Sosyal Tesis Bahçesi Renklenmeye Başladı
Foto galeriye git
BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİ BAHÇESİ RENKLENMEYE BAŞLADI


Bartın Belediyesi’nin yeniden projeleri kapsamında Belediye Sosyal Tesisleri bahçesinde başlatılan düzenleme çalışmaları yoğun şekilde sürüyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, bahçe zeminini desenli parke taşlarla en güzel şekilde düzenleyip bayram sonrasına yetiştireceklerini belirterek diğer düzenlemelerinde sosyal tesis faaliyetlerine engel teşkil etmeyecek şekilde yapılarak en kısa zamanda süratle tamamlanacağını söyledi. Akın açıklamasında “Belediye Sosyal Tesisleri'mizin bahçesinde başlattığımız düzenleme çalışmalarımız aralıksız şekilde sürüyor. Şu an yeşil alanlarımız bitme aşamasına gelirken mazgal yerleştirme, merdiven ve desenli beton parke taşlarla yaptığımız zemin düzenleme çalışmaları devam ediyor. Zemindeki düzenleme çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayıp bayram sonrasında vatandaşların istifadesine sunacağız. Diğer çalışmalarımızda tesislerdeki düğün ve nikâh gibi merasimleri sıkıntıya sokmayacak şekilde hızla devam edecek” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ KENT GENELİNDE ALT YAPI TEDBİRLERİ ALDI

Bartın Belediyesi, tüm ekipleriyle alt yapıda kalıcı önlemler almak üzere mahallelerde çalışıyor. Belediye ekipleri son olarak, Orduyeri Mahallesi’ne bağlı Kaynarca ve Fatih Sultan Mehmet Caddelerinde, Gölbucağı Mahallesi 107.Cadde’de, Kemerköprü Mahallesi Sıtmayanı Sokak’ta ve Tuna Mahallesi’nin Hendekyanı Caddesi’nde bir taraftan mevcut atık su deşarj sistemlerini temizleyip geçirgenliğini arttırırken bir taraftan da yeni yağmur suyu kanalları oluşturup mazgal yerleştirme çalışmaları yapıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, yaşanan şiddetli yağışlar sonrasında yapılan tespitler neticesinde su biriken ve taşkın yaşanabilecek her  noktada bir ekip görevlendirerek tüm mahallelerde, kalıcı çözümler sunacak topyekûn bir alt yapı çalışmasına başladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, ”Mahallelerimizde, su birikmeleri ve taşkınlara karşı tedbir almaya devam ediyoruz. Bu çerçevede Orduyeri Mahallesi’ne bağlı Kaynarca Caddesi'nde ve Fatih Sultan Mehmet Caddesi'nde iki farklı noktada yeni kanallar oluşturuyor yeni mazgallar yerleştirmek üzere zemin düzenleme çalışmaları yapıyoruz.  Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı 107.Cadde üzerindeki iki farklı noktada ise yağmur suyu hatlarını ve mazgallarımızı temizleyip su birikmelerine karşı tedbir alıyoruz. Hendekyanı Caddesi'nde de yağmur suyu kanallarımızı temizleyerek taşkın ve su birikmelerinin önüne geçiyoruz. Aynı zamanda Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı Sıtmayanı Sokak'ta yaşanan taşkınların önüne geçmek için başlattığımız alt yapı çalışmamızda hızla devam ediyor. Tüm mahallelerimizde kalıcı çözümler oluşturmak üzere başlattığımız bu topyekûn alt yapı çalışması neticesinde vatandaşlarımızın uzun süren şiddetli yağışlarla gelen sorun ve sıkıntılardan olumsuz etkilenmesini önlemeyi amaçlıyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ ESENTEPE YOLLARINI İYİLEŞTİRİYOR

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Esentepe Mahallesi’ne bağlı 98.Sokak ve 48 Evler mevkiinde yol iyileştirme çalışmaları yapıyor. Çalışmalarla ilgili açıklamasında Esentepe Mahallesi’nde kısa süre önce doğal gaz çalışmalarının yapıldığını belirten Belediye Başkanı Cemal Akın, alt yapı ihtiyacı karşılanan noktalarda iyileştirme çalışmaları yaparak yolları ulaşıma elverişli hale getirdiklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Kısa süre önce Doğalgaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı Esentepe Mahallesi'ne bağlı 98.Sokak yollarında ve 48 Evler mevkiinde, fuller malzemeler ve iş makinelerimizle yol iyileştirme çalışmaları yapıyoruz. Bu yollarımız asfalt malzemeyle düzenlenecek yollar programımızda da bulunmakta olup zeminin üst yapı düzenlemesi için en uygun düzeye gelmesini bekliyoruz. Bu bekleme alt yapı çalışmaları sonrasında çeşitli test aşamalarının olmasından ve kısa sürede düzenlenen yollarda yeniden çökmeler yaşandığından oluyor. Belediye olarak tüm mahalle yollarımızda ulaşıma engel teşkil edecek unsurları ortadan kaldırmak için ne gerekirse yapmaya devam ediyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ MAHALLELERE SOKAK HAYVANLAR İÇİNSU KAPLARI YERLEŞTİRİYOR

Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler Belediye Başkanı Cemal Akın’ın talimatı ile sokak hayvanlarının sıcak hava koşullarında susuz ve aç kalmamaları için mahallelerde belirlenen yerlerde beslenme noktaları oluşturdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bu konuyla ilgili toplumsal duyarlılığı arttırmak için düzenli olarak ilan ve afiş çalışmaları da yaptıklarını belirtti. Akın açıklamasında “Belediye olarak hayvanların sıcak hava koşullarında susuz ve aç kalmaması için mahallelerimizde belirlediğimiz yerlerde Sokak Hayvanları Beslenme Noktaları oluşturup kaplar yerleştiriyoruz. Aynı zamanda tüm vatandaşlarımızı, belediye hoparlörümüzden düzenli olarak verdiğimiz ilanlarımızla ve kentteki billboardlara yerleştirdiğimiz afişlerle bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

FAKÜLTE YÖNETİCİLERİNDEN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Bartın Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Civelek ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yunus Abdurrahimoğlu, Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti.
Başkan Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyaret karşılıklı bilgi alışverişi ve sohbet şeklinde sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı konuşmada, ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek eğitime her zaman destek olduklarını ve İslami İlimler Fakültesi’ne de belediyeye ihtiyaç duyulan konularda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Akın açıklamasında “Nazik ziyaretiniz dolayısıyla teşekkür ederim. Belediye olarak eğitime ve Üniversitemize her zaman destek olduk. Fakülteniz içinde belediyemize ihtiyaç duyulan konularda gerekli desteği vermeye hazır olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim” dedi.

SİTE YÖNETİCİLERİNDEN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Aladağ Mahallesi’nde bulunan Elif Apartmanı Yöneticileri Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Makam odasında gerçekleşen ziyarette, mahallenin Kavallar Caddesi’nde yer alan sitenin Başkanı Tayfun Alaca, yardımcısı Taner Güler ve yönetim kurulu üyesi Muhsin Aydın Belediye Başkanı Cemal Akın’a talep ve önerilerini ilettiler.  Belediye Başkanı Cemal Akın vatandaşlara ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek mahallelerde belediye imkânları çerçevesindeki tüm ihtiyaçları süratle karşıladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Ziyaretiniz dolayısıyla teşekkür ederim. Belediye olarak mahallelerimizin belediyemiz imkânları dâhilindeki tüm ihtiyaçlarını süratle karşılıyoruz. Bu çerçevede her zaman emirlerinize amade olduğumuzu bilmenizi istiyorum” dedi.

CEMAL AKIN’A HOLLANDA TÜRK FEDERASYONU’NDAN ZİYARET

Hollanda Türk Federasyonu yöneticileri Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyarette Hollanda Türk Federasyonu Genel Sekreteri Erim Uğurlu ve Genel Muhasip Üyesi Sadettin Şimşek Başkan Akın’a görevinin hayırlı uğurlu olması ve başarı dileklerini ilettiler. Belediye Başkanı Cemal Akın ziyaret dolayısıyla sevin duyduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında herkes gibi gurbetçi vatandaşlarımızın da belediyenin tüm hizmetlerinden istifade etmesi için ne gerekişe yaptıklarını belirterek her zaman emirlerine amade olduklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Bartın’a ve belediyemize hoş geldiniz. Öncelikle ziyaretiniz dolayısıyla sevinç duyduğumuzu ifade etmek isterim. Biz, belediye olarak gurbetçi vatandaşlarımızın da hizmetlerimizden kesintisiz şekilde faydalanması için ne gerekirse yapıyoruz. Bunun dışında belediyemizle ilgili her konuda yanınızda ve emrinize amade olduğumuzu bilmenizi istiyorum” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ ULAŞIMDAKİ ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIYOR

Bartın Belediyesi Orduyeri Kaynarca Caddesi’nde yaka sellerinin yol ve kaldırımlara taşıdığı taş ve toprakları iş makinesiyle kaldırarak ulaşımı rahatlattı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın mahallelerde ihtiyaç duyulan çalışmaları yaparak vatandaşlar için hayatı kolaylaştırmaya devam ettiklerini söyledi. Akın, “Mahallelerimizde hayatı kolaylaştıran çalışmalarımız kapsamında yol ve kaldırımlarımızın sürekli olarak taşıt ve yaya ulaşımına açık olması için ne gerekirse yapıyoruz. Bu bağlamda, geçtiğimiz günlerde etkili olan şiddetli yağmurlar esnasında Orduyeri Mahallesi'nin Kaynarca Caddesinden devam eden TOKİ Yolu üzerindeki kaldırımlarımıza göçen taş ve toprakları da iş makinemizle kaldırdık. Çalışmalarımız ihtiyaç duyulan diğer noktalarda da devam edecek” dedi.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bu mantığa ters 6 yıl önce

bunca masraf bu kıytırık bina için mi tuhaff. ramazan eglenceleri diye yapılan safsatalaın yerine bartının ihtiyaçlarının karşılanmasına harcasan o bina sosyal tesis demek komedi geliyo bana

Avatar
yusuf can 6 yıl önce

Artik abartmaya basladi bu sacma sapan yorumlar karalama olsunda sacma olsun. Akilli yonlendirici elestiriye can kurban ama bu sizinkiler sadece camur at izi kalsin

Avatar
mesela @yusuf can 6 yıl önce

6 yıldır boya badanaya harcanan parayla su arıtma tesisi yapılamaz mıydı? hangi hizmetten bahsediyorsunuz.