Kalay: Bütün Projlerimizin Kaynağı Hazır

PROJELERİMİZİN HEPSİNİN BÜTÇESİ VE KAYNAĞI HAZIR

Bartın TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Seçim 2014 programına konuk olan AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Dr. Seyfettin Kalay tüm projelerin ayağı yere basan ve yapılabilir projeler olduğunu kaydederek projelerin gerçekleşmesinde kaynak ve bütçe sıkıntısı yaşamayacaklarını, merkezi hükümet ve yerel yönetim uyumu ile Bartın’ı marka bir kente dönüştüreceklerini söyledi.

AK Parti Belediyeciliğinin Farkını Ortaya Koyacağız

AK Partili belediyelerin Türkiye’de iki dönemdir görevde olduklarını ve belediyecilikte marka olmuş şehirler yaratıp insanlarında mutlu yaşadığı şehirlerin oluşumunu sağladıklarını söyleyen AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Dr. Seyfettin Kalay “Bizde Bartın’ı AK Parti farkı ile mutlu insanların yaşadığı bir şehre dönüştüreceğiz. İnsanlar Bartın’da yaşamaktan ve Bartınlıyım demekten gurur duyacaklar. Bartın’ı bölgesinde lider ve Türkiye’de marka bir şehir haline getireceğiz. Her şeyden önce Bartın’da zihniyet değişimine ihtiyaç var. Bartın bundan 25-30 yıl öncesinin zihniyeti ile idare ediliyor. Bu zihniyet değişimini ben değil biz diyen bir belediyecilik anlayışı ile değiştireceğiz. Katılımcı belediyecilik uygulamasını Bartın’da oluşturup yaşatacağız. Ekip arkadaşlarımızı da konularında uzman teknik arkadaşlardan belirledik. Belediye Meclis Üyesi adaylarımızla birlikte Bartın’da katılımcı belediyeciliği ön plana çıkaran, aynı zamanda sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik, çevreye saygılı belediyecilik ve hizmet belediyeciliği dediğimiz belediyecilik ilkelerini ön plana çıkaran belediyecilik anlayışı ile Bartın’ı marka şehir yapma yolunda projelerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Ekip Yönetimi Anlayışı İle Çalışacağız

Belediye meclis üyelerinin seçimi ve projelerin seçimi konusunda çok titiz çalışmalar yaptıklarını kaydeden Dr. Kalay proje oluşturma ve seçimi çalışmalarında da İstanbul’dan gelen şehircilik uzmanları ile çalıştıklarını kaydederek “Şehircilik uzmanlarını Bartın’da misafir ettik. Kendilerine Bartın’ı anlattık ve gezdirdik. Bartın’ın eksiklerini ortaya koyduk ve onlardan da öneriler aldık. Bu çalışmalar neticesinde gerçekten çok sağlıklı çalışma yaptığını düşünüyorum. Bartınlılardan aldığımız tepkilerde bu yönde. İnsanların projelerimizi sahiplendiklerini görüyoruz. Belediye Meclis Üyesi adaylarımızda işlerinin ehli teknik anlamda alanlarında uzmanlaşmış kişiler. Teknik ekibiniz sağlam ve güvenilirse başarılı çalışmalar yapmanız kolaylaşır. Günümüzde tek adama bağlı yönetimler geçerli değil. Ekip ve yönetişim modelleri daha ön plana çıktı. Biz ekip yönetimi anlayışı ile çalışacağız.” Dedi.

2009’da 21 Proje Açıkladılar Hiçbirini Yapmadılar

Bizler Bartın’a belediyecilik anlamında yaptığı olumlu işlerle katkıda bulunan tüm yönetimlere teşekkür ediyoruz şeklinde konuşmasını sürdüren Dr. Kalay “yapılan olumlu çalışmalar her ne ise emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 30 Mart yerel seçimlerine girerken biz ne tür projelerle bu seçime girmemiz gerekir ve Bartın’ın eksikleri nelerdir bunları değerlendirdik. Daha önceki yönetimlerde bulunan şahısları karalama gibi bir düşüncemiz kesinlikle yok ancak Bartın’da temel belediyecilik sorunlarının bile çözülememiş olduğu ortada. Musluklarından sular çamurlu akıyor. Kanalizasyonların ırmağa akıyor. Çöpler İnkumu tepesinde yanmaya devam ediyor. Hava kirliliğinden sokaklarda nefes alamaz hale geldik. Trafik ve otopark sıkıntıları hala devam ediyor. En büyük sorunlardan biride imar. Belediye imar konusunda gerekli çalışmaları yapmadığı için Bartın büyüyemiyor. Bu sorunların devam etmesinde mevcut yönetimin ve daha önceki yönetimlerin payı var. Şu ana kadar belediyeciliğin görsel ve üst yapıyla ilgili çalışmalarla devam ettiğini herkes görüyor ve biliyor. Havuz, şelale, elektrik aydınlatmalarının değiştirilmesi ve daha çok kaldırım çalışmaları yapılan bir Bartın’da temel sorunlar olduğu gibi dururken geleceğe yönelik hizmetlerde yapılmıyor.Alt yapı hizmetlerinin yapılamadığını, su sorununun devam ettiğini ve ırmak kirliliğinin üst boyutlara ulaştığını görmek için Bartın’da dolaşmak yeterli. Çalışmaların yetersiz olduğu açık. 2009 yılında mevcut Belediye Başkanımızın açıkladığı 21 proje var. 21 Proje Açıkladılar Hiçbirini Yapmadılar. Bu projelerin hiç biri yapılmadı. Yapılmadığı gibi tekrar projelerinin arasına koyup halka sunuyorlar.” Dedi.

3 Bin Kişiye İş Vaadi Vermişlerdi

Mevcut Belediye Başkanının 2009 seçimlerinde kentsel dönüşüm, Bartın Irmağı ıslah ve düzenleme, Ro Ro İskelesi, OSB ile ilgili çalışmalar, üniversite öğrencileri için yurt, otopark, içilebilir su, katı atık tesisi, sağlık ve sosyal güvenlik projeleri, ambulans hizmetleri, İnkumu atık su projesi, yeni itfaiye binası, bando takımı gibi sözler verdiğini ancak bunların hiç birinin gerçekleşmediğini kaydeden Dr. Kalay “3 Bin kişiye iş vaadi vermişlerdi seçim öncesinde. Fakat seçim sonrasında biz kimseye iş sözü vermedik şeklinde açıklama yaptılar. Ro Ro iskelesi 2009’da projeleri arasındaydı fakat daha sonra gazetelere “Ro Ro iskelesi Bartın Belediyesi’ni Aşar” şeklinde beyanatlar verdiler. Şu an bakıyoruz Sayın Başkan yine Ro Ro iskelesi projesini seçim broşürüne almış. Görünen gerçek şu ki Bartın’da belediyecilik anlamında ciddi sıkıntılar var. Biz bu sıkıntıları aşacak, yönetim zihniyetini değiştirecek ve Bartın’ı marka kent yapacağız.” Şeklinde konuştu.

AK Parti ile Bartın’ın Kaderi Değişecek

Bartın üniversite arası tramvay hattı, İnkum Tüneli, inkum Seyir Terası, katı atık bertaraf tesisi, içilebilir su, Ro Ro limanı, toplu konut, Irmak ıslah ve rekreasyonu, Aladağ seyir terası ve Aladağ ile kent park arası teleferik, Kent park, otopark ve yaşam alanlarının yer aldığı kent meydanı, yürüyen merdivenler, katlı kavşaklar, yaşlı ve engelli vatandaşlar için yaşam merkezleri, TOKİ köprüsü, mesire alanları, kapalı ve modern semt pazarları, meslek edindirme kursları, çevre yolu, atık su artıma tesisleri, katlı otoparklar gibi içerisinde çoğunlukla dev projelerin yer aldığı yaklaşık 50 proje ile seçim yarışına giren Dr. Kalay projelerinin tamamının 5 yıl içinde bitirileceğini ifade ederek “projelerimizin hepsi ayağı yere basan projeler ve gerçekleştirilebilir projeler. Bizim projelerimiz AK Partili belediyeler tarafından birçok şehirde ve ilçede yapılmış projelerdir. Bartın’da bugüne kadar böyle dev projeler yapılmadığı için insanların inanması da güç oluyor. Bunlar yapılabilir mi diye düşünüyorlar. Biz açıkladığımız tüm projeleri gerçekleştirerek Bartın’ın diğer illerle arasında oluşan farkı kapatacağız. Bu projelerin hepsinin bütçesi ve kaynağı hazır durumda. Biz bunların hepsinin sözünü alarak seçim vaatlerimizin arasına koyduk. 30 Mart tarihinden sonra AK Parti ile Bartın’da hizmet ve proje devrimi gerçekleşecek. Bartın’ın kaderi ve talihi değişecek. AK Parti farkı ile Bartın Türkiye’nin sayılı kentleri arasında yerini alacak” Dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
Seyfettin Kalay
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.