Kozcağız'ın İlçe Olma Şansı Yüksek

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Bütünşehir yasası kapsamında Kozcağız'ın ilçe olması için girişimlerine devam ediyor. Karaman, İlçelik İçin Muhtarlarla Kahvaltıda Bir Araya Geldi.

Kozcağız Belediye konuk evinde gerçekleşen programa, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Belediye Meclis üyeleri, Belde teşkilatı ve Kozcağız'a bağlı köy muhtarları katıldı.

Muhtarları bir araya toplayan Belediye Başkanı Mustafa Karaman, yaptığı konuşmada, İlçelikle ilgili girişimlerini muhtarlarla paylaştı. İlçelik konusunda Kozcağızın konum ve nüfus öncelikli olarak, yaptığımız projeler ile Kozcağızın ilçe konumunda olduğunu, bunun gerçekleşmesi içinde var gücümüzle mücadele ediyoruz etmeye de devam edeceğiz. Milletvekilimiz Yılmaz Tunç, konuyu yakından takip ediyor ayrıca kozcağız ile ilgili detaylı bilgileri kapsayan dosyamızı geçtiğimiz günlerde Milletvekilimize teslim ettik. Kendiside bu konuda hassas olduğunu, takip ettiğini belirtiyor. Bizler yine her alanda, platformda, toplantılarda İlçelik isteğimizi yinelemeye, konuyu takip edip elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah dedi.

Yılmaz Tunç: ’Kozcağızın İlçe Olma Şansı Çok Yüksek’

Kahvaltı programında konuşan Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "Bütünşehir konusu zaman zaman gündeme geliyor. 30 tane şu anda büyük şehrimiz var. 51 ilimizde özel idarelerin olduğu eski sitemin devam ettiği yönetim sistemi. Nüfusu 400 bin ya da 300 bini geçen illerin büyükşehir olması gibi bir çalışma var. Daha sonra bütün iller bütün şehir uygulamasına geçecek şeklinde basına yansıyan konuşmalar var. Bu konuyu Afyon toplantımızda sorduk ve şu cevabı aldık. İç işleri Bakanlığımız, Çevre Şehircilik bakanlığımız ve yerel yönetimler başkanlığımız bu konuda bir çalışma yapıyor. Henüz sona ermedi. Yani 51 ilin tamamı mı bütün şehir olacak, yoksa nüfusu 300 bini veya 400 bini geçen illerimiz mi bütün şehir olacağı konusunda çalışmalar henüz netleşmedi. Eğer Bartın Bütün şehir olursa, şöyle yanlış bir propaganda var. İşte muhtarlıklar kalkacak deniyor. Muhtarlıklar kalmayacak. Muhtarlar köyler hepsi devam edecek. Şu anda büyükşehirlerde muhtarlıklar kalktı mı, kalkmadı. Mahalle muhtarı olarak devam ediyor. Köydü adı mahalle oldu. Bütünşehir olduğunda köy ya da mahalle olması bişey değiştirmiyor. Muhtarlıklar devam edecek." dedi.

Tunç; "Duyuyoruz, Bütünşehir olmasından korkan birileri var Bartın’da. Onlar muhtarlıklar kalkacak, belediyeler kalkacak deyip bir telaş oluşturmaya çalışıyorlar. Öyle bir telaşa gerek yok, muhtarlıklarımız devam edecek. Muhtar olmadan olmaz ki zaten. Muhtarlıkların kalkması gibi bir şey söz konusu değil. Bütün şehir olursa, büyük şehirlerde bazı beldeler kalkmış bazı beldeler ilçe olmuştu, Bartın’da böyle bir durum söz konusu  olursa Kozcağızın ilçe olma şansı daha da artmış olur o zaman. Böyle bir yeniden yapılanmada Kozcağız ilçeliğe yükselmiş olur. Böylelikle Kozcağıza faydası olur. Kozcağızın ilçe olması bugünün gündemi değil. Bütün şehir konusu gündeme gelince Kozcağız ilçe hususu alevlenmiş oldu. Ama son zamanlarda şu var, 2 tane belde KHK ile ilçe oldu. İlçe yapılan Sultanhanı ülkemizin doğalgaz deposu olan bir beldemiz. Tuz gölünün hemen kenarında. Stratejik bir önemi var. Artvin^’in Kemalpaşa beldesi de sarp sınır kapısında olan stratejik öneme sahip beldemiz. Kozcağız’ın böye bir özelliği yok ama büyük bir beldemiz. Nüfusu 7 bin ama köyleri ile baktığımız zaman 40 bine ulaşıyor. Dolayısıyla bir ilçeyi kaldıracak özellikte. Böyle bir fırsat olduğunda İnşallah Kozcağızı dahil ederiz. Kozcağız gibi 41 belde daha var. Böyle bir fırsat çıktığında Kozcağızın ilçe olması için takipçisiyiz. İlçe olmadık diye de kaybettiğimiz bir yatırım yok, her şeyi yapıyoruz. Sel tehlikesi vardı 2 tane baraj bitiyor artık. Duble yol yapılacak. Doğalgaz da geldiğinde Kozcağızın geleceği parlak. İnşallah o geleceği daha da kuvvetlendirmek istiyoruz" dedi.

Erdoğan: ‘Hasankadı Olarak Kozcağızın İlçe olmasını destekliyoruz’

Kahvaltı programında söz alan Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, yaptığı konuşmada Kozcağızın İlçe Olmayı hak ettiğini, hasankadı beldesi olarak sonuna kadar destekliyoruz açıklamasında bulundu.

Muhtarlardan Tam Destek

Kozcağız'a bağlı Muhtarlar söz isteyerek, Bütünşehir yasasında merak ettikleri soruları sorarken, Kozcağız’ın İlçe Olmasında muhtarlarında çok avantajı olduğunu, bunun için gerekirse Anakara'ya kadar gideriz şeklinde açıklamada bulundular.

Karaman ve Erdoğan’dan Milletvekili Tunç’a Teşekkür

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan toplantıda birar konuşma yaparak, Kozcağız’da ve Hasankadı’da yapılan yatırım ve projelere vermiş olduğu katkılardan dolayı Milletvekili Tunç’a teşekkür ettiler.

“Kozcağız’a ve Hasankadı Beldelerimize Önemli Eserler Kazandırdık”

Milletvekili Tunç, Kozcağız’a AK Parti iktidarında çok büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek; “2014 yılında temellerini attığımız, Kışla Barajını bu yıl sonuna kadar tamamlıyoruz, Kozcağız Barajını da önümüzdeki yılın sonuna kadar tamamlayacağız böylece Kozcağız ve Bartın sel taşkınlarından korunmuş olacak, Kozcağız’ın arazileri de sulu tarıma kavuşacak” dedi. Kozcağız beldesinde hükümet belediye uyumu ile önemli altyapı ve üst yapı çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve beldeyi daha yaşanılabilir hale getirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, “Kozcağız terminali, İmam Hatip Ortaokulu. Ahmetler Ortaokulu, Yuva anaokulu gibi eğitim yatırımlarını Kozcağız’a kazandırdıklarını, şimdi de Kozcağız Endüstri Meslek Lisesini ve Kozcağız Anaokulu’nu yatırım programına aldıklarını söyledi. Kozcağız stadı, Kozcağız Entegre Sağlık Merkezi, Kozcağız-Perşembe yolunu tamamladıklarını, Kozcağız-Kumluca yolunun tamamlanmak üzere olduğunu belirten Tunç, Kozcağız-Bartın arasında yapımına başlanacak olan duble yolun da 110 milyon liraya ihale edildiğini, yakında inşaatına başlayacaklarını söyledi. Milletvekili  Tunç, Kozcağız’a doğalgaz gelmesi için de gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Hasankadı Belediyesinin yatırımlarına da büyük destek verdiklerini belirten Milletvekili Tunç, Hasankadı Belediye Başkanımız Zeki Erdoğan ile birlikte elele vererek beldenin alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarını tamamladıklarını şimdi de üst yapı ve çevre düzenlemelerini gerçekleştirmekte olduklarını söyledi. Hasankadı beldesinin içinden geçen Günye deresinin ıslah çalışmalarının da devam ettiğini belirten Milletvekili Tunç, Hasankadı Aile Sağlığı Merkezini, Hasankadı İmam Hatip Ortaokulunu Hasankadı Belediyesi Sosyal Tesislerini, Kapalı Halı sahayı beldeye kazandırdıklarını, yakında Kapalı spor salonunun da ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.

KÖYDES çalışmaları

KÖYDES Projesi ile köylerimizin alt yapı, yol ve içme suyu problemlerini çözmek için önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Milletvekili Tunç, KÖYDES projesi ve İl Özel İdaremizin bütçesi ile gerçekleştirilen yatırımlar sayesinde köylerimiz daha yaşanılabilir hale geldi dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’un da İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi’nin köylerde gerçekleştirmekte olduğu çalışmalar hakkında bilgi verdiği toplantıda Milletvekili Tunç, muhtarların çeşitli konulardaki taleplerini dinleyerek, çözüm için gerekenleri yapacaklarını ifade etti.

“Her Engeli Milletimizin Desteği ile Aştık”

Milletvekili Tunç, AK Parti’nin iktidarı devraldığı yıllarda ekonomik krizlerin ardı arkasının kesilmediğini, ülkede yatırımların durduğunu, enflasyon canavarının milleti canından bezdirdiğini, temel hak ve özgürlüklerin kısıtlandığını, düşünce ve inanç özgürlüğünün önündeki engeller nedeniyle başörtüsü ile Üniversiteye gitmek isteyen kız öğrencilerinin yaka paça okulların kapısından çevrildiğini belirterek, “hastanelerde kuyruklar, 1 yıl sonrasına verilen ameliyat günleri, bıçak paraları, kapısına kilit vurulan fabrikalar, tüm bunlar AK Parti’nin iktidara gelmesi ile sona erdi” dedi. Milletvekili Tunç konuşmasının devamında; “Ülkemizin her köşesi yatırımlarla gelişti, ekonomimiz 15 yıl öncesine  göre 4 kat arttı, milli geliri 180 milyar dolar olan Türkiye bu gün 850 milyar dolar milli geliri olan bir ülke haline geldi. Türkiye’nin ilerlemesini kalkınmasını istemeyen, dünyada haklının ve mazlumun sesi olmasını istemeyen içte ve dıştaki şer güçlerin Türkiye’nin AK Parti ile olan kutlu yürüyüşünün önünü kesmek için çok uğraştıklarını, 367 krizi, kapatma davası, gezi olayları, MİT krizi, Mit tırlarının durdurulması, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi ve 15 temmuzda da tarihimizin en karanlık hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldıklarını, tüm engelleri milletimizin desteği ile aşmayı başardıklarını söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Anahtar Kelimeler:
KozcağızHasankadı
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.