İl Genel Meclisi Haziran Toplantıları

Bartın İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarına başladı

Başkan Kenan DURSUN’un başkanlığında toplanan meclis, üyelerinin eksiksiz katılımıyla, 13 gündem maddesi bulunan Haziran ayı toplantısı görüşmelerine başladı.

Haziran ayı toplantılarının hayırlı olması temennisinde bulunan başkan DURSUN, Mayıs ayının geniş bir değerlendirmesini yaptı. 13 Mayıs günü Soma Maden ocağında meydana gelen müessir olaya değinerek bir daha yaşanmaması temennisiyle, olayda hayatlarını kaybeden Bartınlı ve tüm madencilere Allahtan rahmet dileyerek taziyelerini vurguladı. Valimiz Ali ÇINAR’ın ataması hakkında düşüncelerini dile getiren başkan DURSUN çalışılan sürede önemli işlere atılan imzaları olduğunu belirterek atamaların ülkemize ve Bartınımıza hayırlı olmasını diledi.

25-29 Mayıs 2014 tarihleri arasında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ile Romanya ya yapılan teknik geziyi de aktaran başkan yurtdışındaki izlenimlerini, yurtdışındaki vatandaşlarımızın ülkemize gıpta ile baktıklarını, gidilen her yerde olumlu izlerle dönüldüğünü kalkınan ve gelişen ülkemizin dışarıdan daha net gözlemlendiğini ifade eden düşüncelerle aktardı. Konuşmasının ardından gündemi başlatan Başkan Kenan DURSUN, Mecliste; Gündemin ilk maddesi olan 2013 yılı Kesin Hesabı, komisyon raporu okunarak görüşüldü. 2013 yılı Kesin Hesabı üye tam sayısının oyunu alarak oybirliği ile kabul edildi. 2.Maddedeki 2013 yılı Taşınır Kesin Hesabı da komisyondaki incelemeler sonucunda meclisin bilgisine okunarak oya sunuldu. Görüşmeler sonucunda oybirliği ile kabul gören dosya karara bağlandı.

2. OTURUM (03 Haziran 2014)

Başkan Kenan DURSUN’un başkanlığında toplanan meclis, üyelerinin eksiksiz katılımıyla, bir gündem maddesinin daha teklif edildiği Haziran ayı toplantısı görüşmelerine devam etti.

Meclis; Gündemin 4. maddesindeki Devlet Hastanesi ve Sağlık İstasyonları onarımı ile Çocuk evine tefrişat alımının 2014 Ek Çalışma ve Yatırım programına alınması konulu komisyon raporunu oybirliği ile kabul ederken, 5. maddedeki Arıt Köyü Yol yapım programı ve 6. maddedeki İlk ve orta dereceli okullar ile Halk Eğitim Merkezlerinin onarımları konulu komisyon raporlarını oybirliği ile kabul etti.

3. OTURUM (04 Haziran 2014)

Meclis, üyelerinin eksiksiz katılımıyla, meclis üyelerince teklif edilen bir gündem maddesi daha Haziran ayı toplantısına alınarak görüşmelere devam edildi.

Gündemin 7. Maddesi olan Bartın Öğretmenevi ve ASO. Yapımının 2014 Ek Çalışma ve Yatırım programına alınması konulu komisyon raporlarını oybirliği ile kabul ederken,

8. Maddedeki Toprak Su Analiz Laboratuvarı ücret tarifesi konulu komisyon raporları ile 9. Maddedeki Ödenek Aktarımı ve İptali konulu komisyon raporlarını oybirliği ile kabul ederek birleşime son verdi

Genel Sekreter V. Emine BOSTANCI, Yazı İşleri Müdürü Turgut DEMİRBAĞ, Mali Hizmetler Müdürü Muradiye SÜRÜL, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Yüksel UĞUR, İnsan kaynakları ve Eğitim Müdürü Nurgün ÖZENGİ, Tarımsal Hizmetler Müdürü Levent ÇAM, ve İmar ve Kentsel iyileştirme Müdürü Erol KESERCİ’nin katıldığı Meclis 05 Haziran 2014 saat 15:00 de toplanmak üzere son buldu.

4. OTURUM (05 Haziran 2014)

Meclis, üyelerinin eksiksiz katılımıyla, meclis üyelerince teklif edilen bir gündem maddesinin daha Haziran ayı toplantısı görüşmelerine devam etti.

Başkan Kenan DURSUN; 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı konuşmada, bilinçli çevreciliğin arttırılması ve etkinliğine değinerek çevrenin günümüz dünyasında önemine dikkat çekti.

Meclis;  Gündemin 10.Maddesi olan Ecikler köyü İmar Planı konulu komisyon raporlarını oybirliği ile kabul ederken,

11.Maddedeki Sosyal Tesisler ücret tarifesi konulu komisyon raporunuı oybirliği ile kabul ederek birleşime son verdi

Birleşim sonunda meclise bilgi vermek üzere davet edilen Halk Sağlığı Müdürü Ahmet DEMİR Sağlık sektörü konusunda kapsamlı bilgi verdi. İlimizdeki sağlık yatırımları, hizmetlerin yenileştirilmesi hedeflenen nokta ve projeleri hakkında bilgi veren DEMİR, meclis üyelerimizin sorularına cevap verdi. Karşılıklı bilgi alışverişi ile sonunda meclise verdiği katkılardan dolayı teşekkür eden DEMİR’e Meclis Başkanı Kenan DURSUN ve üyeler teşekkür etti.

Yazı İşleri Müdürü Turgut DEMİRBAĞ, İnsan kaynakları ve Eğitim Müdürü Nurgün ÖZENGİ, Destek Hizmetleri Müdürü Zühal BUYURAN, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Yılmaz HIZOĞLU ve İmar ve Kentsel iyileştirme Müdürü Erol KESERCİ’nin katıldığı Meclis 06 Haziran 2014 saat 11:00 de toplanmak üzere son buldu.

5. OTURUM (06 Haziran 2014)

Meclis, Başkan Kenan DURSUN’un başkanlığında üyelerinin eksiksiz katılımıyla, Haziran ayı toplantısı görüşmelerini 5.birleşim ile son verdi.

16 Gündem maddesinin görüldüğü, 11 adet komisyon raporunun kabul edilerek karara bağlandığı haziran ayında, Meclis;

Gündemin 12 .Maddesi olan Çekilir tip su tanklarının tahsisi konulu komisyon raporunu oybirliği ile kabul ederken,

13.Maddedeki Meclisin tatil ayının belirlenmesini Ağustos ayı olarak kararlaştırdı.

14.Maddedeki İmar Planı ile 15.maddedeki Cenaze nakil aracı ücret tarifesi karar tashihi ile 16.maddede bulunan Anaokulu yapımının Ek Çalışma ve Yatırım programına alınması konulu dosyalar incelenmek üzere komisyonlara havale edildi.

Genel Sekreter İbrahim KAYIŞ, Yazı İşleri Müdürü Turgut DEMİRBAĞ, İnsan kaynakları ve Eğitim Müdürü Nurgün ÖZENGİ, Destek Hizmetleri Müdürü Zühal BUYURAN, Plan Proje Yat.ve İnşaat Müdürü Yılmaz HIZOĞLU, Sağlık İşleri Müdürü Emine BOSTANCI, Mali Hizmetler Müdürü Muradiye SÜRÜL, Yol ve Ulş.Hizm.Müdürü Yüksel UĞUR ve İmar ve Kentsel iyileştirme Müdürü Erol KESERCİ’nin katıldığı Meclis 01 Temmuz 2014 saat 15:00 de toplanmak üzere son buldu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
İl Genel Meclisi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.