Kozcağız'da Kıran Kırana Yarış

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, seçim çalışmalarının çekişmeli geçtiği Kozcağız adayına destek olmak için beldeye geldi.

Memleketi BARTIN’da konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,

“Muhalefetin içerisinde bulunduğu durumu görüyorsunuz. 10 ay önce bir ittifakları vardı, şimdi dağıldılar, gittiler. Bir cumhurbaşkanı adayları vardı, şimdi partilerinin başına bile layık görmediler.

Cumhurbaşkanı yardımcıları vardı, her partinin bir başkanı cumhurbaşkanı yardımcısı olacaktı. Neredeler şimdi? Ortada yoklar. Çil yavrusu gibi dağıldılar. Şimdi birbirlerine aleyhinde konuşmaya devam ediyorlar” dedi.

Bartın’ın Kozcağız beldesine gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, seçim bürosu önünde Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz  ve partililer tarafından karşılandı. Seçim bürosu önünde partililere seslenen Adalet Bakanı Tunç, muhalefeti eleştirerek,

“Muhalefetin içerisinde bulunduğu durumu görüyorsunuz. 10 ay önce bir ittifakları vardı, şimdi dağıldılar gittiler. Bir cumhurbaşkanı adayları vardı, şimdi partilerinin başına bile layık görmediler. Cumhurbaşkanı yardımcıları vardı, her partinin bir başkanı cumhurbaşkanı yardımcısı olacaktı. Neredeler şimdi? Ortada yoklar. Çil yavrusu gibi dağıldılar. Şimdi birbirlerine aleyhinde konuşmaya devam ediyorlar. İşte muhalefetin içerisinde bulunduğu durum bu. Yerlerde sürünüyor. Ama bizler 22 yıldan bu yana hep önce insan, dedik. Yine önce insan, demeye devam edeceğiz. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın diyoruz” dedi.

'HEP DARBELERLE KARŞI KARŞIYA KALDIK'

Türkiye’nin enerjide ve savunma sanayisinde bağımsız güçlü bir ülke olduğunu söyleyen Bakan Tunç,

“Ülkemizi enerjide ve savunma sanayisinde bağımsız güçlü bir ülke olarak yoluna devam etmesinin çalışmalarını sürdürüyoruz. Dünyada adaleti, hakkaniyeti, mazlumun hakkını, Filistinli mazlumu savunan, dünyanın neresinde zor durumda kalan varsa onun imdadına koşan güçlü bir Türkiye inşa etmeye devam ediyoruz. Bunu sizlerin desteği ile yapıyoruz. Sizler olmasanız, sizler destek veremezseniz, 22 yıldan bu yana 17 seçimde sizler AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan demeseniz, bugün biz burada konuşabilir miydik? Hep darbelerle karşı karşıya kaldık. O darbelerde hep destek oldunuz. Sizler meydanlara indiniz. 'Bayrağımızı vermeyiz' dediniz. 'Bağımsızlığımızı vermeyiz' dediniz. Milli iradeye sahip çıktınız. Biz de o milli irade bayrağını yere düşürmemek için canla başla gece gündüz çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Bakan Tunç, daha sonra Kozcağız beldesindeki esnafları ziyaret etti.

AK PARTİ'Lİ ADAYI ZİYARET EDİP, İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'daki programı kapsamında Abdipaşa beldesine geçerek Abdipaşa Belediye Başkanı ve  Abdipaşa Belediye başkan adayı Yaşar Dönmez’i ziyaret etti. 

Bakan Tunç, daha sonra Abdipaşa Belediyesine ait halı sahada düzenlenen iftar programına katıldı. Burada konuşan Tunç, "Temel hak ve özgürlüklerin alanını alabildiğine genişlettik. Ülkemizde demokrasinin standartlarını yükselttik, reformlar yaptık. Türkiye'yi geçmişte darbecilere, vesayetçilere karşı maalesef kurumlarımız yapısal reformlar gerçekleştirilemediği için dayanıklı değildi. Ama artık bundan sonra bu ülkede vesayetçi anlayış bir daha hortlamasın, daha darbeler gerçekleşmesin diye çok sayıda reform yaptık. Yapısal dönüşümler gerçekleştirdik. Anayasamızda gerçekleştirdiğimiz o vesayetçi ve darbeci ruhu azaltan ortadan kaldırmaya yönelik o düzenlemeler sayesinde bu ülkede artık darbeciler de vesayetçiler de tarih sahnesinde yerini almıştır. Tarihin karanlık tablosunda yerini almıştır. Bundan sonra bu yüksek standartlı demokrasiyle yeni anayasayı da yaparak Türkiye Yüzyılını hep beraber inşa edeceğiz" diye konuştu.

TUNÇ HASANKADI’DA

BARTIN'da konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, ‘Gençler darbe yaparsa diyor, ben o darbecilere şapka çıkarırım, teslim olurum’ diyor. Bunlardan siyasetçi olabilir mi? Bunların ruhuna işlemiş, bunlar kurtulamaz. Bunların, bu vesayetçi ruhtan kurtulmaları mümkün değil. Bunlar Yassıada zihniyetidir. Bunlar Adnan Menderes'i asıp, Maliye Bakanı'nı, Dışişleri Bakanı'nı darağacında idam edenlerdir ve o günü demokrasi bayramı diye yıllarca kutlatanlardır” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın’ın Hasankadı beldesi seçim bürosu açılışına katıldı. 

Bakan Tunç, buradaki meydanda partililere seslendi. Darbeci, vesayetçi anlayışı tarihe gömdüklerini söyleyen Bakan Tunç,

“Bunlar muhtıralarda da başarılı olamadılar. Krizler çıkardılar başarılı olamadılar. Gezi olaylarında, 17-25 Aralık’ta başarılı olamadılar. 15 Temmuz karanlık gecesini de onların başlarını sizler sayesinde çevirdik ve aydınlık bir güne kavuştuk. Bundan sonra bu ülkede bir daha darbeci, vesayetçi anlayış hortlamasın diye anayasamızda reformlar yaptık ve bundan sonra darbeci, vesayetçi anlayış, hiçbir zaman bu ülkede hortlayamayacak. Ama zihniyet gitti mi? İşte geçenlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, ‘Gençler darbe yaparsa diyor, ben o darbecilere şapka çıkarırım, teslim olurum’ diyor. Bunlardan siyasetçi olabilir mi? Darbecinin yaşlısı, genci mi olur? Sivili askeri mi olur? Bunların ruhuna işlemiş, bunlar kurtulamaz. Bunlar, bu vesayetçi ruhtan kurtulma mümkün değil, bunlar Yassıada zihniyetidir. Bunlar Adnan Menderes'i asıp Maliye Bakanı'nı, Dışişleri Bakanı'nı darağacında idam edenlerdir ve o günü demokrasi bayramı diye yıllarca kutlatanlardır. Herkes her şeyi görüyor. O nedenle bu ülkede bu millet bir daha darbeci, vesayetçi anlayışa ve onların destekçilerine, siyasi uzantılarına hiçbir zaman fırsat vermeyecek. Milli irade bayrağını hiçbir zaman yere düşürmeyeceğiz. 31 Mart'ta vereceğimiz kararla hep beraber yine bunların da cevabını vermiş olacağız” diye konuştu. 

İFTAR PROGRAMINA KATILDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'daki programı kapsamında Ulus ilçesine geçerek Ulus Belediye Başkanı ve Ulus Belediye başkan adayı Hasan Hüseyin Uzun’u ziyaret etti. 

Bakan Tunç, daha sonra Ulus Belediyesine ait otelin restoranında düzenlenen iftar programına katıldı. 

Burada konuşan Bakan Tunç, "31 Mart’ta belediye başkanlarımızı ve meclis üyelerimizi seçeceğiz evet, bu belediye seçimi ve yerel seçim ama sonrasında bir 4 yıllık da genel seçimlere kadar bir zaman var. Yani seçimsiz geçecek bir zaman. Belediye seçimlerinde yerel kalkınma iradesi, gerçek belediyecilik onayı ile beraber hükümet belediye uyumu ile yerel kalkınma, ülke kalkınması at başı giderek, milletimizin refahı için şehirlerimizin daha da güçlenmesi ve depremde yıkılan şehirlerimizin bir an önce ayağa kaldırılması için mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Halkımızın alım gücünü artırmaya devam edeceğiz. Bu ülkeyi bir daha IMF kapılarında emekli maaşları için el pençe duran bir ülke yapmayacağız. Ülkemizi geliştirmeye kalkındırmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bartinli 4 ay önce

Sayın bakanım şu treni de bartina getirin artik

Avatar
mahir 4 ay önce

turgut altınok gibi hırsiz değil muhalefetin adayları yılmaz efendi.hiç birisinin 700 tane dairesi yok!istanbulu,ankarayı bir kere daha kaybedeceksiniz!