Sünnetten Sünnete Koştu

BAŞKAN HAFTA SONU YİNE SÜNNETTEN SÜNNETE KOŞTU

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın geçtiğimiz hafta sonu yine davet edildiği tüm sünnet merasimlerine katılarak rekor sayıda etkinlikte vatandaşlarla buluştu. Belediye Başkanı Cemal Akın, geçtiğimiz hafta sonunda MHP İl Başkanı Sezai Bilgin ve Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ile birlikte Araştırmacı-Yazar Çetin Asma'nın torunu, Sevil ve Mehmet Asma'nın oğlu Ali Berat'ın, Muradiye-Suat Kılıç'ın oğlu Kayra'nın, Hasibe-Harun Kalafat'ın oğlu Mahmut Can'ın, Rümeysa-Hakan Erol'un oğlu Mehmet Haktan'ın, Sevim-Ramazan Zengin'in oğlu Kıvanç Can'ın, Fatma- Erdinç Fırıncı'nın oğlu Asrın'ın,  Sebahat-Kutay Gündoğdu'nun oğlu Mete'in, Emine-Mert Akarsu'nun oğlu Sedat Can'ın,
Ümmü-Murat Öztamur'un oğlu Anıl'ın, sünnet düğününe katılarak hayırlı olması sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın katıldığı sünnet merasimleri ile ilgili açıklamasında ailelerin ve evlatlarının bu anlamlı günlerinde yanlarında bnulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Akın açıklamasında, „Davet edildiğimiz tüm merasimlere icabet ederek vatandaşlarımızın mutluluklarına ortak olmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede bu hafta sonunda yine bir çok sünnet merasimine katıldık. İmkanlar elverdiği sürece ve fırsat buldukça tüm davetlere katılmaya çalışıyorum. Sünnet olan genç dostlarımıza sağlıklı mutlu ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum“ dedi.

BAŞKAN ADLİ YIL AÇILIŞ ETKİNLİKLERİNE KATILDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Adli Yıl Açılış törenine ve Bartın Barosu tarafından düzenlenen 2014-2015 Adli Yılı Açılış Resepsiyonuna katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen 2014-2015 Adli Yıl Açılışı töreni ile Akşam Grand Astra Resort Otel'de düzenlenen resepsiyona Bartın Cumhuriyet Başsаvcısı Sеyfullah Öselmiş, Bartın Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Sivrikaya, Baro Başkanı Kamil Altan, İl Jandarma Komutanı Albay Tеkin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Altınok, MHP İl Başkanı Sezai Bilgin, Rektör Ramazan Kaplan, İl Özel İdare Genel Meclisi Üyesi Aynur Yıldırım, Baro avukatları ve diğer protokol üyeleriyle birlikte katılan Belediye Başkanı Cemal Akın Adli yılın adalet camiası ve memleketimizde yaşayan herkes için hayırlı uğurlu olmasını diledi. Başkan Akın Cumhuriyet Meydanı‘nda ki açılış töreni öncesinde önceki dönem belediye başkanlarından Av. M.Oğuz Pir ve basın mensuplarıyla çay bahçesinde sohbet etti. Belediye Başkanı Cemal Akın sosyal paylaşım sitesinden yaptığı konuyla ilgili açıklamasında, „Bartın eski Belediye Başkanı M. Oğuz Pir ve basın mensuplarıyla Adli Yıl Açılış Töreni öncesi sohbet ettik. Sonrasında Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen Adli Yıl Açılış Töreni'ne ve akşam Bartın Barosu tarafından Grand Astra Resort Otel'de düzenlenen resepsiyona katıldık. Yeni adli yılın tüm adalet camiası ve memleketimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum“ dedi. Belediye Başkanı Cemal Akın son olarak katıldığı resepsiyonda Baro Başkanı Kamil Altan, Baro Avukatları ve protokol üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

SİTE ÇEVRESİNDE YOL TESVİYE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi tarafından, Akmazlar Elmas Sitesi çevresinde başlatılan yol tesviye ve düzenleme çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında yeni yerleşim alanlarının yol ihtiyacını karşılamaya devam ettiklerini belirterek Elmas Sitesi çevresindeki yolları da bu çerçevede beton parke taşlarla düzenlemek için zemin tesviye çalışmaları yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “ Mahallerimizde bir taraftan mevcut yol ve kaldırımlarımızı düzenli olarak bakımdan geçirip alt yapı çalışmaları sonrasında hasar gören noktaları yeniden düzenlerken bir taraftan da yeni yerleşim alanlarının yol gereksinimlerini karşılıyoruz.
Bu kapsamda iş makinelerimizle, birçok yeni imar yolunu ulaşıma açıp en güzel şekilde düzenleyerek vatandaşlarımızın istifadesine sunduk. Yeni inşa edilen binaların yollarını tesviye ettik. Bu yolları fuller malzemelerle iyileştirdik. Beton ve asfalt malzemelerle yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yaptık. Şu an aynı şekilde 150.Cadde üzerindeki Elmas Center isimli yerleşim biriminin yol gereksinimini karşılamak için başlattığımız çalışmalarımızda aralıksız şekilde devam ediyor. Bu noktadaki mesken yollarını iş makinelerimizle tesviye ederek beton parke taşlarla düzenlemek üzere hazırlıyoruz” dedi.

FESTİVAL’DE SAHNE ALAN BİRGÜL KOÇMAR ÖZTAMUR  BAŞKAN AKIN’I ZİYARET ETTİ

Bartın Belediyesi tarafından bu yık ikincisi düzenlenen Bartın Belediyesi 2.İnkumu Kum Zambağı Festivali’nin ilk akşamında sahne alan Birgül Koçmar Öztamur Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyarette Birgül Koçmar Öztamur’un eşi Ömer Öztamur ve eşinin kardeşi Murat Öztamut da hazır bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın misafirlerine ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Birgül Koçmar Öztamur’a festivale sağladıüı katkıdan dolayı teşekkür etti. Akın yaptığı açıklamada „2.Kum Zambağı Festivali'mizde sahne alan Birgül Koçmar Öztamur, eşi Ömer Öztamur ve kardeşi Murat Öztamur ile birlikte ziyaretime geldi. Birgül hanıma festivalimize sağladığı katkıdan dolayı şahsım ve halkımız adına teşekkür ediyor kendisine işlerinde hayat boyu başarı ve kolaylık diliyorum“ dedi.

KOSOVA’LI BAYANLARDAN BAŞKANA ZİYARET

Çeşitli kültürel, sosyal etkinlik ve etkileşimlerde bulunmak üzere ilimize gelen Kosova Kadınlar Dayanışma Derneği Yönetici ve Üyeleri Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın, Kosova Kadınlar Dayanışma Derneği Başkanı Mahide Şabani ve beraberindeki 30 kişilik heyeti Belediye Meclis Salonu’nda ağırladı. Ziyarette Bartın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Güngör Yavuzaslan’da hazır bulundu. Akın misafirlerine, Bartın hakkında bilgiler vererek Bartın ve belediye hakkında bilgileri içeren Belediye Kültür Yayını kitaplar ve Kurtuluş Savaşı konulu Sururi tablosu hediye etti. Akın konuşmasında, „Umarım Bartın’ı beğenmişsinizdir. Sizleri ilimizde ve belediyemizde misafir etmek bizlere büyük memnuniyet verdi. Memleketimizde gerçekleştirdiğiniz etkinlik ve sağladığınız kültürel etkileşim dolayısıyla sizlere bir kez daha teşekkür ederim. Bundan sonrada sizleri her fırsatta memleketimize davet eder belediyemizi ilgilendiren her konuda her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim“ dedi.

TURNA KARDEŞLERDEN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Tanınmış Bartın eşraflarından Oğuz Turna’nın kızları Banu Turna ve Handan Turna Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyaret karşılıklı sohbet ve bilgi alışverişi şeklinde dürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın misafirlerine ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek belediyeyi ilgilendiren her konuda her zxaman emirlerine amade olduklarını ifade etti. Akın açıklamasında „Bartın eşrafından Oğuz Turna'nın kızları Banu ve Handan Turna’nın ziyaretleri dolayısıyla memnuniyet duydum. Kendilerine bu nazik ziyaret için teşekkür ederim. Tüm vatandaşlarımızın olduğu gibi Turna ailesinin de belediyemizi ilglendiren her konuda her zaman yanlarında ve emirlerine amade olduğumuzu bilmelerini istiyorum“ dedi.

BELEDİYE EKİPLERİ YABANİ OT TEMİZLİĞİNE DEVAM EDİYOR

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşçileri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin mahallelerde bulunan yeşil alanlarda bahar mevsimleri itibariyle başlattıkları yabani ot biçme ve temizleme çalışmaları aralıksız şekilde sürüyor. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında bu çalışmayla hem görüntü temizliği yaptıklarını hemde yangın risklerini ortadan kaldırdıklarını söyledi. Akın açıklamsında, „Mahallelerimizde bulunan çocuk parkları, çay bahçeleri, dinlenme alanları, orta refüjler ve diğer yeşil alanlar ile şehir mezarlıklarımızda, hızla büyüyüp kuruyan yabani otları temizleyerek bunların hem görüntü kirliliği oluşturmasını hemde çabuk ve kolay tutuşabilme özelliğinden dolayı yangın riski oluşturmasını önlüyoruz“ dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
emre itaat 6 yıl önce

emirlere amade olmak
dürüst olmalı, verdiği sözde durmalı,insan kayırmamalı

Avatar
icraat 6 yıl önce

Gerek. Düğüne gider haber açılışa gider haber. Kanalizasyon onarılır haber inşaata su bağlanır haber. Burası arıt muhtarlığımı? ??

Avatar
çay bahçesi 6 yıl önce

bartın belediyesi temizlik araçları her gün mezarlık çay bahçesi güzerganı süpürüp yıkıyorlar diğer yerler yağ döksen yalanacak kadar temiz adamıma hizmet bütün olanaklarını adamıma sermek bu