Eğitimin başlangıç yeri ailedir

Bartın Valisi İsa Küçük, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniyle mesaj yayınladı. Mesajında idareci ve öğretmenler, öğrenciler ve velilere seslenen Vali Küçük, özellikle veli ve öğrencilere önemli mesajlar verdi. Vali Küçük’ün mesajı şöyle: 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın şevki ve heyecanını hep birlikte yaşamanın gururu ile yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının nedeniyle değerli öğretmenlerimizin sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, sizleri kutluyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum. Öğrencilerimizi ve halkımızı aydınlatarak, Atatürk'ün İlke ve İnkılâplarına gönülden bağlı kalmanın ve Cumhuriyetimizi koruyup yüceltmenin büyük Atatürk’ün bizler için gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda, her gün biraz daha ileri gitmeyi başarmanın onuruyla, bu yıl da eğitim ve öğretim hizmetlerini, başlatmanın heyecan, gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

SEVGİLİ ÖĞRETMENLER;

Öğretmenlik, idealizmin en yoğun yaşandığı meslektir. Atatürk Türkiye’sinde Cumhuriyet Ülkülerini ve Demokrasi inancının benimsetilip, kökleşmesinde en büyük sorumluluğu üstlenmiş olan öğretmenlerimiz görevini başarıyla yürütmektedir.

DEĞERLİ VELİLER;

Özlediğimiz, hedeflediğimiz okul; öğrenmeyi sevdiren, düşünen, araştıran, sorgulayan, bilgiyi kullanan, kendisiyle ve çevresiyle barışık öğrenciler yetiştiren okuldur.

Eğitim ve Öğretim, sadece okulda cereyan eden bir olgu değildir. Eğitimin başladığı yer ailedir. Anne-Baba çocuğun eğitimi konusunda öğretmen ve yöneticilerle sürekli diyalog halinde olmalıdır. Aile ortamının eğitimdeki bu üstün gücü öğrencinin daha iyi eğitilmesinde faydalanılacak en iyi zemin olarak kullanılabilmeli, bugünün eğitim anlayışı ile “öğrenen birey-öğreten birey-öğrenen toplum” ilkesi ön plana alınarak hayat boyu sürekli eğitimin temeli haline getirilmeli, bu amaçla okul-aile-çevre işbirliğini geliştirmeliyiz.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER;

Uzun bir dinlenme devresinden sonra, okulunuza, öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içindesiniz. Yeni öğretim yılında da azim ve kararlılıkla, bıkmadan, usanmadan, yeni bilgi ve beceriler kazanmanın verdiği mutlulukla derslerinize çalışarak, başarılı olacağınıza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Okulunuzu, öğretmenlerinizi, vatanınızı, milletinizi ve bağımsızlık sembolü bayrağımızı seviniz; bu değerlere sahip çıkınız. Ulu Önder ATATÜRK; “ Gençler, vatanın bütün ümit ve istikbali size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.”diyerek size olan inancını belirtmiştir. Ulu Öndere layık olacağınıza gönülden inanıyorum.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER;

İdeal sahibi olunuz. Kendinizi yarının dünyasına hazırlayınız, size sunulan imkanları en iyi şekilde kullanınız. Okullarınızın sosyal ve kültürel etkinliklerine katılınız. Araştırıcı olun, bilmediklerinizi okuyup, sorup öğreniniz. Teknolojiye yabancı kalmayınız. Önce kendi dilimizi, güzel Türkçemizi öğreniniz. Bildiklerinize yeni dilleri ekleyiniz. Ülke ve dünya sorunları ile ilgilenip, sevgi, barış, hoşgörü duygularınızı geliştiriniz. Hepinizin Sizlere emanet olan Cumhuriyet Türkiye'sini çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarma yarışında sonsuz gayret göstereceğinize inanıyor, sizlere güveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük ATATÜRK’ ün çizdiği aydınlık yolda ilerleyen, ülkemizi ve daima ileriye götürmek için çabalayan siz değerli öğretmenlerimin, öğrencilerimin, saygıdeğer velilerimin, beraberce sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olması temennisi ile hepinizi kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yeni öğretim yılının Bartın’ımıza, öğrenci ve öğretmenlerimize, velilerimize, Türk Milli Eğitimine hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini dilerim.

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.