Bartın’da Kentsel Yaşam fotoğraf yarışması
Yarışma Şartnamesi

“Bartın’da Kentsel Yaşam” başlığı ile düzenlenen fotoğraf yarışmasında birinciye 750, ikinciye 500, üçüncüye 400 TL. para ödülü verilecek.

Bartın’ın içinde kentsel, kırsal alanındaki yaşamı, tarihi yapıları, tarihi sokakları, turizm alanları, çocukları, insanları, doğal hayatı ve denizi ile anlatacak ŞEHRİN BÜYÜSÜNÜ fotoğraf ile anlatmaya yarayacak bir çalışma olarak hazırlanan yapıtlar, en geç 25 Mayıs 2012 tarihine kadar İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Bartın Temsilciliğine teslim edilecek.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri 31 Mayıs 2012 günü sergi açılışı ile birlikte verilecek.İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ BARTIN TEMSİLCİLİĞİ
ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI
 
Yarışmanın Adı:  Bartın’da Kentsel Yaşam
Yarışmanın Konusu: Bartın’da “GÜNLÜK HAYAT” olup, Bartın’ın içinde kentsel ,kırsal alanındaki yaşamı,  tarihi yapıları, tarihi sokakları,  turizm alanları, çocukları, insanları, doğal hayatı ve denizi ile anlatacak ŞEHRİN BÜYÜSÜNÜ  fotağraf  ile  anlamaya ve anlatmaya yarayacak bir çalışma olarak hazırlanan yapıtlar.
 
YARIŞMA TAKVİMİ:
Başvuru Başlangıç Tarihi   :16 NİSAN 2012
Son Başvuru  Tarihi        : 25 MAYIS 2012
Sonuçların Açıklanması    :31 MAYIS 2012
Sergi Tarihi                       :31 MAYIS 2012
 
Ödüller:
Birinciye: 750,00 TL
İkinciye:   500,00 TL
Üçüncüye: 400,00 TL
  
JÜRİ :
­­FATİH MEHMET KANBUR  (İnş. Müh.)
Dr. AHMET DOĞANAY (Doktor)
SELMA ÇELİKYAY (mimar )
HAKAN ÇINAR
MÜFİT YÜKSEL
 
Katılım Şartları:
·Yarışma, İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Bartın Temsilciliği çalışanları ve seçici kurul dışında tüm amatör / profesyonel fotoğrafçılara açıktır.
·Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar, sayısal ortama aktarılmış (yani dijital) olmalıdır.
·Kart baskı olarak gönderilecek fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
·Yarışmaya en fazla üç eser gönderilebilir. Bu eserler siyah-beyaz ya da renkli olabilir.
·Yarışmaya katılan eserlerin herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.
·Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri, ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında bir değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz.
·Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPEG formatında, en az 72 dpi çözünürlükte ve kısa kenarı en az 2500 piksel olmalıdır. Fotoğraflara verilen ad ve sıra numarası katılım formundakiyle aynı olmalıdır.
·Fotoğraflar, sergilendikleri takdirde gönderilen bu boyutlarda basılacaktır.
·Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilmelidirler.
·Fotoğraflar CD veya DVD2ye kayıt edilerek, katılım formu ile birlikte başvuru adresine elden teslim edilecek ya da gönderilecektir.
·CD/DVD üzerinde sadece rumuz yazmalıdır.
·CD/DVD’ler postada veya kargoda zarar görmeyecek şekilde paketlenerek gönderilmelidir. Postada meydana gelebilecek gecikme, kayıp ve hasarlardan İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Bartın Temsilciliği sorumlu olmayacaktır.
·Yarışmaya gönderilen CD/DVD’ler  başvuru adresinden elden alınabilir ya da katılımcılar istedikleri takdirde ödemeli olarak taraflarına gönderilebilir.
·Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
·Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.
·Dereceye girerek ödül alan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren 1 yıl süre ile hiçbir yer ve muhteva sınırı olmaksızın, kurumun tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanılabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için basın organlarında da eser sahibinin adı ile birlikte kullanılabilir. Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibine de aittir.
·Katılım formunu imzalayarak bu yarışmaya katılanlar, tüm katılım koşullarını kabul etmiş sayılacaktır. 

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.