Kemerköprü'ye Modern Duraklar

MODERN DURAKLAR YERLEŞTİRİLİYOR


Bartın Belediyesi Davut Fırıncıoğlu Caddesi düzenleme projesi kapsamında Kemerköprü yanında modern durak yerleştirme çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Cemal Akın proje kapsamında yerleştirilen yeni duraklarla Kemerköprü çevresine ve Davut Fırıncıoğlu Caddesine modern bir görünüm kazandıracaklarını söyledi. Akın açıklamasında “Caddeye aşama aşama uygulanan projemizle birlikte oluşan büyük değişimi hep birlikte görüyoruz. Şimdide Kemerköprü yanındaki alana modern duraklar yerleştiriyoruz. Bu durak noktalarında daha önce olduğu gibi yolcu taşıyacak tüm araçlar aynı anda beklemeyecek. Her hat için bir araç bekleyecek. Bekleyen araç yolcusunu alıp hareket ettiğinde hareket saati gelen başka bir araç gelecek. Bu sayede hem Kemer Meydanı ve çevresinde oluşan görüntü bozukluğunu hem de trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

CEMAL AKIN'DAN KIRTEPE MUHTARINA ZİYARET

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ile aza Çetin Asma'yı ziyaret etti. Muhtar Münir Fazıl Seyhan ve Azası Çetin Asma yaptıkları konuşmada Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek mahallelerine ve kent geneline kazandırılan hizmetler dolayısıyla teşekkür ettiler. Akın ise yaptığı konuşmada belediye olarak her gün tüm mahallere hizmet götürüp vatandaşların ihtiyaçlarını ve taleplerini hızla karşıladıklarını belirterek aynı zamanda sıkıntıların hızla çözülmesi için mahalle muhtarları ile her fırsatta istişare halinde olduklarını söyledi. Akın konuşmasında "Bediye olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda mahallerimize her gün gece gündüz demeden hizmet götürüyoruz. Bu noktada sıkıntıların hızla çözülmesi ve ihtiyaçların en etkili şekilde karşılanması için mahalle muhtarlarımızla da her fırsatta bir araya gelerek sürekli görüş alışverişlerinde bulunuyoruz. Tüm mahallerimize alt yapısı ve üst yapısıyla uzun yıllar sorun yaşatmayacak kalıcı hizmetler vererek hayatı kolaylaştırmak için ne lazımsa yapıyoruz" dedi.

ELMALIK SOKAK KALDIRIMLARI RENKLENİYOR

Belediye Başkanı Cemal Akın belediye ekiplerince Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı Elmalık  Sokak sınırları içerisindeki  İMKB Ortaokulu yolunda yapılan kaldırım bordürü boyama çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında belediye olarak mahallelerin bir taraftan alt yapı ve üst yapı ihtiyaçlarını karşılarken bir taraftan da çevre güzelleştirme çalışmaları yapmaya devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında "Göreve geldiğimiz günden beri mahallelerimizin alt yapı ve üst yapı ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda çevre güzelleştirme çalışmalarına da hız veriyoruz. Bu bağlamda daha önce 6 metreden 20 metre genişliğine çıkardığımız, kaldırım yapıp asfaltladığımız Elmalık Sokak ve IMKB Ortaokulu yolundaki kaldırımlarımızın bordürlerini boyuyoruz. Çalışmalarımız ihtiyaç duyulan noktalarda devam edecek" dedi.

BAŞKAN ÇEVRE GÜZELLEŞTİRME ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne verdiği talimat doğrultusunda refüj ve yeşil alanlarda yürütülen çiçeklendirme ve bitkilendirme çalışmalarını yerinde inceledi. Belediye Başkanı Cemal Akın yapılan çevre güzelleştirme çalışmalarıyla ilgili açıklamasında kentteki tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri modern çizgilerle birleştirerek daha güzel bir Bartın oluşturduklarını söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak orta refüjlerimize ve yeşil alanlarımıza rengarenk çiçeklerle güzel bir görünüm kazandırıyoruz. Yaptığımız çevre güzelleştirme çalışmaları ile kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerimizi modern çalışmalarımızla bir araya getirerek Bartın'ımızın değerlerini gözler önüne seriyoruz. Yalı bölgesi, Irmak boyu devam eden yürüyüş yollarımız,  Yöresel Yemek Evi, hemen ilerisinde Geleneksel El Sanatları'mızın teşhir salonu, karşısında yükselmekte olan Yaşam Merkezi'miz, kavşaktaki tarihi Bartın çektirmesinin suya indirilmesini anlatan anıtımız ve çevresindeki çiçeklendirme çalışmalarımız daha güzel daha modern bir Bartın için yaptığımız çalışmalarımızın en büyük örneğidir" dedi.

CEMAL AKIN'DAN KOOPERATİF BAŞKANI KADİR AKAL'A ZİYARET

Belediye Başkanı Cemal Akın, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kadir Akal'ı ziyaret etti. Akal'ın Kooperatif bürosunda gerçekleşen ziyaret karşılıklı sohbet şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın Kooperatif Başkanı Kadir Akal'a çalışmalarında başarı ve kolaylık dilerken Akal ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Akın yaptığı konuşmada "Kooperatifler insanların ihtiyaçlarını karşılıklı yardım, dayanışma ve kefalet suretiyle ve en az maliyetle karşılamak amacıyla hizmet veren önemli kuruluşlardır. Belediye olarak ihtiyaç duyulduğunda ve bizi ilgilendiren her konuda yanınızda olduğunuzu bilmenizi isterim.  Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diler Kurban Bayramı'nızı şimdiden kutlarım" dedi

ASMA CADDESİ'NDE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kırtepe Mahallesi'ne bağlı Asma Caddesi'nde vatandaşlarla sohbet etti. Mahalle ziyaretleri kapsamında caddede bulunan Başkan Akın vatandaşları selamlayarak hatırlarını sormayı ihmal etmedi. Vatandaşlarla sohbet ederek talep ve önerilerini de dinleyen Başkan Akın göreve başladıkları günden bu güne daha güzel bir Bartın için gece gündüz demeden hizmet verdiklerini söyledi. Vatandaşlarda Başkan Akın'a Asma Caddesi'nde başta doğal gaz alt yapısı sonrası düzenlenen yol ve kaldırımlar ile Gavur Taşı mevkiindeki atıl alana yapılan Şelale olmak üzere kente kazandırdığı tüm hizmetler için teşekkür ettiler.

EMEKLİLER DERNEĞİ'NE ZİYARET

Belediye Başkanı Cemal Akın Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı'ıyı ziyaret etti. Ali Kalaycıyı Dernek'teki çalışma odasında ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın belediye olarak emeklilere belediyeye ihtiyaç duydukları her konuda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Dernek Başkanı Kalaycı ise Başkan Akın'a ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek dernek faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi. Belediye Başkanı Cemal Akın konuşmasında "Sizler memleketimizin emektarları değerli büyüklerimizsiniz. Belediyemizi ilgilendiren her konuda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim" dedi.

BAŞKAN TOPLANTI ÜSTÜNE TOPLANTI YAPIYOR

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın hayata geçirilecek projeler ve yeni yapılacak yollarla ilgili  toplantı üstüne toplantı yapıyor. Belediye Dinlenme evinde gerçekleşen ilk toplantıların ilkinde, Belediye Fen İşleri Müdürü Çetin Önder, teknik personel ve yüklenici firma yetkilileriyle istişare yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bu toplantının peşinden Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin, Park ve Bahçeler Müdürü Meltem Cemaloğlu ve teknik ekibi ile belediye tarafından yaptırılacak olan Şehitlik Anıtı Projesi ile ilgili değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantılarla ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın daha güzel ve modern bir Bartın için alınan kararların uygulanması yeni projelerin haayta geçmesi ve mevcut çalışmaların her fırsatta toplantı düzenleyip çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında "Daha güzel daha modern bir Bartın için daire müdürlerimiz, teknik ekiplerimiz ve yüklenici firmalarla her fırsatta değerlendirme ve istişare toplantıları yapıyor yeni ve devam eden,  proje ve çalışmalarımızı masaya yatırıyoruz. Bu çerçevede bu gün gerçekleştirdiğimiz toplantıların ilkinde kentte devam eden yol çalışmalarını ve yeni yapacağımız yolları programlarken ikincisinde Şehitlik Anıtı Projemizi değerlendirdik. Toplantılarımız devam edecek"dedi.

YALI YAŞAM MERKEZİ İNŞAAT ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Belediyesi tarafından  hazırlanan proje kapsamında yapımı devam eden Yalı Yaşam Merkezi İnşaatında incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın inşaat alanında yaptığı konuşmada Bartın'a kışın da gidilebilecek ve ibadethaneden nikah salonuna, kafeteryadan spor salonuna kadar her ihtiyaca yanıt verecek bir yaşam merkezi yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Yalı'da atıl halde olan ve hoş gözükmeyen eski terminal alanına yapmakta olduğumuz Yaşam Merkezi'mizin inşaatı hızla devam ediyor. Bartın'ın tarihi Taşhan mimarisine uygun şekilde projelendirdiğimiz yaşam merkezimiz sayesinde vatandaşlarımızın ve öğrencilerin Kış günlerinde de gidebileceği bir yer meydana getirerek önemli bir yaşam alanı ihtiyacını daha karşılamış olacağız. Yaşam Merkezi'mizin 815 m2 alana sahip bodrum katında sığınak, bay bayan ve engelli tuvaletleri, lavabolar, bay ve bayan abdesthaneler ve su deposu enerji ve jeneratör odası gibi yardımcı birimler olacak. 1542 m2 zemin katında 97 m2 mescit ve 63 -150 m2 arasında değişen iş yerleri olacak. 1'inci katta 1573 m2 alanda 11 tane dükkân olacak. Bu dükkanlar kafeterya, pastane, fastfood, çay salonu gibi mekanlar olacak. Son katta ise 1574 m2 alan içerisinde çok amaçlı salon olacak ve nikah salonu olacak. Çok amaçlı salonda tören, konferans, sinema, bowling ve spor salonu gibi hizmetler verilebilecek. Şuan çalışmalar bodrum, zemin kat ve 1'inci katta hızla devam ederken 2'nci kata da çıkılmış ve çalışmalarda ilerleme kaydedilmeye başlanmış durumda" dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 7 yıl önce

dikili taşın olduğu yere belediye bir kavşak suyu getirmedi öğrenciler yoldan geçenler musluk suyu içiyor nerede bu belediye, buraya gelinde birazda bizim sorunu dinleyin

Avatar
şenol öncül 7 yıl önce

kemer köprü'deki dolmuş duraklarını kaldıramamanın, bir kılıfı tabii ki olacak. o duraklar orada kaldıkça modernlikten bahsedilmesi mümkün değil.. yapılan masrafa yazık, oysaki bu modern malzeme ve dolmuş duraksız genişlemiş ve rahatlamış kemer köprü çok güzel olurdu... seçim öncesi tabii ki zor ama her adım da her kaybedilen oyun bir de kazanılanı olur

Avatar
vatandaş2 7 yıl önce

dikilitaşın oralarda çocuk parkida yok daha en yakını hendekyanı ortaokulu yanında.

Avatar
hendekyanı vatandaşı 7 yıl önce

hendekyanı güzel oldu ama karsı kaldırımın olduğu yerlerde neden çalışma yapılmıyor.kaldırımlar çatlamış hep tümsek.orası komple yılıp düzenlenebilirdi.ulus durağına kadar o bölge kaldırımlarına düzenleme yapılırsa oyum başkana

Avatar
dikkat 7 yıl önce

oradaki durakları şehrin içinden kaldırsanız da kemerdeki trafik rahatlasaydı daha iyi olmaz mıydı ?

Avatar
Eleştirmen gardaşlar haksızmıyım yaa 7 yıl önce

ya cemal akını ve belediyeyi eleştirip duruyorsunuz iyigüzelde sizin partinizin vekilinin belediyesinin çalışmalarınıda görelim şu bartın info da..
veya özel idarenin projelerini de görelim onların haberlerinin altına da bir şeyler yazalım..
yok demi?
yok işte ne yapalım bizimki çalışmıyor çalışana yazmak zorundayız diyorsunuz değil mi? ee doğrusu sizin işinizde zor.
yol yapıyorsun ulaşım sıkıntıya girdi bir daha oy vermem. yapınca ne gerek vardı yapmasan niye yapmadın dersin.kışın gidecek yer yok dediniz yaşam merkezi yapılıyor taş yığını dediniz .şelalemi? başka işin mi yok, asfaltmı? toz çamur varken negerek var. susuz kaldık dediniz alternatif su bulundu haberi çıktı iki keson kuyuya temel attılar dediniz o kuyulardan alınacak su bartını susuzluktan kurtaracak 9bin ton su her gün çıkacak ve az15 yıllık rezerv.sorun çözülünce üzüldünüz değilmi?
sudanmı rahatsızsınız susuzluktanmı?
hizmettenmmi memnunsunuz hizmet vermeyendenmi?
ya derdiniz ne sizin sizi anlaamak çok zor...

Avatar
üniversiteden biri 7 yıl önce

üniversiteni önündeki durak rezil bir durumda. acilen bu durağında temizlik ve iyileştirmesi yapılması lazım

Avatar
HAKSIZMIYIM y a a Dostumuza 7 yıl önce

lütfen kemer köprüden kaldırımlardan sabah çıkalım. yukarı çarşıda heykele kadar, oradan tekrar dönerek karakaş caddesi ve hendekyanı caddesinden ulus durağına kadar gidelim. akşam üzeri aynı noktadan tersine dönerek, yürümeyi kemerköprüde sonlandıralım. kaldırımlarda yürümemizi zorlayan ve geçit vermeyen. çok noktalar da bizi trafiği çok yoğun caddelere indirip kazalara neden olan esnafın mallarını ,seyyar satıcı arabalarını masayı sandalyeyi korup saatlerce lak lak eden (geyik yapan) insanlarımız ve rasgele yerlerde öbek öbek yığılı çöplere ne demeli bunları da önlemek herhalde belediyemizin en önemli görevlerindendir.duygusal olmadan trafiğin girmediği hükümet caddesinde bir mola verelim. ne ideallerle yapılmıştı bu cadde, şu anda görsellik olarak çok kötü durumda değil mi burası? önemli olanı geçmişte yapılan ve halen kullandığımız kalıcı olanları, doğru kullanmak ve korumaktan geçmeli, duygu selimiz daha çok kişilerde değil bilinçli kullanılan eserlerinde olmalı...