Yaşam Merkezleri İnşaatı Devam Ediyor

BARTIN BELEDİYESİ YAŞAM MERKEZLERİ OLUŞTURMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bartın Belediyesi’nin yeni dönem projelerinden olan Yaşam Merkezleri oluşturma çalışmaları iki mahallede birden yoğun şekilde devam ediyor. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, yeni dönem projelerini bir bir hayata geçirmeye başladıklarını ifade ederek Mahallelerde yapılması planlanan Yaşam Merkezleri projeleri kapsamında Kemerköprü Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’nde başlatılan çalışmaların devam ettiğini söyledi. Akın açıklamasında, “Yeni dönem projelerimizden olan, Yaşam Merkezleri oluşturma çalışmalarımız sürüyor. Belediye olarak, Yaşam Merkezleri oluşturmak üzere, Cumhuriyet Mahallesi’nde, Eski Hastane Caddesi ile Atatürk Caddesi arasında bulunan Migros yanındaki alanımızda ve Kemerköprü Mahallesi’nde, belediyemizin arkasındaki sokağımızda olmak üzere iki farklı noktada yoğun şekilde çalışıyoruz. Eski Hastane Caddesi'ndeki Yaşam Merkezi'mize sosyal yaşam alanları, çocuk parkı ve dinlenme alanlarımızla birlikte birde semt pazarı yapıyoruz. Her yaştan vatandaşımızın ailece, bireysel olarak veya arkadaş gruplarıyla gelerek sosyal kültürel ve sportif anlamda bir çok gereksinimini karşılayacağını düşündüğümüz Yaşam Merkezilerimizi en kısa zamanda tamamlayıp en güzel şekilde memleketimize kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

BELEDİYE YAYA TEMİZLİK İŞÇİLERİDE DUR DURAK BİLMEDEN ÇALIŞIYOR

Bartın Belediyesi tarafından mahallelerin cadde ve sokaklarında görevlendirilen Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı yaya temizlik ekipleri de daha temiz ve sağlıklı bir çevre için aralıksız şekilde çalışıyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın kent merkezinde, mahallelerde ve İnkumu tatil beldesindeki tüm cadde ve sokaklarda temizlik timleri görevlendirdiklerini belirterek bu sayede her gün araçlarla yapılan çöp kaldırma çalışmalarının yanında özel görevli yaya işçilerinin süpürme faaliyetleriyle birlikte teferruatlı bir temizlik yapıldığını söyledi. Akın açıklamasında, “Halkımıza daha güzel, daha temiz ve sağlıklı bir kentte huzurla yaşama imkânı sağlamak için, her mahallemizin ve İnkumu tatil beldemizin cadde ve sokaklarında temizlik timlerimiz görev yapmakta. Her gün iş makinelerimizle yaptığımız çöp kaldırma çalışmalarımızın yanında, işçilerimize yaya olarak özel sorumluk alanları vererek süpürme ile çöp kaldırma çalışması gerçekleştirip çok daha teferruatlı ve etkili bir temizlik çalışması yapıyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ OT TEMİZLEME VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI YAPIYOR

Bartın Belediyesi, mahallelerde bulunan oyun, dinlenme alanları ve çay bahçeleri gibi yerlerdeki yeşil alanlarda ve çevrelerinde ot temizleme ve düzenleme çalışmaları yapıyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, çocuk parkları, dinlenme alanları, çay bahçeleri ve orta refüjler gibi yeşil alanlarda göze hoş gelmeyen yabani otları biçip, ortak kullanım alanlarını genişleterek, daha güzel bir görünüm ve huzurlu bir çevre için çeşitli düzenlemeler yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Belediye olarak mahallelerimizde ihtiyaç duyulan çalışmaları yaparak halkımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede Park ve Bahçeler Müdürlüğü’müze bağlı ekiplerimizle mahallelerimizdeki çocuk parklarımızda, dinlenme alanlarımızda, çay bahçelerinde ve orta refüjler gibi yeşil alanlarda ot biçme ve çevre düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışma ile buralardaki ortak kullanım alanlarını genişletip hem daha güzel bir görünüm hem de huzurlu bir ortam oluşturmuş oluyoruz” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ’NİN YENİ DÖNEM PROJESİ MİLLET BAHÇESİ BİTİYOR

Bartın Belediyesi’nin yeni dönem projelerinden Belediye Sosyal Tesisleri Millet Bahçesi projesi kapsamında başlatılan düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada, gelinen nokta ve devam eden çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler verdi. Açıklamasında, Millet Bahçesi düzenleme çalışmalarının aralıksız şekilde sürdüğünü kaydeden Başkan Cemal Akın, “Yeni dönem projelerimizden Belediye Sosyal Tesisleri’miz önündeki Millet Bahçesi düzenleme projemiz kapsamında başlattığımız çalışmalarımız da aralıksız şekilde sürüyor. Bahçe çevresinde başlattığımız yığma taşlarla duvar örme ve bu duvarları tuğla babalarla düzenleme çalışmalarımız kısa süre önce bitmişti. Bahçe içindeki yeşil alan düzenlemelerimizde büyük ölçüde tamamlandı. Son olarak bahçe zemini renkli desenli parke taşlarla düzenlendi. Tesisin bir tarafındaki merdiven çalışmamız bitti. Bülent Ecevit Bulvarı tarafındaki giriş kısmında engelli rampası ve merdiven oluşturma çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalardan sonra bahçeyi antik görünümlü lambalarla donatarak aydınlatacağız. Bahçe içerisinde birde kamelya ve oturma alanı oluşturacağız. Çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayıp bu bahçemizi de, daha kullanışlı ve güzel şekilde, kentin yeni bir cazibe noktası olarak halkımızın istifadesine sunacağız” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ FEN EKİPLERİNDEN KANALİZASYON ARIZASINA JET MÜDAHALE

Gölbucağı Mahallesi’nde bir mesken kanalizasyon borusunda meydana gelen arızaya Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce vatandaşlar mağdur olmadan müdahale edildi. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, bir taraftan mahallelerde yeni alt yapı gereksinimlerini karşılarken bir taraftan da mevcut hatlarda bakım çalışmaları yaparak yaşanan arızaları anında onarıp vatandaşların belediye hizmetlerinden alt yapı anlamında da kesintisiz şekilde faydalanmasını sağladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “ Her gün mahallelerimizde belediyemize ihtiyaç duyulan her noktada bir ekibimiz alt yapı ve üst yapı gereksinimlerini karşılamak üzere çalışıyor. Belediye olarak vatandaşlarımızın hizmetlerimizden alt yapı anlamında da kesintisiz şekilde faydalanabilmesini sağlamak için bir taraftan yeni hatlar oluştururken bir taraftan da mevcut hatlarımızda bakım çalışmaları yaparak yaşanan arızaları anında onarıyoruz. Bu çerçevede Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı Bubabi Sokak'ta meydana gelen bir kanalizasyon mesken hattı arızasına da anında müdahale ederek vatandaşlarımızın mağdur olmasını önledik. Bakım ve onarım çalışmalarımız ihtiyaç duyulan başka yerlerde de devam edecek” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ DOĞAL GAZ GEÇEN YOLLARI DÜZENLEDİ

Bartın Belediyesi, Gölbucağı Mahallesi’nin doğal gaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı Stadyum Sokak ve 139’uncu Sokak’a ait yolları beton parke taşlarla düzenleyerek sorunsuz hale getirdi. Yol düzenleme çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, doğal gaz alt yapı ihtiyacı karşılanan cadde ve sokakların üst yapı ihtiyacını da süratle karşıladıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Belediye olarak doğal gaz giren cadde ve sokaklarımızda, alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yollarımızı, zeminleri üst yapı düzenlemesi için en uygun duruma geldiği vakit, süratle düzenliyoruz. Doğalgaz alt yapı çalışmalarının yapıldığı, Gölbucağı Mahallesi 139.Sokak ve Stadyum Sokak yollarını da bu kapsamda beton parke taşlarla düzenleyerek sorunsuz hale getirdik. Burada da, alt yapı işi görülen noktalardaki yol ve kaldırımlarımızın hasar gören kısımlarını, en güzel şekilde tamir ederek, vatandaşlarımız için tozdan çamurdan uzak, sarsıntısız yollar oluşturduk” dedi.

BARTIN BELEDİYESİ 157.SOKAK YOLLARINI İYİLEŞTİRDİ

Bartın Belediyesi Kemerköprü Mahallesi’ndeki 157.Sokak yolunu ve bu sokağa bağlanan bir ara yolu fuller malzemeler ve iş makinelerinin de yardımıyla iyileştirerek ulaşıma elverişli hale getirdi. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, mahallelerde vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını karşılayıp sıkıntısız yollarla ulaşım ve güzel bir çevre sunmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Her gün tüm ekiplerimizi mahallelerimize sevk ederek belediyemize ihtiyaç duyulan her noktada gerekli çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı 157.Sokak'taki bir ara yolumuzu da fuller malzemeler ve iş makinelerimizle iyileştirdik. Bu sokağımızda aynı zamanda yolun hasarlı noktalarını da tamir ettik” dedi.

DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI BARTIN BELEDİYESİ’YLE KOORDİNELİ ŞEKİLDE SÜRÜYOR

Bartın’da 2014 yılı doğal gaz planlaması çerçevesinde başlatılan alt yapı düzenlemeleri, Bartın Belediyesi ile Doğal Gaz firması arasında koordineli şekilde gerçekleşen çalışmalarla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın belediye olarak alt yapı çalışmalarının her aşamasında doğal gaz ekipleriyle birlikte olup doğal gaz hizmetinin vatandaşlara sıkıntısızca ve süratle verilebilmesi ve bu sayede kentte hava kirliliğinin önlenmesi için ne lazımsa yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, “Çalışmaların her aşamasında doğal gaz ekipleriyle birlikte olarak vatandaşlarımızın doğal gaz hizmetinden sıkıntısız şekilde faydalanması için ve bu sayede kentteki hava kirliliğinin önlenmesi için ne gerekirse yapıyoruz. Belediye olarak bu alt yapı hizmeti verilirken diğer alt yapı hizmetlerinin de kesintisiz şekilde sürmesi ve eksikliklerin giderilmesi için de gerekeni yapıyoruz. Bu bağlamda, doğal gaz alt yapısında gelinen şu aşamada da, belediyemizin koordinatörlüğünde devam eden çalışmalar şuan, Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı Birgül Birsöz Sokak'ta ve Gölbucağı Mahallesi'ne bağlı Bubabi Sokak'ta sürüyor” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ayla mudanyalı 6 yıl önce

sayın başkanım bartın kemer köprüden ibaret değil hatırlatırım

Avatar
Öz Bartın lı 6 yıl önce

Başkan Bülent Ecevit Bulvarı dememiş, eski hastane caddesi ifadesini kullanmış, tıpkı aşağı çarşı, aşağı cami gibi bravo.

Avatar
Ismet çelik 6 yıl önce

dogalgaz demişken bu abonelik ücreti diğer illerde 400 ile 500 arasında ama belediyeniz resmen soygun yapıyor 1000 lira ne yaa...

Avatar
erhan can 6 yıl önce

Karalama kampanyasi isbasinda. Ak troller kalem tutmus yine

Avatar
boş konuşmayın başkanınıza fikir verin 6 yıl önce

daha hala neyi savunuyonuz başkanınız taşhan yapıyorum diye çıktı hiçbirşeye benzemeyen bi bina çıktı ortaya. olan taşhanların pisliklerini temizleyip meyhaneden olması gerekeni yapsa yeterdi. maceracı başkan

Avatar
bartınlı 6 yıl önce

düğün salonu önüne taş döşemeyi proje olarak görüyorsanız, bu memleket bitmiştir. çok yazık valla