Kozcağız Turizm Öncelikli Belediye Oldu

Kozcağız’ın, turizm öncelikli yöre belediyesi olarak turizm faaliyetlerini geliştirmesi için daha fazla maddi destek alacağını belirten Belediye Başkanı Mustafa Karaman, beldenin daha hızlı gelişeceğini ve bu kararın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Şarköy’de 1.Derece Doğal Sit alanı ilan edilen bölgede kazı çalışmaları yapılması için Ankara’da çeşitli temaslarda da bulunan Belediye Başkanı Karaman, “Beldemizin turizmden de hak ettiği değeri kazanması için elimizden geleni yapıyoruz. Kozcağız’ın turizm öncelikli belediye kapsamına dâhil edilmesinin sevincini yaşıyoruz. Mücadelemizin sonuçlanması ile beldemiz adına önemli bir adım atılmış oldu. Beldemizin tanınması ve kalkınması için yapacağımız yatırımlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın avantajlarından yararlanmak için başvurumuzu yaptık. Bu başvuru ilgili bakanlıkça değerlendirildi ve Kozcağız Belediyesi, 2013 yılı için ilan edilen turizm öncelikli yöre belediyesi kapsamına alındı. Kozcağız halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. " dedi.

Kozcağız’a trilyonluk yatırımlar

Kozcağız’da yatırımların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Başkan karaman, “Otobüs Terminali, Şehir stadı, kanalizasyon gibi trilyonluk yatırımlarımızın yanında turizmde öncelikli yöre belediyesi olarak Kozcağız’ı kalkındırmaya devam edeceğiz. Bizlere desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a ve teşkilatlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” Dedi.

Amasra, Kozcağız, Arıt

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan turizmde öncelikli 328 belediye içerisinde Bartın’dan Amasra, Kozcağız ve Arıt Belediyeleri yer aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca “Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Bütçesinde yer alan Mahalli İdarelere Yapılacak Yardımlar Ödeneğinin Kullanım Esasları Hakkında Yönetmelik” kapsamında Turizm Öncelikli Yöre Belediyelerine Altyapı, Yol, Tretuvar, Meydan, Park, Çocuk Bahçesi, Açık Pazar Yeri, Yeşil Alan, Tarihi ve Turistik Eserler ile Anıt Çevrelerinin açılması için katkı mahiyetinde yardımlar yapılıyor.

TUNÇ’A TEŞEKKÜR

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, beldede gerçekleştirilen yatırımlarda Milletvekili Yılmaz Tunç’un büyük desteklerini gördüklerini belirterek, “son olarak Kozcağız’ın turizm öncelikli belediyeler kapsamına alınması ve diğer yatırımlara olan katkısı nedeniyle Milletvekilimize Kozcağız halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kozcağız’ın, turizm öncelikli yöre belediyesi olarak turizm faaliyetlerini geliştirmesi için daha fazla maddi destek alacağını belirten Belediye Başkanı Mustafa Karaman beldenin daha hızlı gelişeceğini ve bu kararın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Şarköy’de 1.Derece Doğal Sit alanı ilan edilen bölgede kazı çalışmaları yapılması için Ankara’da çeşitli temaslarda da bulunan Belediye Başkanı Karaman, “Beldemizin turizmden de hak ettiği değeri kazanması için elimizden geleni yapıyoruz. Kozcağız’ın turizm öncelikli belediye kapsamına dâhil edilmesinin sevincini yaşıyoruz. Mücadelemizin sonuçlanması ile beldemiz adına önemli bir adım atılmış oldu. Beldemizin tanınması ve kalkınması için yapacağımız yatırımlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın avantajlarından yararlanmak için başvurumuzu yaptık. Bu başvuru ilgili bakanlıkça değerlendirildi ve Kozcağız Belediyesi, 2013 yılı için ilan edilen turizm öncelikli yöre belediyesi kapsamına alındı. Kozcağız halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Desteklerinden dolayı Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a teşekkür ediyorum" dedi.

Kozcağız’da yatırımların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Başkan Karaman, “Otobüs Terminali, Şehir stadı, kanalizasyon projesi gibi trilyonluk yatırımlarımızın yanında turizmde öncelikli yöre belediyesi olarak Kozcağız’ı kalkındırmaya devam edeceğiz. Bizlere desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a ve teşkilatlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” Dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan turizmde öncelikli 328 belediye içerisinde Bartın’dan Amasra, Kozcağız ve Arıt Belediyeleri yer aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca “Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Bütçesinde yer alan Mahalli İdarelere Yapılacak Yardımlar Ödeneğinin Kullanım Esasları Hakkında Yönetmelik” kapsamında Turizm Öncelikli Yöre Belediyelerine Altyapı, Yol, Tretuvar, Meydan, Park, Çocuk Bahçesi, Açık Pazar Yeri, Yeşil Alan, Tarihi ve Turistik Eserler ile Anıt Çevrelerinin açılması için katkı mahiyetinde yardımlar yapılıyor. Arıt belediyesi 2011 yılında turizmde öncelikli yöre belediyesi ilan edilmiş, Çevre Şehircilik Bakanlığınca bu kapsamda ödenek tahsisi gerçekleşmişti.

Bartın Olay

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fatih ay 7 yıl önce

bu karaman kozcağız icin büyük şans helal olsun kozcağızlı olarak gurur duyuyorum

Avatar
mehmet 7 yıl önce

karaman nasıl büyük bir şans fatih ay, biraz açıklar mısınız ?