Kozcağız'da Acıbal Güven Tazeledi

AK Parti Kozcağız Belde Kongresi Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve teşkilat mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Kozcağız Belde Kongresine Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'un yanı sıra İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Merkez İlçe Başkanı Ümit Aksakal, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı.

Kozcağız Belde Başkanı Orhan Acıbal’ın açış konuşması ile başlayan kongrede, Merkez İlçe Başkanı Ümit Aksakal, İl Genel Meclisi Üyesi Giray Gülsoy, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın konuşmalarının ardından kürsüye gelen Milletvekili Tunç, güncel siyasi konular, Bartın’a ve Kozcağız’a yapılan yatırımlar hakkında bir konuşma yaptı.

“Siyasetimizin merkezinde “ÖNCE İNSAN” var”

Milletvekili Tunç, konuşmasında AK Parti’nin 18 yıldan buyana ülkemize her alanda büyük değişim ve gelişim sağladığını belirterek, Türkiye ekonomisini 250 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkararak, ekonomik anlamda bir Türkiye’nin yanına iki Türkiye daha ilave ettiklerini söyledi. “İnsanı Yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla siyasetlerinin merkezine insanı koyduklarını ifade eden Tunç, sağlıkta gerçekleşen icraatlar, refah seviyesinin yükselmesi sayesinde Dünya Sağlık Örgütünün 18 yıl önce Türkiye’de doğumda beklenen yaş sınırının 69 iken bu gün 79’a yükseldiğini, Ülkelerin kalkınmasının eğitime ayrılan bütçe ile mümkün olduğu inancıyla Eğitim yatırımlarına büyük önem verdiklerini, Üniversite sayısını 200’ün üzerine çıkardıklarını, anasınıfından, ortaöğretime okullaşma oranında, okulların fiziki imkanlarında büyük mesafe katettiklerini söyledi.

“Her alanda büyük yatırımlar yaptık”

AK Parti iktidarı ile 81 vilayetimizde büyük bir kalkınma hamlesine şahit olduklarını belirten Milletvekili Tunç, Barajlarından, tünellerine, havaalanlarından, limanlarına, Hızlı trenlerinden, otoyollarına, her şehrinden her köyüne hayal dahi edilemeyen eserlere imza attıklarını söyledi. Savunma sanayiinde büyük bir atılım sağladıklarını belirten Milletvekili Tunç, %70 dışı bağımlı olan Türkiye’nin bu gün savunma sanayiinde %70 yerli üretime ulaştığını belirterek kendi milli silahımızı, helikopterimizi, tankımızı, gemimizi, İHA’mızı, SİHA’mızı üreten bir ülke durumuna geldik dedi. Organize Sanayi Bölgelerini fabrikalarla doldurduklarını belirten Milletvekili Tunç, AR-GE’ye, Sanayiciye, çiftçiye, tarıma ve turizme verdikleri desteklerle, KÖYDES, BELDES, SUKAP projeleri ile her alanda ülkemizi ileriye taşıdıklarını söyledi.

“Milletimize hizmet yolunda engelleri aşarak büyük başarılara imza attık”

hizmet yolunda her türlü engeli aşarak büyük başarılara imza attıklarını belirten Milletvekili Tunç, konuşmasında; “18 yıl boyunca, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimizin refahını artırmak, ülkemizin gelişmiş ülkelerin en önlerinde yerini alabilmek için çalışırken AK Parti’nin önünü kesmek, Türkiye’nin kutlu yürüyüşünün önüne taş koymak için her türlü karanlık girişimle karşı karşıya kaldık. İMF defterini kapatarak, İMF ile borcumuzu sıfırlayarak ekonomik bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz, nükleer santral ihaleleri ile ekonomide bağımsız olacağımızı tüm dünyaya duyurduğumuz, faizlerin Cumhuriyet tarihinin en düşük seviyesine indiği, Kanal İstanbul gibi, İstanbul Havalimanı gibi, Marmaray tüp geçidi gibi, Avrasya boğaz geçidi gibi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi köprüsü gibi dünyanın en büyük yatırımlarını konuştuğumuz, bir kısmını ihale ettiğimiz, bir kısımının yapımına başladığımız ülkemizin her açıdan en parlak dönemini yaşadığı 2013 Mayıs ayında Gezi olayları ile başlayan 17-25 Aralık yargı ve emniyet darbe girişimi ile devam eden, Mit tırlarının durdurulmasından, terörün azdırılmasına ve 15 Temmuz FETÖ Darbe girişimine kadar çok önemli engelleme girişimleri ile karşı karşıya kaldık. Tüm bu engelleri milletimizin desteği ile aşmayı başardık. O nedenle AK Parti’ye ve Liderine güvenen milletimize şükran borçluyuz, onlar için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz” dedi.

“Darbeler, krizler üreden bir yönetim sisteminden istikrar üreten Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi sağladık”

Karşı karşıya kaldığımız tüm engelleri milletimizin desteği ile aştık diyen Milletvekili Tunç, Milletimiz liderine güvendi meydanlara gitti ve hep birlikte darbeye karşı durduk. Milletimizin kahramanlığı, Liderimizin cesareti sayesinde 15 Temmuz hain darbe girişimini önledi. Bu uğurda Şehitlerimiz ve gazilerimiz var. Onların emanetine sahip çıkmak bizim görevimiz, bir daha ülkemizde bu tür karanlık girişimlerin olmaması için ülkemizin her on yılda bir darbe üreten, muhtıra üreten yönetim sistemini demokrasiyi ve cumhuriyeti güçlendiren bir sisteme dönüştürmemiz gerekiyordu. Bunu da milletimizin desteği ile başardık ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçtik. Şimdi tutturmuşlar, parlamenter sisteme geri dönelim diyorlar. Parlamenter sistemin sıkıntılarını bu ülke çekmedi mi? Gerçekleştirilen darbelerle çekmedi mi? Terörle, Ekonomik krizlerle, fakirleşmeyle, işsizlikle çekmedi mi? Hepsi parlamenter sistemin sorunları değilmiydi, hükümet kuramamalar, koalisyonlar, istifalar, milletvekili pazarlıkları yaşanmadı mı? Hala bunları özleyenler var. Milletimiz bunlar olmasın diye Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine onay verdi. 1,5 yıldır da uygulaması devam ediyor. 1,5 yılda bir sistemin tam oturması kolay bir şey değil. Eksiklikler mutlaka olacak. Bu eksiklikleri bir bir gidermeye devam ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

“Güney Sınırımızda Terör Devletinin Kurulması girişimini önledik”

15 Temmuz hain darbe girişimi Allah korusun başarılı olsaydı Fırat Kalkanı operasyonunu yapabilir miydik? Yapamazdık. Yapamasaydık Türkiye'nin kuzeyinde bir PKK terör devletini kurmuş olurlardı. Darbe gerçekleşse onlar oraya müdahale eder miydi? Etmezlerdi. CHP girmeyelim dedi, biz ise doğru olanı yaptık, Fırat Kalkanıyla, Zeytin Dalıyla, Barış Pınarı Harekatıyla terör devleti oluşumunu engelledik. Bu başarıda Türk askerinin kahramanlığı tartışılmaz, bu başarıda kendi ürettiğimiz milli silahlarımızın büyük katkısı var. Şimdi Tank Palet Fabrikasını konuşuyorlar. Neden bu konuşu sürekli gündemde tutuyorlar, Bunlar yerli tankımızın olmasını istemiyorlar. İnsansız Hava Aracını yapmayalım mı? Eğer biz Muhalefeti dinleseydik, şu an Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmuş olurdu.” Dedi.

“Doğu Akdeniz’deki haklarımızı korumak için ne gerekiyorsa yapıyoruz”

Milletvekili Tunç konuşmasında Libya ile yapılan anlaşmaya da değinerek şunları söyledi: “Bakınız şu anda gündemde olan Libya konusu var. Doğu Akdeniz'deki haklarımızı koruyoruz Şimdi bütün ülkelerin gözü Doğu Akdeniz'de. Gemilerimiz orada. Doğu Akdeniz'deki oyunu bozmak için Libya ile anlaşma yaptık. Kıta Sahanlığımızın belirlenmesi amacıyla anlaşma yaptık. Bizi sadece Antalya körfezine hapsetmek istiyorlardı. Bunun için Libya ile anlaşma yaptık. Mecliste buna muhalefet partileri itiraz etmedi. Sadece HDP hayır dedi. Onlardan da başka ne beklenebilir ki? Bu anlaşmanın hayatta kalabilmesi için Birleşmiş Milletlerin tanıdığı mutabakat hükümetinin ayakta kalması lazım. Bu hükümeti devirmek için darbeci Hafter'in BM’nin tanıdığı meşru Libya hükümetine karşı saldırıları var. Darbeci Hafter, bayşarılı olursa, Libya’nın meşru hükümeti devrilirse Libya ile yaptığımız kıta sahanlığı anlaşması da tehlikeye girer. Bu anlaşmayı ayakta tutmak Doğu Akdenizdeki haklarımızın korunması açısından çok önemli. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Türkiye’nin da aralarında olduğu bazı devletlerden askeri destek istedi. Biz de evet dedik, tezkere meclise geldi. Libya’ya asker gönderilmesine ilişkin tezkereye CHP, HDP ve İyi Parti hayır dediler. Bu ne demektir, doğu Akdeniz'de olmamıza gerek yok demektir. Tezkere AK Parti ve MHP oyları ile kabul edildi ve Doğu Akdenizde oynanan oyunları da bozduk. Ülkemizin güvenliği söz konusu olduğunda birlik olsak daha güçlü olmaz mıyız? Ama maalesef CHP'deki anlayış Türkiye'nin aleyhine olan bir şey Recep Tayyip Erdoğan'ı zayıflatır, Türkiye’nin faydasına olacak olan bir husus da AK Parti’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlendirir mantığı ile hareket ediyorlar, tabi bu siyaset tarzı da milletimiz tarafından not ediliyor, İnşallah önlerine de sandık gelince gereğini yapacaklardır.”

“Bartın’a 7,5 Milyar lira tutarında yatırım yaptık, devam eden 7,5 milyar liralık yatırımımız daha var”

Hiç bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, gece gündüz Milletimize her alanda hizmet etmeye devam edeceğiz diyen Milletvekili Tunç, önümüzde seçimsiz geçecek bir 3,5 yıl var. Bu süreyi en güzel bir şekilde değerlendireceğiz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi sayesinde ekonomik saldırıları püskürtmeyi başardık, ülkemizi ekonomide büyütmeye, halkımızın refahını artırmaya devam edeceğiz. 2023'e geldiğimizde ülkemiz bu günkünden çok daha güçlü olacak. AK Parti hükümetinin avantajlarının bu güne kadar memleketimizin her köşesine kazandırdığımız eserlerle yaşattık, Bartın'a 7,5 milyar liralık yatırım yaptık. Hepsi büyük yatırım. Üniversitesinden Barajlarına,Tünellerinden limanlarına, Sanayi yatırımlarından turizm yatırımlarına, Doğalgazından, tarıma verdimizin desteklere, yeni okullara, hastanelere, yurtlara varıncaya kadar hepsi devasa yatırımlar. Bartın’da devam eden 7,5 milyar lira tutarında daha yatırımımız var, bunları tamamladığımızda Bartın bölgemizde bir yıldız gibi parlayacak” şeklinde konuştu.

“Eserlerimizle Kozcağız’ın çehresini değiştirdik, Doğalgaz da getireceğiz”

Milletvekili Tunç, Kozcağız beldesine yapılan yatırımlara da değindiği konuşmasında, “Kozcağız’a iki büyük baraj yaptık, biri Kozcağız Barajı, diğeri Kışla Barajı, bu barajlar sayesinde Bartın ve Kozcağız’ı taşkın riskinden koruduk, Kozcağız-Perşembe yolunu tamamladık, Kozcağız-Bartın terminal arası bölünmüş yol çalışmalarına başladık 110 milyon liraya ihale ettiğimiz büyük bir yatırım. Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, Kozcağız Stadı, İmam Hatip Ortaokulu, Ahmetler İlkokulu, İki tane anaokulunu Kozcağızımıza kazandırdık, alt yapı çalışmaları, atık su arıtma tesisleri, cadde düzenlemeleri ile Kozcağız’ın görünümünü değiştirdik, daha yaşanılabilir hale getirdik. Kozcağız Terminal binası, parklar, yaşam merkezi gibi belediyemizle birlikte önemli eserlere imza attık. Kozcağız’a doğalgaz getirmek için çalışmalarımız devam ediyor, eserlerimizle Kozcağız’ın çehresini değiştidik” dedi.

Konuşmaların ardından Orhan Acıbal AK Parti Kozcağız belde başkanlığına yeniden seçildi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Kozcağız
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vay be 9 ay önce

ak parti her makamda söz sahibi ye kürküm ye