Kemer'in Çehresi Değişiyor
KEMERMEYDANI VE ÇEVRESİ'DE HIZLA DÜZENLENİYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Davut Fırıncıoğlu Caddesi düzenleme projesi kapsamında Kemerköprü Meydanı ve çevresinde yürütülen durak yeri belirleme ve korkuluk çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemeler esnasında Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürü ve teknik personelleri ile yüklenici firma yetkili ve çalışanları da hazır bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında caddenin alt yapısında olduğu gibi üst yapısını da tüm ayrıntılarıyla ele alarak düzenlediklerini belirtti. Belediye Başkanı Cemal Akın açıklamasında "Davut Fırıncıoğlu Caddesi için hazırladığımız düzenleme projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz üst yapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şuan renkli desenli baskı asfalt çalışmalarının asfalt ve desen uygulama bölümü tamamlanma aşamasına gelirken bir taraftan asfaltın renklendirilmesi için çalışmalara başlanmış durumda. Caddenin Kemerköprü Meydanı'nda kalan bölümünde ise kaldırım ve korkuluk çalışmaları sona erme durumuna gelirken aynı zamanda durak noktalarının düzenlenmesi için yer belirleme çalışmaları yapılıyor" dedi.

BAŞKAN ÇALIŞMALARIN HER AŞAMASINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Davut Fırıncıoğlu Caddesi'nde devam eden üst yapı düzenleme çalışmalarının her aşamasını yerinde inceleyip yakından takip ediyor. Son olarak yola uygulanan baskı asfaltın renklendirme öncesi astar boyama çalışmalarını incelerken caddede bulunan vatandaşlarla ve esnaflarla da sohbet eden Belediye Başkanı Cemal Akın Davut Fırıncıoğlu Caddesi'nin hızla modernize edildiğini söyledi.  Başkan Akın "Daha güzel ve modern bir Bartın oluşturmak ve vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştırmak üzere tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.  Bu çerçevede hazırladığımız proje kapsamında düzenleyip modernize ettiğimiz Davut Fırıncıoğlu Caddesi vatandaşlarımızın beğenisini kazanacak ve çok yönlü kolaylıklar sağlayacak eşsiz bir cadde olacak.  Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor" dedi.

EBRU ATÖLYESİ KURSİYERLERİ ESERLERİNİ SERGİLEDİ

Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Ebru Atölyesi, Yaz Okulu Kursiyerleri eserlerini sergiledi. Eski Belediye binasında gerçekleşen Ebru Sergisi'nin açılış töreninde Belediye Başkanı Cemal Akın, kursiyerler, aileleri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu. Sergide Ebru Sanatçısı ve eğitmeni İbrahim Boz tarafından eğitim gören 8-16 yaş arası 52 kursiyer tarafından hazırlanan 90 ebru tablosu yer aldı. Sergi esnasında kursiyerlere sertifikaları Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından verildi. Belediye Başkanı Cemal Akın serginin açılış kurdelesini keserken yaptığı konuşmada Belediye olarak kültürel ve sanatsal etkinlik ve çalışmalara önem verdiklerini belirterek genç kursiyerleri Ebru Atölyesi kursunu başarıyla bitirdikleri için ve hazırladıkları eserlerden dolayı kutlayıp başarılarının devamını diledi. Akın konuşmada "Belediye olarak Kültür ve Sanat Merkezi'miz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz dil, resim, ebru, ritim, enstrüman, tiyatro, aerobik gibi çok sayıda kursla öğrencilere ve vatandaşlarımıza sosyal kültürel ve sanatsal anlamda da hizmet veriyoruz. Bu günde 8-16 yaş grubu Ebru Atölyesi Yaz Kursu'nun hazırlamış olduğu Ebru Sergisi'nin açılışını yapmaktayız. Genç kursiyerlerimizi hazırlamış oldukları güzel eserlerden dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

BAŞKAN YUKARI SOKAK'TA HEM İNCELEDİ HEM DİNLEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Çaydüzü Mahallesi'ne bağlı Yukarı Sokak yollarını inceleyip vatandaşlarla sohbet etti. Çalışmaları incelerken vatandaşlarla da sohbet edip hatırlarını soran Belediye Başkanı Cemal Akın Yukarı Sokak yollarını etap etap sıcak asfaltla düzenleyip vatandaşları kışın çamurdan ve yazın tozundan kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Süratle mahallelerimizin üst yapı ve alt yapı gereksinimlerini karşılamaya devam ediyoruz. Bu çerçevede vatandaşlarımızın arzu ettiği ve ihtiyaç duyduğu hizmetleri gerçekleştirmek için her gün mahallerimize sevk ettiğimiz ekiplerimizin bir bölümü ile şuan Çaydüzü Mahallesi Yukarı Sokak yollarını sıcak asfaltla düzenliyoruz. Sokağın 1 kilometrelik yolunda etap etap gerçekleştirdiğimiz uzun yıllar sorunsuzca hizmet verecek yol çalışmamız tamamlandığında buradaki vatandaşlarımızı da kışın çamurdan yazın tozdan kurtarmış olacağız" dedi.

BAŞKAN NİKÂH'TAN NİKÂHA KOŞMAYA DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Cemal Akın bu hafta da Cuma akşamı ve hafta sonu üst üste çok sayıda davete icabet ederek çiftlerin nikah akitlerini kendisi gerçekleştirdi.  Belediye Sosyal Tesisleri'nde Fatma -Mustafa Sivri'nin kızı Semra ile Radife -Kerim Yaman'ın oğlu Gürdal'ın, Refika - Gürbüz Tuçel'in kızı Filiz ile Nerdin-İbrahim Selamlar'ın oğlu Okan'ın ve Fatma Nur - (Mehum) Ziya Öcal'ın kızı Selen ile Döndü -Fikri Altan'ın oğlu Lütfi'nin nikah akitlerini gerçekleştiren Belediye Başkanı Cemal Akın Hafize ve Cemal Arslan'ın kızı Sinem Yeşim ile Ümmü ve İsmail Çağlar'ın oğlu Volkan'ın nikâhını Varol Otel'de, Feride Azaklı ve Mehmet Öztamur'un kızı Yeşim ile Fatma-Mehmet Duymuş'un oğlu Ali'nin nikahını Subay Gazinosu'nda kıydı. Başkan Nikâh akdini gerçekleştirdiği çiftlere ömür boyu mutluluklar dilerken ailelerine hayırlı olsun dileklerini iletti. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında  "Vatandaşlarımızın özel günlerinde onlarla birlikte olmaktan ve mutluluklarını paylaşmaktan büyük sevinç duydum. Göreve başladığım günden beri sürekli iç içe olduğum halkımızla var günde, dar günde, mutlulukta ve hüzünde birlikte olmaya, üzerimize ne düşerse yaparak hayatta acı tatlı ne varsa paylaşmaya devam ediyorum" dedi.

BAŞKAN BARTINSPOR'U TRİBÜNDEN DESTEKLEDİ

Bartın Belediye Başkan'ı Cemal Akın Bölgesel Amatör Lig rakiplerinden Aksaray Belediyespor'u misafir eden Bartınspor'u tribünden izleyerek destekledi.  Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açılamasında Bartınspor'un ilk yarı mağlup ayrıldığı sahadan pes etmeyip ikinci yarı 2 gol atarak galip çıkmayı başardığını belirterek başarıların devamını diledi. Akın açıklamasında "Bartınspor-Aksaray Belediyespor Bölgesel Amatör Lig karşılaşmasında takımımızı hemşerilerimle birlikte tribünden büyük bir coşkuyla destekledik. 1-0 geride başladığı ikinci yarıda, 2 gol birden atıp maçı kazanmayı başaran Bartınspor'u kutluyor başarılarının devamını diliyorum" dedi.

CEMAL AKIN'DAN BAHEM BAŞKANI GÜNEŞ'E ZİYARET

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Halk Oyunları ve Müzisyenler Derneği Başkanı Ersin Güneşi ziyaret etti. Güneş'i Şehir Merkezi'ndeki işyerinde ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın kentte gerçekleştirdiği halk oyunu ve müzik etkinlik ve çalışmalarında başarı dileklerini iletti. Akın yaptığı konuşmada "Belediye olarak halkımıza en güzel şekilde hizmet verebilmek için kentteki tüm sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlarla karşılıklı ziyaretlerde bulunarak istişare halinde olmaya devam ediyoruz.  Belediye olarak çalışmalarınızdaki yardımcı olabileceğimiz hususlarda gerekli desteği vermeye hazır olduğumuzu bilmenizi istiyor  başarı ve kolaylıklar diliyorum" dedi.

TÜRKİYE ÖZÜRLÜLER FEDERASYONU VE DERNEK BAŞKANLARINDAN ZİYARET

Türkiye Ortopedik Özürlüler Federasyonu Başkanı Cemal Merdan ve Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Belediye Başkanı Cemal Akın'ın Belediye Sosyal Tesisleri'ndeki odasında gerçekleşen ziyarette Bartın Sakatlar Derneği Başkanı Ferit Kurulan ve Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Federasyon Başkanı Cemal Merdan ziyarette yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Cemal Akın'a yeni dernek yeri hizmeti, engelli vatandaşlar için ulaşım kolaylığı sağlayan kaldırım ve araç rampaları, Belediye hizmet binası önündeki engelli asansörü gibi çalışmaları ve sosyal faaliyet ve etkinliklerde verdiği destek ve gösterdiği duyarlılık dolayısıyla teşekkür etti.  Belediye Başkanı Cemal Akın ziyarette yaptığı konuşmada Belediye olarak engelli vatandaşlar için hayatı kolaylaştıran çalışmalara imza attıklarını belirterek bundan sonrada ihtiyaç duydukları her konuda gerekeni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Akın konuşmasında "Belediye olarak Engelli vatandaşlarımız için Engelsiz Yaşam Komisyonu kurduk. Onların ihtiyaç duydukları hizmetleri bu komisyonda masaya yatırıp gerekli çalışmaları yaptık. Bu doğrultuda çalışmaya da devam ediyoruz. Yeni yaptığımız tüm kaldırımlarımızı görme ve bedensel engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla istifade edebileceği şekilde düzenliyoruz. Aynı zamanda mevcut kaldırımlarımıza da engelli rampaları yapıyoruz. Bunun yanında Halk Otobüsleri'nde engelli rampasını şart koştuk. Belediye hizmet binamız girişine engelli asansörü yaptırdık. Her zaman yanınızdayız." dedi.

BAŞKAN RİTİM KURSU KURSİYELERİNİ ZİYARET ETTİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde Özel Eğitim ve Rehberlik Gerektiren Çocuklar Ritim Kursu kursiyerlerini ziyaret etti. Müzik Eğitmeni Şamil Karakaş, eğitmenliğinde çeşitli enstrümanları kullanarak ritim kursu alan kursiyerleri eski belediye binasındaki dersliklerinde ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi. Akın yaptığı konuşmada "Belediyemiz Kültür ve Sanat Merkezi bünyesinde 7'den 70'E her vatandaşımıza hitab eden sosyal etkinlik ve kurs faaliyetlerimiz olmakta bunlarda biri de Özel Eğitim ve Rehberlik Gerektiren Çocuklarımız için açtığımız Ritim Kursu'muzdur. Bu kurslardaki amacımız çocuklarımızı sosyal yaşama dahil etmektir. Kendilerine başarı ve kolaylıklar diliyorum "dedi. Ziyaret sonunda kursiyerlere Belediye Başkanı Cemal Akın ile hatıra fotoğrafları çektirdiler.
 
CEMAL AKIN HEM ÇALIŞMALARI İNCELEDİ HEM ESNAF GEZDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kentte devam eden üst yapı ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek vatandaşların görüşlerini almaya devam ediyor.  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Belediye Başkan Vekili Serhat Çörek ve Belediye Meclis Üyesi Şemsettin Çöme ile birlikte Davut Fırıncıoğlu Caddesi'nde devam eden renkli desenli baskı asfalt çalışmalarını inceleyerek esnaf ziyaretlerinde bulundu. Çalışmaları yakından takip ederek esnaflarla sohbet edip talep ve görüşlerini dinleyen Belediye Başkanı Cemal Akın her fırsatta vatandaşlarla birlikte olup talep edilen ve ihtiyaç duyulan hizmetleri vermeye devam ettiklerini söyledi. Başkan Akın ayrıca vatandaşlara Davut Fırıncıoğlu Caddesi'nin en kısa zamanda renkli desenli baskı asfalt yol, geniş granit kaldırımlar, modern aydınlatmalar ve dekoratif kent mobilyaları ile kentin en güzel caddesi olarak hizmete açılacağını söyledi. Akın konuşmasında "Bartın halkı için en iyi ve en güzel olan neyse onu yapmak ve uzun yıllar hizmet verecek eserler kazandırmak amacıyla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Davut Fırıncıoğlu Caddesi için hazırladığımız düzenleme projesi adım adım hayata geçiyor. Granit kaldırımlarla düzenleme çalışması bitiyor. Desenli Baskı Asfalt çalışmasında renklendirme aşamasına gelindi. Caddeyi modern aydınlatmalar, kent mobilyaları ve peyzaj düzenlemeleriyle donatılmasının ardından kentin en güzel caddesi olarak halkımızın beğeni ve istifadesine sunacağız" dedi.

YOLLAR TİTİZ TEMİZLİK ARAÇLARIYLA TEMİZLENİYOR

Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri kent merkezinde ve mahallerde yollarda ve kaldırım diplerinde oluşan kaba kirliliği sulu ve fırçalı sistem araçlar yardımıyla ortadan kaldırmaya devam ediyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın günlük çöp süpürme ve kaldırma çalışmalarının yanında yollarda daha titiz ve detaylı temizlikle sağlık risklerini ortadan kaldırmak için özel temizlik araçları ile çalıştıklarını söyledi. Akın açıklamasında " Belediye olarak ekiplerimizle gece gündüz vardiyalı şekilde çalışarak her gün düzenli olarak çöp süpürme ve kaldırma çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın yanında sulu ve fırçalı sistemle temizlik işi yapan araçlarımızla yollarda ve kaldırım diplerinde biriken kaba kirliliği ve sağlık riski oluşturan mikroplu tozları ortadan kaldırıyoruz" dedi.

FABRİKA SAHİPLERİNDEN ZİYARET

Bartın Menteks Tekstil yöneticileri Osman Karagöl ve Bünyamin Erdoğan Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Başkan Akın'ı eski belediye binasındaki odasında ziyaret eden fabrika yöneticileri belediye Başkanı Cemal Akın'a kente kazandırdığı eserler dolayısıyla kutlayıp çalışmalarında kolaylıklar diledi.   Belediye Başkanı Cemal Akın ise yaptığı konuşmada ziyarette dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek kente yatırım yapmış ve yatırım yapmak isteyen herkese gerekli desteği verdiklerini söyledi.

BAŞKAN 2013-2014 AKADEMİK YILI AÇILIŞINA KATILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın 2013-2014 Akademik Yılı'nın açılış törenine katıldı. Akademik yılın açılışı dolayısıyla Üniversite Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene katılan Akın yaptığı açıklamada yeni Akademik Yıl'ın hayırlı uğurlu olmasını diledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak üniversitemize belediyemize ihtiyaç duyduğu her konuda gerekli desteği vermeye hazırız. Yeni akademik yılın hem üniversitemiz hem de memleketimize yurdun çeşitli illerinden gelen öğrenciler için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor başarı dolu bir yıl diliyorum.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
AKRABAOGLU SITESI 7 yıl önce

yalida 2 alisveris merkezi̇ var, birinicisi yasal eski terminale yapiliyor, 2.si kacak imar planinda yol olan yerde eski bina 300 m3 tadilat ruhsatiyla 3000 m2 oluyor. 2 katli bu eski binada yarin birgun bir gocuk olursa hesabini kim verecek. baskanim goz yummayin!!! kemerin cehresini degistiriken, baskan yardimcisinin kesesini doldurmayin.
sorun mhp , cozum akp

Avatar
KEMER 7 yıl önce

kemer çalişma güzel fakat bu şeki̇lde 2 aydan beri̇ esnafin cani okunacagina kademeli yapilsa i̇di̇ gece calişilsa i̇di̇ daha i̇yi̇ olmazmiydi

Avatar
Qaradeniz 7 yıl önce

bartin info var. belediye niye web sitesi kuruyor. hem belediye kendi web sitesinde başkan'a bu kadar yer vermiyor.

Avatar
cengiz 7 yıl önce

çok güzel olmuş emeği geçenlere teşekkürler.

Avatar
akraba 7 yıl önce

ayıp ayıp akp yi görüyoruz.... saban dişli..mercimek...kanal 7...deniz feneri...............

Avatar
Bartın daha önce böyle çalışmalar görmedi 7 yıl önce

Başkanım sizi canı gönülden tebrik ve takdir ediyorum bartın sayenizde hakkettiği hizmete ve yere kavuşuyor daha öncekileride gördük öpüp koklayıp orada 10 sene oturdular sizinle hem güler yüzü hem hizmeti gördük teşekkürler

Avatar
BİR BAŞKAN YANINDA Kİ İKİ ÜYEMİZ Lütfen 7 yıl önce

bir arada aynı pozlarınızı,kemerden yukarı çarşıya kadar olan kaldırımlara göz yumularak konulan hatırlı malların ve hele akşama doğru sorumsuzca bırakılan çöp yığınlarının ve kaldırımlara izin verdiğiniz seyyar satıcılarla ..da veriniz.

Avatar
memleket 7 yıl önce

kaplumbağa hızıyla yol yapıp bununla övünmek bartına nasip oldu. çilemiz devam ediyor. 2 ay donra bitecek pazaryeri..