Meclisin Nisan Ayı Mesaisi Başladı

Bartın İl Genel Meclisi Nisan ayı mesaisine başladı.
 
İl Genel Meclisi  Meclis Başkanı Kenan DURSUN Başkanlığında 03/04/2017 Pazartesi günü  saat 15:30 da 8 gündem maddesi ile  başlayan ilk günkü birleşimini gerçekleştirdi .

Meclis üyelerinin eksiksiz olarak katıldığı toplantıda Nisan ayı meclisinde yine   önemli kararlara hep birlikte imza atacaklarını söyleyen dursun  alınacak kararların şimdiden Bartınımıza ve il özel idaremize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Gündem maddeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Dursun şunları ifade etti;  5302 sayılı özel idaresi kanunu gereği her yıl Ocak ayı meclis toplantıları döneminde bir önceki yılın gelir ve giderlerinin incelenmesi ve iç denetiminin de yapılabilmesi amacıyla   il genel meclis üyeleri arasından seçilen, Ocak ayında oluşturduğumuz Denetim Komisyonunun 32 gün süren çalışmaları 28 Şubat tarihinde tamamlanmış ve bu süre içerisinde komisyonca  hazırlanan  raporun 15 Mart tarihi itibariyle de  meclis başkanlığına ulaştırıldığını söyledi.

Bu kapsamda komisyon çalışmalarında özveri ve gayretle çalışan tüm komisyon üyelerimize  ve bu çalışmalara önemli ölçüde katkı sağlayan tüm daire müdürlerimize  şahsım ve Başkanlık Divanımız adına teşekkür ediyorum dedi. Ayrıca Başkan Dursun, Meclis Başkanlığına ulaştırılmış olan denetim raporunun yasa gereği Nisan ayı meclis toplantılarında meclisin bilgisine sunulması gerektiğini belirterek bugünkü birleşimde raporların Meclisin bilgisine sunulacağını söyledi.

Ayrıca Nisan ayının mevzuat açısından bir başka önemli gündeminin ise İl Özel İdaresi Kanunu ile İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliği gereği İl Encümeni ve İhtisas Komisyonları seçimlerinin Nisan ayı meclis toplantıları döneminde yenilenmesi gerektiğini belirterek bu konuda yapılması gereken organ seçimlerinin de önümüzdeki birleşimlerde gerçekleştirileceğini söyledi.

Ardından meclis toplantılarına geçilerek gündemin 2. sırasında yer alan, bir önceki meclis toplantısında komisyonlara havalesi gerçekleştirilen ve komisyonlarda değerlendirilen ‘Trafo Yeri Devri’ ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyon raporlarını okutarak konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan, ‘Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince ilimizde yapılmakta olan 16 Derslikli Sosyal Bilimler Lisesinin elektrik ihtiyacının giderilmesi için,  lise sınırları içerisinde yola cephesi olan bir alan bulunmadığından, Şiremirçavuş İlkokulu sınırları içerisinde imar yoluna cepheli olacak şekilde 630 KVA Kurulu güçteki dağıtım trafosunun yapılabilmesi için 5x8=40 m2 alanın ENERJİ-SA Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin  adına tahsisi istenmişti.’ dedi. Eğitim- öğretimin önemine vurgu yaparak ilgili komisyon üyelerince devir ile ilgili uygun görüş verdiklerini belirtti. Sonrasında Meclisimizin onayına sunarak oybirliği ile dosyanın karara bağlandığını açıkladı.

Devamında meclis gündeminde 3 tane 2017 mali yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınması gereken projeler ile ilgili komisyon raporlarının meclis başkanlığına ulaştığını söyledi. Söz konusu projelerin sırasıyla ‘Ulus İlçe Özel İdare Binası Çatı Onarımı’,  ‘Abdipaşa Belediyesi Yeşilpazar Mahallesi Kanalizasyon Yapımı’ ile ‘Valilik Hizmet Binası Giriş ve Çevre Onarımı’  İşleri olduğunu açıkladı. Ancak dosyalardan gündemin 3’üncü maddesinde  yer ‘Ulus İlçe Özel İdare Binası Çatı Onarımı’ projesinin 1. Birleşimde görüşüleceğini belirterek  Meclisin işari oylarına sundu ve Meclisin oybirliği ile karar bağlandığını söyledi.

Dursun; "Özellikle Ek Çalışma ve Yatırım Programlarını Meclisçe önemsediklerini belirterek komisyon çalışmalarına katkı sağlayan üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 Sözlerinin sonunda bir sonraki meclis toplantısının 04 Nisan Salı günü saat 11:00 da yapılacağını belirterek sözlerine son verdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Kenan Dursun
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.