Hedefimiz Bartın'ı 2023'e hazırlamak

Milletvekili Tunç, canlı yayında Ayhan Acar’ın sorularını cevaplayarak, Bartın’ın AK Parti iktidarıyla çok şey kazandığını, yeni dönemde de kazanmaya devam edeceğini söyledi.

Milletvekili Tunç canlı yayında yaptığı konuşmada; AK Parti iktidarının Bartın’a yaptığı icraatlar ve yeni dönemdeki hedefler hakkında önemli açıklamalarda bulundu, İki milletvekili ile birlikte çok daha büyük hedefleri gerçekleştireceklerini belirten Milletvekili Tunç, “istikrarın sürmesi Bartın’ın da büyümeye devam etmesi anlamına gelecektir, Bartın halkının bu fırsatı değerlendireceğine  inanıyorum” dedi.

Milletvekili Tunç, Bartın’a 500 milyon TL.lık yatırım gerçekleştirdiklerini, önümüzdeki dönemde de 783 milyon TL.lık yatırımı Bartın’a kazandıracaklarını belirterek, Bartın’da işsizliği azalttıklarını, sigortalı sayısını 9 binden 25 bine çıkardıklarını, Organize Sanayi Bölgesini büyüttüklerini, 1 milyon metrekare arsayı organize sanayi bölgesine kazandırma çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın’da gerçekleştirdikleri icraatlar ve yeni dönemdeki hedefleri hakkında şunları söyledi;

“Bartın’a Üniversite Kurduk, hedefimiz 20 bin öğrenci kapasiteli bölgenin en büyük üniversitesini inşa etmek. Üniversitemizin bölümlerini ilçe ve beldelerimize de yaygınlaştırmak.

Bartın’da 60 km. duble yol yaptık, hedefimiz,  bölünmüş yollarımızı tamamlayarak, Bartın’ı büyükşehirlere yakınlaştırmak.

Adapazarı-Bartın demiryolu projesini başlattık, hedefimiz Bartın’ı demiryolu ağına bağlamak.

Doğalgazı Sanayicime getirdik, şehir içi dağıtım ihalesini yaptık, hedefimiz Doğalgazı Bartın halkının hizmetine sunmak.

Sanayicimize esnafımıza teşvikler verdik, sigortalı sayısını 9 binden 25 bine çıkardık,  Organize Sanayi Bölgesi köprüsünü yatırım programına aldık, Organize Sanayi  Bölgesini 260 dönüm büyüttük, 1000 dönüm daha büyütüyoruz, hedefimiz organize sanayi bölgesini 2000 dönüme çıkararak, fabrikaları ve istihdamı çok daha artırmak.

Bartın-Amasra-duble yolunu tamamladık, Amasra Çakraz duble yolunu tamamlıyoruz, hedefimiz, Çakraz-Kurucaşile yolunu üç adet tünelle birlikte tamamlayarak, Kurucaşile ilçemizi Bartın’a yakınlaştırmak. Bartın-Amasra arasında tünel projesini başlattık, hedefimiz Amasra ilçesiyle Bartın’ı birleştirmek.  İnkumu tünel projesini gerçekleştirmek.
Bartın-Arıt-Aydınlar karayolu inşaatını başlattık, hedefimiz 2013 yılında yol inşaatını tamamlamak. Kozcağız-Parşembe yolunu başlattık, hedefimiz bu yıl tamamlamak. Kozcağız-Kumluca-Abdipaşa yolunu programa aldık, hedefimiz yol inşaatını  tamamlayarak, beldelerimize ulaşımı kolaylaştırmak. Kozcağız-Hasankadı-Yenice –Karabük yolunu yatırım programına aldık, hedefimiz, Bartın-Karabük-Ankara arasında yeni bir alternatif yol inşa etmek. Ulus çevre yolu inşaatını başlattık, köprü inşaatlarını tamamladık, hedefimiz Bartın için de yeni bir çevre yolu yapmak.

Kirazlıköprü Barajını hızlandırdık, Kozcağız Barajını yatırım programına aldık, hedefimiz Kirazlıköprü Barajını ve Kozcağız Barajını tamamlayarak, Bartın’ı taşkınlardan korumak, tarım arazilerimize hayat vermek, enerji üretimine katkı sağlamak.

Bartın Devlet Hastanesi inşaatını tamamladık, 200 yataklı yeni hastanemizi yatırım programına aldık, hedefimiz Bartın’a bölgenin en büyük sağlık kompleksini kazandırmak.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini hizmete açtık, hedefimiz Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için yeni bir bina yapmak.  Kozcağız Aile Sağlığı Merkezini inşa ettik, Hedefimiz, yatırım programına aldığımız Ulus ilçe hastanesini,  Arıt, Kumluca ve Hasankadı Aile Sağlığı merkezlerini inşa etmek.

Amasra Adalet sarayı inşaatını başlattık, Bartın Adalet Sarayını yatırım programına aldık, hedefimiz Bartın’a modern Adliye sarayları kazandırmak.

TTK’ya Bartın’dan 790 işçi aldık, hedefimiz yeni işçi alarak üretimi artırmak, yer altı kaynaklarımızı ekonomiye kazandırmak.

Hidroelektrik Santraller inşa ettik, rüzgar santrallerine lisanslar verdik, hedefimiz, enerji üretimine katkı veren bir il olmak.

Bartın’da çiftçimize 34 milyon TL. destek sağladık, hedefimiz tarım desteklerini artırarak devam ettirmek.

Tarlaağzı Balıkçı Barınağı inşaatını tamamladık, Kurucaşile Limanını onardık, hedefimiz Bartın Limanının kapasitesini artıracak yatırımları yapmak.

Amasra Yolcu İskelesi ve Yat Limanının ihalesini gerçekleştirdik, hedefimiz yolcu iskelesinin inşaatını tamamlayarak, Amasra, Çakraz, Kurucaşile, Tekkeönü, Bozköy, Güzelcehisar, Mugada, Büyükkızılkum’un yer aldığı 56 km’lik sahil şeridinde turizmi canlandıracak ulaşım ve planlama çalışmalarına  tamamlamak.

Küre Dağları Milli Parkı Ziyaretçi Merkezleri ve tanıtım ofisleri yaptık, hedefimiz milli park yatırımlarına devam ederek Bartın’ı milli park alanında dünya çapında cazibe merkezi haline getirmek ve Yayla, Kanyon ve Şelalelerimizi turizme kazandıracak yatırımlar yapmak. Bartın Irmağını turizme kazandırmak.

89 adet tarihi evimizin restorasyonu için destek verdik, hedefimiz Tarihi evlerimize kaynak ayırmaya devam ederek, Bartın’ın tarihi evlerini turizme kazandırmak.

Bartın Hükümet Konağı inşaatı, Emniyet müdürlüğü inşaatı, Kültür Merkezi inşaatı başta olmak üzere kamu binalarımızı yeniledik, hedefimiz  kamu kurumlarımızı ilçeden kalma binalardan kurtararak modern ve hizmete elverişli mekanlara kavuşturmak.
Orman Köylümüze her yıl 12 milyon TL. destek verdik, hedefimiz, Orman Köylümüzü desteklemeye devam etmek.

Bartın’da 911 toplu konut yaptık, hedefimiz TOKİ vasıtasıyla konut üretmeye Bartınlıları ev sahibi yapmaya devam etmek, TOKİ köprüsünü inşa etmek.

Bartın’a 22 adet yeni okul kazandırdık, hedefimiz, İlköğretim, ortaöğretim ve okul öncesi okullaşma oranını yüzde yüze çıkarmak, akıllı tahtalar, elektronik kitaplar ve teknaloji sınıflarını artırmak, Denizcilik Meslek Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi için yeni binalar yapmak.

Balıkçılarımıza mazotta ÖTV’yi kaldırdık, balıkçılarımızı desteklemeye devam edeceğiz, hedefimiz  yeni balıkçı barınakları inşa etmek.

Gençlerimize İşkur vasıtasıyla iş garantili meslek edindirme kursları açtık, hedefimiz bu kursları çok daha yaygınlaştırmak.

Ev hanımlarımıza ev ekonomisine katkı sağlayabilmeleri için gerekli destekleri vermeye devam edeceğiz.

Bartın’a yeni spor tesisleri kazandırdık, hedefimiz Spor Tesisleri yapmaya, Amatör kulüplerimizi desteklemeye devam etmek. Bartın sporun profesyonel lige çıkması  için gerekli destekleri sağlamak.

Bartın’a göçü durduk, nüfusu artırmaya başladık, hedefimiz, Sanayi,  Tarım,  Madencilik, Turizm, Eğitim, Ormancılık, Sağlık , Bayındırlık başta olmak üzere önemli sektörlerde 30 bin yeni istihdam sağlamak.

Emekli maaşlarında artış sağlamaya devam edeceğiz.(2002 de 250 TL olan SSK emeklimizin maaşını 750 TL’ye çıkardık bu rakamı daha da yukarılara yine biz çıkaracağız)

Bartın’da Hayvancılık için 12 milyon TL. destek sağladık, hedefimiz Hayvancılık desteklerine devam etmek.

Saltukova Havaalanını hizmete açtık, hedefimiz, havaalanının kapasitesini geliştirerek,  İç ve Dış hat seferlerini artırmak.

Köydes Projesiyle Bartın’a 80 milyon liralık yatırım yaptık, 1700 km. yol yaptık, 313 ünite içme suyu projesi gerçekleştirdik, hedefimiz asfaltsız, susuz bir köy bırakmamak.

Bartın’a çıraklık ve kalfalık döneminde 500 milyon TL.’yı aşan yatırım gerçekleştirdik, hedefimiz ustalık döneminde 783 milyon TL.lık yeni yatırımı Bartın’a kazandırmak.” Dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Abdullah ÖZKUL 10 yıl önce

Sayın Tunç Ben Şimdiye Kadar Girdiği Her Seçimde Ak Partiye Oy Vermiş Bir Seçmen Olarak Size Soruyorum Emekliler Aç İşciler Aç Esnaf Bitmiş Çiftci Perişan Asgari Ücret Meşhur Simit Hesabınıza Bile Yetmiyor Siz Bu İnsanlara 10 Yıl Sonrasını Gösteriyorsunuz Şimdi Ne Yapacaksınız Bunu Niye Konuşmuyorsun, Duble Yol Hikayayesi Kimsenin Karnını Doyurmuyor Aç İnsanlara 2023ü Göstermek Hani Meşhur Söz Var Ölme Eşeğim Yaz Gelince Yonca Bitecek Der Gibi Olmuyormu?

Editör notu:Lütfen yorumlarımızı küçük harfle yapalım...

Avatar
emine 10 yıl önce

dün akşam programı kesintisiz izledim. resmen kapatmamak için kendimi zor tuttum icraatın içinden gibi birşeydi. ayhan bey ağzını açmadı, yorum yapmadı hiç ama hiç beğenmedik. sayın vekil regting iz 0 dı. diyeceksiniz ki neden izledim, çünkü misafirlikte idik ))

Avatar
ismail hakkı demirci 10 yıl önce

şimdiye kadar akp den gönderdiğimiz bütün vekiller gibi sen de tayyip'in arkasına sıvındın nasıl olsa kazanırım diye ve hiçbir icraatın yok Bartın için.geçen iki dönem benim gibi birçok kişiyi kandırdınız dini kullanarak sömürdünüz insanları halada devam ediyorsunuz buna, o kolay aldanan saf temiz insanlarımız artık uyandı ne akp nin milletin malını mülkünü yakınlarına,ermeniyeü,yahudiye abd ye... nasıl peşkeş çektiğini herkes biliyor artık.sizin iktidarınıza kadar dağlarda gezen teröristi iktidar olduğunuzda nasıl meclise kadar sokup cesurca beynindeki zehiri haykırdığını,bu cesareti nasıl bulduklarını herkes biliyor artık.sandıkta görüşürüz...

Avatar
zafer 10 yıl önce

Yolları kullanırsınız görmezsiniz. Hastanelerde sıkıntısız hizmet alırsınız görmezsiniz. Üniversite açılır görmezsiniz. miili gelir 4 e katlanır görmezsiniz. vs. yüzlerce sayılabilir.

Bu kafayla 10 seçim daha kaybedeceksiz. kimisi laf üretir kimişi iş yapar.

Avatar
atanur 10 yıl önce

Selam hemşehrilerim...herzaman dediğimiz gibi 2 dönem daha Sayın Vekilimle beraberiz...herkesin oyu eşittir ve sandıkta gereki cevabı verecektir...Çok bağırma ve çok eleştirme ile bir yere varılamaz, halkımız artık gözünü açmıştır ve çok akıllıdır...Yeni dünya toplumu eleştirilere prim vermemektedir...Projelere bakmaktadır...Yapılan güzel işleri takdir etmeyen kişiliklerin sözleri bizler için çok da önemli değildir...Seçimin galibi ve 2023 e kadar iktidar bellidir...şimdiden hayırlı uğurlu olsun Sayın Vekilim...Bartın'ıza 2-0 yakışır...Muhalefetin iktidar olduğu 2001 krizinde Bankaların ne durumda olduğunu, ülkenin bütçe açığını hatırlatmama gerek yok sanırım, işin içinden çıkamamışlar Amerika'dan ekonomist transfer etmişlerdi...TARİH ASLA SİLİNMEZ...

Avatar
atanüs 10 yıl önce

oooooo.
atanur gelmiş.
ula atanur kardeş bankaların 2001 de durumu biraz kötüydü.
ama şimdi emekliden aldıkları kredi faizleriyle, yani göz koydukları 3 kuruş emekli maaşıyla gayet iyiler.
bartına ikinci icra dairesi açılıyor haberin varmı.
hayaldi gerçek oldu.
AKP

Avatar
demirciler 10 yıl önce

bu iktidar insanların gözünü nasıl boyayacagını çok iyi biliyor. hastanelr yollar derken görümnen bi kaç bieşy yapıp halkı susturdukalrını zannediyorlar. kiralar almış başını gitmekte esnaflar kepenkleri indirmekte her geçen gün. üniversite öğrencileri kendi alanalrında iş bulamamkta . öğretmenler atanamamkta. kürt türk sorunu her geçen gün ortaya atılmakta. hala neyin başarısından söz edilmekte. hedef 2023 acaba herkes tamamen dagılacak .kendi sistemlerini orurtacaklar bunn hedefimi.Ayrıca SAyın Tunç a gelince acaba yeterince iktidar partisi nin vekili olarak partisini temsil edebiliyormu. bizim kapımıza gelen asla boş dönmez yardımcı oluruz diyor. fakat kimse öle bişeyi göremiyor nedese yandaş kesimi ayrıyoruz tabiki. muhalaefeet daha çok insanların işlerini hallediyor. ozmn iktidarın buradaki önemi nedir. bu mantıgı çözmüş değilim. tabiki tv de konuşmak şunu yaptık ettik demek kolay .ama madolyonun arka yüzünü kimse görmüyor. çok yazık.

Avatar
açık açığa 10 yıl önce

sayın tunç u ne zmn izlesem anlattıkları hep aynı program süresi 2 -3 saat ortlama . 9 yıllık iktidarının yaptıklarıı anlatıyor ama hep aynı şeyler. bide diyorki daha anlatamadıgımız çok şeyler var bidahaki programa inş. diyor. bu diğer program ne zmn gelecek . biraz da farklı şeyler duymak istiyoruz. çiftçi ye destek sağlıyoruz dioyr. neden bu çiftçiler hala şikayetçi ozamn . demekki yetersiz olan bieşyler var. sürekli baska partileri eleştirmek ama bu kendisine eksi puan kazandıroyor farkında değil. geçen seferki programında da bunda da izleyici mesajlarını pek okutmuyor. genelde lafı uzatarak konuyu değiştirmeye çalışıyor. hep olumsuz eleştiri alcagının kendide farkında fakat diğer partilerin neden ble kaygıları yok hep mesajları okuyorlar.objektif olarak bakıldıgında okadar çok açık veriyorsunzki . inşallah halkımız bunu görür farkına varır.