Kupayı Başkan'a hediye ettiler
BELEDİYE'DEN KISA KISA...

BELEDİYE GÖLBUCAĞI SOKAKLARINI DÜZENLEMEK ÜZERE HAZIRLIYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler doğal gaz ve diğer alt yapı çalışmaları tamamlanan Gölbucağı Mahallesi 115.Sokak, Stadyum Sokak ve 140.Sokak yollarını yeniden düzenlemek üzere hazırlıyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın kente yakışır kalite ve güzellikte, uzun yıllar sorunsuzca hizmet verecek alt yapı ve üst yapı düzenlemeleri yaptıklarını söyledi. Başkan Cemal Akın açıklamasında “Doğal Gaz çalışmaları dolayısıyla hasar gören yollarımızı elektrik, telefon gibi diğer alt yapı gereksinimleri de karşılandıktan sonra mevcut eski ve hasarlı yapıları tamamen sökerek tesviye ediyoruz. Buralarda iş makinelerimiz yardımıyla fuller malzemeler serip zemin tesviye ve sıkılaştırma çalışmaları yaparak zeminin uygun düzeye gelmesi ile birlikte asfalt veya beton malzemelerle düzenleme çalışmalarına başlıyoruz. Gölbucağı Mahallesi 115.Sokak, Stadyum Sokak ve 150.Sokak’ta da diğer mahallerimizde olduğu gibi her aşamasını titizlikle gerçekleştirdiğimiz alt yapı ve üst yapı çalışmalarımız sayesinde uzun yıllar sorun yaşatmadan hizmet verecek düzenlemeler gerçekleştiriyoruz” dedi.

BAŞKAN YILDIZKENT SİTESİ’NDE VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Yıldızkent Sitesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelerek talepleri dinledi. Site lokalinde vatandaşların taleplerini yerinde dinleyip gereğinin yapılması için ilgili daire müdürlerine talimat veren Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada; göreve gelmeden önce verdiği tüm sözleri yerine getirdiklerini ve halkın talepleri doğrultusunda hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi. Konuşmasında hayata geçecek yeni projelerle ilgili bilgilerde veren Belediye Başkanı Cemal Akın “Göreve başlamadan önce 38 söz vermiştik. Bu sözler çerçevesinde 5 yıl da gerçekleştireceğimiz hizmetleri 3 yılda bitirdik. Sürekli hizmet vermeye, yeni projeler üretmeye, halkın ihtiyaçlarını karşılayıp daha modern, daha yaşanabilir bir kent için gece gündüz hafta sonu demeden zaman mefhumu gözetmeksizin kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Yalı’da geniş kitlelere hitap edecek, kentin cazibe merkezi haline geleceğini düşündüğümüz tarihi Taşhan mimarisine uygun şekilde yapılacak bir alışveriş merkezi projemizi hayata geçireceğiz. Davut Fırıncıoğlu Caddesi’ni renkli baskılı asfalt yol ve geniş granit kaldırımlar, modern aydınlatma ve kent mobilyaları ile yeniden dizayn ederek kentin en geniş ve en güzel caddesi olarak halkımızın istifadesine sunacağız. Doğal Gaz çalışmaları dolayısıyla hasar gören yollarımızı yama yaparak değil tamamen sökerek en güzel şekilde yeniden düzenliyoruz. Şuan Asma Köprü karşısında bulunan Gâvur taşının yanındaki daha önce hoş olmayan olayların yaşandığı atıl alanı görsel bir şov sunacak bir şelale olarak düzenliyoruz. Atıl ve korkulan alanları aydınlatan, hayatı kolaylaştıran projelerimizle emrinize amade şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

SPORCULAR KAZANDIKLARI KUPAYI BAŞKANA HEDİYE ETTİLER

Bartın Belediyesi Yaz Spor Okulu sporcuları Belediye Başkanı Cemal Akın’a teşekkür ziyaretinde bulundular. Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen Genç Kızlar Basketbol karşılaşmasında başarılı olan Yaz Spor Okulu sporcuları velileri ve antrenörleri ile birlikte Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret ederek kazandıkları kupayı Başkan Akın’a verdiler.

GİZEM KAPSIZ “KUPA SAHİBİNİ BULDU”

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen ve aynı zamanda Bartın Belediyesi Spor Kulübü Başkanı olan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin’inde hazır bulunduğu ziyarette, basketbol takım kaptanı Gizem Kapsız Gençlik Haftası’nda il birincisi olarak kazandıkları kupayı Belediye Başkanı Cemal Akın’a takdim etti. Kapsız kupayı Başkan Akın’a takdim ederken “Arkadaşlarımla beraber bu kupa kimin hakkı diye düşündük ve şu karara vardık. Bu kupa 1 yıl boyunca bizden her türlü desteğini esirgemeyen Bartın Belediyesi’nin hakkıdır. Bu düşünceyle kupayı gerçek sahibi Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın’a veriyoruz” dedi.

ALEYNA HAYAL ÇETİN “BAŞKANIMIZ SAYESİNDE HAYALLERİMİZ GERÇEKLEŞECEK”

Kaptan Yardımcısı Aleyna Hayal Çatal’da Belediye Başkanı Cemal Akın’a teşekkür ederek arkadaşları adına çiçek takdim etti. Çatal konuşmasında “Basketbol’u seviyorum. İleride iyi bir takımda ve milli takımda oynamak istiyorum. Belediye Başkanımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyor bu destek sayesinde hayal ettiğimiz noktalara ulaşacağımıza inanıyorum. Basketbol antrenörü Aydın Kükner’de bir konuşma yaparak Bartın Belediyesi Yaz Spor Okulu bünyesinde çalışmalarını sürdüren basketbol takımına Belediye’nin verdiği destekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade edip Belediye Başkanı Cemal Akın’a teşekkür etti. Sporcu velileri ise Belediye Başkanı Cemal Akın’dan Belediye Yaz Spor Okulu bünyesinde çalışmalarını sürdüren sporcuların Belediye Spor Kulübü bünyesinde kurulacak bir basketbol Takımı olarak ilimizdeki ve il dışındaki turnuvalara hazırlanmasını talep ettiler.

CEMAL AKIN “BASKETBOL TAKIMI KURACAĞIZ”

Belediye Başkanı Cemal Akın ise yaptığı konuşmada ziyaretten ve elde edilen başarıdan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek sporcu ve velilerin taleplerini anında yerine getirip Belediye Spor Kulübü bünyesinde Basketbol Takımı kurulması için gerekli çalışmaların başlatılacağı müjdesini verdi. Konuşmasında 1987 yılında bir Güreş Kulübü kurduklarını fakat imkânsızlıklar dolayısıyla 4 yıl sonra kapandığını belirten Belediye Başkanı Cemal Akın başarı ve süreklilik için kurumsal desteğin önemini vurgu yaptı. Akın konuşmasında “Biz ilk olarak Ata sporumuz güreşi yaşatmak ve desteklemek için Belediye Güreş Kulübü kurduk daha sonra gençlerimize, ilgi duydukları ve sevdikleri alanlarda spor yapma fırsatı sunmak için Yalı bölgesine spor sahaları yaparak belediyemiz bünyesinde Yaz spor okulları açtık. Daha sonra diğer spor dallarını da kapsamak için Güreş kulübümüzü Belediye Spor Kulübü’ne dönüştürüp başta Güreş Takımı’mız olmak üzere bir çok spor dalını kulübümüz bünyesinde topladık. Yaz Spor Okulu bünyesinde başarı gösteren siz değerli sporcularımızı da içinde kulübümüz bünyesine alarak bir Basketbol Takımı kurabiliriz. Güreş Takımı’mız şuan Türkiye şampiyonalarına gidiyor. Madalyalarla dönüyor. Şuan aralarında elde ettikleri başarılar dolayısıyla milli takıma seçilen sporcularımız var. Aynı başarıyı basketbolda da yakalayıp ilimizi en güzel şekilde temsil edeceğinize inanıyorum. Gençlik haftası etkinliklerinde elde ettiğiniz bu önemli başarı ve kupa hayırlı uğurlu olsun. Destek veren ve emeği olan antrenör ve ailelerinize teşekkür ediyor her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. Belediye Başkanı Cemal Akın konuşmasının sonunda öğrencilere birer adet Belediye logolu kupa hediye etti.

BAŞKAN CEMAL AKIN ‘BEYAZ BALE’RİNLERİ İZLEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın çeşitli Özel Emel Işık Eğitim Kolejinde eğitim alan 40 balerin tarafından sergilenen “Beyaz Bale” isimli resitali izledi. Semiha Şivet yönetiminde bale eğitimi alan balerinler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte gösterilerini başarıyla sergiledikten sonra kurs belgelerini Belediye Başkanı Cemal Akın’dan aldılar. Balerinlerin birbirinden dans gösterilerini yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ve vatandaşlarla birlikte beğeniyle izleyen Belediye Başkanı Cemal Akın belge töreni esnasında minik balerinleri ve eğitmenlerini kutladı.
Akın “Belediye olarak Kültür ve Sanat Merkezi’miz bünyesinde hafta sonları ve Yazın düzenlediğimiz kurslar kapsamında voleybol, basketbol, ebru, enstrüman,ritim, tiyatro gibi çocuklarımızın boş zamanlarını değerlendirebilecekleri sportif, kültürel ve sanatsal kurs faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında düzenlediğimiz etkinliklerde bu kurslarımızın gösterilerine de yer veriyoruz. Bunları gerçekleştirirken aynı zamanda eğitim kurumlarımızın kurslarına ve etkinliklerine de elimizden gelen desteği vererek katılım gösteriyoruz. Bu günde genç kardeşlerimizin bale gösterilerini izledik. Kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

KARDEŞ ŞEHİR LÜNEN’DEN BİR HEYET ÇİLEK FESİTVALİ’NDE BARTIN’DA OLACAK

Kardeş Şehir Lünen Belediye Başkan Yardımcısı Thomas Gössing, 31. Kültür Sanat Turizm ve Çilek Festivali kapsamında 7 Belediye Meclisi Üyesi ve 1 kültür temsilcisinden oluşan 9 kişilik heyet ile kentimizi ziyaret edecekler. 30 Mayıs 2 Haziran tarihlerinde kentimize gelecek olan Lünen Belediye Başkan Yardımcısı Thomas Gössing, meclis üyeleri Hakan Takıl, Dieter God, Irene – Evelyn Berger, Detlef Weinbrenner, Siegrfied Störmer, Wolfgang Manns, Hubert Walnsch ve Kültür Temsilcisi Kim Maik Adrian ile birlikte Belediye Başkanı Cemal Akın ve Vali Ali Çınarı’ ziyaret ederek kentte çeşitli gezi ve incelemelerde bulunacaklar. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Kardeş Şehir Lünen ile karşılıklı ziyaretler gerçekleştirerek sosyal, kültürel ve sanatsal etkileşim ve paylaşımlarda bulunduklarını bunun her iki şehir içinde faydalı olduğunu ifade etti. Akın açıklamasında “Kardeş Şehir Lünen ile karşılıklı olarak gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sürüyor. Bu çerçevede şimdide Lünen Belediye Başkan Yardımcısı Thomas Gössing ile birlikte 7’si Belediye Meclis üyesi olan toplam 9 kişilik heyet bu yıl 31. kez gerçekleşecek olan Kültür Sanat Turizm ve Çilek Festivali etkinliklerimize katılacaklar. Bu gerek sosyal, kültürel ve sanatsal paylaşım ve etkileşimler açısından gerekse kentimizin tanıtımı açısından önemli bir gelişmedir. Heyet çeşitli gezi ve incelemelerde bulunduktan sonra 2 Haziran Pazar günü Lünen’e dönmek üzere kentten ayrılacak ”dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın Belediyesi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.