Altın Kalpler Projesi Protokolü İmzalandı

Bilindiği gibi Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından Psiko -sosyal model örnek alınarak hazırlanarak ‘‘Sorumlu Fert, Güvenli Kent’’ sloganı ile Altın Kalpler isimli proje hazırlanmış, hazırlanan proje Bartın ‘ın sevilen ve başarılı Valisi İsa KÜÇÜK ‘ün de uygun görüşleri ile 10 Mayıs 2012 tarihinde yürütülmeye başlanmıştı. Bartın Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK ‘un talimatlarıyla Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından hazırlanan proje yürütüldüğü süre boyunca Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Pinaldi Tekstil ve Konfeksiyon, Şarbey Tekstil ve Konfeksiyon, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ‘den görevlilerde verilecek olan eğitim ve bilgilendirmelerde görev alarak Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlilerine projenin yürütülmesinde destek olacaklar.

Altın Kalpler isimli proje etkinlikleri çerçevesinde Bartın Valiliğimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz koordinesinde ilk olarak ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli işyerinde Dikiş Makinesi Operatörlüğü (Kumaş) Mesleğinde İşbaşı (Staj) Eğitim Programı hazırlandı. Başta dezavantajlı sosyal grupları oluşturan fertler olmak üzere, fertlerin meslek sahibi edinmesine yönelik olarak hazırlanan eğitim programı 6 (Altı) aylık bir zaman dilimini kapsayacak. İlk olarak Bartın ‘ın saçkin firmaları arasında gösterilen ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli işyerinde kursiyerlerin katılımı ile gerçekleştirilecek olan İşbaşı Eğitim Programında Dikiş Makinesi Operatörlüğü (Kumaş) Mesleğinde İşbaşı Eğitimi verilecek. Eğitim programı süresince programa tabi tutulacak olan fertlerin yemek ve servis ihtiyaçları ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli işyeri tarafından karşılanacak. Yine 6 (Altı) aylık ilk zaman diliminde işbaşı eğitim programı (staj) süresince günlük 20 T.L. (Yirmi) Çalışma ve İş Kurumu Bartın İl Müdürlüğü tarafından katılımcı fertlerin kendilerine, iş kazası ve meslek hastalıkları ve genel sağlık sigortası pirimleri ise Sosyal Güvenlik Kurumu ‘na ödenecektir.

6 (Altı) aylık bir zaman dilimini kapsayan süre sonunda programı başarı ile tamamlayan fertlere sertifikaları verilerek, sertifikalarını almaya hak kazananların istihdamları ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli işyeri tarafından sağlanacak.

ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli işyerinde başlanacak olunan İşbaşı Eğitim Programı (staj) protokolü İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Muhsin BAYRAK ve ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli Firma Temsilcisi Ramazan GÜLTEKİN tarafından imzalandı. Protokolün imzalanması esnasında ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli Firmanın Yetkilileri Osman GÜLTEKİN ve Abuzer GÜLTEKİN ‘in de hazır bulunurken basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği göründü.

Program öncesinde İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Muhsin BAYRAK işçilerin çalışmalarını yerinde gözlemlerken kendilerine çalışmalarla ilgili olarak ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli Firma Temsilcisi Ramazan GÜLTEKİN tarafından da bilgiler verildi. Sonrasında protokolün imzalanmasına geçilirken Bartın İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK tarafından Altın KALPLER isimli proje ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgiler verildi. Sayın Valimiz İsa KÜÇÜK ‘ün gerek Altın ELLER isimli projenin hazırlanarak yürütülmesinde gerek ise Altın Kalpler isimli projenin hazırlanarak yürütülmesinde kendilerine desteği esirgemeyerek Bartın Emniyet Müdürlüğü ‘nün kararlı çalışmalarında kendilerini yüreklendirdiğini dile getirdi. Bu vesile ile kendi ve Bartın Emniyet Müdürlüğü personeli adına Bartın Valisi Sayın İsa KÜÇÜK ‘e saygılarını da arz eden ALTINOK şunları söyledi:

Başta basın mensuplarımız olmak üzere Bartın halkı daha önceden hazırlayarak yürütülen Altın Eller isimli projemize büyük destek vermişlerdir. Aynı desteğin son günlerde hazırlayarak yürütmeye başladığımız Altın Kalpler isimli projeye de verileceğinden eminiz. Bugün burada Altın Kalpler isimli projemiz etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan Dikiş Makinesi Operatörlüğü (Kumaş) Mesleğinde İşbaşı (Staj) Eğitim Programı protokolünün imzalanması için toplanmış bulunuyoruz. Bartın Valiliğimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz koordinesinde ilk olarak ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli işyerinde gerçekleştirilecek olunan işbaşı eğitimine başta dezavantajlı sosyal grupları oluşturan fertler katılacaktır. 6 (Altı) aylık zaman dilimi içerisinde Dikiş Makinesi Operatörlüğü (Kumaş) Mesleğinde işbaşı eğitimine tabi tutulacak olan bu fertlere sonrasında sertifikaları verilecektir. Sertifikalarını almaya hak kazananların yine aynı iş yerinde istihdamları sağlanarak meslek sahibi olmaları sağlanacaktır.

Bizlere Altın Kalpler isimli projemizin yürütülmeye başladığı günden itibaren destek veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürümüz Ramazan ERDİM ‘e ve Müdür Yardımcımız Muhsin BAYRAK ‘a teşekkür ediyorum. Yine bizlere destek veren, fertlerin topluma kazandırılmasında önemli bir görevi üstlenen ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli Firma Temsilcisi Ramazan GÜLTEKİN ile firmanın yetkilileri Osman GÜLTEKİN ve Abuzer GÜLTEKİN ‘ e de teşekkür ediyorum.

Altın Kalpler isimli projemiz etkinlikleri çerçevesinde ileriki günlerde yine Bartın Valiliğimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde farklı meslek dallarında işbaşı eğitim programları düzenlenerek, başta dezavantajlı sosyal grupları oluşturan fertler olmak üzere, fertlerin katılımları sağlanarak meslek sahibi olmalarına yardımcı olunacaktır.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.