Altın Kalpler Meslek Sahibi Yapmaya Devam Ediyor

Bilindiği gibi Bartın İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ‘‘Sorumlu Fert, Güvenli Kent’’ sloganı ile Altın Kalpler isimli proje hazırlanarak Valilik Makamının da uygun görüşleri ile 10.05.2012 günü yürütülmesine başlanılmıştı.

Psiko-sosyal model örnek alınarak hazırlanan proje etkinlikleri çerçevesinde Bartın Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde farklı meslek dallarında işbaşı eğitim programları düzenlenerek, başta dezavantajlı sosyal grupları oluşturan fertler olmak üzere, fertlerin katılımları sağlanarak meslek sahibi olmalarına yardımcı olunması planlanmıştı. Planlanan Proje etkinlikleri çerçevesinde daha önceden ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli işyerinde 6 (Altı) aylık zaman dilimini içeren Dikiş Makinesi Operatörlüğü (Kumaş) Mesleğinde İşbaşı Eğitim programı hazırlanmış, hazırlanan programı 3 (üç) kursiyer başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifikalarını düzenlenen törende İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK ve İŞKUR Bartın İl Müdürü Ramazan Erdim ‘in elinden almışlardı.

Geçen zaman içerisinde Altın Kalpler isimli proje etkinlikleri çerçevesinde ikinci olarak Yıldıray Erdoğan-Aykut Oktay Ulu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Bürosu isimli işyerinde 6 (Altı) aylık zaman dilimini içeren Muhasebe Meslek Elemanı Mesleğinde İşbaşı Eğitim Programı, üçüncü olarak da Nesli Üç-El Süt Mamulleri isimli iş yerinde Süt ve Süt Ürünleri Teknikeri İşbaşı Eğitim Programı hazırlandı. Hazırlanan her iki programı da başarı ile tamamlayan 2 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Setifikalarını almaya hak kazanan kursiyerler için Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ‘nde Bartın İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK, İŞKUR Bartın İl Müdürü Ramazan ERDİM ‘in de katıldığı bir tören düzenlendi. Düzenlenen törende her iki programı da başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere belgeleri ve hediyeleri, ayrıca projeye destek veren işletme sahiplerine de belgeleri takdim edildi.

Altın Kalpler isimli proje etkinlikleri çerçevesinde ikinci ve üçüncü olarak olarak İşbaşı Eğitim Programlarının düzenlendiği işyerlerinin yetkilileri Aykut Oktay Ulu ile Canan Çavuşoğlu yürütülmekte olunan Altın Kalpler isimli projenin son derece anlamlı olduğunu dile getirerek projenin hazırlanarak yürütülmesinde emeği geçen Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ve İŞKUR Bartın İl Müdürlüğü personeline teşekkür ettiler. Büyük bir özveri ile projeye destek veren her iki işletmenin yetkilileri Bartın İlinde diğer işletmelerin de projeye destek vermesi gerektiğini özellikle belirttiler. Konu ile ilgili olarak Bartın İl Emniyet Müdürlüğü ‘nden yapılan yazılı açıklamada ise şöyle denildi:

Bilindiği gibi Bartın İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlileri tarafından ‘‘Sorumlu Fert, Güvenli Kent’’ sloganı ile psiko-sosyal model örnek alınarak Altın Kalpler isimli proje hazırlanarak, Valilik Makamının da uygun görüşleri ile 10.05.2012 günü yürütülmesine başlanılmıştı.

Proje etkinlikleri çerçevesinde Bartın Valiliğimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz koordinesinde farklı meslek dallarında işbaşı eğitim programları düzenlenerek, başta dezavantajlı sosyal grupları oluşturan fertler olmak üzere, fertlerin katılımları sağlanarak meslek sahibi olmalarına yardımcı olunması planlanmıştır.

İlk olarak da ŞARBEY Tekstil ve Konfeksiyon isimli işyerinde 6 (Altı) aylık zaman dilimini içeren Dikiş Makinesi Operatörlüğü (Kumaş) Mesleğinde İşbaşı Eğitim programı hazırlanmış, hazırlanan programı 3 (üç) kursiyer başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifikalarını almışlardır.

Altın Kalpler isimli proje etkinlikleri çerçevesinde ikinci olarak Yıldıray Erdoğan-Aykut Oktay Ulu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Bürosu isimli işyerinde 6 (Altı) aylık zaman dilimini içeren Muhasebe Meslek Elemanı Mesleğinde İşbaşı Eğitim Programı hazırlanmış, hazırlanan programı 1 (bir) kursiyer başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Altın Kalpler isimli proje etkinlikleri çerçevesinde üçüncü olarak Nesli Üç-El Süt Mamulleri isimli iş yerinde Süt ve Süt Ürünleri Teknikeri İşbaşı Eğitim Programı hazırlanmış, hazırlanan programı 1 (bir) kursiyer başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır.

Her iki programı da başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere sertifikaları ve hediyeleri, ayrıca işletme sahiplerine de belgeleri düzenlenen törende takdim edilmiştir.

Büyük bir mutlulukla belirtiriz ki; birinci eğitim programını başarılı bir şekilde tamamlayan 3 (üç) genç kardeşimizde olduğu gibi ikinci ve üçüncü eğitim programlarını da başarı ile tamamlayan 2 (iki) genç kardeşimizin de eğitim programını aldıkları aynı iş yerlerinde istihdamı sağlanarak meslek sahibi olması sağlanmıştır.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
ALTIN KALPLER
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.