Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 17 bayan, 25 erkek, 8 milli sporcu alacak

Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne özel yetenek sınavı ile 17 bayan, 25 erkek, 8 milli olmak üzere toplam 50 öğrenci alınacak.  26-29 Temmuz 2011 tarihlerinde BESYO spor tesislerinde yapılacak olan özel yetenek sınavı için önkayıtlar 18-22 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak. Sınava girecek adayların TC. vatandaşı olması, 2011 yılında yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’ (YGS) na girmiş olmaları, BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümlerine müracaat edecek spor/ alan / kol bölümlerinden mezun adayların ve herhangi bir spor dalında milli olanların 2011 YGS puanlarının herhangi birinden 140,000 ve üzerinde puan almış olmaları, spor alan/ kol/ bölümleri dışındaki bir alan/ kol bölümlerinden başvuracak adayların 2011 yılında YGS puanlarından herhangi birinden 180,000 ve daha fazlasını almaları gerekiyor.

Ziraat Bankası Bartın Şubesi 51609669-5059 nolu Bartın Üniversitesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı “özel yetenek sınavı” hesabına 200 TL yatırarak başvurabilecek olan adayların ön kayıt için başvuru formu, sınav giriş kartı, 2011 YGS sonuç belgesi, 3 adet vesikalık fotoğraf, nüfüs cüzdanı ve fotokopisi, özel yetenek sınavı için gerekli olan 200 TL sınav ücretinin ödendiğine dair banka dekontu, liselerin spor alanlarından mezun olanlar için okul müdürlüğünden “spor alan çıkışlıdır” ibaresi bulunan belge, sağlık kurulu raporu, Milii Sporculardan Federasyon onaylı Milli sporcu belgesi ile şahsen başvurmaları gerekiyor.

* * *

BARTIN ÜNİVERSİTESİ, BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU, BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ, ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ALINACAK ÖĞRENCİLERİN, BAŞVURU KOŞULLARI


ÖN KAYIT BAŞVURU ŞARTLARI
 
Ön kayıt için başvuracak adayların;
a) T.C. Vatandaşı olması,
b) 2011 yılında YGS'ye girmiş olması,
c) Yüksekokulumuz Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne müracaat edecek spor alan / kol/ bölümlerinden mezun adayların ve herhangi bir spor dalında milli olanların, 2011 YGS puanlarından herhangi birinden 140,000 ve üzerinde puan almış olması,
d) Spor alan / kol/ bölümleri dışındaki bir alan / kol/ bölümlerinden başvuracak adayların, 2011 yılında YGS puanlarından herhangi birinden 180,000 ve daha fazla YGS puanı almaları gerekmektedir.
 
KONTENJAN

2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne alınacak öğrencilerin sayısı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.
 
                                                Kontenjan
Bölüm                             Bayan    Erkek    Milli    Toplam
--------------------------------------------------------------------
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği  17       25        8       50

 
ÖN KAYIT TARİHİ

Ön kayıtlar, 18-22 Temmuz 2011 tarihleri arasında mesai saatleri içinde şahsen (sınava girecek aday tarafından) yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

ÖN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) Başvuru Formu (Kayıt Sırasında Verilecek)
b) Sınav Giriş Kartı (Onaylandıktan Sonra Adaya Verilecek)
c) 2011 YGS Sonuç Belgesi (ÖSYM Bürolarından onaylı)
d) 3 Adet Vesikalık Fotoğraf (4,5x6 ebadında) (Kılık Kıyafet Yönetmeliğine Uygun)
e) Nüfus Cüzdanının Aslı ve Fotokopisi
f) Sağlık Kurulu Raporu ( Spor yarışmalarına girmesinde sakınca yoktur ibareli )
g) Özel Yetenek Sınav Ücreti 200.00TL’ nın, T.C. Ziraat Bankası Bartın Şubesi 51609669-5059 nolu Bartın Üniversitesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Özel Yetenek Sınavı hesabına yatırıldığını gösteren banka dekontu.
h) Lise Diplomasının veya yeni tarihli Geçici Mezuniyet Belgesinin Fotokopisi (Asılları kayıt sırasında ibraz edilecektir). Mezun olma durumunda olanların ise Okul Müdürlüğünden alacakları durumunu belirten bir belge.  (Alınan belgede mezuniyet alanı belirtilmiş olacaktır)
ı) Milli Sporculardan Federasyon Onaylı “Milli Sporcu Belgesi”(Aslı)

Not: Eksik belge ile başvuran adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

SINAV TARİHİ VE YERİ

Özel Yetenek Sınavı, 26-29 Temmuz 2011 tarihlerinde Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor tesislerinde yapılır. Sınav Yürütme Kurulu sınav yeri ve saatlerini gerekli gördüğü halde değiştirebilir.

SINAV ÜCRETİ

Adaylar 200.00 TL’ Özel Yetenek Sınav Ücretini T.C. Ziraat Bankası Bartın Şubesi 51609669-5059 nolu Bartın Üniversitesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı “Özel Yetenek Sınavı” hesabına yatıracaklar.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Web sitesine çerez ve izleme uyarısı ekleme