olarak Kaynarca Fatih Kuran Kursu'nun düzenlediği, Gölbucağı Mahallesi Çeşme Sokak'ta bulunan parkta düzenlenen ve Madeni Eşya ve Sanatkârları Odası'nın sanayi sitesinde düzenlediği Aşure etkinliklerine katıldı. Etkinliklerde okunan duaların ardından aşure ikram edilirken vatandaşlarla sohbet eden Başkan Akın belediye çalışmalarıyla ilgili talep ve önerileri de dinledi. Başkan Akın yaptığı açıklamada tüm özel ve dini günlerde olduğu gibi Muharrem Ayı dolayısıyla düzenlenen Aşure etkinliklerinde de vatandaşlarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Akın açıklamasında "Muharrem ayı dolayısıyla Gölbucağı Mahallesi, Orduyeri Kaynarca Kuran Kursu ve Sanayi sitesinde düzenlenen aşure etkinliklerine de katılarak vatandaşlarımızla birlikte olmaktan mutluluk duydum.  Bu güzelliklerin halkımız için hayırlara vesile olmasını, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum" dedi.

BAŞKAN AKIN YOL TAMİR ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Belediye Başkanı Cemal Akın mahallelerde gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip etmeye devam ediyor. Başkan Akın Köy Ortası Mahallesi'ne bağlı İskele Caddesi yolunda doğal gaz alt yapı çalışmaları sonrasında hasarlı noktaları asfalt malzemeyle tamir etmek üzere başlatılan bakım ve onarım çalışmalarını yakından takip etti. Akın çalışmayla ilgili açıklamasında mahallelerde gerçekleşen doğal gaz alt yapı çalışmalarının hasara uğrattığı noktaları zemin çökme süresi ve tesviye işlemleri tamamlanır tamamlanmaz hızla sorunsuz hale getirdiklerini söyledi.     Akın açıklamasında, "Yol düzenleme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Ekiplerimizle şimdi de İskele Caddesi yolunda doğal gaz mesken bağlantıları dolayısıyla hasar gören noktaları sıcak asfaltla düzenliyoruz. Alt yapısı ve üst yapısıyla sorunsuz bir Bartın oluşturmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

BAŞKAN AKIN YALI YAŞAM MERKEZİ DÜKKANLARINI İNCELEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın bir süre önce ihalesi yapılan Yalı Yaşam Merkezi dükkânlarını inceledi. 12 Kasım Çarşamba günü ihalesi yapılan Yaşam Merkezi dükkânlarında incelemelerde bulunan Başkan Akın bir projeyi daha hayata geçiriyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Akın açıklamasında, "Yalı bölgesini, hayata geçirdiğimiz art arda hayata geçirdiğimiz projelerimizle Bartın'ın sosyal bir cazibe merkezi haline getirdik. Bu şekilde herkesin beğenisini toplayan ve ilgi duyulan bir yer olması dolayısıyla bölgede başka işletmeler de açılarak daha büyük bir canlılık meydana geldi. Belediye olarak bu bölgemizde halkımızın, yerli-yabancı turistlerin, ilimizde öğrenim gören üniversite öğrencileri ve gençlerimizin her zaman ve özellikle Kış aylarında gidebilecekleri alanlar oluşturmak için de çalışmalar yaptık ve devam ediyoruz.  Bu çerçevede yaşlısıyla genciyle herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak, çok yönlü ve kaliteli hizmet verecek bir yer olarak, Bartın'ın tarihi Taşhan mimarisine uygun şekilde bir Yaşam Merkezi yaptık. Bu projemizin de halkımıza bir an önce en güzel şekilde hizmet vermesi için zemin katı, 1.katı ve 2.katında yer alan dükkân ve salonlarını ihale ile satışa çıkardık. 12 Kasım Çarşamba günü saat 14.00'da yapılan ihale çerçevesinde Yaşam Merkezi'ne bulunan toplam 20 dükkân ve 2 salondan 10 dükkân ve 1 düğün salonu ihalesi için başvuran ve dosyaları komisyonca incelenip kabul edilen katılımcılar tarafından verilen teklifleri aldık. Yapılan bu ihalenin ve son incelemelerimiz çerçevesinde yapılacak işlemlerle resmiyete kavuşacak satışların, memleketimiz ve sahipleri için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

AKIN'DAN SİNOPLU OTO YIKAMA'YA ZİYARET

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Akın ziyaretleri çerçevesinde Tersane Caddesi'nde hizmet veren Sinoplu Oto Yıkama'nın sahibi Ferudun Sinoplu'yu ziyaret etti. Ziyaret Sinoplu ile karşılıklı bilgi alışverişi ve sohbet şeklinde sürerken Akın kentte bulunan tüm esnaflara olduğu gibi kendisine de belediyeyi ilgilendiren konulardaki ihtiyaç ve talepleri çerçevesinde gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

BARTIN BELEDİYESİ KENTTE SORUNLU YOL BIRAKMIYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler doğal gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yolları sıcak asfaltla düzenlemeye devam ediyor. Ekipler son olarak Demirciler Mahallesi'ne bağlı sokakların yollarındaki hasarlı yapıları sökerek sil baştan sıcak asfaltla düzenlemeye başlamıştı. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, Ali Gama Sokak ve İnönü Sokak yollarını ve bu sokaklarda bulunan kamu ve eğitim kurumlarına ulaşım sağlayan yolları sıcak asfaltla düzenleyerek sorunsuz hale getirdiklerini söyledi. Akın açıklamasında "Doğal gaz alt yapı çalışmaları sonrasında Demirciler Mahallesi'ne bağlı Ali Gama Sokak, İnönü Sokak yollarıyla bu bölgedeki 7 Eylül Anaokulu, İnönü İlkokulu, Hendekyanı Ortaokulu, Kuran Kursu, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na ulaşım sağlayan yollarımızın tamamını sıcak asfaltla düzenleyerek sorunsuz hale getiriyoruz. Çalışmalarımız bu noktadan sonra düzenlenmesine ihtiyaç duyulan diğer sokaklarımızın yollarında sürecek" dedi.

BAŞKAN CEMAL ALİŞ SOKAK'TA YOL VE KALDIRIM ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kırtepe Mahallesi'nde yürütülen yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarını da yerinde inceledi. Son olarak Kırtepe Mahallesi'ne bağlı Cemal Aliş Sokak'ta başlatılan yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarını yakından takip eden Başkan Akın sokakta doğal gaz çalışmalarının hasara uğrattığı tüm noktaları söktükten sonra beton parke taşlarla düzenlemeye başladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, "Bartın Belediyesi olarak halkımıza 7 gün 24 saat esasıyla çalışarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Mahallelerimizin düzenlenmesine ihtiyaç duyulan her noktasında bir ekibimiz çalışıyor. Bu gün Pazar ve gerek beton yol düzenleme çalışmalarımızda görevli ekiplerimizle gerekse asfalt ekiplerimizle bu gün de vatandaşlarımıza sıkıntısız şekilde ulaşım sağlamak için iş başındayız.  Bende bu çerçevede çalışmaları hafta sonunda da yakından takip etmeye ve vatandaşlarımızın görüşlerini almaya devam ediyorum. Son olarak Cemal Aliş Sokak' ta doğal gaz alt yapı çalışmaları sonrasında başlattığımız yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarımızı inceledim. Bu sokağımızda doğal gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasara uğrayan tüm noktaları söktükten sonra çalışmalara başladık.  Kısa süre önce hemen bitişiğindeki Santral Sokak ve Meliha Lüleci Dizdar Sokak yollarını da düzenlemiştik. Şu an bir ekibimizde hemen yan taraftaki 164.Sokak yol ve kaldırımlarını beton parke taşlarla düzenliyor" dedi. Başkan Akın İncelemeler esnasında vatandaşlarla da sohbet edip çalışmalarla ilgili görüşlerini aldı.

164.SOKAK YOL VE KALDIRIMLARI DÜZENLENİYOR

Bartın Belediyesi'ne bağlı ekiplerce Kırtepe Mahallesi'ne bağlı 164.Sokak'ta başlatılan yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Ekipler kısa süre önce aynı mahalleye bağlı Santral Sokak ve Meliha Lüleci Dizdar Sokak'ta da eski yapıları tamamen söktükten sonra yol ve kaldırımları yeniden düzenlemişti. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında, "Mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz üst yapı düzenlemelerimize Kırtepe Mahallesi'nde devam ediyoruz. Bu mahallemizde şimdide 164.Sokak'ta beton parke taşlarla yeni yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Bu mevkideki yeni binalar ve mevcut meskenlere ulaşım için açıp zaman zaman tesviye ettiğimiz bu sokağımızın yolunu da doğal gaz alt yapı çalışmalarının da tamamlanmasının ardından düzenlemeye başladık" dedi.

BAŞKAN AKIN ASMA CADDESİ'NDE ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kırtepe Mahallesi'ne bağlı Asma Caddesi'nde ziyaret ve incelemelerde bulundu. Akın Asma mevkiinde gerçekleştirdiği ziyaretler çerçevesinde Asmalı Bahçe Aile Çay Bahçesi'ni ziyaret edip vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Çay bahçesi ziyaretinin hemen ardından aynı bölgede bulunan belediyenin yaptığı Şelalede incelemelerde bulundu. Başkan Akın konuyla ilgili açıklamasında mahalle ziyaretleri gerçekleştirerek hem çalışmaları takip ettiğini hem de vatandaşlarla sohbet edip talep ve önerileri dinlediğini söyledi. Akın açıklamasında, "Mahalle ziyaretlerimize Kırtepe Mahallesi'ne bağlı cadde ve sokaklarda devam ediyoruz. Bu kapsamda Asma Caddesi'nde bulunan çay bahçesinde vatandaşlarla selamlaşıp sohbet ettik. Bu ziyaretlerle çalışmaları yakından takip ederken vatandaşlarımızın yeni talep ve önerilerini de alma imkânımız oluyor. Bundan sonrada her zaman halkın içinde olmaya devam edeceğiz" dedi.

AKIN TRT'YE RÖPORTAJ VERDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın basın mensupları aracılığıyla her fırsatta kentin tanıtımını yapmaya devam ediyor. Akın son olarak TRT Muhabiri Naim Çetin'e Asma Caddesi'nde bulunan Gavurtaşı mevkiinde Bartın ve Belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Akın konuyla ilgili açıklamasında "Her fırsatta basın mensuplarıyla bir araya gelip kentimizin yurt ve dünya genelinde tanıtılmasına katkı sağlamaya ve çalışmalarımızla ilgili bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede TRT Muhabiri Naim Çetin'e, Asma Gavurtaşı mevkiinde tarihi Bartın evi şeklinde dekore edip çevresini düzenlediğimiz elektrik trafosu önünde röportaj verdim" dedi.

BAŞKAN YALI TAKSİ DURAĞINI ZİYARET ETTİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kent merkezinde ve mahallelerde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerine Yalı bölgesinde devam etti. Belediye Başkanı Cemal Akın son olarak yalı bölgesinde hizmet veren Yalı Taksi Durağını ziyaret etti. Durak çalışanlarına işlerinde kolaylık ve bol kazanç dileklerini ileten Başkan Akın belediyeyi ilgilendiren konulardaki talep ve ihtiyaçları çerçevesinde her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.