Yalı Yaşam Merkezi Tamamlanmak Üzere

YALI YAŞAM MERKEZİ’NDE ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında Yalı bölgesindeki atıl haldeki eski terminal alanına yapılmakta olan ve çalışmaları son aşamaya gelen Yaşam Merkezi binası ve çevresinde incelemelerde bulundu. İncelemeler esnasında Başkan Akın ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ve bir teknik ekip de hazır bulundu. Belediye Başkanı Cemal Akın çalışmalarla ilgili açıklamasında, binanın çatısının ve mantolanma işlemlerinin, bina içindeki dükkanların zemin fayanslarının ve merdiven granitlerinin tamamlandığını, asma tavan çalışmalarının ve elektrik tertibatıyla ilgili çalışmaların ise hızla sürdüğünü belirterek çevre düzenleme çalışmalarının da en kısa zamanda başlayacağını söyledi. Başkan Akın açıklamasında, “Belediye olarak atıl ve karanlık noktaları aydınlatıp halkımıza faydalı yerler olarak yeniden projelendirerek memleketimize kazandırmaya devam ediyoruz. Bu bölge de daha önce, eski terminal alanı olarak terkedilmiş atıl bir haldeydi. Bu çerçevede buraya yapmakta olduğumuz Yaşam Merkezi’mizde çalışmalar son aşamaya geldi.  Şu an binanın dış cephe kaplaması ve çatısı yapıldı. İç cephe boyama işide büyük ölçüde tamamlandı. Sadece bir takım rötuşlar kaldı. Zeminler fayanslarla, merdivenler granitlerle kaplandı. Asansör çalışmaları sürüyor. Binanın asma tavan çalışmaları da bitiyor. Bu çalışmayla birlikte elektrik tertibatıyla ilgili çalışmalar da devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında burası bir cazibe merkezi olacak. Bu sayede vatandaşlarımızın ve öğrencilerin Kış günlerinde de gidebileceği bir yer meydana getirerek kentte bulunmayan böyle bir yaşam alanı ihtiyacını da karşılamış olacağız. Bartın’ın tarihi Taşhan mimarisine uygun olarak tasarladığımız Yaşam Merkezi’miz mescit, iş yerleri, kafeterya, pastane, fastfood, çay salonu gibi mekanlarla, konferans, sinema, bowling ve spor salonu gibi hizmetlerin verilebileceği çok amaçlı salonlardan oluşacak. Yapım çalışmaları tüm hızıyla süren Yaşam Merkezi‘mizi bir an önce halkımızın istifadesine sunmak için, araç park alanı, peyzaj ve aydınlatma gibi çevre düzenleme çalışmalarını da en kısa zamanda tamamlamayı amaçlıyoruz” dedi.

DOĞANKENT BELEDİYE BAŞKANI’NDAN CEMAL AKIN’A ZİYARET

Giresun’un Doğankent İlçesi’nin Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı ziyaret etti. Başkan Akın’ın makam odasında gerçekleşen ziyarette Belediye Başkan Vekili Mehmet Sandıklı ve Belediye Meclis Üyesi Ufuk Demir'de yer aldı. İki belediye Başkanı arasında karşılıklı bilgi alışverişi ve sohbet şeklinde süren ziyaret yaklaşık 1 saat sürdü. Belediye Başkanı Cemal Akın, ziyaret dolayısıyla memnuniyet duyduğunu ifade ederek başladığı konuşmasının sonunda meslektaşına görevinde başarı ve kolaylıklar diledi. Başkan Akın konuşmasında, “Nazik ziyaretinizle bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ederim. Belediyeler halka doğrudan ve en etkili şekilde hizmet verebilen yerlerdir. Bu bağlamda bizler hep makamların gelip geçici, hizmetlerin baki kaldığı bilinciyle gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Bu anlayışla hizmet vererek, halkımızın teveccühüne layık olarak ikinci defa bu göreve layık görüldük. Bu dönemde de en güzel şekilde hizmet vermek için ne gerekirse yapıyoruz. Size de görevinizin hayırlı uğurlu olmasını ve başarılar getirmesini diliyorum” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ MAHALLE YOLLARINI TİTİZLİKLE TEMİZLİYOR

Bartın Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, mahalle yollarını fırçalı ve sulu sistem temizlik yapan özel araçlarla titizlikle temizliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, her gün gece ve gündüz, vardiyalı şekilde çalışan temizlik işçileri ve araçlarla, aralıksız şekilde tüm mahallelere bağlı cadde ve sokaklarda ve İnkumu tatil beldesinin sokaklarında temizlik hizmeti verdiklerini belirtti. Akın açıklamasında, “ Belediye olarak daha güzel, temiz ve sağlıklı bir çevre için her gün, gece - gündüz vardiyalı şekilde görev yapan temizlik işçilerimiz ve araçlarımızla aralıksız şekilde hizmet veriyoruz. Temizlik faaliyetlerimiz tüm mahallelerimize bağlı cadde ve sokaklarımızda ve İnkumu tatil beldemizin sokaklarında kesintisiz olarak sürüyor. Bu çerçevede kaldırım diplerine ve yol kenarlarına biriken toz toprak ve çeşitli atıkları, yaya temizlik işçilerimizin dışında fırçalı ve sulu sistem çalışan özel araçlarla daha etkili ve titiz şekilde temizlik yaparak ortadan kaldırıyoruz. Aynı zamanda yol ve kaldırımlarımızda her gün yaptığımız rutin çöp süpürme ve kaldırma faaliyetlerimizle birlikte tazyikli su ile yıkama işlemi de yaparak daha sağlıklı bir çevre oluşturmak için ne gerekirse yapıyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ ASFALT EKİPLERİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ’NDE

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Sanayi Sitesi’nde düzenlenmesine ihtiyaç duyulan yolları sıcak asfaltla kaplayarak sorunsuz hale getiriyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, sanayide daha öncede düzenlenmesine ihtiyaç duyulan noktaları sıcak asfaltla uzun yıllar hizmet verecek şekilde düzenlediklerini belirterek şimdide sorunlu noktaları aynı şekilde düzenlediklerini söyledi. Akın açıklamasında, “Belediye olarak mahallelerimizde ve memleketimizin ihtiyaç duyulan her noktasında üst yapı ve alt yapı çalışmaları yaparak halkımıza en güzel şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede şuan Sanayi Sitesi 122.Cadde’de ihtiyaç duyulan noktaları sıcak asfaltla düzenliyoruz. İlk 5 yıllık dönemimizde de sanayi sitesinde bir çok sokakta sıcak asfaltla yol düzenleme çalışmaları yapmış uzun yıllar bakım görmemiş hasarlı yolları sorunsuz hale getirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk. Buradan sonra ihtiyaç duyulan diğer sokaklarda da aynı çalışmayı yaparak vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

MHP GENEL BAŞKANI DR. DEVLET BAHEÇLİ’DEN CEMAL AKIN’A ÖVGÜ

Bartın ziyareti kapsamında, Belediye Soysal Tesisleri’nde Bartın halkına hitap eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli yaptığı konuşmada, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’dan, verilen hizmetlerle şehircilik anlamında önemli bir gelişme gösterdiğini ifade ettiği Bartın’dan ve MHP il teşkilatından övgü dolu sözlerle bahsetti. Konuşmasına Başkan Akın’ı tekrar seçtikleri için Bartın halkına teşekkür ederek başlayan Devlet Bahçeli, “Tekrar Akın’ı seçtiğiniz için teşekkürler. Bugün başkanlık divanımızın değerli üyeleri, milletvekillerimiz ve merkez yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla Bartın’da sizlerle beraber olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Bartın ilimizi ziyaret etmemizin temel nedeni 30 Mart seçimleri sonrası kazanmış olan belediye başkanlarımızı tebrik, teşkilatımızı takdir ve siz değerli Bartın’lılara teşekkürlerimizi sunmaktır. Geçmiş dönemde yüksek bir teveccühle Bartın Belediye Başkanlığının Milliyetçi Hareket Partisi’ne hediye eden siz değerli Bartın’lılara, ortaya konmuş olan güzel hizmetler sebebiyle tekrar aday olmasını arzuladığınız Cemal Akın beyefendiye vermiş olduğunuz yüksek desteklerden dolayı ve ikinci kez belediye başkanı seçtiğinizden dolayı MHP teşkilatı olarak teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Belediye başkanının yanından ayrılmayarak, teşkilat aday bütünleşmesi içerisinde, il başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle, dava arkadaşlarımızla kenetlenerek kazanılmış bir zaferi tekrar kutlama amacıyla göstermiş oldukları üstün gayretten dolayı Bartın MHP teşkilatına da takdirlerimi bildiriyorum” dedi.

“CEMAL AKIN’I TEBRİK EDİYORUM, BARTIN İÇİN BUNDAN SONRA DA ÇOK ŞEYLER YAPACAĞIZ”

Konuşmasında Bartın’ın şehirleşmesi noktasında bu güne kadar ortaya koyduğu hizmetler dolayısıyla Başkan Akın’ı tebrik ederek Bartın için bundan sonrada çok şey yapılacağını önemle vurgulayan Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli, “Akın’ı tebrik ediyorum bir dönem önce ortaya koymuş olduğu hizmetlerle, Bartın’ın şehirleşmesi, sosyal belediyecilik ve gelişen bir şehir olma döneminden geçmesi için gayretini göstererek sizlerin sevgisini kazanmış olan Sayın Cemal Akın beyefendiye, projelerinin devamını ve yeni projeler üreterek Bartın’a hizmet imkânını bir kez daha vermiş olmanız, bizim kendisine olan güvenimizi arttırmıştır. Bildiğimiz yönlerle sunulan hizmetlerle bundan sonrada, birlikte Bartın için çok şeyler yapacağımız sayın Cemal Akın beyefendiyi huzurlarınızda bir kez daha tebrik ediyor başarılar diliyorum” dedi.

BAŞKAN AKIN KUMLUCA’DA VE KARAMAN’DA DA BAHÇELİ’NİN YANINDAYDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Bartın ziyaretinin ardından Kumluca beldesi ve Zonguldak’ın Karaman beldesi ziyaretlerinde de yanında oldu. Başkan Akın, Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’yle birlikte Bartın Belediyesi ile Kardeş Belediye olan Kumluca’ya hareket ederek Belediye Başkanı İsmail Can’ı ziyaret etti. Dr. Devlet Bahçeli ve beraberindeki heyetle birlikte, Kumluca’daki halk buluşması sonrasında Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı’yı da ziyaret etmek üzere Zonguldak’ın Karaman beldesine de giden Belediye Başkanı Cemal Akın, Genel Başkanı Karaman’daki halk toplantısının ardından Zonguldak’tan uğurladı.

BAŞKAN AKIN ŞENNUR VE SERKAN’IN NİKÂHINI DA KIYDI

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın davet edildiği nikâh törenlerine de katılarak genç çiftlerin nikâh akitlerini bizzat kendisi gerçekleştirmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Cemal Akın son olarak Karaoğlu ve Karadağ ailelerinin evlatları Şennur ve Serkan’ın nikâh akitlerini de kendisi gerçekleştirdi. İnkumu Terrace Cafe & Restaurant’da düzenlenen merasimde, gelinle damada Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin’in şahitlik ettiği nikâh akdini gerçekleştirdikten sonra ömür boyu mutluluklar dileyen Belediye Başkanı Cemal Akın, çifte ayrıca tek taş yüzük simgeli nikâh anısı hediye etti.
Belediye Başkanı Cemal Akın, nikâh sonrasında yaptığı açıklamada, “Karaoğlu ve Karadağ ailelerinin bu özel gününde yanlarında olmaktan ve evlatları Şennur ve Serkan’ın nikâh akitlerini gerçekleştirmekten dolayı büyük mutluluk duydum. Hayırlı uğurlu olsun. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyorum” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ GÖLBUCAĞI YOLLARINI DA DÜZENLİYOR

Bartın Belediyesi doğal gaz alt yapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda başlatılan düzenleme çalışmalarına Gölbucağı Mahallesi’nde de devam ediyor. Belediye ekipleri şuan Gölbucağı Mahallesi’ne bağlı 139.Sokak yollarını da beton parke taşlarla düzenliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın bir taraftan Esentepe, Tuna Mahalleleri ve Küçük Sanayi Sitesi’nde doğal gaz çalışmalarının tamamlandığı ve ihtiyaç duyulan noktalarda sıcak asfaltla düzenleme çalışmaları yapılırken bir taraftan da Gölbucağı Mahallesi’nde beton parke taşlarla düzenleme çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında, “ Belediye olarak doğal gaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı cadde ve sokaklarımızda başlattığımız yol düzenleme çalışmalarımız süratle devam ediyor. Şu an bir taraftan küçük sanayi sitesinde, Esentepe ve Tuna mahallelerimizde sıcak asfaltla düzenleme çalışmalarımız sürerken bir taraftan da Gölbucağı Mahallesi 139.sokak’ta beton parke taşlarla yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Bu sokağımızdan önce Gölbucağı’nın Stadyum Sokak yollarını düzenledik. Çalışmalarımız buradan sonra mahallelerimizde ihtiyaç duyulan her noktada devam edecek” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 6 yıl önce

belediye başkanı cemal akın ve belediye ekibinin güzel çalışmalarına teşekkürler... anlamadığım bir konu var: yalı ve eski terminal 1998 selinde metrelerce sel sularının altında kalmıştı.. imar planında yalı neden taşkın sel sınırı içinde değil... bir sel felaketinde, yalı yaşam merkezi sel suları altında kalırsa, sayın başkan vatandaşlara nasıl bir mazeret söyleyecektir.

Avatar
proje @vatandaş 6 yıl önce

proje süper. bartın merkezdeki tek boş alana kocaman taş bina. benden de tebrikler valla....

Avatar
bartinli 6 yıl önce

Ona bakarsaniz bi selde bartinin her yeri su altinda kaliyor o zaman bartina hic bisey yapilmasin eskiden oldugu gibi

Avatar
asli ogretmen 6 yıl önce

Bartin a size kalırsa hic civi cakilmamali. Tam bir kor mantik sahibisiniz. Iyi guzel ne varsa karsisiniz. Sizler bu mantikla yol alamazsiniz