Bartın’da Ak Partimizi daha da güçlendireceğiz
Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Bartın Merkez İlçe Kongresinde Konuştu:  Milletimiz İçin Çok Çalıştık, Önümüze Konan Engelleri Milletimizle Aştık.

İlgili Foto Galeriye Git

Bartın Merkez İlçe 6.Olağan kongresinde, kongrelerin yenilenme ve tazelenme fırsatı olduğunu ifade eden Milletvekili Tunç, partililere hedef olarak yine 2019 seçimlerini gösterdi. Bartın’da AK Parti’yi daha da güçlendireceklerini kaydeden Tunç şunları söyledi:

TUNÇ: “BARTIN’DA AK PARTİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”

“Kongreler yeniden güç kazanmak, tazelenmek ve hızımıza hız katmak için bir fırsat. Bu anlamda merkez ilçe kongremiz de Bartın’da teşkilat çalışmalarımızı inşallah çok daha hızlandıracak. Bartın’daki kalkınma hamlesini daha da ileriye taşıyacak bir gün olarak tarihe geçecek. Bugüne kadar partimizin kuruluşundan itibaren merkez ilçede görev alan tüm başkanlarımıza ve kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Bayrağı devredecek olan Ali Eyüp Ustaoğlu kardeşimize de çok çok teşekkür ediyoruz. Ali Bey’in Yusuf Aldatmaz kardeşimize bugün bayrağı devredecek olması onun bu davadan koptuğu anlamına gelmez. Hepimizin bayrağı devralan arkadaşımıza yardım ederek çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde Bartın’da AK Partimizi daha da güçlendireceğiz.

“SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL, İNSANLIĞIN AK PARTİ’YE İHTİYACI VAR”

AK Parti yalnızca Türkiye’ye değil, dünyada haklının yanında yer alan herkese, mazlumlara, Türkiye’ye umutla bakan akraba topluluklara, dünyanın dört bir tarafından yaşayan soydaşlarımıza, kısaca insanlığa lazım. Onun için dünyada şer planları olanlar AK Parti’ye düşmandır. AK Parti’nin, Türkiye’nin ve milletimizin önünü kesmek için, bu kutlu yürüyüşü durdurmak için her türlü fırsatı değerlendirmeye çalıştılar. Bu nedenle uyanık olmak lazım. 2001 yılında Türkiye’nin içinde bulunduğu tabloyu hatırladığımızda AK Parti’nin kuruluş gerekçelerini şöyle bir hatırladığımızda Türkiye’nin son 15 yılda AK Parti iktidarında nereden nereye geldiğini çok rahat görebiliriz. 15 yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye’nin kıyas bile kabul etmeyeceğini herkes artık kabul ediyor.

“AK  PARTİ’Yİ MİLLETİMİZ KURDU”

2001’de ardı arkası kesilmeyen siyasi ve ekonomik krizleri hepimiz hatırlıyoruz. Koalisyonlarla bu  ülke çok zaman kaybetti. Ekonomik krizlerle çok sıkıntılar çekti. Demokrasi çıtası yerlerde süründü. Temel hak ve özgürlükler kesintiye uğradı. Yatırımlar durdu. Türkiye dünya siyaset sahnesinde güçsüz bir ülke konumuna geldi. Milletimiz “Böyle bir tablodan Türkiye’yi çıkarmak gerekir” dedi. Milletimiz bu durumdan kurtuluş reçetesini de yine kendi buldu ve AK Parti’nin kuruluşunu istedi. Millet “Bu ülkeyi çektiği sıkıntılardan Recep Tayyip Erdoğan kurtarır” dedi. Bunu da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki başarısında gördü. Milletimiz, “CHP’nin yaşanılamaz hale getirdiği İstanbul’u 4 yıl içerisinde yaşanılır hale getiren Recep Tayyip Erdoğan, parti kurup başbakan olursa bu ülkenin çektiği sıkıntıları sona erdirir” dedi.

“YÜZDE 34’LE BAŞLADIK, HER SEÇİMDE ARTIRARAK YÜZDE 50’Yİ AŞTIK”

O günlerden bugünlere kadar geldik. Milletimiz AK Parti’yi tek başına iş başına getirmekten pişman olmadı. 15 yıldır Türkiye’yi her alanda geliştirdik. Kimse “Türkiye şu alanda geri kaldı” diyemez. 81 vilayetimizi icraat yağmuruna tuttuk. AK Parti “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla hareket eden bir parti. Milletimiz 15 yılda AK Parti’nin icraatları sayesinde Türkiye’nin her alanda müreffeh bir seviyeye geldiğini gördü. Gördüğü içinde yüzde 34’le başlattığı bu hareketi cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52’ye kadar yükseltti. Yani iki kişiden biri AK Parti’ye oy verdi. AK Parti her seçimde oy oranının üzerine koyarak bugünlere geldi.

“BARTIN HALKI BİZE GÜVENİYOR, BİZ DE ONLARIN GÜVENİNE LAYIK OLMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Bartın’da ise 2002 yılında yüzde 28’le başladık. 2007 seçimlerinde oy oranımız yüzde 39 oldu. 2011 seçimlerinde yüzde 49 oldu. 2005 seçimlerinde de yüzde 54 oldu. Referandumda ise yüzde 56 oldu. Demek ki bu milletin güveni AK Parti’ye tam. İşte bu güvene layık olabiliyorsak ne mutlu bize.

“YÜZDE 52 OY ALAN BİR LİDERE “DİKTATÖR” DİYENLER SANDIKTA CEVABINI ALIR”

AK Parti’nin politikalarının merkezinde “insan” vardır, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile çalıştıklarını belirten Milletvekili Tunç, “35 bin vatandaşımız uçak ve ileri derecede ambulanslarla hastanelere yetiştirilerek hayata döndürüldü. Bartın’da 2 bin engelli vatandaşımız devletten bakım hizmeti alıyor. Muhalefet istediği kadar diktatör diye karalasın, diktatör vatandaşın ayağına helikopter göndermez. Diktatörlük olsa sen ona diktatör bile diyemezsin. Dediğin anda seni hapse tıkarlar. Milletin oy verdiği kişiye sen diktatör diyorsan o millet seni sandığa gömer. Bunu inşallah 2019 yerel seçimlerinde ardından da cumhurbaşkanlığı seçimlerin de göreceğiz.

“BARTIN’A KALICI DEV ESERLER KAZANDIRDIK”

Bartın’da AK Parti’nin eserleri yağmur gibi yağıyor. Bartın’da bir kilometre çapında eserimizin olmadığı hiçbir yer gösteremezsiniz. 90’lı yıllarda yapımına başlanan Bartın Devlet Hastanesi’ni 2005 yılında biz bitirdik. Şimdiyse 400 yataklı hastaneyi Bartın’a yine biz kazandırıyoruz. 37 tane okulu Bartın’a kazandırdık. 2 bin 500 kişilik yeni yurt inşaatına başladık. Üniversite kampüs alanındaki fakülte ve derslik binalarının yapımına devam ediyoruz, Bartın’da Hükümet Binası, Kültür  Merkezi, SGK Binası, Gençlik Merkezi başta olmak üzere Kamu binalarının tamamını yeniledik. İlçe hastaneleri, aile sağlığı merkezleri, spor tesisleri, Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi ile ilgili çalışmaları yaptık, Bartın’a 4 tane baraj kazandırıyoruz. 2 tanesi bu yıl bitecek. Kurucaşile yolunda 5 tünel 2 viyadük 10 köprü yapıyoruz. İşte böyle bir partinin mensuplarıyız ve daha yapacak çok işimiz var.

“HER TÜRLÜ ENGELİ MİLLETİMİZLE AŞTIK”

Türkiye’nin güçlü olmasını istemeyen içte ve dıştaki şer güçler AK Parti’yi iktidara geldiği günden bu yana hep engellemek için çalıştılar. 367 krizi, Gezi olayları, MİT krizi, 17 ve 25 Aralık yargı darbesi girişimi ve 15 Temmuz hain FETÖ darbesi girişimi hem AK Parti’nin önünü kesmek hem de Türkiye’nin bu kutlu yürüyüşünün önüne taş koymak için yapılan hamlelerdir. Milletimiz AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne konulan bu engelleri aşmayı başardı. Milletimize şükran borçluyuz. Muhalefet ne derse desin AK Parti’yi bu millet seviyor. Biz de milletimizi seviyoruz. Teşkilat olarak bizler milletimizin her türlü sorunu ve derdiyle ilgilenmek durumundayız. Bartın’daki oy oranımızı yüzde 28’ten yüzde 56’ya kadar yükseltebildiysek bu sizlerin sayesindedir. Milletle birlik olduğumuz içindir.”
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
su 4 yıl önce

suyumuz kesilmesin artık