Arslan'dan Yaşlılar Haftası mesajı

Ak Parti Bartın İl Başkanı Yaşar ARSLAN, Yaşlılar Haftası sebebiyle yayınladığı mesajda, yaşlılığın çok önemli bir süreç olduğunu kaydederek, "İnsan ömrü, hepimizin bildiği üzere çocukluk, gençlik ve yaşlılık gibi evrelerden geçer. Tabii her yaşın kendisine has güzellikleri ve zorlukları vardır. Ancak yaşlılık bazı konularda yeterince güç yetmediğinden zorluğu daha fazla olan bir dönemdir" dedi.

Arslan, yaşlılığın insan ömrünün tam olgunluk dönemi ve hayat tecrübelerinin gelecek nesillere aktarıldığı, geçmişle gelecek arasında önemli bir köprü vazifesinin görüldüğü, tarihi yaşatmak, belgelemek ve sahip çıkmak için bilgilerin aktarıldığı, örnek veya ibretlerin alındığı çok önemli bir süreç olduğunu kaydetti.

Yaşlılara sahip çıkmanın Ak Parti'nin asli görevlerinden biri olduğunu belirten Arslan, "Her zaman milletin huzur ve refahını öncelemiş bir siyasi parti olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin mensupları olarak farkındayız ki, çocuk olmadan genç, genç olmadan da yaşlı olunmaz. Yaşlısına sahip çıkmayan toplum ise manevi anlamda önemini azaltır. Bu düşünceden hareketle yaşlımıza sahip çıkmak, onların geçmişine yakışır şekilde hayatlarını idame ettirmelerini sağlamak asli görevlerimizden olmalıdır" ifadesini kullandı.

Ak Parti'nin iktidara geldiğinden beri yaşlılarla ilgili birçok icraata imza attığını söyleyen Arslan, şöyle devam etti:

"Yaşlılığı kabullenmek hem erdem hem de olgunluk anlamına gelir. Yaşlılar, toplumda giderek artan nüfuslarıyla gündemin ilk sırasında yer almaktadır. Ak Parti olarak, siyasi hayata başladığımız günden bu yana, yaşlılara özel bir ilgi göstermekteyiz. Söz konusu yaklaşım, parti programımıza da yansımıştır. Parti programımızda, yaşlılar için özel programlar oluşturularak, onlara terk edilmiş ve kimsesiz oldukları duygusunun yaşatılmasına engel olacak bir sosyal devlet anlayışının kaçınılmaz olduğu  vurgulanmıştır.  Türkiye'de ilk defa bir siyasi parti olarak yaşlılarla ilgili "Yaşlılar Koordinasyon Merkezi" oluşturulmuştur. Ak Parti Yaşlılar Koordinasyon Merkezi olarak yaklaşık 7 yıldan bu yana yaşlılarımıza yönelik toplumsal sorun olacak konularda çözüm arayışı aranmasının yanı sıra, yaşlılarımıza bire bir ulaşarak sıkıntılarını gidermek, düzenlenen etkinliklerle keyifli vakit geçirmeleri ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak gayretindeyiz."

Yüzde 70'ten fazla özürlü olanların ve 65 yaş aylığı alan 85 yaş üstündeki vatandaşların maaşlarının evlerinde ödendiğine dikkat çeken Arslan, ayrıca, özürlü ve yaşlı aylığı alan on binlerce vatandaşa tahakkuk ettirilen borçlar silindiğini vurgulayarak şunları dedi:
Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettiği gibi: "Hiç şüphe yok ki, yaşlılarımızın kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri güvenli bir ortam hazırlamak, sosyal devlet anlayışının ve toplumsal sorumluluğumuzun bir gereğidir. Hükümet olarak, her zaman yaşlılarımızın yanında olduk, bugünden sonra da daima onlara hürmet etmeye, onlar için hizmet üretmeye devam edeceğiz. Yaşlıların yaşam kalitelerinin korunmasına ve yükseltilmesine yönelik yeni sosyal politikalar geliştirmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Zira yaşlılar, bugünlerimizin mimarı olan, dün ile bugün arasında köprü vazifesi gören, geçmişe ve geleceğimize ışık tutan en değerli varlıklarımızdır.  Mensubu olduğumuz İslam dinimizin emrettiği üzere, Yaşlılarımıza” öf” demememiz gerekmektedir. Bu ayrıca bizim dini sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle Bir zamanlar genç olan yaşlılarımızın Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, kendilerine sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyoruz."

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.