Arslan'dan Özçelik'e cevap:Artık dikkate almıyorum

Sayın Özçelik, “Ak Parti iktidarı öncesi 10 yıllık dönem ile Ak Parti iktidarının 10 yılını değerlendirirken, yine büyük bir yanılgıya düşerek hayal ürünü açıklamalar yapmıştır.” diyerek açıklamalarını sürdürdü. ARSLAN şunları söyledi: Ak Partiden önceki 10 yıllık döneme baktığımızda o dönemin en başarılı hükümeti ve 13 ay gibi kısa bir zaman iktidarda kalabilen refah yol hükümetidir. O gün ki mevcut hükümetin 28 Şubatta Sincan’ da tankların yürütülmesi ile demokrasiye yapılan müdahale sonucu iktidardan uzaklaştırıldığı bir dönemdir. Daha sonra dayatmalarla kurulan azınlık hükümetleri ülkeye fayda sağlayamamış aksine suni krizler yaratılarak milletimiz sosyal ve ekonomik anlamda zulüm ve baskı altında bırakılmıştır.

Sayın Özçelik, 1999-2002 yılları tekrar yaşamak istemeyeceğimiz karanlık bir dönemdir. “İşte o 3 yıllık dönem sizin iktidar karnenizdir” bu gerçeklerden isteseniz de istemeseniz de kaçamazsınız. O koalisyon kurulurken yaşanan enteresanlıkları da hatırlayalım. Tüm Bakanlıklar sorunsuz bir şekilde üç partiye paylaştırılırken kamu bankalarının paylaşımı krize neden olmuştur. Fakat her şeye rağmen uzlaşarak ve de kamu bankalarını da paylaşarak hükümet kurulmuştur.

Sayın Özçeliğin kendisinin de ifade ettiği gibi zaman zaman koalisyon partileriyle anlaşmazlıklara düşseler de bir şeyde çok iyi anlaştılar. O da kendisinin ifade ettiği hizmet yarışında değil 21 bankanın içinin boşaltılmasında olmuştur. 3 yıl süren o kötü dönemin en acı faturası da bu ülkeye bankalar eliyle verilen 60 milyar dolarlık zarardır. 3 yıl iktidarda kalabilmek adına bankaların içinin boşaltılmasına hangi iktidar müsaade etmiştir. Yine merkez bankasının kasası kimin iktidarında tam takır olmuştur. Dünyada kriz yokken ülkemiz kimlerin iktidarında krize girmiştir.

Sayın Özçelik, Ak Parti iktidarı öncesi olarak nitelendirdiği 10 yılı da doğru analiz edememiştir. Yine açıklamalarının bir bölümünde ülkemizde daha dünyaya gelmeyen çocukların borçlu doğduğunu ifade etmektedir. Sayın Özçelik, burada da doğruyu söylememektedir. Çünkü 2002 yılında iktidarı kendilerinden devraldığımızda o 3 yıllık dönemin, İMF’ ye olan borç faturası 27 milyar doları aşmıştır. Bu gün ise bu rakam 3,4 milyar dolara düşürülmüştür. Burada söylenebilecek tek bir söz vardır;

“Siz borçlandınız, biz ödedik” şimdi bütün dünyada kriz var ama bizim ülkemizde ise istikrar.var. Neden acaba? Nedenini siz göremeseniz de, milletimiz görüyor ve sandık önüne geldiğinde gereğini yaparak sizin içinize sinmeyen o demokrasi sayesinde kendine ve kendinden olana her zaman sahip çıkıyor. Evet Sayın Özçelik, Ak Parti ileri demokrasi den insan hak ve özgürlüklerinden ve yargının bağımsızlığı söyleminden 10 yıldır hiç vazgeçmemiştir. İşte tüm bunların hayata geçirilmesi için atılan adım ise 12 Eylül referandumu olmuştur. Yapılan referanduma tüm muhalefet partileri karşı çıkmış olmalarına rağmen milletimizin verdiği evet oyları ile muhalefet partilerine demokrasi dersi vermiştir. İşte “Ak Partinin farkı da budur”.

Sayın Özçelik, Üniversitenin kurulması, duble yolların yapılması, doğalgazın ilimize gelmesi demiryolunun ihale edilmesi, Amasra yat iskelesi ve Amasra tüneline başlanması, köylerimize 2000 kilometreyi aşan yolların ve saymakla bitmeyecek yatırım ve diğer hizmetlerin yapılmasını genel politika olarak değerlendirmiştir. Bu değerlendirmeyi de Ak Parti siyasetini ve hizmet anlayışını anlayamamış olmanın bir tezahürü olarak gördüğümü söylemek istiyorum. Çünkü, Ak Partinin siyaset ve hizmet anlayışında ben değil, biz anlayışı hakimdir. Yine Sayın Özçeliğin siyaset yaptığı partisinin anlayışıyla, Ak Partinin siyaset ve hizmet anlayışının arasındaki en büyük farkta budur.

Bir şeye daha cevap vermek isterim. Bartın’ ın il oluşunun birinci 10 yılı olarak nitelendirdiği o yıllarda yapılan kamu binalarının içerisinde kendi dönemlerinde başlayıp da bitirdikleri bir tek kamu binası yoktur. Tabi ki, bugün bitmiş olanları saymak çok kolay olsa gerek. Ama o dönemde başlanan fakat bir türlü bitirilemeyen binalar arasında Devlet Hastanesi, Emniyet Müdürlüğü,Vilayet binası ve Kültür Merkezi binalarını sayabilirim.. Bu binaların 2002 yılında hangi durumda olduklarını sanırım kimse unutmamıştır. Ama ben yinede bu binalarla ilgili hatırladıklarımı da söylemek istiyorum. Her biri ağır aksak yürüyen çoğunlukta yürümeyen işlerdi. Bazılarının müteahhiti kaçıp gitmiş, bazıları da kaderine ve çürümeye terk edilmiş binalardı. Tüm bu saydıklarım, o günün gerçekleriydi.

İşte Sayın Özçelik, sizin iktidarınızın “ Ak Parti iktidarına dolayısı ile milletimize bıraktığı miras borçlar ile bitirilemeyen kamu binaları olmuştur” dedi. Kozcağız beldesi, boğaz köyü ile ilgili açıklamalara da cevap veren Arslan, nedenlerini araştırmadan acele yapılmış bir eleştiri olarak değerlendiriyorum. Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki; böylesine bilgiden yoksun açıklamalar kamuoyunda yanlış algılara neden olmaktadır. Boğaz köyle ilgili DSİ’ nin proje çalışmalarının artık son aşaması tamamlanmaktadır.

Sayın Özçelik, size bir şey daha söyleyeyim; bu gün Ak Parti teşkilatlarının her mensubu, Bartın’ ın her köyüne “Alnı açık, başı dik” olarak gidebilmekte halkımızın teveccühü ile karşılanmaktadır. Çünkü Ak Partinin her köyümüzde son derece önemsediğimiz hizmetleri vardır. Siz merak buyurmayın. Çünkü tertemiz bir geçmişi ile 10 yıldır Ak Parti iktidardadır. Ak Parti teşkilatlarının 10 yıldır başını öne eğecek bir yanlış da yaşanmamıştır.

Sayın MHP İl Başkanını şimdi iki yönde düşünmeye davet ediyorum. Birisi kendi tabiriyle Ak Parti öncesi 10 yıl olan uzun geçmişleri, bir diğeri ise yakın geçmişleridir. Umarım sağlıklı düşündüğünde göremediklerini görecek ve doğruyu bulacaktır” dedi.

Ayrıca, Sayın Özçelik'in bundan sonra gerçekleri yansıtmayan ve Bartın’ımızın geleceğine faydası olmayacak açıklamaları tarafımdan dikkate alınmayacaktır. Bizim kavgalarla, sözlü atışmalarla harcayacak vaktimiz yoktur. 2023 vizyonu için gecemizi gündüzümüze katarak tüm Ak Parti teşkilatları olarak çalışmaktayız. Tüm Bartın halkını bu çabamıza katkı vermeye ve Bartın’ ımızın aydınlık geleceğinde birlikte olmaya davet ediyorum. diyerek sözlerini bitirdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ferit 9 yıl önce

hastanelerdeki ilac kuyruklarını sonlandırıldığını ve eczanelerde ilac alırken ne içersiniz sözü ile karşılandığımız. okullar acılınca aylardır bulunmayan kitapların bedava sıraların üzerinde bulunduğunu. emeklilerib ziraat bankasının önünden yukarı çarşıya kadar uzayan maaş kuyruklarını kalktığını ve yaşlı emekli olup bankaya gelemeyenlerin evine kardar gidilerek maaşının verildiğini söylemeyi onutmuşsunuz . yinede ağzınıza sağlık

Avatar
kemal köstekçi 9 yıl önce

sayın başkan hafızanız bayağı kuvvetliymiş gerçekten bizi o yıllara geri getirdiniz söyledikleriniz bizi yenideno günlere getirdi acı da olsa hatırladık eninim onlarda hatırlamıştır ve bundan sonrada geçmişlerine bakarak kendilerine çeki düzen verirler nasihatlarınızda etkileyici olmuş tabi anlayana halk görür sayın başkan siz işinize bakın allah yardımcınız olsun

Avatar
N.k....... 9 yıl önce

sayın Özçelik belki çok iyi niyetlisin ama bu yeterli değil,bugünün siyaset ve ticaretinde iyi niyet dürüstlük ve doğruluk yeterli gelmiyor.şu yazılanlardan sonra umarım kırk düşünür bir söylersin diyorum.artık karalamayla yalanla biryere varılmıyor.çözüm akıl güreşi gerek.bu günün siyaseti bunu gerektiriyor

Avatar
murat can 9 yıl önce

Bu yazı kesinlikle sayın yılmaz tunç yazısıdır,her kişiyle iddaya bile girerim şimdiki il başkanı böle yazıları yazmayı bırak okuyamaz bile,o kadar çok şey yapmışlarki bartına bırakın 10 senede yapsınlar.Ben sölediğim gibi kalıbımı basarım her iddasıan girerim burda bi kişi sölesin bu yazıyı yaşar arslan yazmıştır diye ama kesinlikle bu yazılar yılmaz tunç yazısıdır.

Avatar
özbartınlı 9 yıl önce

Değerli yorumcular yaşar bey niye yazmasın kendisi üniversite okumuş çarşıda esnaf akşama kadar halkın içinde yalnız az yazmış daha unuttuğu çok şeyler var bir daha dikkate almayacağımda işin ciddiyetini gösterir TEŞEKKÜRLER BAŞKAN.

Avatar
Metin Boz 9 yıl önce

Arkadaşlar Yaşar Arslan ne zamandır siyasetin içinde çıkar birlikteliği yapmak üzere genel seçimlerde aday adayı olan Yakup Ulupınar'ın boşalan koltuğuna oturdu ve devamı bukadar 2 yıl bile olmadı bütün siyasi kariyeri bu yılların siyasetçisi Ercüment Özçelik'E söylediklerine bakın kim kimi kaale almayacak Ercüment özçelik bundan 15 sene önce de MHP de idi kayıtlar lazımsa verelim editöre mail bıraksınlar sadece internet üzerindeki belgeler yeter ben partili değilim sadece görünen köye kılavuza gerek yok aslında herşeyi sizde biliorsunuz yinede çarpıtmak için yalan üretiyorsunuz aslında susupta kaale almaması gereken MHP'dir.