Ak Parti'den 10.yıl iftarı

Yoğun katılımın gözlendiği iftar yemeğine AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, AK Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz Tunç, Ak Parti İl Başkanı Yaşar Arslan,  İl Genel Meclisi Başkanı  Ali Kartal, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, Belediye Başkanları ve  kuruluşundan bu güne kadar AK Parti’de görev almış teşkilat mensupları katıldı.

ABA TV’den canlı olarak yayınlanan 10.kuruluş yıldönümü programında açış konuşması yapan AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, AK Parti’nin 9 yılda büyük hizmetlere imza attığını belirterek, bu güne kadar teşkilatlarda görev almış herkese teşekkür etti.

AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu’da programda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin 10. Kuruluş yıldönümünü hep birlikte büyük bir mutluluk içerisinde kutladıklarını belirterek;  “9 yılda gerçekleştirdiğimiz icraatlarımız sayesinde 9 yıldan bu yana yapılan tüm seçimlerden ve referandumlardan alnımızın akıyla çıktık, bundan sonra da milletimizin emanetini yere düşürmeden ülkemizi 2023’e hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Av.Yılmaz Tunç’ta programda yaptığı konuşmada; AK Parti’nin 10 yıl önce hayal dahi edilemeyenleri gerçekleştirdiğini ve Türkiye’yi 2023’te lider ülke yapma kararlılığı ile nice 10 yıllar yoluna devam edeceğini söyledi. Milletvekili Tunç konuşmasında; “Bundan 10 yıl önce, ülkemizin krizlerden krizlere sürüklendiği, bırakınız yatırım yapmayı işçisine memuruna ve emeklisine maaş ödeyebilmek için İMF kapılarında el pençe divan durulduğu, bankaların içinin boşaltıldığı, esnafın yazar kasasını fırlattığı, siyasetçiye ve siyaset kurumuna güvenin sıfırlandığı günlerde Milletimiz çıkış yolunu AK Parti’nin ışığını yakmakta buldu ve o ışık 10 yıldır ülkemizi aydınlatmaya, hayalleri gerçeğe dönüştürmeye  devam ediyor.” Dedi.
 
“Bundan 10 yıl önce,  eksi 9 küçülen ekonomimizin, artı 9 büyüyerek dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi olabileceğini, enflasyonun yüzde 40’lardan tek haneli rakamlara yüzde 4’e düşebileceğini, kişi başına milli gelirin 3 bin dolardan 10 bin dolara, toplam milli gelirin 230 milyar dolardan 750 milyar dolara çıkabileceğini ve ülkemizin dünyanın 16. Büyük ekonomisi olabileceğini, paramızdan 6 sıfırı atabileceğimizi, faizlerin yüzde 60’lardan tek haneli rakamlara düşebileceğini hayal edebiliyor muyduk?” diyen Milletvekili Tunç; “Bundan 10 yıl önce, hastanelerde hastaların rehin kaldığı, para ödemeyince cenazelerin bile verilmediği, muayene ve ilaç kuyruklarında çile çektiğimiz günlerden, bu gün herkesin istediği hastaneye gidebildiği  modern hastane binalarını, helikopter ve uçak ambulansları, en ücra köye kadar giden aile hekimlerini, evde bakım hizmetlerinin en ücra köylere kadar ulaşmasını sağladık” dedi.

Bundan 10 yıl önce,  çocuklarımıza paramızla bile kitap bulamadığımız günlerden, bu gün kitapların ücretsiz verildiği, elektronik kitapların konuşulduğu, okullarımızın internet ve  bilgisayarlarla donatıldığı her ilin Üniversiteye kavuşturulduğu günlere gelindiğini belirten Milletvekili Tunç; Bundan 10 yıl önce, “artık açılamaz, ancak patates deposu olabilir” denilen Bolu dağı tünelinin açılabileceğini, Denizin altından yapılan tünellerle iki kıtanın birleştirilebileceğini, 80 yılda 6 bin km. bölünmüş yol yapılırken, 9 yılda 14 bin km. bölünmüş yol yapılabileceğini, hava yollarının halkın yolu olabileceğini, KÖYDES, BELDES projeleriyle köylerimizin ve beldelerimizin yola, suya ve daha yaşanılabilir bir alt yapıya kavuşabileceğini,  ülkemizin hızlı tren ağlarıyla örülmeye başlayacağını tahmin etmemiz mümkün müydü?” dedi.
Milletvekili Tunç konuşmasın şöyle sürdürdü; “Bundan 10 yıl önce sadece birkaç büyükşehirde kullanılabilen doğalgazın hemen hemen tüm illerimize ulaştırılabileceğini, Organize Sanayi Bölgelerinin fabrikalarla dolup taşacağını kim tahmin edebilirdi?

80 yılda sadece 40 bin Toplu konut yapan devletimizin, 9 yılda 450 bin konut yaparak  insanlarımızın kira öder gibi ev sahibi olabileceğini, alt gelir gurubu vatandaşlarımızın hayal dahi edemediği başını sokabileceği bir yuvaya kavuşabileceğini kim tahmin edebilirdi?  
Bundan 10 yıl önce, darbecilerden hesap sorulabileceği, milli iradeye ve milletimize komplo düzenleyenlerin, demokrasi karşıtlarının Yargı önünde hesap verebileceğini düşünebiliyor muyduk?

Bundan 10 yıl önce, ülkemizin BM Güvenlik Konseyi üyeliğine 151 ülkenin oyunu alarak seçilebileceğini, Avrupa Parlamentosunun Meclis Başkanlığını üstelenebileceğini, İslam İşbirliği Teşkilatının Genel Sekreterliğini üç dönemdir sürdürebileceğini, dünyada barışın, medeniyetler arasındaki uzlaşmanın liderliğini üstelenebileceğini, komşularıyla kavgayı bırakıp, onların arasındaki kavgaları çözen lider ülke olabileceğini hangimiz tahmin edebilirdi?

İşte değerli arkadaşlarım, 10 yıl önce hayal dahi edemediklerimizi bu gün gerçeğe dönüştüren bir  AK PARTİ iktidarı var. 10 yıl önce yola çıkarken “ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK” sözünü gerçeğe dönüştüren bir iktidar var.

Ülkemizde ADALETİN ve KALKINMANIN tesisi için, AK SİYASETİN kurumsallaşması için gecesini gündüzüne katan,  dünyada bir çok ülkenin “Bizim Niye Böyle Bir Liderimiz yok”  diyerek imrendiği BÜYÜK USTAMIZ, LİDERİMİZ, Genel Başkanımız, Başbakanımız ve O’nun AK Kadroları  var.
Milletimizin kendi elleriyle kurduğu, hamurunu kendisinin yoğurduğu, kumaşını kendisinin dokuduğu AK Partimiz, Henüz 1 yaşında iken omuzlarına aldığı büyük sorumluluğun gereğini 9 yıldır gerçekleştiriyor. 10 yıllık süre içerisinde her türlü engellemelere ve taş koymalara rağmen milletimizin emanetini yere düşürmeden bu günlere getiren AK Parti, Türkiye’yi  Büyük Ekonomi,  Güçlü Toplum, İleri Demokrasi ve Lider Ülke vizyonuyla 2023’e hazırlıyor.

AK Parti Milletimizin temiz vicdanının sesidir. AK Parti Milletimizin ta kendisidir.  AK Parti Temiz siyasetin adresidir. Milletimiz, ülkemizin krizlerden krizlere sürüklendiği,  mafyanın ve çetelerin cirit attığı o günleri artık hatırlamak istememektedir. Bunu da son 9 yıldan buyana yapılan 3 genel seçim,  2 yerel seçim ve 2 referandumda göstermiş ve son seçimde dünyada benzeri görülmeyen bir şekilde üçüncü iktidar dönemini yüzde 50 ile başlatmıştır.

Milletimizin bu güvenine layık olmaya, milletimizin sesi   olmaya devam edeceğiz, daha uzun yıllar bu ülkeye hizmet etmenin gururunu yaşayacağız, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için çalışacağız ve Türkiyemizi  dünyada lider ülke yapacağız. Bu IŞIK hiç sönmeyecek! Hep Birlikte Nice 10 yıllara…” dedi.

Milletvekili Tunç, teşkilatlarda bu güne kadar görev yapan herkese çok teşekkür ettiğini belirterek, bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde halkımıza hizmette seferber olmaya devam edeceğiz dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti’nin 9 yıllık icraatları sinevizyonda davetlilere izlettirildi. Kuruluştan bu yana teşkilatlarda görev yapan belde, ilçe ve il başkanlarına teşekkür belgeleri verildikten sonra program sona erdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fehmi 10 yıl önce

parti kurulurken kuş kadar yürek yoktu kimsede diye hatırlıyorlar.başbakan bu topluluğu bir alıcı gözle bakmayı bilebilse inanın oradakilerden kimse o sofraya oturmaya cesaret bile edemez.ama bartın bu insanlara layık.vekil de toplamış yanına o kaliteyi devaaaam.sonuç aslında öyle rezil ki toplumda nerede denilen pek çoğu asalaklıklarıyla,yalaklıklarıyla işini götürüyo valla.bunların tek sorumlusu ulupınar varmıydı acaba iftarda.muhakkak iftihar etmiştir bu rezilliklerden.yakında bekleyin yine il başkanı olmasın yahuuuu???yılmaz sonraki seçimde vekil yapar belkiiiii......

Avatar
FEHMİ ÖZÖREN 10 yıl önce

Teşkilatımızın 10 yılındayız. Şahsım adına gururluyum. 10yılda bu memleketi çağ atlatan Sayın Başbakaınımız ve ekibini kutluyorum.Bu davanın bir neferi ve hizmet eri olarak kandimle gurur duyuyorum. Yukarıdaki fehmi rumuzuylz yazan arkadaşım kendi düşüncelerini paylaşmış,fehmi adının FEHMİ ÖZÖREN İLE bir alakası yoktur belirtmek isterim. İllaki bitakım çalışmadan veya heves edipte becermeyen bazı teşkilat mensupları mutlaka vardır ama siz içinde olmadığnız ve görev almak için bir yarış içinde olmadığınız bir oluşumu böyle yargılayamazsınız. Ünlü yunan filozof eflatun şöyle der:'' YÖNETİME TALİP OLMAYANLAR, YÖNETİLMEYE MAHKUMDUR''...
10. yılın teşkilatımıza ve çalıaşn tüm ülkesini ve çocuklarını seven herkese hayırlar getirmesini diliyorum.

Avatar
fehmi 10 yıl önce

çok ayıp zaten sizdende böyle ukalaca bir yorum beklenirdi. yönetilmek falan. bu şımarıklığınız gün gelecek yüzünüze vurulur inş. biraz edep yahu

Avatar
FEHMİ ÖZÖREN 10 yıl önce

Sayın başbakınımızın dediği gibi bizim abdestimizden şüphemiz yokki namazımızdan şüphemiz olsun. Yürüdüğümüz yolun idrakindeyiz. Yorumumuzda şımarıklık filan yoktur, siz kendinizi sorgulamanız lazım değerli kardeşim. Daha adınızı bile tam yazmaya cesaretiniz bile yokki.Ne diyeyim ben şimdi. Allah sizede hidayet versin.

Avatar
yurttaş 10 yıl önce

Asıl gerçek BARTIN ın gelir seviyesine göre 81 il içinde 79. olmasıdır , nerrrdeeen nereyeeeee hayaldi gerçek oldu AKP