Şeker'den Veda Mesajı

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker bir veda mesajı yayımladı:

Değerli mesai arkadaşlarım, Sevgili öğrenciler, Saygıdeğer Bartınlılar;

26 Ocak 2012 tarihinde başladığım ve 2 yılı aşkın süre boyunca şeref ve gururla yüklenmiş olduğum Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden ayrılıyorum. Bu görev sürem içerisinde Resmi ve özel 173 okul ve kurumdan, yaklaşık 2500 personelden ve 35.000 öğrenciden oluşan Bartın eğitiminin gelişmesi için sizlerle birlikte özverili çalışmalar gerçekleştirerek faydalı olmaya çalıştığımıza inanıyorum.

Değerli mesai arkadaşlarım,

İki yılı aşkın bu süre boyunca, sizlerle birlikte; saygı, sevgi ve hepsinden önemlisi büyük bir samimiyetle çalıştık. Her zaman daha iyisini yapmanın gayreti içinde olduk. Eğitim sistemimizin büyük bir dönüşüm safhasına rastlayan bu dönemde hedef ve ideallerimize samimiyetle ve birlikte yürüdük.

Hükümetimizce zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasıyla başlayan süreçte; bu değişim ve dönüşüme karşı oluşan itirazları, Bartın’ın yıllardır ertelenmiş kronik sorunlarını birlikte göğüsledik ve Allah’a şükürler olsun ki bunların çoğunu başardık.

Bartın’da çalıştığım süre içerisinde; çok güzel, çok fedakâr, çok samimi insanlar tanıdım. Sizlerle tanıştığım, sizlerle çalıştığım için çok mutluyum. Hayatınız boyunca hayırlı işlerinizde muvaffak olmanız için Yüce Allah’tan niyazda bulunuyorum. Hepinizi en içten dileklerimle kucaklıyor, sizlere gönül dolusu selam ve sevgilerimi yolluyorum. Allah’a emanet olunuz.

Geleceğimizin mimarı, değerli öğretmenlerim;

“Muallimim diyen, olmak gerektir imanlı,

Edepli, sonra liyakatli, sonra vicdanlı.

Bu dördü olmadan olmaz:

Vazife, çünkü büyük.

Diyerek tarif etmiş milli şair öğretmeni, üstüne söz söylemek haddi aşmak olur. Kutlu bir görev yaptığınızı bilmenizi isterim. Bu kutlu görevinizde başarılı olmanızı diliyorum. Biliniz ki başarılarınızı büyük bir gururla izliyor olacağım. Hepinize bana verdiğiniz destek ve güven için çok teşekkür ederim. Yarın, hepimiz için yeni bir gün, hava şartları ne olursa olsun, yürümeye devam. Yolunuz, yolumuz hep açık olsun. Sevgiyle kalınız.

Ülkemizin istikbal ümidi, sevgili öğrencilerim;

Ülkemiz ve milletimizin geleceği sizlersiniz. Biliniz ki; sizin başarılarınız, milletimizin güzel günler görmesine vesile olacaktır. Ülkenizle ilgili hayaller kurun, kendi geleceğinizle ilgili planlar yapın ve mutlaka büyük bir ideale gönül verin. Unutmayınız ki; samimi inançları ve idealleri olan insandan daha makbul, daha değerli insan yoktur.

Kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın. Başaranların sahip olduğu her şeyin sizde de olduğunu bilin. Başarısızların fazladan birçok mazeretleri vardır. Başarısızlık karşısında asla mazeret üretmeyin, mazeretler başarısızlığı sürekli kılmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” hadisini rehber edinin, insanları sevin ve onlara faydalı olun, yardım sever olun. En değerli sermayeniz vaktinizdir. Zamanınızı verimli kullanın ve ders dışı zamanlarınızda mutlaka kitap okuyun. Ailenize, devletinize, milletinize hayırlı bir fert olmanın dışında başka endişeleriniz olmasın. Hepiniz için Rabbim ’den başarı niyaz ediyorum, Allah’a emanet olunuz…

İki yılı aşkın görev sürem içerisinde, şahsıma sevgi, saygı ve nezaket çerçevesinde muamele eden saygıdeğer Bartınlılar;

Evlatlarınızın iyi bir eğitim alması, milli ve manevi değerlerini tanıyıp, ülkesine ve ailesine hayırlı bireyler olarak yetişmeleri için çalıştım. Milli ve manevi hassasiyeti yüksek evlatlar yetiştirmenin sayısal veya sözel testlerde başarılı öğrenciler yetiştirmekten çok daha hayırlı olacağını bilmenizi isterim.

2012-2013 öğretim yılından itibaren uygulamaya geçilen ve kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen 12 yıllık zorunlu eğitim yasasıyla birlikte 8 yıllık ilköğretim okullarımızı, ilkokul ve ortaokul olarak dönüştürdük. Başlangıçta izah etmekte zorlandığımız uygulama sonrasında geçen iki yılda hep birlikte görüldü ki, hükümetimizce çok doğru bir karar alınmış. Eğitim camiamız başta olmak üzere, ilgili her kesimden bu dönüşümün getirdiği faydalar tarafımıza her fırsatta dile getirilmektedir.

Yine bu kapsamda ülkemizde yaşanan 28 Şubat sürecinde kapatılan İmam Hatip Ortaokulları da bu yasa sayesinde gerçekleştirilen dönüşümle tekrar açılmıştır. Bu kapsamda ikisi il merkezimizde, dördü ilçe ve beldelerimizde olmak üzere 6 imam hatip ortaokulu açılmış ve iki yıldır eğitimlerini sürdürmektedir. Bu okulların açılmasında ve modern binalarda eğitimlerini sürdürmeleri için inşaatların derhal başlatılmasında emeği geçen siyaset ve bürokrasideki değerli yöneticilerimize de bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum. Allah emeği geçenlerden razı olsun.

Değerli mesai arkadaşlarım, Sevgili öğrenciler, Saygıdeğer Bartınlılar;

Bartın eğitiminin bugünü ile 2 yıl öncesi arasındaki fark, mesleki yaşamımın en önemli eseri oldu. Bu dönemde amacımız öğretimi öne çıkaran test çözme başarısına odaklanan yapıyı, milli ve manevi unsurları, iyi ahlakı önemseyen bir bakışa dönüştürmekti. Bu sonuca büyük ölçüde ulaştığımıza inanıyorum.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü olarak bana göstermiş olduğunuz yakınlığı ve güveni hiçbir zaman unutmayacağım. Benden sonra bayrağı taşıyacak olan değerli meslektaşım Sayın Yaşar Demir’e de bütün gücünüz ve içtenliğinizle destek olmanızı bekliyor; görev sürem içerisinde karşılaştığım, tanıdığım, tanıştığım ve belki hiç görüşmediğim herkese; varsa hakkımı helal ediyorum, sizlerden de hakkınızı helal etmenizi istiyorum.

Saygı ve sevgilerimle…
İsa ŞEKER
İl Milli Eğitim Müdürü

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
İsa Şeker
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
muhammet sahin 7 yıl önce

Merak ediyorum bartinda kac kurumu okulu ziyaret etti

Avatar
okullu 7 yıl önce

hiç bir şey yapmadı bartına, ne okul için, ne öğrenci için, ne öğretmen için, nerede okul var bilmezdi ama öğrenirdi gitmeseydi. makam arabası aldı onuda yüzüne gözüne bulaştırdı.helallik alacak çok kişi bıraktı ardında