Kayış 2013 yılı hedeflerini açıkladı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz’ ün başkanlığında gerçekleşen Bartın TSO yönetim toplantısına katılan İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış 2013 yılı hedefleri hakkında açıklama yaparak bilgilendirmede bulundu. Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Toksöz, Meclis Başkanı Halil Çelen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Halil Balık ve Yönetim Kurulu Üyeleri Birol Dikyurt ile Celil Çil bulundular. İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış tarafından yapılan bilgilendirmede; “İl Özel İdaremizin 2012 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi Performans Planı ve Çalışma-Yatırım Programı ile denklik sağlanarak 19.491.500,00 TL olarak uygulamada olup, 19.491.500,00 TL üzerinden % 18,77 oranında artışla 2013 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi 23.150.000,00 TL olarak İl Genel Meclisi’nde kabul edilerek kesinleşmiştir. Bütçe 01.01.2013 tarihinde yürürlüğe girecektir. Söz konusu bütçemizde; Sermaye (Yatırım)Giderleri % 42, Tüketime Yönelik Mal ve Hizm. Alm. (Cari Gid.) % 15, Personel Giderleri % 35, Kanuni Pay, Yedek Ödenek v.b. Giderler % 8 oranındadır."dedi.

Açıklamalarına devam eden İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış; "Bütçemiz ile özetle; 37,5 km. 1. Kat Asfalt Yol Yapımı, 50 km. Standardı Geliştirme ve Asfalt Yama Yapımı, 48 km. Stabilize Yol Yapımı, Stabilize Greyderli Reglej Yapımı, Karla Mücadele Yapımı, Malzemeli Bakım Yapımı, Doğal Afet ve Münferit İşler, Asfalt Plenti Alımı, 4 adet Yeni Okul Yapımı, 22 adet Okulun Bakım ve Onarımının Yapımı, İnkum Tüneli Fizibilite, Etüd ve Proje Yapımı, İnkum Teleferik Fizibilite, Etüd ve Proje Yapımı, 15 adet Köyümüze Çocuk Oyun Parkı , Mikro Kredi Uygulaması, 1/1000 Koruma Amaçlı İmar Planı, İmar Planlı Alanlara 18.madde Uygulanması, Uygulama İmar Planı, Halihazır Harita ve Jeolojik Etüt Yapımı, Köy Yerleşik Alanlarının Tespiti, Arazi Ölçüm Cihazı Alımı, Bitkisel Üretimi Teşvik (Meyvecilik, Meyve Fidanı, Dışmekan Bitkisi), Deneme Demonstrasyon ve Organik Tarımı Geliştirme, Çayır, Mera ,Yem Bitkileri ve Hayvancılığı Geliştirme, Hayvan Hastalık ve Zararlarıyla Mücadele, Köy İçme Suyu Yapım, Bakım ve Onarımı, Kanalizasyon Tesis Yapım, Bakım ve Onarımı, Köy Meydanı ve Mezarlık Düzenlemesi, Bank Yapımı, Çöp Toplama Hizmeti Alımı, Çöp Konteynırı Alımı, Ambulans ve Cenaze Nakil Aracı Alımı, Çocuk Yuvası Onarımı, İlimizi Tanıtıcı Etkinlikler Yapmak ve Tanıtıcı Totem Yol Tabelası Yapımı, Ulukaya Şelalesi Yol ve Çevre Düzenlemesi Yapımı, Kütüphane İçin Yayın Alımı, Tarihi Bartın Evi Maketi Yapımı, Semt Futbol Sahası Bakım, Onarım, Çimlendirme, Soyunma Odası ve Drenaj Yapımı, Bölge Trafik Hizmet Binası Proje Yapımı, Afet Durumunda Kullanılmak Üzere Özel Malzeme Alımı yapılması 2013 yılı için hedeflenmiştir. Vatandaşlarımızın da takibi açışından yapılan faaliyetlerimiz ve hizmetlerimiz İdaremiz sitesinde (web sayfamızda) ve dergimizde duyurulacaktır.”dedi.

Bartın ticaret ve ekonomisindeki gelişmeler ile esnaf, tüccar ve sanayicinin sıkıntılarının görüşülerek çözüm amaçlı fikir alışverişinde bulunulması ile toplantı sona erdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bartın sevdalısı 9 yıl önce

2013 yılının en büyük yatırımı Bartın İl Özel İdaresinin yeni genel sekreter değişimi dir artık makamların yeni yüzlere yeni köklü çalışmalara ihtiyacı vardır. Koltuk sevdalısı olanlara, koltuğa yapışanlara değil, artık değişim zamanı nerede bu devletin ileri gelenleri

Avatar
bartınlı 9 yıl önce

Sayın Bartın sevdalısı,Yılmaz Tunç'un oturduğu koltuk aslında İbrahim Bey'in koltuğudur.Evet artık değişim zamanı hangi koltukların değişeceğini de halk ilk fırsatta gösterecektir.

Avatar
hakikatler zamanı arkadaş. 9 yıl önce

sayın bartın rumuzlu yazan arkadaş.herhalde sende ibrahim bey sevdalılısın galiba.kaç kere soyundu ibrahim bey o koltuğa acaba!.halk bilir kimin ne olduğunu. evet bende akp sevdalısıyım ama; ibrahim bey aday olsa 33 adet akp ye verilmiş olan şahsıma ait oylardan 1 tanesini bile ona nasip etmem.zira o öbür taraftada yatacak yer bulamayacak hakkaniyetsiz iş yaptığından... (Editör notu: Lütfen yorumlarınızı gerçek isminizle yapınız ki iddialarınız inandırıcı olsun...)

Avatar
hakikatler yeri geldimi söylenir. 9 yıl önce

sayın editör arkadaş ,hakikatler zamanı arkadaşın yazmış olduğu yorumu; sizde aynı trt nin filimde açık olan omuz gözükmesin diye yapmış olduğu sansür gibi sansürlemişsiniz. yazan arkadaş nasıl yazsın gerçek ismini. siz o arkadaşın iddia ettiği mevzuları birde itham edilen şahsa sorun bakalım aslı var mı? yok mu?. tabii inkar etmezse.saygılar.. (editör notu: hakkınızda yasal işlem başlatılırsa sorumluluk size ait, uyarmadı demeyin sonra)