Çevre Meclisi’nden vekillere çağrı

Bayraktaroğlu, Rıza Yalçınkaya’nın verdiği soru önergelerinde hiçbir yaptırım olmadığını ve sonuç alınamadığını ve Yılmaz Tunç’un da konu hakkındaki bilgileri belgeleyip hukuki gereğini yerine getirmesini söyledi. Termik santral konusunun sıkı takipçisi olduklarını kaydeden Bayraktaroğlu, “Sayın Milletvekilimiz Rıza Yalçınkaya’nın hiç bir yaptırımı olmayan soru önergesi alışkanlığından bir an önce vazgeçip, keşke bu konuda hukuki adımlar atsa. Ve yine Sayın Milletvekilimiz Avukat ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Yılmaz Tunç da zannedeceğine konu hakkındaki bilgileri belgeleyip, hukuki gereğini yerine getirse. Sayın Yılmaz Tunç’un Hema’nın Bartın’a geliş süreci, yaşanan olaylar, bu olaylarda yapılan hukuksuzluklar, yanlışlıklar, eksiklikler gibi hukuk ve akıl dışı uygulamaları bir hukuk insanı olarak değerlendirip halkımızın çıkarlarını koruyup, hukuksuzlukları ortaya koyup, adaletin gerçekleşmesinin sağlanması için gereğini yapması gerekirken, kullandığı zannetmek fiilinin hukuktaki yerini bizler merak etmekteyiz. Bizler Çevre Meclisi olarak, iğneyle kuyu kazarak, karınca misali yol alarak elimizdeki belgelerle Hema’nın hazırlık döneminin 10 Mayıs 2009 tarihinde bittiğini, sözleşmeye aykırı olarak Devlete ait ve sadece devletçe kullanılabilecek olan A sahasının Hema’ya kullandırıldığını, yine Devlete ödenmesi gereken rödevans ve KDV bedellerinin ödenmediğini ve bu yolla göz göre göre Devletin zarara uğratıldığını, Hema’ya 3. uzatmanın verilmediğini belgeleyip, ispatlarken, Milletvekillerimiz Yılmaz Tunç’un zannetmesi ve Sayın Rıza Yalçınkaya’nın soru önergesi ile bu işi geçiştirmesini halkımızın yorumuna bırakıyoruz. Çevre Meclisi olarak önceliğimiz ailelerimizin geçim kaynağını temin etmektir. Bazı odaklarca çevrenin maaşlı, kadrolu memuruymuş gibi görülsek de belirtmek isteriz ki, önceliğimiz TTK Yönetiminin Hema konusunda yaptığı usulsüzlüklerdir. O nedenle öncelikle bu konunun sıkı bir takipçisi olduğumuzu ve Güzel Bartın’ımızın Çevre tarihine katkıda bulunmaya ve bu konudaki bütün hukuksuzlukları bir bir açıklamaya devam edeceğimizi kamuoyuna değerli basın mensupları aracılığı ile saygılarımızla duyururuz” dedi.

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
M.D. 10 yıl önce

Eh nihayet anladı Bartın halkı. Bundan önceki yorumlarımda Sayın Rıza Yalçınkaya'nın muhalefette olmasının altına sığındığını, 4 yıllık milletvekilliği döneminde Bartın için hiçbir şey yapmadığını, ezber haline getirip verdiği soru önergelerinin sanki "çok büyük iş başarmış" havasında bartın medyasına servis ettiğini yazdığımda, bartın sevdasından ziyade Rıza Yalçınkaya sevdalılarının eleştirilerine maruz kalmıştım. Allahıma şükür kimsenin ekmeğinde suyunda gözüm olmadığı gibi, kimseyle kişisel sorunumda yoktur. Ama bir siyaset veya siyasetçi eleştirildiğinde nedense hemen buna benzer bağlantılar kurululup eleştiriler alınabiliyor. Olsun. Ben bildiklerimi, gözlemlerimi ve duyumlarımı etik kurallar çerçevesinde değerli info okurlarıyla sitesinin yorum bölümlerinde değerli bartınlılarla paylaşmaya devam edeceğim. saygılar.

Avatar
Yorumcu74 10 yıl önce

Çevre meclisi yine boyundan büyük laf etmiş. Diyelim ki Yalçınkaya soru önergelerini vermemiş olsun. Memleketin muhalafet vekili ilgilileri uyarmaktan başka ne yapabilir ki? ama çevre meclisi kendisinin de ait olduğu kent konseyi veya konseyi oluşturan onlarca stkların hukuki süreci takip etmesini neden sorgulamaz? termik santral nereye yapılıyor?Bartına. bu ilin valisi, belediye başkanı, amasra kaymakamı, belediye başkanı, kamu yöneticileri yok mu? iktidar vekiline laf söylerken, diğerini de araya katalım anlayışı iyi değildir ey çevre meclisi. yaz tatili bitti yine aynı fotoğraf stüdyosunda aynı kişiler ile basın karşısına çıkmıssınız. doktorlar dizisinde bile arada farklı karakterler oynuyor.

Avatar
katip 10 yıl önce

ara sıra çıkarlar ortalııı bir karıştırırlar sonra giderler allah aşkına kim bunlar bartınlımı hiç bunları bartında pazarda halkın içinde görmedim kimmiş bunlar ya

Avatar
Ahmet 10 yıl önce

Elbette Sayın Rıza Yalçınkaya eleştirilecek. 1999 belediye Başkan adaylığından başlamak üzere her fırsatta Bartın sevdalısıyım diyen sayın vekil değilmiydi? Soru önergesi vermekle Bartın sevdalılığının gereğini yerine getirmiş mi oluyor. Koskoca ana muhalefet partisi milletvekilinin elinden gelen bu mudur. Seçildiği günden beri hükümetin politikasını güden Sayın Yılmaz Tunç niye eleştirilsin. Bartın'a kurulacak termik santralden ona ne. Adamcağız Bartın'da yaşamıyorki. İstanbul çocuğu. Bartın ve Amasra Belediye Başkanları ve 120' ye yakın STK yetkilileri semt semt, köy köy gezerken neredeydi Bartın sevdalıları he. gerçekçi olun gerçekçi.

Avatar
Raci 10 yıl önce

Vallahi kabak tadı verdi bu soru önergeleri. Soru önergesi vermek bir marifet değilki. Amma ucuz politika, günü kurtarma taktiği inanılır gibi değil. Sayın Rıza Yalçınkaya bu güne kadar verdiğiğ soru önergelerini saklasın. Emekli olduğunda kitap haline getirir piyasaya da sürebilir. Yok satar valla. Daha somut girişimler yapın sayın vekilimiz. Bartın'da Belediye Başkanlığınız döneminde bağırıp çağırıyor, asıp kesiyordunuz. Medyatik olma uğruna, iki kişilik bir guruba show yapmaktan geri kalmıyordunuz. Ne o, Ankara'da vekilliğinizi takan yok galiba. Marifetmiş gibi hiç bir yaptırımı olmayan soru önergelerinizle Bartın halkını kandırdığınızı mı zannediyorsunuz. Çookk yanılıyorsunuz.