Karaman: Geleceğin Temellerini Atıyoruz

Karayollarındaki Pürüzler Nedeni ile Bir Türlü Başlatılamayan Projede İlgili Konularda Mutabık Kalarak Projenin Startı Verildi. Vergileri Dahil 5 Milyonluk Bir Bedel ile İhale Edilen Projenin En Büyük Özelliği ise Yağmur Suyu, Kanalizasyon ve Arıtma gibi 3 Ana Temanın Tek Projede Toplanma Başarısıdır. Bilindiği Üzere Bu 3 Tema Ayrı Ayrı Projelendirilirken Kozcağız Belediyesi Bu 3 Temayı Tek Projede Toplayarak Kozcağız’ın Büyük Bir Sorununu Ortadan Kaldırmak İçin ilk Adımları Atmış Oldu.

Geleceğin Temellerini Atıyoruz…


Başkan Karaman Temel Atma Töreninde Yaptığı Açıklamada; Son Bir Yıl İçerisinde Hayata Geçirdiğimiz Projelerden Anlaşılacaktır ki Projelerimiz Memleketimiz İçin Geleceğe Yapılan Yatırımlardır. FİFA Onaylı Suni Çim Sahamız Şuan Bartın’ımızda Olmayan Gece Aydınlatmasına Sahip. Kaldı ki O Taşlı Topraklı Sahada Top Oynayan Gençlerini Çilelerini Bizler Çok Çok İyi Biliriz, Artık Gençlerimizin Başarılı Olmaması İçin Hiçbir Nedenleri, Hatta Bahaneleri Kalmamıştır.

Aynı Şekilde Perşembe Kozcağız Yolu ile Kumluca Karabük Kozcağız Yolu, Hasankadı Yenice Kozcağız Yollarının Tamamlanması Neticesinde Kozcağız’ımız Bölgede Kavşak Rolü üstlenecektir, Bu Doğrultuda İçerisinde Şehirler Arası Otobüs Terminalinin de Bulunduğu Çok Amaçlı Bir Sosyal Tesisin 2012 Yılının Aralık Ayında Temellerini Attık ve İnşaallah Ağustos Ayında Halkımızın Hizmetine Sunacağız. Bu Sosyal Tesisimizin İçerisinde Terminalimizin Yanı Sıra Düğün Salonu, Kafeteryalar, Toplantı Salonu, Cep Sineması, Mescitte Bulunmaktadır.

Bugün Çalışmaları İçin İlk Kazma Vurulan Yağmur Suyu Kanalizasyon ve Arıtma Tesisi Projemiz İle Kozcağız’ımızın Alt Yapı Sorununu Tamamen Ortadan Kaldıracağız. Yağmursuyu ve Kanalizasyonun Tek Kanalda Toplandığından Dolayı Yıllardı Kanalizasyon Konusunda Büyük Sıkıntılar Yaşamaktaydık. Belirli Aralıklar ve Belirlenen Noktalarda Kanalizasyon Boşaltım İşlemleri Sayesinde Kanalizasyonlarımızın Sıkıntıları Bir Nebze Olsun Giderilmeye Çalışıldı. Fakat Artık Gelişen Değişen Bir Kozcağız’ın Alt Yapı İle İlgili Bir Sorunu Kalmayacağı Düşüncesi ile Yürüttüğümüz Projede Bugün Temeller Atıldı Allah Utandırmasın Diyorum.

Alternatif Alanlar Üretme Gayretindeyiz…

Başkan Karaman Açıklamalarına Şöyle Devam Etti. Bartın’ımızda Bulunan Üniversitemizden Bizlerde Kozcağız Olarak Faydalanma Üniversitemizin Bir Bölümünü Kozcağız’ımıza Kazandırma Düşüncesindeyiz. Bunun İçin gerekli Çalışmalarımız ve Görüşmelerimiz Devam Etmekte. Üniversite Konusunda Çalışmalarımız Bunlarla Sınırlı Değil Elbette, Aynı Zamanda Üniversite Öğrencilerimizi Kozcağız’ımıza Kazandırma Düşüncesi İle Önümüzdeki Yıl Kampüs Çevresinde Stant Açılarak Broşürler Tanıtım Film Video Görüntüleri ile Öğrencilerimizi Bilgilendirme Çalışmaları İçerisine Gireceğiz. Aynı Zamanda Yeni Eğitim Öğretim Yılında Kozcağızdan Direkt Olarak Fakülteye Öğrenci Taşıma Hizmeti Gerçekleşecektir. Önümüzdeki Süreçte Öğrencilerimizi Kozcağıza Getirme Çalışmalarımız Artarak Devam Edecek Olup, Kozcağızımızı Bir Öğrenci Şehri Haline Getirmek İçin Gerekli Temellerin Atılacağını ve Gerekli Çalışmaların Yapılacağını Belirtmek İsterim.

Aynı Zamanda Yazıcılar Mevkiine Taşınacak Olan Kampüsteki Öğrencilerimizi Kozcağız’a Çekme Düşüncesi Yansıra Halkımızın da Temel Eksiği Olarak Göze Batan Bir Mesire Alanını Memleketimize Kazandırma Gayreti İçerisindeyiz. Hem Vatandaşlarımızın Hem Üniversite Öğrencilerimizin Hafta Sonunu Değerlendirebileceği Doğa İle İç içe Kalarak Haftanın Yorgunluğunu Atabileceği Alanlar Üretme Çabasındayız.

Bununla Beraber Geçtiğimiz Aylarda Turizmde Öncü Belde Belediyeleri Arasına Giren Kozcağız Bununda Nimetlerinden Faydalanma Çabasında. Şar Köyü Mevkiimizde Bulunan Kale Kalıntılarının Olduğu Bölge Sit Alanı İlan Edilmişti, Yapılan Araştırmalar ve İncelemeler Doğrultusunda Sit Alanı İlan Edilen Bölgenin Daha da Genişletilmesi Durumu Anlaşılmıştır, Bu Bölgede Bulunan Her Türlü Kalıntının Gün Yüzüne Çıkartılarak Beldemizin Turizmde de Gerekli İlgiyi Alakayı Görebilmesi İçin Çalışmalarımız Devam Edecektir.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.

Anahtar Kelimeler:
Kozcağız
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.