Bartın Irmağı ıslah projesi Bartın'a büyük değer katacak

DSİ Bölge Müdürlüğünce 7 Eylül 2011 tarihinde ihalesi yapılan 09 Aralık 2011 tarihinde de yüklenici firma Alfar Proje İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından proje yapımına başlandığını belirten Milletvekili Tunç, yüklenici firma tarafından, Harita alımı çalışmaları kapsamında, karasal harita alımının tamamlandığını, batimetrik harita alımının devam ettiğini, Hidroloji raporlarının DSİ Bölge müdürlüğünce istenilen düzeltmelerden sonra tekrar onaya sunulduğunu söyledi.

Milletvekili Tunç, proje çalışmalarının sözleşmeye göre 6 temmuz 2012 tarihinde bitirileceğini belirterek, proje ile ilgili olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüştüğünü, proje çalışmalarının ardından yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın Irmağının turizme kazandırılması için önemli bir çalışma başlattıklarını belirterek, projenin tamamlanması ile birlikte Türkiye’de denizden 14 km. şehir merkezine kadar teknelerle ulaşılabilen doğa harikası Bartın ırmağının ıslah edilmiş halinin Bartın’a büyük bir değer katacağını söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
M.Faruk PAPİLA 9 yıl önce

Sayın Milletvekilim. Bartın'a en fazla hizmet veren milletvekilisiniz.. Sel önlem projelerine, özellikle değer veriyorsunuz. Bartın ırmağının boğaz mevkiindeki heyelandaki askıda duran büyük taş kütlesini aldırarak, olası bir sel tehlikesini giderdiniz.. Çalışmalarınıza içtelikle TEŞEKKÜR ederim. Bartın, sellerin yaşandığı bir şehir oldu. Sel önlemleri yıllar boyu konuşulmadı. SEL FELAKETLERİNDE ÖNLEM ALINACAĞINA, SELLERDEKİ BAZI GERÇEKLER SAKLANDI.. BARTININ İLGİLİLERİ 1975 YILINDAKİ SEL GERÇEKLERİNİ SAKLAMASAYDI, 8 SEL FELAKETİ YAŞANMAZDI... Sel felaketleri karşısında dürüst olmadık.. Sel oluşumlarını önleyecek projeleri konuşulacağına, 37 yıldır sel felaketlerinde bilerek yanlışlık yapıldı.. Ankara'dan bakıldığında, sanki Bartın 37 yılda 9 sel felaketini yaşamamış olarak gözüktü.. Elimdeki belgelerle söylediklerini ispatlayabilirim. Bartın info'ya, yorum yapma şansını verdiğinden ayrıca TEŞEKKÜR ederim. Sayın Milletvekilim, sel önlemlerinize şimdiden TEŞEKKÜR ederim..

Avatar
M.Faruk PAPİLA 9 yıl önce

Sayın Milletvekilim, Bartın ırmağını taşkınlardan koruyacak projelere başlanacağını duymak, sevindirdi beni. Çünkü 1975 ve 1998 yılı sellerinden etkilenen SEL MAĞDURU olan bir insan olarak, çalışmalarınıza içtenlikle teşekkür ederim. Bartın ırmağının yakın tarihte yaşattığı seller; 1 Mayıs 1975, 13 Ocak 1982, 28 Şubat 1989, 7 Temmuz 1991, 25 Temmuz 1995, 21 Mayıs 1998, 4 Haziran 2000, 23 Temmuz 2002 ve 15 Temmuz 2009. Geçmişte 1879, 1919 ve 1925 yıllarında, seller yaşanmış. Bartın ırmağında; geçmişte 30 yılda bir sel yaşanıyor. yakın tarihte 4 yılda bir sel yaşanıyor... Bartın ırmağının sel üretmesinin nedeni yıllar boyu araştırılmıyor.. Araştırmaya da gerek yok, çünkü resmi kayıtlarda sel yaşanmamış gözüküyor.... 1975 selinde yalıdaki terminaldeki tavanına kadar çıkan sel sularıyla aklımızdaydı.. RESMİ KAYITLARDA, 1975 SELİ BARTIN'DA YAŞANMADI.. Bartın İmar planda, "Taşkın Tehlike Sınırı" yanlış çizildii.. BARTIN İMAR PLANINDA; YAŞANAN 1975 SELİ, YAŞANMADI...

Avatar
M.Faruk PAPİLA 9 yıl önce

Sayın Milletvekilim. Yapmış olduğunuz hizmetlerin EN KUTSALI, Bartın'ı Sel ve Taşkınlardan kurtaracak projedir. 1998 selinde, Bartın merkezinin yüzde yetmişi sel suları altında kalmıştı. Evini, işini kaybedenlerin hesabı yoktu. Allahtan can kayıbı yaşanmadı. 1998 seli, yakın tarihin en büyük seli olduğunu biliyoruz. Yeni yapılan Valilik binasında, sel sularının yaklaşık 2 metre yükseldiğinide biliyoruz. Valilik binası etrafındaki evin duvarında sel sularının izinin resim çekerek belgeledim.. BARTIN VALİLİK BİNASI, BARTIN İMAR PLANINDA "TAŞKIN TEHLİKE SEL SINIRI İÇİNDE" NEDEN GÖZÜKMÜYOR.. 1998 seli, Bartın'da yaşanmadı gözüküyor.. 1975 selinden sonra, sel felaketleri karşısında dürüst olmadık. Sel önlemleri alınacağına gerçekler saklandı. SAYIN MİLLETVEKİLİM. BARTIN VALİLİK BİNASI, İMAR PLANINDA TAŞKIN TEHLİKE SEL SINIRI İÇİNE ALINDIĞI GÜN, GERÇEK SEL TEDBİRLERİNİN ALINDIĞINA İNANACAĞIM. Umarım, başarılı olursunuz ve Bartın tarihinin 13. Sel Felaketini yaşamaz. Saygılarımla.