Uymayanlara Para Cezası Yolda

T.C. Bartın Valiliği Mahalli Çevre Kurulu
Karar Tarihi: 13.11.2012
Oturum No : 11

İlimiz Mahalli Çevre Kurulu gündemindeki konulan görüşmek üzere Vali Sn. Bülent SAVUR Başkanlığında 13.11.2012 tarih Salı günü saat: 13 30,da Valilik Çeşm-i Cihan Toplantı Salonunda toplanarak aşağıdaki kararları almıştır

Karar No: 145

Katı yakıt denetimlerinin bir program dahilinde. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile mücavir alan içerisinde İl Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı; mücavir alan dışında ise özellikle gece vakitlerinde il giriş ve çıkışlarında tl Jandarma Komutanlığı ile işbirliği ya¬pılarak gerçekleştirilmesine.

Kömür depoları denetimlerinin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü. İl Jandarma Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından işbirliği içerisinde gerçekleştirilmesine.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından. Bartın Belediye Başkanlığınca tespit edilen noktalara halkı hava kirliliğine karşı bilinçlendirmek amacıyla afişlerin asılmasına.

İlimizde hava kirliliğini önlemek ve yakıt tasarrufunu sağlamak amacıyla binalarda yapılacak olan yalıtım konusunda Bartın Belediye Başkanlığı ile işbirliği yapılarak halkın bilgilendirilmesine.

Halk eğitim merkezlerinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü. Belediye Başkanlığı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile “Ateşleyici Kurslarının düzenlenerek daha etkin bir eğitimin sağlanmasına.

Mücavir alan içerisinde bulunan kömür depolama alanlarının Belediye Başkanlığı tararafından belirlenecek olan uygun bir alana taşınmasının Bartın Belediye Başkanlığı sağlanmasına. ayrıca Belediye Başkanlığı'nın mücavir alan içerisinde "Kömür- Odun Satış Bürosu" olarak ruhsat verdiği iş yerlerinde satışa sunulacak kömür numunesi dışında herhangi bir kömürün bulundurulmamasının Bartın Belediye Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce denetlenmesine.

26.07.2012 tarihli Mahalli Çevre Kurulu'nun 7. Oturumu'nda alınan “Bartın İli 2012- 2013 Yılı Kış Sezonu Yakıt Programı ve Temiz Hava Eylem Planı" Madde -30’da yer alan yakma saatlerinin

Sabah : 04:30/06:00 arası
Akşam: 18:00/19:30 arası
olarak değiştirilmesine, bu karara ve 142. No.lu MÇK Kararına uymayanlar hakkında Kabahatler Kanuna göre cezai işlem yapılacağına

Oybirliği ile karar verildi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mümkünmü ? 9 yıl önce

yukardaki saatlerin arasında 12 saat fark var. yaşlılar,çocuklar,hastalar ne olacak,
doğalgazda gelmedi,elektrik ocaklarına trafolar yetersiz kalıyor.
filtresi olan devlet dairelerini sayabilirmisiniz...
kararlar uygulanabilir olmalıdır.

Avatar
Bartınlı 9 yıl önce

Sayın Yetkililer,

Lütfen Bartının merkezinde olan Adliye Sarayından sabah saatlerinde çıkan simsiyah dumanlarıda görün ne olur.

Avatar
Hasan 9 yıl önce

Bartın hava kirliliğini önliyecem diye milleti soğuktan öldürecek

Avatar
ali 9 yıl önce

mesai saatleri içnde sayın vali valilik binasını nasıl ısıtmayı düşünüyor acaba

Avatar
Goca Bartınlı 9 yıl önce

Cezalar ile bunu caydırmayı düşüneceğinize ilimize bir an önce Doğal gazın gelmesi gibi bir çözüme kafa yorsanız...Ayrıca halkı denetleyenler söz konusu devlet kurumları olunca aynı hassasiyetle olaya yaklaşıyorlar mı?Cezalar cezalar cezalar.Halk zaten elektrik kesintilerinden bunalmış durumda ısınma için başka çözüm öneriniz var mı?

Avatar
muzo 9 yıl önce

karar iyi güzelde şu an kalorifer yanmıyor ve sulu kar yağışı başladı ev buz gibi ne olacak sayın vali gelde bizi ısıt

Avatar
Goca Bartınlı 9 yıl önce

Herşeyi devletten beklemeyin üzerinize battaniye örtün:) Hem ucuz hemde çevreyi kirletmemiş olursunuz:) Ah bu vatandaş yok mu herşeyi devletten bekiiyor...

Avatar
HALK 9 yıl önce

sayın valimiz kendileri yaklaşık 20 bin dönümlük araziyi işgal etmişler hava,su,yakıt devletten ulaşım, araçlar hizmetinde, mahiyetinde kendi hizmetinde memurlar polisler yolları keser sanki padişah herkesin huzurunu kaçırdı. şimdide insanları üşütüp hasta edecek, bu insanlar nasıl geçinir bilmez halkı anlamak için halk gibi yaşamak lazım.HZ ÖMER HZ ALİ HZ OSMAN HZ EBU BEKİR gibi YA BİR KARARI ALIRKEN BİLMİYORSANIZ BİLENE SORUN ONDAN SONRA UYGULAYIN VALİ MUTLAKA ELEKTRİKLİ SOBA KULLANIYORDUR!