Üretim, İstihdam yapan baştacımızdır

Madeş Firması Yönetim Kurulu üyesi, OMSİAD Başkan Yardımcısı, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Yönetim Kurulu Üyesi, BTSO Meclis Üyesi  ve aynı zamanda BAKİAD Yönetim Kurulu üyesi olan Cihat Çakır'ın davetlisi olarak düzenlenen kahvaltı programına Madeş firması sahibi İsmail Çakır, BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, dernek Yönetim Kurulu üyeleri  Aydemir Toksöz, Yaşar Bahçıvan, Zeyyin Sakareisoğlu, Mehmet Çelikkaya, Naci Ünal, Adnan Cesur, Ali Rıza Demirok, Yunus Özpeynirci, Sabri Karaman, Sefai Cesur ve  BAKİAD Genel Sekreteri Hasan Önder katıldı.

OAİB BARTIN’DA İHRACAT VE İTHALATI ANLATACAK

Dernek yönetim kurulu toplantısını yönetim kurulu üyeleri Cihat Çakır’ın Çağlayan tesislerindeki ev sahipliğinde yapan BAKİAD Yönetim Kurulu, ekonomik gelişmeleri, Bartın ile ilgili iş dünyasını yakından ilgilendiren konuları ve hafta sonunda Bartın’da gerçekleştirilecek OAİB programını ele aldı. Dernek Yönetim Kurulu üyesi Cihat Çakır’ın OAİB Yönetim Kurulu üyesi olduğunu ve bundan gurur duyduklarını ifade eden BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, Cihat Çakır’ın daveti üzerine Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu’nun hafta sonunda Bartın’a geleceğini söyledi. Yönetiminde bulunduğu OAİB, Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu’nun bu ayki toplantısını Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterinin de katılımıyla 9 Temmuz Cumartesi günü saat 12:00’de Bartın TSO Meclis Salonunda yapacağını açıklayan Cihat Çakır, ihracat ve ithalatla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen tüm işadamı ve sanayicileri bu toplantıya beklediklerini söyledi. Yapılacak toplantının Bartın’da ihracat ve ithalat yapan ve yapacak olan firmalar için faydalı olacağına dikkat çeken Çakır, toplantının ihracat hamlesi yapmaya hazırlanan işadamlarını bilgilendirerek cesaretlendireceğini söyledi.

İSMAİL ÇAKIR: BAKİAD’I TAKDİRLE İZLİYORUM

BAKİAD’ın birlik, beraberlik ve ortak akıl çerçevesinde istişare ile ortak akla önem veren yapısıyla faaliyetlerini takdirle izlediğini ifade eden Madeş Yönetim kurulu Başkanı İsmail Çakır, “Bu birlikteliğinizi takdir ediyorum. Bugün birbirinden çok değerli BAKİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte olmaktan şeref duydum, haftalık yönetim kurulu toplantısını oğlumla birlikte ev sahipliğimizde yapmanız bizleri onurlandırdı. Bu birlikteliklerin artarak ve genişleyerek devam etmesini diliyorum. Bireyselcilikle artık bir yere varılması mümkün değil. Bartın’ımız için birlik ve beraberliklerini önemi çok büyük” dedi.

BAKİAD 193 ÜYEYE ULAŞTI

2002 yılında geleceğe yönelik hedefleri ve ideali olan 23 işadamının bir araya gelmesiyle kurulan derneklerinin 7 federasyonu, 162 işadamı derneği ve 35 bin üye işadamıyla Türkiye’nin en büyük, en yaygın ve en etkin gönüllü iş dünyası sivil toplum kuruluşu olan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu TUSKON üyesi olduğunu hatırlatan BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, derneklerinin 23 olan üye sayısının 9 yıl içerisinde 193’e ulaşmasının ardındaki en önemli etkenin üyelerinin işlerini geliştirmeleri yönünde verdiği yoğun ve etkin hizmet olduğunu söyledi.  Her geçen gün artan üye sayısı ile daha da güçlenip geniş bir alana yayıldıklarını anlatan BAKİAD Başkanı Dikyurt, “Üzerimize aldığımız mesuliyetin de farkında olarak yapılanmamızı süratli ve sağlıklı bir şekilde tamamlayıp, hedeflerimize ulaşmak zorundayız. Derneğimiz; mutlak bağımsızlığın ekonomik bağımsızlıkla mümkün olduğuna inancı doğrultusunda üyelerini sürekli daha çok üretim, daha çok istihdam, daha çok ihracat ve sürekli kalkınma odaklı bir politika izlemektedir. BAKİAD, global dünya pazarı içinde üyelerinin küresel birer aktör haline gelmesi için uğraş verip, bilgilendirir ve yönlendirir. Üretim, istihdam, ihracat ve katma değer sağlayarak kentimizin ve ülkemizin kalkınmasında önemli katkıları olan tüm üyelerimize, sanayicilerimize, işadamı ve esnafımıza şükranlarımızı sunuyorum. Üretim ve istihdama katkı sunan her işadamı ve müteşebbis bizim başımızın tacıdır" dedi.

BARTIN’I GELİŞTİRECEK PROJELER HAYATA GEÇMELİ

Bartın’ın kalkınma ve gelişme stratejisi ile rekabet gücünün yüksek olduğu eğitim, turizm, demir-çelik, taşkömürü, enerji, ulaştırma ve lojistik sektörlerine dayandığını belirten BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, “Bartın üniversitemizin gelişip büyümesi, yapımı devam eden baraj projeleri, demiryolu projesi, uluslar arası statiğe sahip olan Bartın Limanı’nın fiziki olarak uluslar arası bir konuma ulaşması için genişleme ve geliştirilmesi, limanın konteynır taşımacılığına uygun hale getirilmesi, OSB’nin büyümesi gibi gelişmeler kentimizin gelişip büyümesine önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

SATIŞA YAPILAN YATIRIM ÜRETİMİ VE BÜYÜMEYİ TETİKLEDİ

Firmalarının çalışmaları hakkında ise bilgi veren Madeş Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Çakır, Almanya’ya açmış oldukları ofis ve satış departmanına yaptıkları önemli yatırımların yüzde 45 oranında üretimi arttırdığını dolayısıyla fabrikalarında ise büyümeye gittiklerini söyledi. Firmalarının İstanbul’da da showroom ve satış yerinin bulunduğunu ifade eden Çakır, fabrikalarının büyüme çalışmaları hakkında bilgiler verdi.Yılbaşında başlayan fabrika büyütme çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini açıklayan Cihat çakır, “3 bin 500 metrekarelik kapalı alan kapasitesi yapılan büyütme çalışmalarından sonra 7 bin 500 metre kareye çıkacak. 1972 yılından günümüze ofis mobilyaları sektöründe faaliyet gösteren firmamız kalite anlayışı, yenilikçi yapısı ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle hizmet vermesi, sürekli nitelikli ürün imal etmemiz, ihracatımızı kolaylaştırdı. Avrupa’ya ihracatın yolu bazı standartların bulunduğu karnenizin düzgün olmasından geçiyor. Kalite ve fiyat unsurunda sınıfta kalmak Avrupa’ya ihracatı zora sokar. Firmamızın zamanında teslim, inovasyon, yeni ve nitelikli ürün, satılabilirlik, pazarlama gibi unsurlarda dersimize çalışmasaydık Avrupa’da meydana gelen krizden çok etkilenebilirdik. Yurtiçinde olduğu kadar ihracata verdiğimiz önem ile yurtdışında da pazar payını her geçen gün artırmakta olan firmamız Avrupa Birliği Ülkeleri başta olmak üzere, Orta doğu ve Afrika da birçok noktaya ihracat gerçekleştirmektedir. Modern ofislerin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış ürünler, yenilikçi, işlevsel ve dekoratif özelliğe açık olan firmamızda ahşap ve metalin ustalıkla işlenmesi, detay çözümleri, farklı malzeme ve renklerden oluşan tasarımları ile her türlü kurumsal kimliğe uygun çalışma alanları oluşturmak mümkündür.

AVRUPA’DA TERCİH EDİLEN FİRMAYIZ

Toplam satışın yüzde 60’ının ihracattan oluştuğunu ifade eden Cihat Çakır, özellikle metal ürünlerde satışın yüzde 90’ının ihraç edildiğini söyledi. Satışa yapılan yatırımın meyvelerini üretim ve iş yoğunluğunun artması ile almaları karşısında büyüme planları yaptıkları esnada karşılarına Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) KOBİ’lere verdiği destek fırsatının çıktığını dile getiren Cihat Çakır, BAKKA’ya sundukları 950 bin lira bedelli projenin başarılı bir şekilde sonuçlanması sonucu 400 bin lirası firmaları tarafından karşılanacak makine desteği alacaklarını söyledi. Firmalarının 130 kişiyi istihdam ettiğini ifade eden Çakır, fabrikalarının büyüme çalışmalarının bu yıl sonuna doğru tamamlanacağını belirterek daha çok çalışıp, daha çok üreterek yola devam edeceklerini vurguladı.

CİHAT ÇAKIR: TÜRK OKULLARI ÜLKEMİZİ VE DİNİMİZİ DÜNYAYA TANITIYOR

Toplam 130 ülkeden bin çocuğun ter döktüğü Türkçe Olimpiyatları Kapanış Törenine  BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt ve Yönetim Kurulu üyeleri olmak üzere 35 kişilik Bartın heyetiyle katıldıklarını dile getiren Cihat Çakır Türkçenin kahramanlarının kendisini duygulandırdığını söyledi. Daha önceki yıllardaki olimpiyatları televizyondan izlediğini anlatan Cihat Çakır, 9. Türkçe Olimpiyatlarının kapanışına katılarak Türkçenin kahramanlarını9 canlı izlemek beni büyüledi. Gözyaşlarımı zor hakim olabildim. Gürcistanlı öğrenci Leila Kurbanova’nın okuduğu Mehmet Akif Ersoy’un şiiri tüylerimi diken diken etti. Ganalıların horon gösterisi ise harikaydı. Bu, harika bir geceydi. Yedi kıtadan gelen çocukların aynı dilde şiir ile şarkılarını okumaları ve bizim burada var olan gönülden, samimi yapıyı hissedebilmemiz önemli. Böyle bir organizasyon yüreğini koymadan yapılamaz. Dünyanın her yerine Türkçeyi, Türklüğü sevgi ve barışı götürenlere teşekkür ediyorum. O kadar milleti birbirine sevdirmek işi parayla olacak iş değil. Türk okulları sayesinde İslamiyet’in güzelliği de işlenerek hiçbir zorlama olmadan sevgi dili Türkçe ile 130 ülkeden binlerce öğrenciyi Türkiye’mize davet etmek çok büyük bir iş. Katkısı olanları içtenlikle tebrik ediyor ve kutluyorum." dedi.

İSMAİL ÇAKIR: MİLYON DOLARLAR VERSENİZ BU REKLAMI YAPAMAZSINIZ

130 ülkeden bin öğrencinin katılımıyla 15-30Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslar arası 9.Türkçe Olimpiyatlarının Türkiye'nin göğsünü kabarttığını ve gurur verici bir organizasyon olduğunu ifade eden Madeş Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çakır ise, “15 gün sürem olimpiyatları izlerken adeta ekrana kilitlendim. Gözlerim yaşardı. 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarının bu yıl ki çağrısı ’Gelin Tanış Olalım.’ Bu güzel sözü gerçekleştirmek için yıllardır yola düşmüş, kendi mahallesindeki bir evin kapısını çalarcasına rahat hiç zorlanmaksızın ve hiç yabancılık çekmeksizin, dünyanın her yerine gidip tanış olmak için gayret sarf edenleri öncelikle yürekten selamlamak istiyorum. Türk okullarının yaptığı tanıtım için milyon dolarlar verseniz bu reklamı yapamazsınız” dedi.

DİKYURT’TAN MADEŞ'E TEŞEKKÜR

Birlik beraberlik ruhuyla hareket ederek Bartın'ın kalkınacağını, BAKİAD'ın da kendi alanında sanayici ve işadamlarına yönelik faaliyetler tertip ederek kalkınmada elini taşın altına koyduğunu vurgulayan Dernek Başkanı Birol Dikyurt, kendilerini Çağlayan mevkiindeki mekanlarında kahvaltıya davet eden dernek yönetim kurulu üyeleri Cihat Çakır’a teşekkür etti. "Yılların tecrübesi İsmail Çakır ağabeyin fikirlerinden faydalanmak çok güzel. Kendilerini yanımızda görmek desteklerini hissetmek bizlere heyecan veriyor" şeklinde konuşan BAKİAD Başkanı Dikyurt, “Bartın’ımızda 40 yıldan beri hizmet veren, üretim, istihdam ve katma değer sağlayıp ihracatını arttıran Dernek Yönetim Kurulu üyemiz Cihat Çakır’a ait Madeş firmasının başarıdan başarıya koşması bizleri gururlandırıyor. Kentimizin ve ülkemizin kalkınmasına önemli katkıları olan firma Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çakır ağabi olmak üzere tüm aile fertlerini ve çalışanlarını kutluyorum” dedi. Program sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi. 

H.Önder

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.