Bakiad'dan Engelliler Haftası'nda anlamlı destek

Bartın Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK ‘un talimatıyla Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlilerince hazırlanan Altın Eller isimli mavi kapak toplama projesi başarılı bir şekilde yürütülmeye devam ediliyor. Bartın ilinde tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımızın tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla psiko-sosyal model örnek alınarak hazırlanan proje “Her Sağlıklı İnsan Bir Ehgelli Adayıdır” sloganı ile yürütülüyor.

Bilindiği gibi proje ile ilgili olarak halk arasında mavi kapak olarak da bilinen cam ve plastik şişelerin değişik renk ve ebatlarındaki plastik kapakları toplanarak geri dönüşümleri için ilgili kurum ve kuruluşlara gönderiliyor. Geri dönüşüme görderilen plastik kapaklar karşılığında tekerlekli sandalyeler temin ediliyor. Temin edilen tekerlekli sandalyeler ise ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından teslim ediliyor.

1 Şubat 2012 tarihinde yürütülmeye başlanan proje ilgili olarak yüzbinlerce toplanan plastik kapaklar karşılığında temin edilen tekerlekli sandalyelerin dışında yardım severler tarafından da tekerlekli sandalyeler hibe ediliyor.

Bartın ilinde kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri tarafından yoğun bir şekilde desteklenen projeye bir destek de Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD) tarafından geldi. Özellikle sosyal sorumluluk projelerine verdiği anlamlı desteklerle Bartın ilinde ve çevre illerde örnek dernek olarak gösterilen Bartın Aktif İşadamları Derneği ‘nin duyarlı üyeleri Altın Eller isimli proje ile ilgili olarak tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara takdim edilmek üzere 5 adet tekerlekli sandalye aldı.

Bartın Aktif İşadamları Derneği başkan ve yönetim kurulu üyelerinin Bartın Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK ‘a ziyaretleri sonrasında 5 tekerlekli sandalye Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’nce engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya yönelik olararak başlatılan “Altın Eller“ isimli projenin Bartın Aktif İşadamları Derneği olarak gönüllü destekçisi olduklarını dile getiren Başkan Birol DİKYURT şunları söyledi: “Altın Eller isimli son derece anlamlı olan bir projenin hazırlanarak yürütülmesinde emeği geçen başta Bartın İl Emniyet Müdürümüz Mehmet ALTINOK olmak üzere Bartın Emniyet Müdürlüğü ‘nün tüm personelini kutlayarak kendilerine teşekkür ediyorum. Emniyet Müdürlüğümüz engelli vatandaşlarımızın sorunlarına kayıtsız kalmayarak, engelsiz yaşamaları için üzerlerine düşeni fazlasıyla yapmışlardır. Gerek basın kuruluşlarımızın yapmış olduğu haberlerden gerek ise Bartın Emniyet Müdürümüz Mehmet ALTINOK ile söyleşimizden Bartın Bartınlı hemşehrilerimizin aynı duyarlılıkla projeye destek verdiklerini, dolayısı ile de engelli vatandaşlarımızın engelleri aşamalarına destek verdiklerini öğrendim. Bu ise bana daha fazla mutluluk verdi. Görüyoruz ki Altın Eller isimli proje aynı zamanda Bartın İlimizde yaşayan vatandaşlarımızın yardım severliklerini de perçinleyerek birlik ve beraberliğimizi arttırmıştır. Bu bağlamda Bartınlı hemşehrilerimize de kutlayarak kendilerine teşekkür ediyorum. Yine derneğimiz üyesi olan Cihat ÇAKIR ‘ın da firmaları MADEŞ adına 5 tekerlekli sandalye ile projeye destek vereceklerini öğrendiğimden başta kendileri olmak üzere MADEŞ firması çalışanlarına da teşekkür ediyorum.
Bartın ilimizde ileri ki günlerde benzer sosyal sorumluluk projeleri aynı duyarlılıkla destek verecek olan Bartın Aktif İşadamları Derneğimizin duyarlı üyeleri prnoje ile ilgili olarak yaklaşık 2.000 adet plastik kapak toplayarak proje görevlilerine teslim ettiler. Altın Eller isimli projeye desteklerimiz ileriki günlerde de devam edecektir.

EMNİYET MÜDÜRÜ ALTINOK’TAN TEŞEKKÜR

Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından hazırlanan ‘Altın Eller’ isimli mavi kapak toplama projesinin 1 Şubat 2012 günü yürütülmeye başlatıldığını belirten Emniyet Müdürü ALTINOK başta basın Mensupları olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden yoğun bir şekilde destekler geldiğini dile getiririk şunları söyledi:“Altın Eller isimli mavi kapak toplama projemizi sadece ilimizden değil ülkemizin diğer illerinden de destekler geldi. Bartın Aktif İşadamları Derneği ‘nin ve MADEŞ Firmasının projemize 10 tekerlekli sandalye ile destek vermesi ise bizleri ayrıca sevindirdi. Gerek ilimizden gerekse ülkemizin diğer illerinden projemizi destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca Bartın Aktif İşadamları Derneği üyelerine ve yine dernek üyesi olan MADEŞ Firması Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cihat ÇAKIR ‘a teşekkür ediyorum. Hepimizin bilmesi gerekir ki; Engellilik yalnızca engelli kardeşlerimizin veya engelli kardeşlerimizin değerli ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değildir. Bu sorun sosyal boyutlarıyla toplumumuzu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çalışmalarıyla çözülmesi gereken bir sorundur. Engelli kardeşlerimizin sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının önemli göstergelerinden biridir. Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayata tam katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Çünkü engelli olmak bir kusur değildir. Unutmamalıyız ki; Her sağlıklı insan aynı zamanda bir engelli adayıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Altın Eller Kampanyamızı her yönüyle destekleyen kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine teşekkür ederek şükranlarımı sunuyorum. Birliktelik ve dayanışma adına Altın Eller isimli projelerimize gösterilen duyarlılık memnuniyet vericidir. Önümüzdeki günlerde daha başka sosyal sorumluluk projeleri hazırlayarak yürüteceğiz.” dedi.

Ziyaret sonrasında Emniyet Müdürü Mehmet Altınok ve BAKİAD Yönetim Kurulu üyeleri Altın Eller isimli projeye destekteğin anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.