AK Parti Bartın 4. Olağan İl Kongresi Bakan Eker'in katılımıyla gerçekleştirildi

Katılım yoğun oldu

Katılımın yoğun olduğu kongrede Divan Başkanlığını Düzce Milletvekili ve İl Koordinatörü Fevai Aslan’ın yaptı. Açılış ve saygı duruşunun ardından İl Başkanı Yaşar Arslan bir konuşma yaptı. Arslan konuşmasında, AK Parti’nin 9 yıldan bu yana ülkemizde her alanda büyük değişimleri sağladığını belirterek; “milletimize hizmet yolunda emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz, AK Parti Bartın’da bu kongreden güçlenerek çıkacak ve iki yıl sonra yapılacak yerel seçimlerde Bartın’da da AK Belediyeciliği başlatacağız” dedi.

Tunç; “Bu gün Türkiye 10 yıl öncesine göre daha gelişmiş, daha kalkınmış, daha da demokratikleşmiş bir ülkedir”

AK Parti Bartın Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç’ta kongrede yaptığı konuşmada kongrelerin siyasi partiler için önemli günler olduğunu, yenilenme, gücümüzü tazeleme adına bir fırsat olduğunu belirterek, bu kongreden AK Parti Bartın teşkilatının daha da güçlenerek çıkacağını söyledi. Tunç konuşmasında AK Parti’nin kurulduğu yıllarda Türkiye’nin krizlerden krizlere sürüklendiğini, ekonominin dibe vurduğunu, demokrasi çıtasının yerlerde süründüğünü, emekliye işçiye memura maaşlarını dahi ödeyemeyip İMF Kapılarında el pençe divan durulduğunu, bankaların batırılarak, bu ülkenin kaynaklarının çarçur edildiğini söyledi. Milletimiz ülkemizin bu sıkıntılı günlerinden kurtulmanın çaresini AK Parti ışığını yakmakta bulduğunu belirten Milletvekili Tunç, “iyi ki bu ışığı yakmış, bu gün Türkiye 10 yıl öncesine göre daha gelişmiş, daha kalkınmış, daha da demokratikleşmiş bir ülke haline gelmiştir” dedi.

Milletvekili Tunç konuşmasında; “9 yıl önce eksi 9 küçülen ülkemizi artı 11 büyüterek, dünyada büyüme rekorları kıran bir ülke haline geldik, enflasyon canavarını dize getirdik, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla güçlü birey, güçlü toplum oluşturmanın gayreti içerisinde olduk, ülke genelinde 500’den fazla hastane, 5000’den fazla okul inşa ettik, vatandaşlarımız hastanelerde rehin kalıyordu, şimdi Aile hekimi hastaneye gelemeyen yaşlı vatandaşımızın tedavisi için ayağına gidiyor, özürlü vatandaşlarımız evlerinde adeta ölüme terkedilmişti, milliyetçiyim diyenler onları hatırlamamıştı, AK Parti geldi, özürlümüze sahip çıktı. Sosyal politikalarla insanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz, Köydes, Beldes projeleriyle, toplu konutlarla, duble yollarla, barajlarla, tünellerle, organize sanayi bölgelerini dolduran fabrikalarla, tarım destekleriyle, turizm yatırımlarıyla ülkemizin büyütmeye devam edeceğiz. Bartın’ı Üniversitesiyle bir eğitim şehri yapıyoruz, bölünmüş yollarla büyük şehirlere daha yakın hale getiriyoruz, 91 yılında il olan Bartın’a il hüviyetini kazandıran yatırımları AK Parti iktidarı gerçekleştirdi. Bu başarı sizin eseriniz, AK Parti teşkilatı olarak Bartın için birlik ve beraberlik içerisinde gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz” dedi.

EKER; “Milletin Emanetine Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz”

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’de kongrede yaptığı konuşmada AK Parti’nin 10 yıl önce Türkiye siyasi hayatında yeni bir dönem başlattığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoan’ın AK Parti kurulduğunda, “Bu partiyi millet kurdu, biz sadece tabelayı asıyoruz. Bugünden itibaren Türk siyasi hayatında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” ifadesini hatırlatan Eker, “Hamdolsun ülkemizde hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Her şey çok daha iyi bir noktaya ve iyi bir hedefe doğru yol almaya başladı.” diye konuştu.

Partilerinin kurulduğu günlerde Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve iflasların hatırlanmasını isteyen Eker, “Ülkemizde hayatın bütün alanlarındaki sektörlerindeki sıkıntıları hatırlayın. Şimdiki Türkiye’ye bakın. Çok daha itibarlı, uluslararası ölçekte gücüne her gün biraz daha güç katan ülke haline getiriyoruz. Ülkemiz dünyanın 26. büyük ekonomisi iken bugün 17. sıraya yükseldi” dedi.
Bakan Eker, bugün tarım arazilerinde çalışan çiftçiyle Türkiye’nin 62 milyar Dolar tarım hasılasına sahip olduğunu vurgulayarak; “Dünya ülkeleri arasında Türkiye tarımda 7. sıraya yükseldi. Bu nasıl oldu- Stratejiyle ve doğru politikalarla ve çiftçimize daha fazla destek sağlamakla oldu. Biz iktidara geldiğimizde DSP-MHP ve ANAP’ın ortak olduğu koalisyon hükümeti vardı. Bizden öncekiler İMF talimatı gereğince tarımdaki destekleri kaldırmışlardı. Çiftçi yüzde 59 oranında faizle devletten kredi alıyordu. Biz 2002'de göreve geldik, bazı kalemlerdeki faizi yüzde 5'e, bazılarını da yüzde 0'a düşürdük. O gün çiftçimiz 100 liralık kredisinin 38 lirasını geri ödeyebilirken bugün yüzde 99'unu geri ödeyebiliyor. Demek ki para doğru yere gidiyor, doğru yerde kullanılıyor ve doğru şekilde değerlendiriliyor.” Dedi.

Bakan Mehdi Eker konuşmasında, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadıklarını belirterek; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, Milletin emanetine sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz, milli iradenin üstünlüğünü herkese kabul ettireceğiz. Emaneti şerefle taşıyıp, bunun gerektirdiği hizmetleri yerine getireceğiz. Bunun için reformlar yapıyoruz. Türkiye’nin askeri darbelerin, ara dönemlerin, baskıcı dönemlerin ortaya çıkardığı düzenlemeleri milletimizin desteğiyle değiştiriyoruz. Birileri sonuna kadar bu değişime engel olmaya kalktı. Biz de milletimizle birlikte bunun doğru olduğunu söyledik. Bugün darbe yapanlardan hesap soruluyor, davalar açılıyor. Türkiye bu noktaya geldi. Bugün 28 Şubat dahil olmak üzere bütün ara dönemlerde yapılanlarla ilgili artık tahkikat, soruşturma, inceleme, dava açma ve yargılama süreci var. O dönemlerde mağdur olan insanların hakları artık iade ediliyor. Türkiye, hukuk devleti olma yolunda büyük mesafe katetti. Daha da katetmek için projeler ve çalışmalar yapılıyor. Ülkemiz yeni bir anayasa çalışması hazırlığı içerisinde. Bütün bunlar Türkiye’nin 2023'te dünyanın 10 büyük ekonomisi içine girip, lider ülkeler arasında yer alması içindir. Bunun için de demokrasi gerekiyor.” Dedi.

CHP’den AK Parti’ye Katılım

Konuşmaların ardından kongre faaliyet ve denetim raporlarının sunumu gerçekleştirildi. Raporların sunumunun ardından AK Parti’ye katılan CHP Kozcağız Belediye Meclis üyesi Arslan Akküp ve CHP Hasankadı Belde yönetim kurulu üyelerine rozetlerini Bakan Eker ve Milletvekili Tunç birlikte taktılar.

Yaşar Arslan yeniden İl Başkanlığına Seçildi

Yaşar Arslan ve Recep Demir’in aday olduğu kongrede yapılan seçim sonucunda mevcut başkan Yaşar Arslan 383 oy, Recep Demir ise 10 oy aldı ve Yaşar Arslan tekrar il başkanlığına seçildi.

Yaşar Arslan başkanlığında yeni il yönetimi şu isimlerden oluştu: Yaşar Arslan'ın başkanlığındaki AK Parti İl Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Ahmet Soysal, Ali Eyüpustaoğlu, Ali Osman Özyurt, Aziz Korkmaz, Bekir Sezgin, Cihat Bilgin, Dinçer Çavuşoğlu, Elif Ceren Salman, Enes Karakuş, Erol Çoban, Ferah Sinopluoğlu, Göksel Candan, Osman Turna, Hasan Aydın, Hasan Fırıncı, Hüseyin Manav, Süha Hakbilen, Kenan Dursun, Mustafa Güney, Muzaffer Yelkenci, Nadir Küçükaltay, Nurettin Kabataş, Osman Kuş, Ramazan Çeliker, Selda Karakulluk, Şahin Hepgümüş, Tacettin Köstekçi, Yılmaz Ayaş ve Yusuf Aldatmaz

Sürpriz İsimler AK Parti’de

Anap İl Yöneticiliği ve Milletvekili Adaylığı yapmış bulunan Mali Müşavir Osman Turna, Anap Merkez İlçe Başkanlığı yapmış bulunan ve Bartın’ın önemli iş adamlarından Yusuf Aldatmaz, Süt Ürünleri fabrikası bulunan ve Bartın’ın tanınmış simalarından Dinçer Çavuşoğlu, Demokrat Parti İl Başkanlığından istifa ederek AK Parti’ye katılan İş adamı Muzaffer Yelkenci, Bartın’da çelik konstriksiyon alanında büyük bir başarı gösteren Ramazan Çeliker, AK Parti’nin eski yönetimlerinde yer almış çeşitli nedenlerle teşkilat dışında kalmış bulunan Veteriner Hekim Süha Hakbilen, Eski İl Genel Meclisi Başkanı Avukat Hüseyin Manav’ın listede yer alması önümüzdeki yerel seçimlere AK Parti’nin ciddi bir şekilde hazırlandığı yorumlarına neden oldu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
GERÇEKÇİ 9 yıl önce

CHP den akp ye geçen arkadaşlar nasıl bir insan olduklarını kendileri ilan etmişlerdir.. chp gibi bir partiden akp ye geçmenin tek nedeni olur,MENFAAT,ÇIKAR,.akp ye hayırlı olsun....

Avatar
bartınlı 9 yıl önce

kongreniz hayırlı uğurlu olsun öncelikle..chp den gelen arkadaşları kınıyorum...demekki onlar sahte chpli lermiş...kendine faydası olmayan adamların akpye ne yararı olacak....

Avatar
amasralı 9 yıl önce

millit vekili vede il başkanıakp kurulduğundan bu tarafa il başkanı olan tutturmu kırgılar diye onları partiye sokmazlardı ne oldu aldılar arabadan soğanı amasra gitti bartına ulaşamadılar akılları başlarına gelmiş yelkenci hüseyin manac osman turna suha aldatmaz gibi bartının değerlerini yönetime almışlar yıllardır bu insanlarla dalga geçildi kimmiş onlardenildi özellikle millet vekili tarafında . anladı ama çok geş oldu amasrayı yine vermeyiz onlara .....