Merdivenler Rengarenk Oluyor
MERDİVEN BOYAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR FOTO

Bartın Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler çevre düzenleme çalışmaları kapsamında başlatılan merdiven boyama çalışmalarına devam ediyor. Ekipler son olarak Kırtepe Mahallesi'ne bağlı Arifler Sokağı 163.Sokağa bağlayan merdivenleri de gök kuşağı renklerinde boyadılar. Çalışma ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın merdivenleri gökkuşağı renklerinde boyayarak sokaklara hoş bir görünüm kazandırdıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Belediye olarak mahallelerimizde ihtiyaç duyulan alt yapı ve üst yapı hizmetlerini verirken aynı zamanda hoş bir görünüm kazandırmayı da amaçlıyoruz. Merdiven boyama çalışmalarımızda bu çalışmalarımızdan biridir. Ekiplerimiz son olaral vatandaşlardan gelen talepler üzerine Kırtepe Mahallesi'nde 163.Sokak Arifler Sokak arasındaki merdivenleri de boyadık.  Çalışmalarımız vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda devam edecek" dedi.

BARTIN BELEDİYESİ'NDEN YANGINA JET MÜDAHALE FOTO

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Orduyeri Mahallesi'nde meydana gelen bir yangına hızla müdahale etti. Belediye Başkanı Cemal Akın itfaiye ekipleriyle birlikte olay yerine gelerek yangına müdahale ve söndürme çalışmalarını yakından takip etti.  Ekipler yangını hızla söndürürken yangında hafif maddi zararın dışında bir zayiat olmadı. Akın konuyla ilgili açıklamasında belediye olarak olası yangın ihbarlarına karşı 24 hazır kıta görevli itfaiye personeliyle tüm yangınlara hızla müdahale edip vatandaşların can ve mal güvenliğini sağladıklarını söyledi. Akın açıklamasında "Biz göreve gelmeden önce TOKİ binaları gibi yüksek binalara ulaşabilecek bir itfaiye aracımız yoktu. Bazı araçlarda kullanılamaz hale gelmişti. Bu sebeple ilk iş olarak yeni bir itfaiye aracı aldık. Sonrada itfaiye ekiplerimizi son teknoloji ile üretilmiş teçhizatlarla donattık. İtfaiye garajımızda 110 irtibat numaramızla 24 saat her an kolaylıkla ulaşılabilen hazır kıta görevli ekiplerimizle yangınlar dolayısıyla oluşabilecek can ve mal kaybını en aza indirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

BARTIN PROJE EKİBİNDEN CEMAL AKIN'A ZİYARET FOTO

Bartın Poje Ekibi Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Ahmet Abalı tarafından kurulan Bartın Proje Ekibi ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin'in de yer aldığı ziyarette, ekip üyeleri Belediye Başkanı Cemal Akın'a Bartın için hayata geçirmeyi planladıkları projelerle ilgili bilgi verdiler. Belediye Başkanı Cemal Akın ise yaptığı konuşmada belediye olarak Bartın'a ve halka fayda getirecek her türlü projenin yanında ve destekçisi olduklarını söyledi. Akın konuşmasında "Belediye olarak kentte bulunan sivil toplum örgütlerine, kurum ve kuruluşlara talep ve ihtiyaçları doğrultusunda bizi ilgilendiren konularda yardımcı olduk.  Üniversitemiz ve öğrencileriyle de çok sayıda etkinlik ve projenin içinde bulunarak gereken desteği verdik. Bundan sonrada Bartın'a ve halkımıza fayda getirecek her türlü projeye destek veremeye hazırız. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim" dedi.

KARAKÖY'DE VATANDAŞLARLA BULUŞTU
FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın mahallelerde gerçekleştirdiği halk toplantılarına Karaköy Mahallesi'nde devam etti. Belediye Başkanı Cemal Akın daire amirlerinin de hazır bulunduğu Karaköy Mahallesi 143.Sokak'ta gerçekleşen toplantıda vatandaşların taleplerini dinleyip devam eden çalışmalar ve projelerle ilgili bilgiler verdi.  Akın konuşmasında "4,5 yıldır tüm ekiplerimizi her gün, talep edilen ve ihtiyaç duyulan hizmetleri vermek üzere mahallerimize sevk etmeye devam ediyoruz. Daha önce 3 günde 1 akan kavşak suyumuzu kavşak suyu havzasında yaptığımız çalışmalar neticesinde kapasitesini arttırarak her gün saat 16:00'a kadar 171 çeşmemizden akıtıyoruz. Ayrıca tankerlerimizle de mahalle mahalle su taşıyor vatandaşlarımızın sağlıklı içme suyu ihtiyacını karşılıyoruz. 3 yıl süren fizibilite çalışmalarımız neticesinde Ulupınar'dan gelen suyumuza alternatif olarak Çayır Köy'de günde 9 bin ton su sağlayacak bir rezerv bulduk. Geçtiğimiz günlerde bu suyu çıkarmak için 9 metre ve 10 metre çaplarındaki iki keson kuyunun ve oradan suyu getirmek için  100 yıl dayanabilen borularla Ulupınar hattından bağımsız şekilde oluşturacağımız 11 km'lik hattımızın temel atma törenini gerçekleştirdik. Yanından geçerken korkulan, atıl ve karanlık noktaları aydınlatmaya devam ediyoruz. Son olarak yine böyle bir sıkıntıyı çözmek için Asma Köprü karşısındaki Gavur Taşı mevkiine yaptığımız şelale herkesin beğenisini topladı. Davut Fırıncıoğlu Caddesi'ne yaptığımız düzenleme projesinin üst yapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Alt yapısı tamamen yeniden düzenlenen caddeye uyguladığımız geniş granit kaldırımlar büyük ölçüde tamamlandı. Renkli desenli baskı asfalt yol çalışması da kısa sürede bitecek. Modern aydınlatma lambalarımız dekoratif kent mobilyaları ve peyzaj düzenlemelerimiz de sona erdiğinde bu caddemiz kentin en güzel caddesi olarak hizmet vermeye başlayacak" dedi.

TOKİ İLKÖĞRETİM OKULU AİLE BİRLİĞİ YÖNETİCİLERİNDEN ZİYARET
FOTO

TOKİ İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Yönetim KURULU Üyeleri Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Makam odasında gerçekleşen ziyarette Okul Aile Birliği Yöneticileri Başkan Akın'a taleplerini ileterek faaliyetlerle ilgili bilgiler verdiler. Belediye Başkanı Cemal Akın ise konuşmasında eğitime her fırsatta destek verdiklerini ve bundan sonrada belediyeye ihtiyaç duyulan her konuda gerekeni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Akın konuşmasında "Belediye olarak okullarımızın talep ettiği ve ihtiyaç duyduğu bahçe, spor sahası, yol ve kanalizasyon gibi alt yapı ve üst yapı gereksinimlerini karşılayarak eğitime her fırsatta destek verdik. TOKİ İlköğretim Okulu içinde üzerimize düşen konularda gerekeni yapmaya hazırız" dedi.
   
BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN İTFAİYE PERSONELİ İLE TOPLANTI YAPTI FOTO

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın personelle toplantılarına İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personellerle devam etti. Belediye İtfaiye Müdürlüğü binasında gerçekleşen toplantıda İtfaiye Müdürü Mustafa Kanmaz ve çalışanlar hazır bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın toplantıda yaptığı konuşmada tüm çalışanlarla birlikte karşılıklı iyi niyet çerçevesinde dayanışma içerisinde çalışarak Bartın'a en güzel şekilde hizmet verdiklerini söyledi. Akın konuşmasında "Göreve geldiğimiz günden beri kalp kırmadan iyi niyet çerçevesinde çalışıyoruz. Bu çalışma şekliyle hep birlikte büyük bir özveri ve dayanışma örneği sergileyerek mahallerimizin ihtiyaçlarına süratle yanıt verdik. Her zaman çalışanın huzursuzluğunun yaptığı işi de olumsuz etkileyeceği bilinciyle hareket ettik. Bu sebeple personellerimizin hakkının daha alın teri kurumadan verilmesi bizim için çok önemli. İtfaiye,  vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğiyle doğrudan bağlantılı olduğu için yüksek katlara kolayca ulaşabilen yeni itfaiye aracı ve  teknolojik ekipmanlarla donattık. 24 saat vardiyalı olarak kesintisiz şekilde çalışarak olaylara kendi can güvenliğinizi riske atarak müdahale ediyor vatandaşlarımızın güvenliğini sağlıyorsunuz. Allah sizlere kazasız belasız çalışmak ve ailenizle birlikte mutlu huzurlu sağlıklı bir yaşam nasip etsin" dedi.

BELEDİYE'DEN YENİ YERLEŞİM ALANLARINA YENİ SU HATTI
FOTO

Bartın Belediyesi yeni yerleşim alanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere yeni su hattı oluşturma çalışması yapıyor. Karaköy Mahallesi'ne bağlı 144.Sokak'ta başlatılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bir taraftan mevcut hatlarda bakım onarım ve yenileme çalışmaları yaparken bir taraftan da yeni yerleşim alanlarının su ihtiyacını karşılamak üzere yeni hatlar oluşturduklarını söyledi. Açıklamasında ayrıca yeni yerleşim alanlarının kanalizasyon ve yağmur suyu gibi diğer alt yapı ihtiyaçlarını da karşıladıklarını belirten Başkan Akın "Belediye olarak kent genelinde bir taraftan mevcut hatlarımızda bakım onarım ve yenileme çalışmaları yapıyoruz. Bir taraftan da yeni yerleşim alanları için ana su şebekemiz üzerinden yeni su hatları oluşturuyoruz. Bunun yanında aynı çalışmaları diğer alt yapı bağlantılarımızda da yaparak yeni yerleşim alanlarının kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesi gibi alt yapı gereksinimlerini de karşılıyoruz. Gerek mevcut hatlarımızdaki bakım çalışmalarımızda gerekse yeni oluşturduğumuz tüm hatlarda uzun yıllar sıkıntı yaşatmayacak kaliteli borular kullanarak vatandaşlarımıza kalıcı hizmetler veriyoruz.  Şuan ekiplerimizle Karaköy Mahallesi'ne bağlı 144.Sokak'ta 200 metre uzunlukta 110'luk PVC borularla yeni su şebekesi hattı oluşturmak üzere çalışmalara başladık. Ekiplerimizi mahallelerimizde vatandaşlarımızın talep ettiği ve ihtiyaç duyulan noktalara sevk etmeye devam ediyoruz" dedi.

BAŞKAN AKIN'DAN KUTLAMA MESAJI

Belediye Başkanı Cemal Akın, Camiiler ve Din Görevlileri Haftası ile ilgili kutlama mesajı yayınladı.     Başkan Akın mesajında;" Camiler, insanlar arasında hiçbir ayrım yapmaksızın her kesime eşit mesafede yaklaşan din görevlilerimiz vasıtasıyla toplumumuzu birleştirici özelliği ile insanın maneviyatını güçlendiren, moral veren yerlerdir. Bu noktada, Zengin - fakir, amir - memur, yaşlı - genç herkesi bünyesinde toplayan, aynı safta omuz omuza hep birlikte ibadet ettiğimiz camilerimizde, bizlere önderlik eden din görevlilerinin 01-07 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiiler ve Din Görevlileri Haftalarını kutluyor, hizmetlerinde başarılar diliyorum" dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Bartın BelediyesiMerdiven
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Renk armonisiyle zoru aştırmanıza TEŞEKKÜRLER 7 yıl önce

ama, asıl zor olan düz kaldırımlarımızdaki engelleri aşmak, yani peş peşe öbek öbek yığılı mallar, renklam panoları, seyyar satıcı arabaları, park etmiş arabalar. asıl yaya yoğunluğu kaldırımlarda, merdivenlerde değil, bir çare de kaldırımlara, tüm kazanım ve güzellikleri halkımızla paylaşmak dileklerimizle.

Avatar
Ulaşım hizmetleri müdürlüğünden bir tek isteğimiz 7 yıl önce

daha olsun, kaldırımları park eden arabaları,işgal eden malları, yere çakılan seyyar satıcı arabalarını ve reklam bilbortlarını kaldırılmasını istiyelimki bizlere sevdilerimiz olan çocuklarımız,engellerimiz,yaşlılarımız,hamile anne adaylarımızı kaza bela olmadan birbirimize kavuşmamazı sağlamanız olmalıdır.

Avatar
RENKLENDİRİLEN dik ve sarp MERDİVENLERDEN DEĞİL 7 yıl önce

hınca hınç esnaf malları ve seyyar satıcı arabaları ile işgal edilen kaldırımlar geçit vermeyince caddeye inerken düşüp ayağı kırılan inayet hanıma geçmiş olsun belediye yetkilileri herhalde ders alırlar.