Özel İdare BAKAB üyeliğinden ayrıldı

Yapılan duyuruda; “ 6 Eylül oturumlu toplantıda; Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği hükümlerine göre oluşturulacak İl Milli Eğitim Danışma Kuruluna üye olarak iştirak etmek üzere il Genel Meclisi Üyeleri arasından Recep Kantarcıoğlu ve Mehmet Ali Uğur aday gösterildi. Başkan İş'arı oya sundu. Yapılan oylama sonucunda İl Milli Eğitim Danışma Kuruluna üye olarak Recep Kantarcıoğlu ve Mehmet Ali Uğur' un seçilmesine, 8 Eylül oturumlu toplantıda ise; Bartın İl Özel İdaresi Sicil Amirliği Yönetmeliğinin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmeliğin Kabulüne, 3011 sayılı Kanunun 2. Maddesi gereğince mahallinde çıkan gazetede veya diğer yayın organlarıyla ilan edilerek, ilan tarihinden itibaren uygulanmasına, tahakkuk edecek ilan bedelinin 2011 Mali yılı gider Bütçesinden ödenmesine karar verildi. Meclis 8 Eylül oturumlu bileşende ise; İl Özel İdaresi hizmet alanı içerisinde bulunan köy ve bölgelerin havadan fotoğraflarının çekilmesi işinin yapılması ile ilgili İhtisas Komisyonlarınca yapılan incelemeler sonucunda talep edilen 90.000 TL. Ödeneğin 2011 Mali Yılı Bütçe imkânlarının yetersiz olması sebebi ile 2012 Mali yılı görüşmelerinde ele alınmak üzere evrakın dairesine iade edilmesini karar aldı.

Özel İdare BAKAB üyeliğinden ayrıldı

8 Eylül tarihli toplantıda; İlimiz Ulus İlçesi Dodurga köyü merkez ve Abdurrahman köyü tahtabaş mahallesi içme suyu tesisleri yapımı ile ilgili İhtisas Komisyonlarınca yapılan inceleme sonucunda talep edilen 91.735,66 TL. Ödeneğin 2011 Mali Yılı Bütçe imkânlarının yetersiz olması sebebi ile bahse konu ödeneğin dış kaynaktan talep edilmek üzere evrakın dairesine iade edilmesini kararlaştırdı. 8 Eylül tarihli toplantıda ise; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun il Genel Meclisinin Görev ve Yetkileri başlıklı 10. maddesinin (a) bendi gereğince ek'li Yatırım Programı İptal Cetvelinde belirtilen 20 Ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapım işi projesinin iptal edilmesine, ek'li Ek Yatırım (Çalışma) Programı Teklifi cetvelinde belirtilen 13 adet onarım işi projelerinin onaylanmasına, 2011 mali yılı ek çalışma programına ve performans programına alınmasına, 9 Eylül bileşenli toplantıda ise; İl Özel İdaresinin Üyesi bulunduğu Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) üyeliğinden Birlik Tüzüğünün 35. Maddesi ve 5302 sayılı kanunun 10/m maddesi "yurt içindeki ve yurt dışındaki mahalli idareler ve mahalli idare birlikleri ile karşılıklı iş birliği yapılmasına karar vermek" hükümlerine istinaden İl Özel İdaresinin Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) üyeliğinden ayrılması kararı alındı.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne yüzme havuzu yapılıyor

Meclis 9 Eylül tarihli toplantıda da; Terkehatiplar Köyü Kumdüzü Mevkiindeki 4 pafta 739 parselde kayıtlı 292.700 m2 yüzölçümlü taşınmazın üzerinde Gençlik Spor İl Müdürlüğünün ihtiyacının başka bir taşınmazla karşıladığı için üzerinde işlem yapılmamasına, Kutlubeydemirci Köyü Mısırlı Mevkii 4 pafta 242 parselde kayıtlı 26.390 m2 yüzölçümlü taşınmazın üzerindeki tahsisin -Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünün 31.05.2011 tarih ve 5044 sayılı yazılarına istinaden kaldırılmasına, 5302 sayılı kanunun 10/f maddesine göre Gençlik Spor İl Müdürlüğüne 2 yıl içinde yüzme havuzu yapımına başlaması şartıyla tahsis edilmesini karar alırken 9 Eylül ayında ki toplantıda ise; Güzelce hisar Koruma Amaçlı İmar Planının 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununun 17.maddesine istinaden yayımlanan "Koruma Amaçlı İmar Planları ve Çevre Düzenleme Projelerinin Hazırlanması, Gösterimi, Uygulaması, Denetimi ve Müelliflerine İlişkin Usul ve esaslara ait" Yönetmeliğin 8. maddesi gereği ve 5302 sayılı İl Özel İdare Kanununu 10/c maddesi "belediye sınırları İl Sınırı olan Büyükşehir Belediyeleri hariç il çevre düzeni planı ile belediye sınırları dışındaki alanların imar planlarını görüşmek ve karara bağlamak" hükmüne göre onaylanması kararını aldı.

Kanalizasyon borusu ve Logar alımı işi projesi onaylandı

İl Genel Meclisi 9 Eylül tarihli oturumda ise; Kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile ilgili yapılacak sözleşmenin 2011 Mali yılı Bütçesine bir yük getirmeyeceği tespit edildiğinden ek'li 2 sayılı cetvelin onaylanarak uygulanmasına, sözleşme yapma yetkisinin Bartın Valisi İsa Küçük' e verilmesine karar verdi. 9 Eylül tarihinde ki bileşende; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun İl Genel Meclisinin Görev ve Yetkileri başlıklı 10. maddesinin (a) bendi gereğince ek'li 2011 Yatırım Projeleri İptal cetvelinde bulunan 500 mt. I. Kat asfalt sathi Kaplama işinin yatırım Programından çıkartılmasına, yerine ek'li Yatırım (Çalışma) Programı Teklifi cetvelinde belirtilen Kanalizasyon borusu ve Logar alımı işi projesinin onaylanmasına, 2011 mali yılı ek çalışma programına ve performans programına alınması kararını alan meclis Eylül ayı son toplantısında ise; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun İl Genel Meclisinin Görev ve Yetkileri başlıklı 10. maddesinin (a) bendi gereğince ek'li Yatırım (Çalışma) Programı Teklifi cetvelinde belirtilen projelerinin onaylanmasına, 2011 mali yılı ek çalışma programına ve performans programına alınması kararını aldı.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.