İl Genel Meclisi Mart ayı karar özetlerini açıkladı

ÖDENEK HASANKADI TOPLUM VE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ YAPIMI İŞİNE

İl Genel Meclisi Mart ayında gerçekleştirdiği gündem maddelerinden bazılarının karar özetlerini açıkladı. Mart ayı gündemi çerçevesinde görüşülen maddeler ve alınan kararlar şu şekilde; 5302 sayılı Kanunun 10/f maddesi “Taşınmaz mal alımına satımına, trampa edilmesine, tahsisine, tahsis şeklinin değiştirilmesine veya tahsisli bir taşınmazın akar hale getirilmesine izin; 3 yıldan fazla kiralanmasına ve süresi 25 yılı geçmemek kaydıyla bunlar üzerinde sınırlı ayni hak tesisinse karar vermek” hükmü gereği tabuda ilimiz Amasra ilçesinde Kayaaltı mevkiinde bulunan 15 pafta 775 parseldeki 4360 metrekare alan ile 776 parseldeki 2900 metrekare alandan toplam 7260 metrekare alanlı taşınmazın talep edilen amacı doğrultusunda, 2 yıl içerisinde yapımına başlanılması, başlanılmadığı takdirde tahsisin iptali şart ile 15 yıllığına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edilmesine, 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunun İl Encümeninin görev ve yetkileri başlıklı 26. maddesinin (a) bendi “Stratejik Plan ve Yıllık Çalışma Programı ile bütçe ve kesin hesabı inceleyip İl Genel Meclisine görüş bildirmek hükmünü kapsadığından söz konusu yol ve Ulaşım Müdürlüğünün Karla Mücadele projesinden 450.000,00 TL’lik proje ve ödenek, asfalt tamiri projesinden 600.000 TL’lik ödenek, Sağlık İşleri Müdürlüğünün Kumluca Toplum ve Aile Sağlığı Merkezi yapımı projesinde 200.000,00 TL’lik proje ve ödenek olmak üzere toplam 1.250.000,00 TL’lik proje ve ödeneğin iptal edilmesi, Sağlık İşleri Müdürlüğünün Kumluca Toplum ve Aile Sağlığı Merkezi yapımı projesinin iptal edilmesi sonucu kalan 50.000,00 TL’lik ödeneğin Hasankadı Toplum ve Aile Sağlığı Merkezi yapımı işinin ek performans ve yatırım programına alınması ve kalan ödeneğin bu projeye tahsis edilmesine karar verildi.

PROTOKOL GEREĞİ ORTAKLAŞA YAPILACAK

5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunun İl Encümeninin görev ve yetkileri başlıklı 10. maddesinin (a) bendi gereğince ekli Ek Yatırım (Çalışma) Programı teklif cetvellerinin onaylanmasına, 2011 mali yılı ek çalışma programına ve performans programına alınmasına, 5302 sayılı İl Özel İdaresi yasasının Norm Kadro ve Personel İstihdamı başlıklı 36. maddesi ve aynı yasanın İl Genel Meclisi görev ve yetkileri başlıklı 10. maddesi L fıkrası “Norm Kadro” çerçevesinde İl Özel İdaresinin ve bağlı kuruluşlarının kadrolarının ihdas, iptal ve değiştirilmesine karar vermek” gereğince söz konusu 2 adet programcı kadrosunun ihdas edilmesine dair Kadro Teklif Cetvelinin Kabulüne, 2010 Mali yılı Faaliyet raporunun idarece hazırlanıp sunulduğu şekliyle yeterliliğinin kabulüne, Bartın Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin 2011 yılı Köy-Des Projesi Bartın ilinin tamamını kapsandığı, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği ile Amasra, Kurucaşile Ulus ilçeleri Köylere Hizmet Götürme Birliklerinden teklif gelmesi halinde, il genelinde içme suları, sıcak asfalt, 1. kat asfalt, 2. kat asfalt, stabilize yol, asfalt yapma ve sanat yapıları vb. gibi alt yapı hizmetlerinin İl Özel İdaresi personeli ve iş makineleri imkanları ile  5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunun 64. maddesinin ilgili bentleri gereğince protokol çerçevesinde ortaklaşa yapılmasının kabulüne karar verildi.

ÖDENEKLER PERFORMANS VE ÇALIŞMA PROGRAMINA

Yol ve Ulaşım Müdürlüğünün; Akbaş Köyü Kartosmanlar- Uzunoğlu Mahallesi 3 kilometre, Avgölü 1 kilometre, Aydınlar Köyü 0,5 kilometre, Bakraçboz Köyü Çatmacık Mahallesi 1 kilometre, Karşıyaka Köyü 1 kilometre, Özbaşı Köyü Hepler bağlantı 1,6 kilometre, Söğütlü Köyü 0,6 kilometre, Yeni Kışla Köyü 2 kilometre, Kadıköy Köyü Tekmenoğlu Mahallesi 1,7 kilometre olmak üzere toplam 12,4 kilometrelik yolun ödeneklerinin dış kaynaktan karşılanmak üzere revizesine, Çayır Köyü 1,1 kilometre, Büyükkızılkum Köyü 1 kilometre, Akbaba Köyü 1 kilometre, Beşköprü 0.8 Köyü kilometre, Hacıosmanoğlu 1 kilometre, Eskihamidiye Köyü Yahyalar Mahallesi 0.8 kilometre, Ellibaş Köyü 1 kilometre, Dırazlar Köyü 1 kilometre, Bedil Köyü 0.5 kilometre, Hıdırlar Köyü 1.2 kilometre, Köyyeri Köyü 1 kilometre, Hocaoğlu Köyü 1 kilometre, Gecen Köyü Tellalar Mahallesi 0.6 kilometre, Kutlubeydemirci Köyü Rimaks bağlantı 0.5 kilometre, Gerişkatırcı Köyü 1.1 kilometre, Esbey Köyü 0.5 kilometre, Kaman Köyü 2 kilometre, Karainler Köyü Yukarı Mahallesi 1 kilometre, Okçular Köyü 0.4 kilometre, Kaşbaşı Köyü 0.5 kilometre, Kayadibi Köyü Kalaycı Mahallesi 0.6 kilometre, Alibaş Köyü 0.5 kilometre, Kutlubeydemirci Köyü Köseoğlu Mahallesi 1.2 kilometre, Küçükkızılkum Köyü 0.8 kilometre, Üçsay Köyü Merkez Mahalesi 0.7 kilometre, Kızıllar köyü Derecami Çengelli 3 kilometre ve Ören Merkez 1.6 kilometre söz konusu projelerin Maliye Bakanlığından İl Özel İdaresi yatırımları için aktarılan ödenekten karşılanmak üzere Performans ve Çalışma Programına alınmasına karar verildi.   

Bartın Hergün

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.