Eğitimler Devam Ediyor
SAĞLIK PERSONELLERİNE YANGIN EĞİTİMİ FOTO

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Bartın İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü personellerine uygulamalı yangın eğitimi verdi. Bartın İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binası toplantı salonunda gerçekleşen seminer ve tabikatta İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Demir, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Murat Öksüz, İl Sağlığı Şube Müdürü Aydın Kuloğlu, Acil Sağlık Hizmetleri Müdürü Muhammet Gök ve personeller hazır bulundu. Personele ilk olarak İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda İtfaiye eri Hüseyin Gürçay tarafından yangın tipleri, tedbirleri ve müdahale yolları ile ilgili bilgiler verildi. Sonrasında hizmet binası önünde yapılan tatbikatta personel yangın tüpleriyle yangın söndürdü. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Belediye olarak can ve mal kaybını önlemek ve en aza indirmek üzere gece gündüz hazır kıta görevlendirdikleri itfaiye ekipleriyle kentte meydana gelen yangınlara anında müdahale ettiklerini vurguladığı açıklamasında yangınlar olmadan önce tedbir almanın önemine değindi. Akın açıklamasında "Belediye olarak yangınlar olmadan önce tedbir alınabilesin diye talep edenlere ve kamu kurumlarına uygulamalı yangın eğitimi veriyoruz. Bu çerçevede ekiplerimiz son olarak İl Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Müdürlüğü personellerine de böyle bir eğitim verdiler. Biz yangınlar olmasın, canlar yanmasın istiyoruz. Bu sebeple tüm vatandaşlarımızı tedbirli olmaya davet ediyor her hangi bir yangın durumunda hemen itfaiyemizin 110 nolu irtibat telefonunu aramalarını rica ediyorum. Bunun yanında mevsim itibariyle soğuyan havalar dolayısıyla yakılan sobalara ve kalorifer kazanlarına ait bacalarda temizlenmediği takdirde yangına sebep olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Bu sebeple sobalı ve kaloriferli binaların bacalarını düzenli olarak temizletmesi gerekmektedir. Talep edildiğinde İtfaiye ekiplerimizle halkımıza baca temizliği konusunda da gerekli desteği veriyoruz" dedi.

KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLDÜ FOTO

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Aladağ Mahallesi'nde tespit edilen bir kanalizasyon arızasını daha hummalı bir çalışmayla onardı. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışma ile ilgili açıklamasında arızalara anında müdahale ederek vatandaşların mağdur olmasını önlediklerini belirtti. Akın açıklamasında "Belediye olarak mahallelerimizin bir taraftan yeni alt yapı gereksinimlerini karşılarken bir taraftan da mevcut hatlarda bakım çalışmaları yapıyoruz. Bakım çalışmalarımız esnasında eski ve kullanım ömrü dolmuş tüm boruları dayanıklı ve uzun ömürlü borularla değiştiriyoruz. Bu çalışmalarımızla beraber, alt yapıda yaşanan sorunları da hızla çözmek için ekiplerimizi gece gündüz vardiyalı olarak görevlendiriyoruz. Son olarak Aladağ Mahallesi Yıldız Kent Sitesi altında kanalizasyon şebekesi rögarına bağlanan mesken hattında yaşandığı tespit edilen arızayı da hızla onarması için bir ekip sevk ettik. Ekiplerimizle bu noktadaki arızalı hattı da diğer hattımız üzerinden bypass ederek buradaki sıkıntıyı da ortadan kaldırıyoruz" dedi.

ŞİREMİRÇAVUŞ YOLLARINA SICAK ASFALTLA BAKIM FOTO

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Şiremiçavuş Mahallesi yollarını sıcak asfaltla düzenleyerek bakımdan geçiriyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın mahallede yaşayan vatandaşların tozsuz ve çamursuz yollarla sarsıntısız şekilde ulaşım imkanına sahip olması için mahalleye ait yolların ihtiyaç duyulan her noktasını sıcak asfaltla düzenlediklerini söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak her gün tüm ekiplerimizi üst yapı ve alt yapı ihtiyaçlarını karşılamak üzere mahallelerimize sevk etmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda çevre güzelleştirme ve park düzenleme çalışmalarımızda devam ediyor. Tüm bu çalışmalarımızın yanında Şiremirçavuş mahallemizde ise vatandaşlarımıza tozsuz ve çamursuz yollarla ulaşım imkânı sağlamak için bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Tahribata uğramış noktalarını yeniden düzenlediğimiz yolları sıcak asfaltla sarsıntısız ve sıkıntısız hale getiriyoruz. Yol bakım ve onarım çalışmalarımız sadece bu mahallemizde değil tüm mahallelerimizin yollarında devam ediyor" dedi.

BARTIN BELEDİYESİ MEZARLIKLARA OTURAK YAPIYOR FOTO

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kent mezarlıklarına oturak yerleştirme çalışmaları yapıyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın hakkın rahmetine kavuşmuş yakınları için son görevlerini yapmak, dua etmek ve bayram ziyaretlerinde bulunmak üzere mezarlıklara gelen vatandaşlara kolaylık sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Bartın Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı münasebeti ile hakkın rahmetine kavuşmuş vatandaşlarımız ve şehitlerimizin ruhuna arife gününde, Karaköy, Orduyeri, Aladağ, Gölbucağı, Asri Mezarlık - Halatçıyaması ve Erenler Mezarlıklarımızda Yasin-i Şerif okutacağız. Katılmak isteyen vatandaşlarımız için İnkumu Durağı önünden ve Karaköy Camii önünden ücretsiz araç kaldıracağız. Şu an tüm mezarlıklarımızda temizlik ve bakım çalışmaları yapıyoruz. Bunun yanında mezarlıklara yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlara bir kolaylık daha sağlamak için çeşitli noktalar oturaklar yerleştiriyoruz. Halkımıza ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri vermeye devam ediyoruz" dedi.

HASTANE ALT YAPISI İÇİN SABAHA KADAR ÇALIŞTILAR FOTO

Bir süredir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi binasının alt yapı ihtiyaçlarını karşılamak üzere hummalı bir şekilde çalışan Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Belediye Başkanı Cemal Akın'dan aldıkları talimat üzerine gece sabaha kadar çalıştılar. Çalışma ile ilgili açıklamasında; yeni Ağız Sağlığı ve Diş hastanesi binasına ait kanalizasyon borularının şebekeye aktarılabilmesi için Devlet Hastanesi yolu altından bağlanması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Cemal Akın, yolun sabah itibariyle ulaşıma açılabilmesi için gece sabaha kadar çalışıp alt yapı ihtiyacını karşıladıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Yeni yapılan Ağız ve Diş Sağlığı binasına 200'lük beton büzlerle 100 metre uzunlukta yeni kanalizasyon hattı oluşturmak için hatların şebekeye aktarılmasını ve kontrollerini yapmayı sağlayan iki adet baca yerleştirdik. Bu noktada ileride yaşanabilecek alt yapı sorunlarının önüne geçmek için hastane kanalizasyonunun bağlanacağı ana hattımızın bakımlarını da yaptık. Son olarak yolun altından geçmesi gereken hattı yapmak ve yolu yoğun kullanıldığı vakitte trafiğe kapatmamak için gece sabaha kadar çalışarak bu bağlantıyı da vatandaşlarımıza sıkıntı yaşatmadan yaptık. Belediye olarak vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları her yerde, belediye hizmetlerimizden kesintisiz ve sıkıntısızca faydalanması için ne lazımsa yaparak tüm gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

MAHALLLE YOLLARI BAKIMDAN GEÇİYOR FOTO

Bartın Belediyesi mahallelere ait tüm yolları sıcak asfaltla bakıma alarak ulaşımda yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçiyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Kurban Bayramı öncesinde tüm yolları bakıma alarak vatandaşlara sıkıntısız şekilde ulaşım imkanı sağladıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak çeşitli alt yapı, üst yapı, inşaat ve benzeri çalışmalar dolayısıyla yollarda oluşan tahribatlar dolayısıyla ulaşım sıkıntısı yaşanmasın diye mahalle yollarımızı bakıma aldık. Kısa sürede hızla uygulanması ve daha uzun ömürlü olması dolayısıyla hasarlı olan tüm noktaları sıcak asfaltla düzenliyoruz" dedi.

BAŞKAN ESNAFLA SOHBET ETTİ FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Hükümet Caddesi'nde esnaflarla sohbet etti. Cadde'de esnaflar ziyaretlerinde bulunan Başkan Akın esnaflara hal ve hatırlarını sorun hayırlı çalışmalar ve bol kazanç dileklerini iletti. Akın yaptığı konuşmada "Esnaf dostlarımızla her fırsatta bir araya gelip görüş alışverişlerinde bulunuyoruz. Çalışmalarımıza bu ziyaretlerde aldığımız önerileri de dikkate alarak devam ediyoruz. Kendilerine hayırlı çalışmalar ve bol kazançlar diliyorum" dedi.

CEMAL AKIN "HAYIRLI OLSUN" FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Modi Kids isimli bir işletmenin açılışına katıldı. Karakaş Caddesi'nde faaliyete giren Turgay Yeşil-Önder Yazar'a ait Modi Kids'in açılış törenine katılan Başkan Akın yaptığı konuşmada işyerinin hayırlı olmasını diledi. Akın konuşmasında "Belediye olarak tüm işletmelere bize ihtiyaç duydukları konularda gerekli desteği veriyoruz. Yeni hizmete giren işletmeniz içinde üzerimize düşen konularda ne lazımsa yapmaya hazırız. İşletmenin hayırlı uğurlu olmasını ve bol kazançlar getirmesini diliyorum" sdedi.

BELEDİYEDEN ARIZALARA ANINDA MÜDAHALE FOTO

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler mahallelerde bulunan alt yapı mesken bağlantılarında yaşanan arızaları hızla onarıyor. Ekipler son olarak Aladağ Mahallesi ve Çaydüzü Mahallesi'nde tespit edilen eski hasarlı boruları yenileriyle değiştirerek tıkanıklıkları vidanjör yardımıyla ortadan kaldırdı. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın su ve kanalizasyon şebekelerinin mesken bağlantılarında yaşanan arızaları gece gündüz vardiyalı görevlendirdikleri ekiplerle vatandaşlara sıkıntı yaşatmadan hızla onardıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Mahallelerimizde alt yapı gereksinimlerini karşıladığımız su ve kanalizasyon şebekelerimizin mesken bağlantılarında yaşanan arızaları hızlı şekilde onarıyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın hafta sonu ve geceleri meydana gelebilecek arıza ve tıkanıklıklardan dolayı sıkıntı yaşamasını önlemek için ekiplerimizi gece gündüz vardiyalı şekilde görevlendirdik. Belediye olarak 7 gün 24 saat anlayışıyla çalışarak halkımıza ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri vermeye devam ediyoruz" dedi.

İHTİYAÇ KARŞILANDI KALDIRIM ONARILDI FOTO

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Hükümet Caddesi'nde atık su hattında meydana gelen sıkıntıyı ortadan kaldırdıktan sonra yürüyüş yolunu sorunsuz şekilde düzenledi. Çalışmayla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın ekipleri, mahallelerde yapılan alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yol ve kaldırımların çalışmalar tamamlandıktan sonra sorunsuz hale getirilmesi doğrultusunda görevlendirdiklerini söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak tüm mahallerimizde üst yapı alt yapı ihtiyaçlarını karşılamak ve vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştırmak üzere gece gündüz demeden çalışarak hizmet veriyoruz. Bu çerçevede ekiplerimizi, alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören tüm yol ve kaldırımları çalışmalar tamamlandıktan sonra en güzel şekilde düzenlemeleri doğrultusunda görevlendiriyoruz" dedi.

FAKÜLTE DEKANI'NDAN ZİYARET FOTO

Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Civelek Belediye Başkanı Cemal Akını ziyaret etti. Dekanı Prof. Dr. Yakup Civelek ile birlikte Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Hasan Kurt'unda hazır bulunduğu ziyaret karşılıklı sohbet ve bilgi alışverişi şeklinde sürdü. Başkan Akın misafirlerine nazik ziyaretlerinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek İslami İlimler Fakültesi'ne belediyeyi ilgilendiren her konuda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.. Akın açıklamasında "Belediye olarak her fırsatta eğitime destek veriyoruz. Üniversitemize de, bize ihtiyaç duyduğu konularda elimizden geldiğince destek verdik. İslami İlimler Fakültesi içinde aynı şekilde bize ihtiyaç duyulduğunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum" dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.