Bartın, Suriye için meydanlara indi

İhh Bartın Gönüllü Temsilcisi Mücahit Mekeç'in okuduğu basın açıklamasının ardından, Bilgi-Der Şube başkanı Şuayip Mekeç Dua okudu. Basın açıklamasına katılanlar arasında AGD Şube Başkanı Ömer Keleş, Gül-Der Şube Başkanı Zahid Nar, Esder Şube Başkanı Fikret Ercan, Saadet Partisi il Başkanı Ünal Yurtbay, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Muhammed Emin Titiz ve çok sayıda Bartınlı yer aldı.

İHH Bartın Gönüllü Temsilcisi Mücahit Mekeç'in okuduğu basın açıklaması:

Değerli Bartınlılar.. kardeşlerimiz bacılarımız

Bizler burada mazlum Suriyeli kardeşlerimizin acılarını paylaşmak ve onları suçsuz yere katleden zalim Esad rejimini lanetlemek için toplandık. 45 yıldır Suriye'de zorbalıkla zulümle iktidarını ayakta tutmaya çalışan zalim Esad rejimi son günlerde katliam ve yok etme icraatlarına hız verdi. İki gün önce cuma gecesi Humus ve çevresinde 400 kardeşimizi ağır silahlarla şehit ettiler. Onların bu katliamı halen sürmektedir.

Kardeşler!

Bizler insanız, müslümanız. Bizler bu zulme sessiz kalamayız. Zulüm ile abad olunmaz. Bir gün zalimler yıkılıp gideceklerdir. Ne yazık ki bu zulüm ve katliamlar karşısında tüm dünya ve İslam alemi sükuta gark olmuş durumda.

Bugün hayatları pahasına direnen kardeşlerimizi ''emperyalistlerin oyununa '' gelmekle itham edenler yapılan katliamı görmezden gelmekteler. Bazı siyasi mülahazalarla kardeşlerimizin maruz kaldığı bu katliam meşrulaştırılamaz. Zulüm her zaman suçtur ve Esad insanlık suçu işlemektedir. Suriye halkı yıllardır baskı ve zulüm ortamında inim inim inliyor. Özgürlük talepleri bu kardeşlerimizin hapishanelerde çürütülmeleri ve şimdilerde topluca imha edilmeleriyle yok edilmeye çalışılıyor.

Bu zalimler bundan 30 sene önce Hama'daki kardeşlerimizi de dünyanın gözünün içine baka baka yok ettiler. Onların evlerini yuvalarını yıktılar. En ağır silahlarla o insanları toplu kıyımlarla yok ettiler. Bugün de yapılmaya çalışılan budur.

Bizler bundan 80 sene önce aynı topraklar aynı vatan aynı halklar olduğumuz bu kardeşlerimizi unutmadık unutmayacağız. Bizim için Halep'in Hatay'dan, Şam'ın Ankara'dan, Musul'un İstanbul'dan farkı yok.

Bizler bu kardeşlerimizin uğradıkları zulmü defetmekte kararlı olduklarını görüyoruz. Dünya halklarına düşen, onların bu kararlılığını desteklemek olmalıdır.

Unutmayalım: Zalimlerin bir hesabı varsa Allah'ın da bir hesabı vardır. Allah'ın hesabı daha çetindir. Rabbimiz şöyle buyuruyor: ''Size ne oluyor da Allah yolunda 'Ey rabbimiz bizi halkı zalim olan şu beldeden kurtar rahmetinle bize sahip çıkacak bir koruyucu ve destek olacak bir yardımcı gönder ' diye yalvaran güçsüz erkekler,kadınlar ve çocuklar için mücadele etmiyor ve savaşmıyorsunuz.''

''kim bir mü'mini haksız yere öldürürse onun cezası cehennemde süresiz kalmaktır.O kimse Allah'ın azabına ve lanetine uğrayacaktır''

Biliyoruz ki müslüman zulme sessiz ve seyirci kalmayan kimsedir. Bugün bu katliamlar karşısında üzülerek ifade edelim ki elimizden sadece zulmü Rabbimize şikayet etmek geliyor. Ve yalvarıyoruz ''Ey Rabbimiz sen bu zalimleri mazlum halkların başından def eyle.. Suriyeli kardeşlerimizi Esad zaliminden ve onun müstekbir avanesinden kurtar..''

Kardeşler, gün mazlum Suriye halkının yanında olma günüdür. Bu gün Suriye halkının yanında olmayanlar, tarihin önünde Amerika ile Rusya ile Fransa ile İsrail ile Esad ile Arap Birliğiyle Birleşmiş Milletler ile beraber anılacaklardır.

Ama bizler Amerikayı da Rusyayı da İsraili de Esadı da, Esadın katliamlarına destek veren, sessiz kalan, zalime meyleden herkesi tüm düşünceleri reddediyor ve kınıyoruz.

Allah oradaki mazlum kardeşlerimize yardım etsin.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.