Ak Parti Bartın'da Tüm Adaylarını Açıkladı

AK Parti Bartın İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları, Kültür Merkezinde düzenlenen Tanıtım Toplantısıyla açıklandı.

Ak Parti Amasra hariç mevcut başkanlara yola devam kararı aldı. Aday tanıtım töreninde, Amasra'da CHP'den Ak Partiye geçen mevcut başkan Emin Timur'un yerine Uğur Timur, Ulus İlçesine mevcut başkan Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile ilçesinde Mehmet Zihni Sayın, Kozcağız beldesinde Mustafa Karaman, Hasankadı beldesinde Zeki Erdoğan, Abdipaşa beldesinde de Yaşar Dönmez'le yola devam dedi.

AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından 24, 25 ve 26. Dönem Antalya Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi Gökçen Enç’in katılımıyla Bartın Kültür Merkezi’nde Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.  Yoğun katılımın olduğu toplantıda MKYK Üyesi Enç, kürsüye gelerek İl, İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları açıkladı. 

İlçe ve belde belediye başkan adaylar açıklandı

Yapılan açıklamaya göre ilçelerde Kurucaşile Belediye Başkan Adaylığı için mevcut Başkan Mehmet Zihni Sayın, Amasra Belediye Başkanlığı için Uğur Timur, Ulus Belediye Başkanlığı için mevcut Başkan Hasan Hüseyin Uzun aday gösterilirken, ilçelerde mevcut belediye başkanlarında tek değişiklik Amasra Belediyesi’nde yaşandı. Amasra Belediye Başkanı Mehmet Emin Timur yeni dönem için aday gösterilmedi. Beldelerde ise Kozcağız Belediye Başkanlığı için mevcut Başkan Mustafa Karaman, Hasankadı Belediye Başkanlığı için mevcut Başkan Zeki Erdoğan, Abdipaşa Belediye Başkanlığı için Yaşar Dönmez ve Kumluca Belediye Başkanlığı için İsmet Ertuğrul aday gösterildi. 

Asla yıkamayacaksınız asla bölemeyeceksiniz

Toplantıda ilk olarak değerlendirmelerde bulunan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı; “Öncelikle yeni atanan ilçe başkanlarımızı kadın kolları başkanımızı gençlik kolları başkanımızı ve yönetimlerini tebrik eder bu kutlu yolda başarılar dilerim. Çok kıymetli dava arkadaşlarım bugün teşkilatımız ve Bartın’ımız acısından önemli bir gün. Genel seçimde teşkilatımız nasıl bir bütünlük içinde çalıştıysa 31 Mart yerel seçimlerinde de elinden gelenin en iyisini yapacak ve ortaya koyacaktır. Değerli yol arkadaşlarım biz 16 yılda ne badireler atlattık geziyi, muhtırayı, yargı darbelerini, 15 Temmuz cehenneminden çıkmadık mı? Canıyla imtihan olan bu necip milleti olmaz bir ekonomik darbe ile mi yıkacaklar. Asla yıkamayacaksınız asla bölemeyeceksiniz” dedi. 

Korkumuz yok kaygımız yok endişemiz yok

Kalaycı; “Hz. Ali’ye sormuşlar; ‘Savaşın ortasında mı namaz kılacaksın?’ Hz. Ali bu soruya karşılık; ‘Biz bu savaşı namaz kılmak için yapmıyor muyuz?’ diye cevap vermiş. Bizde bu mücadeleyi dinimiz için devlet için vatan için bayrak için, bu aziz millet için çocuklarımız torunlarımız için ve de dünya mazlumları için yapmıyor muyuz? Vallahi korkumuz yok, kaygımız yok, endişemiz yok. Çünkü biz ölümüne meydanlara diyen liderimizin çağrısı üzerine şortla pijamayla üstü çıplak koşan bir milletiz. O büyük liderin yol arkadaşları değil miyiz?” şeklinde ifade etti.

Haset kanserden beterdir 

Teşkilata uyarılarda bulunan Kalaycı; “Benim size küçük bir uyarım olacak. Sadece mevkiler makamlar için birbirine haset edenler hasedin ne kadar kötü bir hastalık olduğunu bilmiyor musunuz? Haset kanserden beterdir.  Haset peygamber oğullarını Habil’i Kabil’e öldürtmedi mi? Haset peygamber çocuklarını Hz. Yusuf’u kardeşlerine kuyuya attırmadı mı? Haset güç sahibi firavunu eliyle besleyip büyüttüğü Hz. Musa’ya düşman etmedi mi? Haset İsrailoğullarını son peygamber kendilerinden seçilmediği için Hz. Muhammed (SAV) düşman etmedi mi? Haset peygamber efendimize hicret ettirmedi mi? Velhasıl haset kıskançlık ve çekememezlik şeytanın nefsimize kurduğu en büyük tuzaktır.  Kardeşi kardeşe dostu dosta komşuyu komşuya muhalefeti iktidara ve devletleri devletlere düşman ettirmedi mi?” dedi.

Adaylarımıza sonuna kadar sahip çıkacağız

Kalaycı; “İnsanı bedenen ruhen manen bitiren hasedin ilacı birbirimizin başarılarına gıpta etmektir. Kullukta hayırda iyilikte yarışmaktır, yardımlaşmaktır. Bizde bugün adaylarımıza sonuna kadar sahip çıkacağız. Yanında olacağız. Nasibi olanlar nasibinin değerini bilecek, nasibi olmayanlar sabır ve tahammül edeceklerdir. Bizler hizmete talibiz hizmet etmeye devam edeceğiz. Samimi olacağız. Tevazu sahibi olacağız gayret sahibi olacağız. Zaman bir olma birlik olma zamanıdır. Kapı kapı, ev ev sokak sokak dolaşmalıyız. 31 Mart yerel seçimlerinde kadın kollarımıza gençlik kollarımıza ve diğer yönetimlerimize güvenimiz tamdır.

Her zaman yanında olacağım

AK Parti Bartın Kadın Kolları Başkanı olarak atanan Evren Can Ayvaz’a başarılar dileyen Kalaycı; “Yeni atanan değerli kardeşim Evren Hanım ve yönetimine başta ben ve yönetimim olarak her zaman yanında olacağımızın sözünü sizlerin karşısında veriyorum. Biz annelerimize teyzelerimize ablalarımıza kız kardeşlerimize güveniyoruz. Kurban olduğum gençler başımızın tacı geleceğimizin güvencesi gençlerimize, yiğitlerimize, evlatlarımıza güvenimiz tamdır. Bu seçim her zamankinden önemli biz bu zamana kadar liderimizin yükünü almamız lazım diyorduk. Bugün öyle demiyoruz bu seçimde her birimiz Recep Tayyip Erdoğan olmalıyız diyoruz. Özellikle sunu da belirtmek isterim. Zillet İttifakına karşı Cumhur İttifakına zarar gelecek her türlü hareketten kaçınacak Bartın’ın her bir köşesini AK Parti’mizin bayraklarıyla sembolümüz olan ampuller ile aydınlatacağız. Sözlerime liderimizin başkanımızın sözüyle son veriyorum, 'Makamlarınızın hizmet makamı olduğunu unuttuğunuz gün siyasetle artık işimiz kalmamıştır.’ Allah devletimize milletimize zeval vermesin Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

Artık bir değişime ihtiyaç var

İl Başkanı Kalaycı’nın konuşmasının akabinde geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Yusuf Ziya Aldatmaz kürsüye geldi. Seçim sürecinin hayırlara vesile olmasını dileyen Aldatmaz, önemli projelerle yola çıktıklarını belirterek, Bartın’ın artık bir değişime ihtiyacı olduğunu ifade etti. Aldatmaz; “Başta beni bu onurlu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Binali Yıldırım’a, Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e, Milletvekilimiz Yılmaz Tunç’a, İl Başkanımız Turhan Kalaycı’ya, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerimize, partimizin tüm teşkilatlarına ve rahmetli babam ve aileme çok teşekkür ediyorum. Dışarıda geleceklerine umut taşımak isteyen insanlar var. Biz onların arasına katılıp geleceğin çok güzel olacağını anlatmalıyız. Bu göreve gelmeden önce sadece ailemin sorumluluğunu taşıyordum. Ancak şimdi sizlerin ve burada olmayan tüm halkımızın sorumluluğunu hissediyorum. İnanın bu çok ağır bir yük. Ancak bu yükü taşımaktan onur duyuyorum ve taşımakta da kararlıyım. 31 Mart seçimleri hepimizin için büyük bir fırsat. Bu tarihi fırsat Bartın için bir değişimin başlangıcı olacak inşallah. Burası bizim evimiz ve biz birlikte başaracağız. Bartın’ımızın bir 5 yıl daha kaybetmeye hakkı yok. Birçok insanımız bunun için bize destek vermekte. Bizde bunun için terimizin son damlasına kadar çalışacağız. Bu süreçte gayretle çalışacağımıza sizlere söz veriyorum. Çünkü ben sizlere sonuna güveniyorum. Unutmayalım ki Bartın bizim evimiz ve birlikte başaracağız” dedi. 

14 seçimde milletimiz tercihi AK Parti’den yana kullandı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “31 Mart yerel seçimleri için önümüzde artık 2,5 aylık bir zaman kaldı. Adaylarımız bu zaman zarfında yola koyulacaklar. Allah’ın izniyle ve milletimizin, Bartınlılarımızın takdiriyle millete ve Bartın’a hizmet yolunda yeni bir başlangıcı hep birlikte inşallah gerçekleştireceğiz. Bugün gördük ki AK Parti’nin Bartın’a kazandırdığı bu salon artık Bartın’ımıza yetmiyor. Demek ki ak belediyecilikle birlikte Bartın’a yeni bir kültür merkezi daha kazandırmamız gerekiyor. İnşallah Bartın’a bunu da kazandıracağız. Bartın yıllardır göç veriyordu ama üniversitesiyle birlikte artık nüfusu artan göç alan bir il konumuna geldi. Bu 16 yıl içerisinde milletimizin önüne 14 kez sandık konuldu. 6 kez milletvekilliği, 3 kez belediye başkanlığı, 3 kez referandum ve 2 kez de cumhurbaşkanlığı seçimi için milletimiz sandık başına gitti. Bu 14 seçimde de milletimiz tercihi AK Parti’den, Recep Tayyip Erdoğan’dan yana koydu. Ülkemizin kalkınmasından, ilerlemesinden ve lider ülke olmasından yana koydu. Şimdi 15. Kez milletimizin önüne yeniden sandık geliyor. 

Bartın’ımız Batı Karadeniz’in en güzel illerinden bir tanesi

Cumhur İttifakının karşısında ittifak yapmaya çalışanlar var. Kimlerin kimlerle beraber olduğunu çok iyi görüyoruz. İnşallah milletimiz 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi Cumhur İttifakına bağlılığını gösterecek, ülkemizin bekası, milletimizin geleceği için ve ülkemizin daha güçlü olması için gerekeni yapacaktır. Biz buna inanıyoruz.  Bartın’ımızda da başta il belediyemiz olmak üzere ak belediyecilik anlayışına çok ihtiyaç var. Bartın’ımız Batı Karadeniz’in en güzel illerinden bir tanesi. Bartın’ımız bir üniversite kendi oluyor ve Bartın büyüyor. Şimdi yapılan hükümet yatırımlarıyla ayak uydurabilecek ve Bartın’ın potansiyelini hareket ettirebilecek bir yerel yönetim anlayışına ihtiyaç var. Yusuf Ziya Aldatmaz Başkanımız ve diğer ilçe ile belde başkanlarımızla, hükümetimizle birlikte hep birlikte el ele vererek Bartın’ımızı bir eğitim şehri yapacağız. 

Bartın’ımızı bir yıldız gibi parlatacağız

Ülkemizde ak belediyeciliğimizin çok güzel örnekleri var. İlçelerimizi, beldelerimizi gezdiğimiz de il merkezinde uygulanabilecek belediyecilik uygulamalarını hep birlikte görüyoruz. 31 Mart’tan sonra da il merkezinde de ak belediyeciliğin en iyi örneği göstererek Bartın halkına ve Bartın’a yakışan en iyi hizmeti vereceğiz. Bartın halkının kapı kapı gezeceğiz, bugünden itibaren de hızımıza hız katarak en ücra noktalara kadar ulaşarak sadece belediyeleri değil, il genel meçlimizin 11 üyesini de AK Parti’ye kazandıracağız.  Bartın’ımızın mahallelerinde yapacak çok iş var. Çok büyük eserlere ihtiyaç var. Gençlik merkez yaptık ama bunu belediyenin de yapması lazım. Bartın’da daha nikah kıyılacak modern bir nikah salonu bile yok. Bunları Bartın’a kazandırabiliriz, zor şeyler değil. 2 bin 500 kişilik yurt yaptık, bu yurda daha su veremediler. Kanalizasyon bağlantıları bile yapılamadı. Üniversitenin artık belediye sınırlarında olması lazım. Bir türbe yolu kavşağının imar planı yapılmadığı için bir 4 sene beklememesi lazım. Biz hep engelleri aşarak çalışmaya çalışıyoruz.  Bartın’ın daha fazla zaman kaybetmeye ihtiyacı yok. Belediye hizmetlerini de işin içine katarak Bartın’da gönül kardeşliği kurup Bartın’a en güzel hizmetleri vereceğiz ve Bartın’ımızı bir yıldız gibi parlatacağız.” 

Başkan Adayımız Aldatmaz, Bartın’ı Aldatmayacak

Son olarak kürsüye gelen 24, 25 ve 26. Dönem Antalya Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi Gökçen Enç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını katılımcılara iletti. Yerel seçimlerin önemine değinen Enç, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Sizlerden beklentimiz çok büyük. O nedenle biz bir hizmet partisiyiz. Hizmet dendiği zaman akla Recep Tayyip Erdoğan ve belediyeleri geliyor. Bartın’da da AK belediyeciliği inşallah sizlerle buluşturacağız. 2004’den buyana yerel seçimlerde partimizin sloganlarında hep milletimiz olmuştur. 2004’de o kadar kötü miras aldık ki toparlamak için o dönem ‘Yerel Kalkınma Başlıyor’ sloganını kullandık. ‘Kalkınma Önce Yerelden Başlar’ dedik. 2009 seçimlerinde ‘İşimiz Hizmet, Gücümüz Millet’, 2014 seçimlerinde de ‘Daima Millet, Daima Hizmet’ sloganını kullandık. Bu seçimlerde de ‘Tevazu, Samimiyet, Gayret, Önce Millet, Önce Memleket’ sloganını kullanıyoruz. Dikkat ederseniz yaptığımız her slogan milletle ilgili. Aday belirle sürecinde de Bartınlılarla birlikte tüm adaylarımızı belirledik. Hiçbir duygusallığa yer vermeden, tamamen akli yöntemlerle çalıştık. Bu çalışmalar sonucunda da adaylarımız ortaya çıktı.  Sizlerden rica ediyorum. Aranıza fitne ve fesadın girmesine vermeyin. Bizim en büyük rakibimiz yine biziz. Bizim başka rakibimiz yok. Kenetlenelim. Bir ve beraber olalım. Sonra Bartın’a hizmet için yola çıkacağız. Aday adayı olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Aday olamayan arkadaşlar önce memleket, önce millet bilinciyle aday olan arkadaşlarımızın yanında duracaklardır. Belediye Başkan Adaylarımızdan da bir istirhamım olacak Çevreye duyarlı, kültür ve sanat üreten, kadın ve gençlik alanlarını destekleyici projelerle dünya şehirleriyle yarışan marka şehirleri oluşulabileceğimiz iller oluşturmalarını istiyoruz. Bu süreçte hepimiz davamıza sahip çıkacağız. Birbirimize kenetlenmezsek bu seçimden zaferle çıkamayız. Birlik ve beraberlik içerisinde bu seçimlerden zaferle çıkacağımıza olan inancımız tamdır.”

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.