Ekiplerden Yoğun Mesai

BELEDİYE EKİPLERİNDEN İKİ AYRI ARIZAYA AYNI ANDA MÜDAHALE

Bartın Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Gölbucağı Mahallesi’ne bağlı 114.Cadde’de ve Kırtepe Mahallesi’ne bağlı Asma Caddesi’nde meydana gelen su patlaklarına aynı anda iki farklı ekiple süratle müdahale etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın tam teçhizatlı uzman personellerden oluşturulan ekiplerle su patlaklarına kısa sürede müdahale ederek vatandaşların su sıkıntısı yaşamasına ve suyun zayi olmasına izin vermediklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Belediye olarak mahallelerimizdeki su şebekesi mesken hatlarında yaşanan tüm arızalara gerekli bütün teçhizatlarla donatılmış bu konuda uzman arkadaşlarımızdan oluşan ekiplerimizle anında müdahale ediyoruz. Bu gün bu çerçevede Kırtepe Mahallesi'ne bağlı Asma Caddesi'nde meydana geldiğini tespit ettiğimiz bir su patlağına da anında müdahale ederek arızayı vatandaşlarımıza su sıkıntısı yaşatmadan ve suyumuz zayi olmadan onardık. Aynı zamanda bir başka ekibimizle de Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı 114.Cadde'de, meydana gelen bir arızayı tamir ettik. Belediye olarak mahallelerimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın hizmetlerimizden kesintisiz ve sıkıntısız şekilde faydalanabilmesi için ne gerekirse yapmaya devam ediyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ TALEPLERİ KARŞILIYOR, HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Bartın Belediyesi halkın taleplerini karşılayarak hizmet vermeye devam ediyor. Belediye ekipleri son olarak Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde vatandaşların yaya ulaşımında sıkıntı yaşattığını belirttiği bir kaldırımı daha kullanışlı hale getirmek için çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında her zaman olduğu gibi tüm ekiplerle vatandaşların emrine amade olduklarını belirterek talepler üzerine Davut Fırıncıoğlu Caddesi’ndeki kaldırımı da yayaların rahatça kullanabilmesi için en uygun eğime kavuşturduklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Mahallelerimizde talep edilen ve ihtiyaç duyulan hizmetleri vermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede Davut Fırıncıoğlu Caddesi'ndeki bir kaldırımı, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yeniden eğimlendirerek yayalar için daha kullanışlı olacak şekilde düzenliyoruz. Şu an her mahallemizde en az bir ekibimiz vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştırmak maksadıyla verdiğimiz talimatlar doğrultusunda aralıksız şekilde çalışıyor” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ’NİN YOL ÇALIŞMALARI GÖLBUCAĞI’NDA DA SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekiplerce, doğal gaz çalışmaları tamamlanan yollarda yürütülen yol düzenleme çalışmaları Gölbucağı Mahallesi’ne bağlı cadde ve sokaklarda aralıksız şekilde devam ediyor. Belediye Başkanı Cemal Akın son olarak, 102 ve 103.Sokak yollarını sorunsuz hale getirdiklerini belirterek şuan ekiplerin 107.Cadde, Aladağ Caddesi ve 104.Sokak yollarını düzenlemeye devam ettiğini söyledi. Akın acıkmasında, “Belediye olarak Bartın’ımızda huzurlu ve sağlıklı hayat koşulları sağlamak için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda, hava kirliliğinin önlenmesi için aldığımız meclis kararıyla gelmesine olanak sağladığımız doğal gazın, tüm mahallelerimize sıkıntısız şekilde hızla ulaşması için çaba sarf ederken, bir taraftan da üst yapı düzenlemeleri yapıyoruz. Bu çerçevede, doğal gaz alt yapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarımızda yürüttüğümüz yol düzenleme çalışmalarımız süratle devam ediyor. Şu an ekiplerimiz Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı 107.Cadde, Aladağ Caddesi ve 104.Sokak yollarını da düzenliyor. Bu mahallemizde geçtiğimiz günlerde 102 ve 103. nolu sokaklarımızın yollarını da beton parke taşlarla düzenlemiştik” dedi.

TUNA MUHTARI BAŞKAN AKIN’I VATANDAŞLARLA BİRLİKTE ZİYARET ETTİ

Bartın’ın Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner, Belediye Başkanı Cemal Akın’ı mahalle sakinleriyle birlikte ziyaret etti. Başkan Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyarette, Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner ile birlikte Menekşe Sitesi ve Bahar Sitesi Yöneticileri Kadir Kılıç, Muhammet Ertan, Ümit Öznazik, Hasan Camcı ve Mehmet Camcı yer aldı. Ziyarette konuşmalarına mahallelerine verilen hizmetlerden dolayı Başkan Akın’a teşekkür ederek başlayan Muhtar Nihan Taner ve site yöneticileri, başkana belediyeden talep ettikleri yeni çalışmaları ve önerilerini de ilettiler. Başkan Akın ise konuşmasında, ziyaret dolayısıyla mutluluk duyduğunu belirterek mahalle muhtarlarıyla hep istişare ve iletişim halinde olup, vatandaşlardan gelen talep ve ihtiyaçları hızla karşılamaya ve her zaman emirlerine amade olmaya devam edeceklerini söyledi.  Akın konuşmasında, “Bizler mahallelerimizin ihtiyaçlarının tespiti ve hizmetlerin kesintisizce ulaşması için mahalle muhtarlarımızla hep iletişim ve istişare halindeyiz. Gerek  muhtarlarımız aracılığıyla ulaşan talepler, gerekse karşılıklı ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın bizlere ilettiği talepler imkânlarımızda elverdiği sürece bizler için emirdir. Kentte hayatı kolaylaştırmak için gece gündüz demeden çalışarak halkımıza en güzel şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

114.CADDE YOLLARI ASFALT MALZEMEYLE BAKIMDAN GEÇTİ

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Gölbucağı Mahallesi sınırları içerisindeki 114.Cadde’ye bağlı yolların hasarlı kısımlarını asfalt malzemelerle onararak sorunsuz hale getirdi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmayla ilgili açıklamasında mahallelerde ihtiyaç duyulan hizmetleri vermeye devam ettiklerini söyleyerek bu çerçevede Gölbucağı Mahallesi’nin de bir çok noktasında üst yapı düzenleme faaliyetleri ve yol bakım çalışmaları yaptıklarını kaydetti. Akın açıklamasında, “Belediye olarak mahallelerimizde ihtiyaç duyulan ve hayatı kolaylaştıracak tüm hizmetleri veriyoruz. Bu kapsamda Gölbucağı Mahallesi’nde de bir çok çalışma yapıyoruz. Burada aynı anda, yeşil alanların düzenlenmesi, su ve kanalizasyon arızalarının giderilmesi, çocuk parklarının bakımdan geçirilmesi, cadde ve sokakların süpürme ve yıkama ile temizlenmesi, çöplerin kaldırılması, yine düzenli olarak sinek ve haşerelere karşı ilaçlama yapılması, doğal gaz giren yol ve kaldırımların sorunsuz hale getirilmesi ve yolların hasarlı kısımlarının asfalt malzemeyle onarılması gibi çok sayıda çalışma yapıyoruz. 114.Cadde yolundaki hasarlı kısımların da asfalt malzeme ile onarılıp ulaşımda yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçilmesi de bu çalışmalarımızdan sadece bir tanesidir. Yol tamir çalışmamız sadece burada değil her gün bütün mahallelerimizde gerçekleşiyor” dedi.

BELEDİYE EKİPLERİ KADIOĞLU SOKAK’TA DA SU TEBDİRİ ALIYOR

Bartın Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, mahallelerde oluşturulan yeni yerleşim alanları yakınlarında bulunan su hatlarının yerlerini inşaat çalışmaları dolayısıyla hasar görme ihtimali ve riski üzerine değiştiriyor. Ekipler son olarak su şebekesinin, Karaköy Mahallesi’ne bağlı Kadıoğlu Sokak üzerinden geçen ve Aladağ Mahallesi’ni besleyen ana hattının yönünü değiştirdi. Belediye Başkanı Cemal Akın bu çalışmalarla inşaat çalışmalarının vereceği olası zararlar dolayısıyla hem vatandaşların susuz kalıp mağdur olmasını önlediklerini hem de su borularını daha dayanıklı ve kaliteli borularla yenilediklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Su İşleri Müdürlüğü'müze bağlı ekiplerimizle, Aladağ Mahallesi'ni besleyen şebeke suyu hattımıza ait 200'lük PVC boruların yerini değiştiriyoruz. Kadıoğlu Sokak sınırlarından ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu yanındaki ara yoldan geçen bu hattımızdaki değişikliği, bu noktada oluşturulacak yeni binaların inşası esnasında hattın zarar görmemesi için yapıyoruz. Bu sayede hem vatandaşlarımızın susuz kalıp mağdur olmasını önlüyoruz hem de hattı daha dayanıklı ve kaliteli borularla yenileyerek ileride yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçiyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ YOLLARI ASFALTLAMAYA DEVAM EDİYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Gecen Köyü’nün Aşağıdüz mevkiinde bulunan yan yolu ve bu bölgede düzenlenmesine ihtiyaç duyulan noktaları asfalt malzemelerle kaplayarak düzenledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşlara sorunsuz yollardan sıkıntı yaşamadan ulaşım imkânı sunmak için ne lazımsa yapmaya devam ettiklerini belirterek bu çerçevede daha önce asfaltlamak için tesviye ettikleri Gecen Köyü Aşağıdüz mevkiindeki yan yolu sathi asfaltla kapladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Fen İşleri Müdürlüğü'müze bağlı ekiplerimiz ve iş makinelerimizle, Gecen Köyü'nün Aşağıdüz mevkisinde daha önce tesviye ederek iyileştirme çalışmaları yaptığımız yan yolumuzu sathi asfaltla kaplıyoruz. Bu mevkide bu yan yolla birlikte düzenlenmesine ihtiyaç duyulan diğer noktalarda da gerekeni yapıyoruz.  Tüm mahallelerimizde vatandaşlarımıza sorunsuz yollardan sıkıntı yaşamadan ulaşım imkânı sunmak için ne lazımsa yapmaya devam ediyoruz” dedi.

TEKSİF SENDİKASI ÜYESİ FABRİKA İŞÇİLERİNDEN CEMAL AKIN’A ZİYARET

TEKSİF Sendikası üyesi Tüsa Denim Tekstil Fabrikası işçileri Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Makam odasında gerçekleşen ziyarette, Sendika Genel Merkez Yetkilisi Örgütlenme Uzmanı Hakan Uzunyollar’da hazır bulundu. Ziyaret, Belediye Başkanı Cemal Akın, işçiler ve sendika yetkilisi Uzunyollar arasında karşılıklı fikir alışverişi ve sohbet şeklinde sürdü.  Belediye Başkanı Cemal Akın konuşmasında, ziyaret dolayısıyla mutluluk duyduğunu belirterek sendikaların işçilerin emeğinin korunması anlamında çok önemli görevler üstlendiğini belirtti. Akın konuşmasında, “Ziyaretiniz dolayısıyla teşekkür ederim. Biz belediye olarak işçilerin emeklerinin karşılığının alın teri kurumadan verilmesi bilinciyle çalışıyor bunun için ne gerekirse yapıyoruz. Bu bağlamda sendikalarla da sürekli istişare halinde oluyoruz. Biliyoruz ki sendikalarımız işçilerimizin hakları konusunda işverenin bilgilendirilmesi ve gereken adımların atılması anlamında çok önemli görevler üstlenmektedir. Sizlerin de belediyemizi ilgilendiren konulardaki ihtiyaçlarınız çerçevesinde yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyor çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.