Arslan'dan Özçelik'e cevap: Demode siyaset yapıyorsunuz

Arslan'ın basın açıklaması:

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Ercüment Özçelik'in, il kongremizin ardından yapmış olduğu yeni yönetim kurulumuz ile ilgili iyi niyet çerçevesindeki kutlama mesajını alıyor ve tüm yönetim kurulu üyelerimiz adına da kendisine teşekkür ediyoruz. Fakat yapılan açıklamaların içerisindeki haksız bulduğum eleştirilere de cevap vermek istiyorum.

Kendisi yapmış olduğu açıklamalarında 10 yıllık Ak Parti iktidarının Bartın’da gücünü hissettiremediğinden bahsetmektedir. Öncelikle kastettiği gücün hangi anlamda kullandığını anlamış değilim. Eğer bu güç yatırımlar anlamında ise buna katılmadığımı da söylemek isterim, Yok kurumlarda kendi iktidar dönemlerindeki gibi kuvvete dayalı güç kullanarak iş takipçiliğinden bahsediliyorsa, Evet bizim iktidarımız döneminde bunları yapmadık. İşte bunları yapmadığımızdan dolayı, Bartın halkı her seçimde bir önceki seçimlere göre oylarımızı artırarak Ak Parti iktidarına her seçimde güven duyduğunu ortaya koymuştur. Sayın Ercüment Özçelik, 10 yıl öncesi kendilerinin iktidarda olduğunu çok çabuk unutmuştur. 10 yıl öncesi kasaba görünümünde bıraktıkları Bartın’ı isterlerse yine hatırlatalım.

Organize Sanayide 4 fabrika ile çalışan bir sanayi, Gürgenpınarın da 15 kadın işçiyle çalışan Nesrin bisküvi atölyesi, aynı güzergahta 50 işçi ile sezonluk çalışabilen salyangoz fabrikası, boğaz mevkiindeki kereste fabrikası, birkaç tanede tuğla fabrikası ve Baksan kağıt fabrikasıdır. Benim hatırladıklarım bunlar belki hatırlayamadığım birkaç tanede aynı ölçekte işletmelerde var olabilir. Söylemek istediğim o dönemdeki Bartın’ ın sanayisi saydığım bu küçük işletmelerden oluşmaktaydı.

Bu gün geldiğimiz noktada ise 30 fabrika ile çalışmakta olan bir OSB, şimdi buda yeterli gelmediği için organize sanayi alanını büyütme ile ilgili çalışmalarımızı da hızla sürdürmekteyiz. Yine özel idarenin sanayi işletmelerine açtığı alanlarda her geçen gün daha da artırılmaktadır.

Gelelim kamu yatırımlarına; Bartın 10 yıllık dönemde 700 trilyonluk kamu yatırımlarına sahne olmuştur. Bunlar kamu binaları, baraj inşaatı, ulaşım, Köydes ve beldes projeleri olmak üzere sağlık ve sosyal yardımlardır. Toki binalarıdır. Tarıma ve orman köylüsüne verilen desteklerdir. Yine eğitime yapılan yatırımlar cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarıdır. 10 yıl öncesine baktığımızda Bartın’ da ne bir öğretmen lisesi ne bir fen lisesi ne de üniversite vardı. Bunların hiç birisinin olmadığı kasaba görünümünde kalmış bir il olan Bartın’ ı Ak Parti iktidarında 2002 yılından bu güne her alanda gelişmesini sağladık. Bartın’ın 40 yıllık hayallerini gerçekleştirdik. Bunlar başta Bartın Üniversitesinin kurulması ile fen lisesinin Bartın´a kazandırılmasıdır. Yine son derecede önemsediğimiz işlerimizden olan doğalgaz ve demir yoludur. 40 yıl tozlu raflarda bekleyen demir yolu projesini hayata geçirdik. Doğal gazın organize sanayiye kadar gelmesini sağladık. Bir çok sanayicimiz bu gün bu temiz yakıttan faydalanarak üretim yapmaktadır, yine şehir içerisinde doğal gazın kullanımı için ihale yapılmış en kısa süre içerisinde de şehrin tamamının bu temiz yakıta kavuşması sağlanacaktır. Bu saydıklarımı onlar kendi iktidarlarında hep konuştular ama tek bir tanesini bile hayata geçirememişlerdir. Onların hayallerinin bile yetmediği işlere 10 yıllık Ak Parti iktidarımızda imza attık.

Şimdi ise muhalefetteler 10 yıldır yapılan devasa yatırımları görmezden geliyorlar. Bu davranışlarının kendilerine bu güne kadar bir şey kazandırmadığını da görmüş olmalarını çok isterdim.

Ama görmeyen göze duymayan kulağa diyecek sözümüzde yoktur. Bizim için önemli olan halkımızın ne gördüğüdür. Biz gücümüzü her zaman onlardan aldık. Bundan sonrada bu hep böyle olacaktır. 3 yıllık iktidarları döneminde ülkemize yaşattıkları o kötü günlerin dışında yaptıkları pek bir şeyi de bulamadım. Ama Bartın da her zaman büyük bir gururla anlattıkları bir şeyi kamu oyuyla da paylaşmak istiyorum. O günün şartlarında gelecek yılların planlanması yapılmadan plansız projesiz sağlık ocağı binaları inşa edilmiştir. Ama tüm bunlara resmiyet kazandırmakta bize nasip olmuştur. Ercüment kardeşim “2002 yılında siyasetin içinde var mıydı?” bilemiyorum. Ama o günlerde Bartın’ ın hiçbir köyüne kışın çamurdan çıkılamıyordu. Ben o günleri iyi biliyorum. Eminim ki Bartın halkı da unutmadı. Her seçim döneminde seçim propagandası yapmak için köylere ırmak çakılı seriliyor ve ilk yağmurda da bu serilen çakılın tekrar ırmağa yani geldiği yere geri dönüyordu. Böylesine bir kısır döngüden çıkmakta yine Ak Parti iktidarına kalmıştı. 10 yıldır Bartın’a köydes kapsamında içme suyu ve yol yapımı için 80 trilyon kaynak aktarılmıştır. Bu kaynaklarla 2000 kilometreyi aşan yol yapımının yanında içme suyu ve kanalizasyon yatırımları da yapılmıştır. Duble yollar ve tüneller de unutulmamalıdır. Daha saymakla bitiremeyeceğim bir çok yatırımlar var. Bir de Sayın Özçelik, Milletvekilimiz Yılmaz TUNÇ’ un bölgeyi tanımadığından bahsetmektedir. Sanıyorum Sayın Milletvekilimizin Bartın ile ilgili konularda ne kadar donanımlı olduğunu yazılı ve görsel basından da takip edememiştir. Konuşmamın başında söylediğim gibi “ görmeyen göze duymayan kulağa bizimde sözümüz olamaz”. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde özellikle Sayın Özçeliğin partisine mensup şahıslar tarafından da yürütülen bu kampanya o gün bile karşılık bulamamıştır. Bu gün hala aynı siyaseti yapmaya çalışanları da insafa davet ediyor ve Bartın halkının takdirine bırakıyorum. 2007 yılından bugüne Bartın’ ın tüm sorunları ile bıkmadan usanmadan tüm gayretiyle yukarıda saydığım sayamadığım tüm bu yatırımların Bartın’ a kazandırılmasında Sayın Milletvekilimizin alın teri ve gayreti vardır.

Buradan bir şey daha söyleyeyim Sayın Özçelik; senin bölgeyi tanımıyor dediğin Sayın Yılmaz TUNÇ, iddaa ederim ki siz ve sizin siyaset yaptığınız MHP’deki birçok kişiden çok daha fazla bölgeyi ve Bartın’ı tanıdığına inanıyorum. Böylesine demode olmuş yaklaşımlarla Sayın Milletvekilimiz üzerinden siyaset yapmak istediğinizin de farkında olduğumuzu söylüyor ve takdiri kamuoyuna bırakıyorum.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali 9 yıl önce

yaşar bey.seçimlerde kaybetseydi sayın vekil şimdi nerede olacaktı.

Avatar
a.a 9 yıl önce

Bunu vekilin mi yazıverdi yoksa kendi fikrin mi ::))

Avatar
cengiz yıldırım 9 yıl önce

size gerçekten söylüyorumki ve doığru söylüyorumki bu yazıyı akp milletvekili sayın yılmaz tunç yazmıştır çünkü hep 10 sene öncesine örnek gösterirerk o siyaset yapıyot sayın vekilimiz tabiki değişiklik olcak 10 sene önceden koskoca 10 sene geçmiş ama siz bunu anlamıyosunuz.Yazık olcak sayın yaşar arslana milletvekilinin gölgesinde kayboluk gidicek.Bu bartın yılmaz tunç seçilmeyince görcek asıl yüzünü hemen seçimden sonra istanbula gitsinde görcek millet,sonra milletin gene başı sıkışınca gideceği yer bartınn yetiştirdiği adam gibi adamların yanına gitmek olcak mahcup mahcup gidecekler ama ne yapsınlar...

Avatar
yaşar yaşamaz 9 yıl önce

ya yılmaz tunç yazmış ya da yılmaz tunç'un bir yazısını olduğu gibi basına sallamış. ama yinede saçma olmuş.

Avatar
erhan sayan 9 yıl önce

başkan, bunların ağzının payını arada vermek lazım. böyle ayda yılda olunca inanamadılar valla :)))))

Avatar
uğurkan dursun 9 yıl önce

başkanım tebrikler yorumları okuyorum bakıyorum gerçekler acıtmış evet yapacak birşey yok gerçeklerle yüzleşmek bazan rahatsız eder ama herkes dönüp aynaya bakacak bu işler böyle

Avatar
Metin Boz 9 yıl önce

2011 12 haziran seçimlerinde de Yakup Ulupınar milletvekili adayı olunca boşalan koltuğa geçerek siyaset hayatına başlayan Arslan Değil mi ? bu tarihe kadar siyaset arenasında onu gören oldumu hiç soruyorum bağımsız okuyuculara gördünüz mü ?
Gelelim Arenanın En Eski Matadorlarından Özçelik'e.
Teşkilatta en az 20 senedir var olan İlçe başkanlığı görevini yapana dek her görevi yapmış yönetimin her kolunda adı ve imzası olan birisi Ercüment Özçelik.
O yıllardır yaptığı ilçe başkanlığı ile partisinin 2009 seçimlerinde aldığı Belediye başarısındada pay sahibi olan ardından il başkanlığına yükselen gerçek siyasetçi böyle birisine bu haberdeki sözler denir mi ?
Arslan bilmiyor.. 1 yıllık siyasetçi bu kadar bilir gerçi Partisinin mazisi 2000 li yıllar öncesini bilmez o tarihte partisi olmayanın kendisi nerede bilen varmı !

Avatar
serkan can 9 yıl önce

başkanda ö sözleri kendi aklıyla yazacak kapasite varmıymış allah aşkına söyleyin tek yaptığı kopyala yapıştır yılmaz bey olmadan iki lafı bir araya getirsin kellemi keserim baştan aşağıya yalan dolan hepsi bartın enkaz altında ama genel merkez hala sesimizi duymamakta kararlı bartın üvey evlat olmaktan çıksın artık