Karakaş'tan Sert Eleştiri

“YALÇINKAYA’YI VE CHP’Yİ İKİ ŞARTELİ KAPATARAK SUSTURAMAZSINIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Selim Karakaş CHP Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı M. Rıza Yalçınkaya’nın BTV’de yayınlanan Seçim 2014 programına çıkmadan önce BTV’nin karasal yayının sabotaj edilmesiyle ilgili olarak basın açıklamasında bulundu. Yalçınkaya yayına çıkmadan önce BTV’nin Aladağı’nda bulunan karasal yayın istasyonundaki enerji şartellerinin indirildiğini ifade eden Karakaş karasal yayın istasyonun MHP’li Bartın Belediyesi’nin gözetiminde olduğunu söyledi. Yalçınkaya’ya yapılan bu çirkin saldırıyı kınayan Karakaş “MHP’li Bartın Belediyesi’nin AKP’den hiç farkı yoktur. Ellerindeki gücü her zaman kötüye kullanmaktadırlar ve aynı AKP gibi sansür, tehdit ve her türlü demokrasi dışı yöntemleri uygulamaktadırlar” dedi. MHP İl Başkanı Sezai Bilgin’in sosyal medyadan konuyla ilgili yaptığı açıklamalara da tepki gösteren Karakaş Bartın Belediyesi Başkan Yardımcısı’nın kendisini tehdit ettiğini de belirtti.

CHP İl Başkanı Selim Karakaş CHP Bartın Milletvekili ve Bartın Belediye Başkanı Adayı M. Rıza Yalçınkaya’nın BTV’de yayınlanan Seçim 2014 programına çıkmadan önce BTV’nin karasal yayının sabotaj edilmesiyle ilgili olarak dün basın açıklamasında bulundu. Yukarıçarşıdaki seçim bürosunda yapılan basın açıklamasında İl Başkanı Karakaş MHP’li Bartın Belediyesi’nin gözetiminde olan BTV karasal yayın istasyonundaki enerji şartallerinin indirilerek Yalçınkaya’nın BTV’de yayınlanan Seçim 2014 programında halka seslenişinin engellenmeye çalışıldığını söyledi. Bunun bir sabotaj olduğunu ifade eden Karakaş “Milletvekilimiz ve Bartın Belediye Başkanı Adayımız Sayın Rıza Yalçınkaya dün akşam Bartın Televizyonundaki Sayın Bülent Bostancı’nın sunduğu Seçim 2014 Programı başlamadan önce Bartın Televizyonunun Aladağ’daki karasal yayın istasyonunda enerji şartelleri indirildi ve enerji kesildi. Sayın Yalçınkaya’nın ekranlardan halka seslenişi çirkin böylesi bir çirkin saldırıyla engellenmeye çalışıldı. Daha önce kar fırtına yağmur gibi doğal nedenlerle kesilmeyen Bartın Televizyonu’nun yayını program başlamadan 15 dakika önce kesildi. Neyse ki Bartın Televizyonunun teknik ekibi duruma hızlı bir şekilde müdahale ederek Bartın Televizyonun ve diğer ulusal kanalların yeniden izlenebilmesini sağladı. Teknik ekibin bu özverili çalışmaları neticesinde de Adayımız yayına 45 dakika geçte olsa çıkarak halka seslenişi gerçekleştirdi. Buradan ben başta Bartın Televizyonunun sahibi Ercan Aydın olmak üzere teknik ekip çalışanlarına ve BEDAŞ yetkililerine ve çalışanlarına göstermiş oldukları duyarlılıktan ve gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ben birçok açıklamamda MHP’li Bartın Belediyesi’nin AKP den hiç farkı olmadığını ellerindeki gücü her zaman kötüye kullandıklarını ve aynı AKP gibi sansür, tehdit ve her türlü demokrasi dışı yöntemleri uyguladıklarını ifade ettim. MHP’li Bartın Belediyesi’nin gözetiminde olan Bartın Televizyonu’nun karasal yayının sabotaj edilmesi bunun bir göstergesidir” dedi.

“MÜCAHİT MEKEÇ’TE BU ÇİRKİN SALDIRILARA MARUZ KALDI”

Saadet Partisi Bartın Belediye Başkanı Adayı Mücahit Mekeç’e de çirkin bir saldırının yapıldığını söyleyen Karakaş “Tüm Bartın’ın bildiği gibi son hafta televizyon programları televizyonda yapılan kura çekimi sonucu sıralanmıştır. Bu kuraya göre biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak Pazartesi akşamı televizyona çıkacaktık. Ancak Pazartesi akşamı Aladağ Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın yoğun talepleri ve düzenledikleri 2 büyük toplantı olduğu için program saatimizi Sayın Mücahit Mekeç ve Saadet Partisi İl Örgütü ile konuşarak Çarşamba günü onların program saati ile yer değişikliği talebinde bulunduk. Merkez İlçe Seçim Kurulundan edindiğimiz bilgi doğrultusunda bu tür değişikliklerin olabileceği bilgisine ulaştık, zaten hoparlör konuşmalarında da partilerin izin vermesi durumunda bu tür değişiklikler yapılmaktadır. Ben öncelikle Saadet Partisine bu nezaketlerinden ve centilmenliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu değişiklik sonrasında mevcut belediye başkanı Salı akşamı olan televizyon programını iptal ederek Bartın halkının önüne çıkmaktan kaçtı. Pazartesi akşamı Sayın Mücahit Mekeç’in programı sırasında aracının lastikleri patlatıldı. Ne yazık ki Saadet Partisi Belediye Başkanı Adayı Sayın Mücahit Mekeç’te tıpkı adayımız Yalçınkaya gibi çirkin bir saldırıya maruz kalmıştır. Aynı şekilde Sayın Mekeç’e de buradan geçmiş olsun diyorum. Herkimse bunu yapanları da kınıyorum” şeklinde konuştu.

“BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI BENİ TEHDİT ETTİ”

Mücahit Mekeç’le Yalçınkaya’nın yayın saatlerinin değiştirilmesinden sonra Bartın Belediye Başkan Yardımcısı’nın kendisini arayarak tehdit ettiğini ifade eden Selim Karakaş “Sayın Mücahit Mekeç’in gösterdiği bu anlayış karşısında yayın saatleri değiştirilince Belediye Başkan Yardımcısı Pazartesi akşamı Aladağ’daki toplantımız sırasında beni arayarak telefonda şahsımı “Bu işin 30 Mart’tan sonrası da var.” diyerek tehdit etti. Program günlerinin değiştirilmesi konusunda “Bu şerefsizliği kim yaptı sen mi yaptın” diyerek bana hakarette bulundu” dedi.

“ŞARTELLERİN YERİNİ YETKİLİLER BİLE 20 DAKİKA SONRA BULDU NORMAL VATANDAŞ NASIL BULACAK”

MHP İl Başkanı Sezai Bilgin’in sosyal medyadan konuyla ilgili yaptığı açıklamalara da tepki gösteren Karakaş “Sayın Rıza Yalçınkaya’da MHP’li Bartın Belediyesi’nin gözetim ve denetiminde olan Aladağ’ındaki karasal yayın vericilerine yapılan bu sabotaja gerekli cevabı zaten televizyon ekranlarından verdi. Ancak bende şunu belirtmek isterim ki 30 Mart yerel seçimlerine 3 gün kala Rıza Yalçınkaya’ya yapılan bu çirkin saldırı deyim yerindeyse yapılan bu sabotaj ilimizde şuana kadar Belediye Başkanı Adayımız Rıza Yalçınkaya ve diğer belediye başkanı adaylarının karşılıklı saygı çerçevesinde yürüttükleri seçim yarışına büyük bir kara leke sürmüştür. Böylesi bir saldırı ne insan ahlakına ne de siyasi ahlaka sığar. MHP İl Başkanı Sezai Bilgin sosyal medya aracılığıyla Adayımız Rıza Yalçınkaya’nın açıklamalarına cevap vermiş ve “Sayın Rıza Yalçınkaya şunu iyi bilmelidir ki MHP ve onun belediye başkanı Sayın Cemal Akın böyle çirkin olayların içinde olmadı ve olmazda halkımızı manipüle etmek ve kafa karıştırmak için böyle çirkin senaryolar yazıp oynamanıza gerek yok. Kaybetme ve geride kalma psikolojisiyle gündeme gelmek için böyle çirkin senaryolar yazıp oynamanızı esefle MHP olarak kınıyoruz” demiş. Bende buradan Sezai Bilgin’e şunu sormak istiyorum. Rıza Yalçınkaya’nın da belirttiği gibi Aladağ Mahallesi Bartın Belediyesi’nin mücavir alanı içerisinde yer almaktadır. Dolayısıyla Bartın Televizyonu’nun Aladağ’ında bulunan vericileri de MHP’li Bartın Belediyesi’nin denetim ve gözetimindedir. Belediye’nin gözetiminde olan böyle bir yerde bu sabotaj nasıl gerçekleştirildi. Bartın’da kaç tane insan o şartellerin yerini biliyor. Sezai Bilgin’in Rıza Yalçınkaya’yı açıklamalarından dolayı kınamadan önce çıksın buna cevap versin. Vericilere ait kablolar kesilerek yayın sabote edilse bunun sıradan bir vatandaş tarafından yapıldığını düşünülebiliriz. Ancak şartellerin kapatılması bizlerde bu eylemin sıradan bir vatandaş tarafından yapılmadığı kanaatini doğurmuştur. Çünkü şartellerin yerini herkesin bilmesi mümkün değildir. Zira Teknik yetkililer 2.şartelin yerini yaklaşık 20 dakikalık aramadan sonra bulabilmişlerdir” ifadelerinde bulundu.

“ASIL MHP’LİLER SEÇİMİ KAYBETME KORKUSU İÇİNDELER”

Sezai Bilgin’in dediği gibi seçimi kaybetmekten kendilerinin korkmadığını ama MHP’lilerin seçimi kaybetme korkusunu yaşamaya başladıkları belirten Karakaş “Sezai Bilgin Rıza Yalçınkaya’nın bu açıklamaları kaybetme ve geride kalma psikolojiyle kafa karıştırmak ve halkımızı manipüle etmek için yaptığını söylüyor. Bu saldırıyı biz gerçekleştirmedik. Adayımızın halka seslenişini kendi kendimize sabote edecek halimiz yok. Vericiler Kaybetme ve geride kalma korkusuyla CHP’li Bartın Belediyesi’nin gözetimindeyken değil MHP’li Bartın Belediyesi’nin gözetimindeyken kapatıldı. Bu durum kimlerin kaybetme korkusu içerisinde hareket ettiklerinin açık ve net göstergesidir. Siyaset adabı gereği bir başka adayı eleştirecekseniz ya da o adayın eleştirilerinden rahatsız olduysanız çıkarsanız basının önünde eleştirileriniz yaparsınız çıkarsınız meydanlardan eleştirirsiniz. Nasıl ki AKP ülkemiz genelinde medyaya baskı uygulayarak sansür yapmaktadır bu durumda MHP li Bartın Belediyesinin de yerel de yaptığı sansürden başka bir şey değildir. Böylesi saldırılarla Rıza Yalçınkaya’nın halka seslenişini engelleyemezsiniz. Siz şartelleri kapatırsınız yerel seçim sürecinin başlangıcından bu yana tarafsızlık ilkesi gereği her Belediye Başkanı Adayına söz hakkı tanıyan Bartın Televizyonunun teknik ekibi gider hızla o şartelleri kaldırır” dedi.

“BİZİ ŞARTELLERİ KAPATARAK SUSTURAMAZSINIZ”

MHP Bartın İl Teşkilatına da seslenen Karakaş “Buradan MHP İl Teşkilatına sesleniyorum bizlerin yaptığı eleştirilerden bir rahatsızlıkları varsa bu rahatsızlık şartelleri kapatarak yayın engellemeye çalışarak gösterilmez tıpkı Rıza Yalçınkaya gibi MHP’li Belediye Başkanı Cemal Akın çıkar televizyon ekranlarına eleştirilerimize teker teker cevap verir. Şurada seçimlerin bitmesine 2 gün kaldı. Yarından sonra propaganda süreci sona eriyor. Biz yerel seçim sürecinin başlangıcından beri kendisine defalarda televizyon ekranlarından ve diğer basın kuruluşları aracılığıyla 2009’daki yerel seçimlerde Bartın halkıyla imzaladığım dediği 21 maddelik taahhütnamede yer alan 19 maddeyi neden yapmadığını sorduk. Bartın Limanı’na ro-ro iskelesi sözünü verdi yapmadı tır parkı sözünü verdi yapmadı belediye garajlarını taşıyacağım dedi taşımadı galla pazarına katlı pazaryeri yapacağım dedi yapmadı itfaiyeyi taşıyacağım dedi taşımadı. Cemal Akın seçim süreci boyunca bu sorularımızın hiç birisine cevap vermedi. Çünkü verecek cevabı yok. Bütün bunları yapmak yerine gitti şelale yaptı gitti Yalıdaki o gazulet binayı yaptı. Çıkıp cevap veremedikleri gibi bir de kendilerine yapılan eleştirileri susturabilmek için kendi gözetimlerinde olan Bartın televizyonunun vericilerinin şartelleri indiriliyor” ifadelerinde bulundu.

“HALKIMIZ MHP SANSÜRÜNE CEVABINI SANDIKTA VERECEKTİR”

Yerelse sansür uygulayan MHP iktidarına halkın 30 Mart’ta sandıkta cevap vereceğini vurgulayan Karaka son olarak “Halkımız bu yapılanlar karşısında sessiz kalmayacaktır. Bu çirkin saldırılara ve bu saldırıların arkasında olanlara gerekli cevabı Pazar günü sandıkta verecektir. Ve kendisine gece gündüz demeden el birliğiyle çalışarak kendisine 2009’dan beri özlemini çektiği hizmeti getirecek olan Adayımız Rıza Yalçınkaya’yı Bartın Belediye Başkanlığına layık görecektir. Buna inancımız tamdır. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bartın halkına da sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
CHPSelim Karakaş
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Isa hoca 8 yıl önce

Elinizde delil var mı? Görüntü var mı? Kimi ne ile itham ediyorsunuz?

Avatar
haberci 8 yıl önce

kendin çal, kendin oyna.... iddian varsa gidersin suç duyurusunda bulunursunnn

Avatar
gerçekçi 8 yıl önce

iddaa olmaktan öte olaylar var,anahtar kimde var, kim şartelin yerini biliyor..kınama bile yapmayanlar yaptı bence..