Kozcağız Barajndaki Bina Sahiplerine Son Uyarı

DSİ 23. Bölge Müdürlüğü, 233. Şube Müdürlüğü, Kozcağız Baraj sahasında kalan evlerin 18 Mart'ta kolluk kuvvetleri nezaretinde yıkılacağını açıkladı.

Kışla Sel Kapanı Göl Alanı ve Kozcağız Barajı Batardo Kotu Altında Kalan Yerler İle İlgili Basın Duyurusu:

DSİ 23. Bölge Müdürlüğü yatırım programında yer alan Bartın Kışla Sel Kapanı projesinde inşaat süreci tamamlanma ve baraj göl alanında su tutma aşamasına gelinmiştir. Ayrıca Kozcağız Barajı Göl alanında ve batardo kotu alanında kalan taşınmazların bir kısmı su kotu altında kalmaktadır.

Göl alanında ve su kotu altında kalan taşınmazların DSİ 23. Bölge Müdürlüğünün 25.10.2017 tarih ve 735472 sayılı yazısı ile ilgili birimlere ve muhtarlıklara bildirilerek, 15 Aralık 2017 tarihinden önce terki ve yaklaşılmaması hususunda gerekli bilgilendirme vatandaşlara yapılması, cami, okul ve toplanma yerlerine ilan yazısına ait suretin asılması talep edilmiş ve muhtarlıklarca gereği yapılmıştır. Yapı bulunan taşınmazların önceki hak sahiplerine DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce taşınmazların terki hususunda vatandaşlara ayrıca tebligatta yapılmaktadır.

Kışla Sel Kapanı ve Kozcağız Barajı batardo göl alanında yer alıp kamulaştırma süreci tamamlanan, kamulaştırma bedelleri dava dosyasına yatırılan ve mahkemece arazi tespitleri yapılan taşınmazların boşaltılması vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti açısından önem arz etmektedir. Söz konusu arazi ve yapılarda her an su yükselmesi nedeniyle canlıların boğulma tehlikesi vardır. Kesinlikle kamulaştırmaya konu taşınmaz ve yapılarda canlı insan ve hayvan bırakılmaması gerekmektedir.

Kamulaştırmaya konu araziler ve üzerinde yer alan yapılardaki hak sahiplerinin şahsi eşya ve gereçlerini yıkım öncesi alması ve bölgeden uzaklaştırması gerekmektedir. 18 Mart 2018 tarihi saat 09.00 itibarıyla yıkım işlemi DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce kolluk kuvvetleri nezaretinde gerçekleştirilecektir. Yıkım aşamasında can ve mal emniyeti açısından yapılara kimse yaklaştırılmayacaktır.

Varsa eşya ve mütemmim cüzlerini yıkım öncesi vatandaşların nakletmesi önem ve aciliyet arz etmektedir. Yıkım aşaması ve sonrası yapılacak hak iddia ve taleplerinde DSİ 23. Bölge Müdürlüğü sorumluluk kabul etmeyecektir.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.